» »

Uporaba Google Photos

Uporaba Google Photos

Enterprise ::

Pred kratkim je Google predstavil novo storitev, imenovano Google Photos, ki uporabnikom omogoča, da lahko v njihov oblak naložijo neomejeno število fotografij in videoposnetkov.

Zdaj sem tudi jaz pred dilemo, kaj naj. Materiala je nekje za 100 GB, z varnostno kopijo na zunanjem disku. Vendar nikoli ne veš, kaj vse se lahko zgodi, da ostaneš brez. Že nekaj časa nazaj sem razmišljal, da bi en kriptiran backup prenesel v oblak, ker je hramba z razvojem storitev postala relativno poceni. Mislim pa, da Google dopušča nalaganje le fotografij in posnetkov, kar pomeni, da kriptiran arhiv ne more priti v poštev pri uporabi te storitve.

Na internetu najdeš tisoč in eno mnenje, od pozitivnih, pa do zelo negativnih, vsaj kar se tiče zasebnosti. kakšno pa je vaše mnenje? Bi se poslužili uporabe storitve? Kako "resno" je s tem ogrožena posameznikova zasebnost?

boogie_xlr ::

Vse to piše v TOS. Skratka google naj ne bi fotografij delil okoli, vendar jih lahko uporablja za profiliranje uporabnika.

*TV* ::

Google photos kompresira slike, tak da je kot backup skoraj neuporaben.

Alternativa je flickr, ki slik ne kompresira in ti da na voljo 1 terabyte free.

rook912 ::

In katere slike kompresira?

Ribič ::

Google je ameriška firma, tako, da so vse slike na voljo ameriški vladi.

*TV* ::

Google kompresira vse slike.

BadB0y ::

Jaoo ste paničari.. Jaz sem si naredil komplet backup na google photos...cca 17.000 slik.. Z zadevo sem več kot zadovoljen, razen par pomankljivosti, ki jih ima nov photos, ki pa bodo vrjetno hitro rešene.


Bellzmet ::

Kot je nekdo že omenil ima Flickr 1TB za fotke. Pa še programček, ki ti sam uploada vse avtomatično.

Pri Google Photos ne vem, če je možen upload folderjev - da so fotke tudi na google photo že avtomatično razvščene v albume/folderje kot jih imam na disku?

Enterprise ::

Ste prepričani, da kompresira VSE slike?

Most importantly, the new product now includes unlimited online storage space, meaning users can store an unlimited amount of high-quality photos (up to 16 megapixels) and videos (up to 1080p), for free.

The audience loudly cheered to hear Google is lifting its resolution limit on Google Photos. Previously, only photos up to 2,048x2,048 pixels didn't count against people's storage limits with Google.

http://www.cnet.com/news/google-photos-...

In ja, kako je z mapami?

*TV* ::

Žal kompresira vse slike.

Sem testiral, uploadal eno 5 mb (12 Mpx) sliko in ko sem jo nazaj downloadal je bla za polovico manjša.

eric_cartman ::

Kaj pa truecrypt file.. Se ga da normalno naložit? Ker edino truecryptu še zaupam osebne slike.. Vse drugo se nekaj sheka in krade itd..

BadB0y ::

*TV* je izjavil:

Žal kompresira vse slike.

Sem testiral, uploadal eno 5 mb (12 Mpx) sliko in ko sem jo nazaj downloadal je bla za polovico manjša.


Ravno probavam tole... slika je 8mpx ko jo uploadam in ko jo posnamem dol je enaka.


Bellzmet ::

Pri nastavitvah morate najprej pravilno nastaviti, sta 2 opciji:

Možnosti velikosti za prenos fotografij in videov

1. Visoka kakovost (brezplačno neomejeno shranjevanje)
Odlična kakovost slike ob manjši velikosti datoteke

2. Izvirnik (x.x GB preostalega prostora za shranjevanje). Kupite več prostora za shranjevanje
Polna ločljivost, ki se šteje v razpoložljiv prostor za shranjevanje

Zgleda, da če izbereš 1. opcijo neomejeno prostora, da pride do neke kompresije. Pri 2. opciji pa so originalne fotke, ampak se potem šteje v razpoložljiv prostor na Google account.

Laplace ::

Zakaj mi noče naložiti videe večje od 1GB? Resolucija je manjša od FHD.
Po vseh zapisih tu nebi smelo biti problema.
Ali ima še kdo podoben problem?

Hvala za odgovor.

Bellzmet ::

Hm Picassa je imela omejitev 1Gb, Google Photos nimajo te omejitve.

Poizkusi posodobiti Picasso, če iz tam nalagaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri organizator slik - z označevanjem oseb

Oddelek: Programska oprema
5764 (531) rozman
»

Organizacija arhiva slik

Oddelek: Loža
141169 (625) Ales
»

Kateri free cloud storage (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5212978 (11126) Anney
»

Google+ Photos le še do avgusta

Oddelek: Novice / Android
2412264 (10006) mihec87
»

Googlov I/O 2015 ni prinesel revolucije

Oddelek: Novice / Android
1711256 (8587) Jst

Več podobnih tem