» »

Kako povečati WIFI hitrost? (Dober signal, "slaba" hitrost)

Kako povečati WIFI hitrost? (Dober signal, "slaba" hitrost)

worteleven ::

Zdravo. Nekaj me zanima... na mojem računalniku, ki je povezan na router preko kabla dosegam 200/5 Mb/s. Na računalniku, ki je oddaljen cca. 7 metrov od routerja dobim na speedtestu le 20/5 Mb/s. Za primerjavo, v isti sobi na laptopu dobim ven 29/5 Mb/s, na mobitelu 50/5 Mb/s. Zanima me kaj moram narediti, da bi dosegal višje hitrosti. Pokritost je dobra, signal je povsod relativno dober, problem je le da hitrosti niso.

Vem, da igra veliko vlogo tudi število naprav, ki so povezane na wifi. Na wifi je v povprečju povezanih cca 5 naprav, vendar so 2-3 vedno v "idle" stanju.

Router, ki ga uporabljam: TP-LINK WR1043ND
Za težko dostopne predele, kamor wifi ne seže uporabljam tale extender: DLINK DAP1320

Kaj bi lahko naredil, da bi povečal hitrost? Uporabljam channel 6. Načeloma so vsi channeli zasedeni, ampak channel 6 si deli z mano le en wifi

NooB ::

In kakšna je po tvoji definiciji dobra hitrost?
LP, JAZ

worteleven ::

NooB je izjavil:

In kakšna je po tvoji definiciji dobra hitrost?


Ne vem, zato tukaj sprašujem. Mislil bi si, da bom s takšnim routerjem na računalniku, ki je oddaljen 7m dosegal malo višje hitrosti... tako pa dosegam dobrih 10% "referenčne hitrosti".

Zgodovina sprememb…

NooB ::

Predvidevam, da na napravah katere omenjaš nimaš gigabit mrezžnih kartic? Torej dosegaš veliko več kot 10% referenčne hitrosti a ne?
LP, JAZ

TOP ::

Tile ruterji ti preko wifija nebodo spustili več kot 20,v mojem primeru je bilo isto,ko sm zamenjal ruter spušča 40 kot je moja polna linja.Sam preko wifija ne boš videl več kot 50.

worteleven ::

NooB je izjavil:

Predvidevam, da na napravah katere omenjaš nimaš gigabit mrezžnih kartic? Torej dosegaš veliko več kot 10% referenčne hitrosti a ne?

Na nekaterih napravah so stare mrežne, na tistih mi je jasno, da prav velikih hitrosti ne bom videl. Na računalniku, ki je v sosednji sobi (cca 7m stran) imam Linksys AE1200 N300 adapter, pa dosega 20-27 Mb/s. Laptop, ki ima staro mrežno, pa dosega v isti sobi 29Mb/s.

TOP je izjavil:

Tile ruterji ti preko wifija nebodo spustili več kot 20,v mojem primeru je bilo isto,ko sm zamenjal ruter spušča 40 kot je moja polna linja.Sam preko wifija ne boš videl več kot 50.

Zakaj potem na mobitelu speedtest pokaže 59Mb/s? Nikakor ne pričakujem da bi prek wifija dosegel polno hitrost (200Mb/s), ampak malo višja kot 20-27Mb/s bi pa lahko bila (v kolikor je možno).

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

O večji prepustnosti preko 2.4GHz pasu v področju kjer so drugi wifiji, miške, tipkovnice, daljinci lahko samo sanjaš. Še posebej če dodatno smetiš okolico z raznimi extenderji (ki itak morajo potem po istem pasu podatke potem spet prenašati nazaj).

Zamenjaj router z enim ko dela na 5GHz področju, zamenjaj extenderje z drugimi APji priklopljenimi preko kabla (če se da gigabit ethernet, če ne čimboljši powerline) ter nadgradi mrežne na take ki podpirajo 5GHz pas. Uporaba 802.11ac standarda je močno priporočena.
The truth is rarely pure and never simple.

worteleven ::

Mavrik je izjavil:

O večji prepustnosti preko 2.4GHz pasu v področju kjer so drugi wifiji, miške, tipkovnice, daljinci lahko samo sanjaš. Še posebej če dodatno smetiš okolico z raznimi extenderji (ki itak morajo potem po istem pasu podatke potem spet prenašati nazaj).

Zamenjaj router z enim ko dela na 5GHz področju, zamenjaj extenderje z drugimi APji priklopljenimi preko kabla (če se da gigabit ethernet, če ne čimboljši powerline) ter nadgradi mrežne na take ki podpirajo 5GHz pas. Uporaba 802.11ac standarda je močno priporočena.


Hvala za konkreten odgovor! :)

Malo sem pregledal še ostale poste na podobno temo in očitno so ostali kljub večjim razdaljam dosegali višje hitrosti. Mislim, nekako razumem, da bi na drugem koncu hiše dosegal "nizko hitrost", ampak glede na to da je računalnik na katerem dobim "le" 27 Mb/s v sosednji sobi, vmes pa je bolj malo motečih elementov, se mi zdi da bi lahko bilo veliko bolje.

Invictus ::

Nauči se kako dela wireless network.

Potem potegni kabel za višje hitrosti ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

wini ::

Na mikrotik cloud router switch CRS109-8G-1S-2HnD-IN mi preko wifija na telefon dela do 94/94 mbit cca, in to je N protokol ... imam pa še en router mikrotik HAP AC LITE (RB952UI-5AC2ND) ki pa je 5ghz ampak je pretok praktično isti ker ima 100mbit porte ...
Sam domet wifija na 2.4ghz dela 2 nadstropji nižje na stopnišču še vedno cca 6mbit, medtem ko AC zgublja signal že v samem stanovanju. V spalnici mi preko ac deluje cca 20mbit dl/ul medtem ko preko 2.4ghz dela okoli 60/50


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika WiFi med 2,6 GHz in 5 GHz

Oddelek: Strojna oprema
265790 (439) Daniel
»

kateri router?

Oddelek: Omrežja in internet
252901 (927) starfotr
»

Router za običajnega uporabnika na optiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539527 (7763) XS!D3
»

Enajst let star WRT54GL še vedno prinaša milijone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7723764 (17634) hojnikb
»

CES: Prvi usmerjevalnik za 802.11ad je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7521175 (18376) Invictus

Več podobnih tem