» »

Nadgradnja OEM windows 7 na win 10

Nadgradnja OEM windows 7 na win 10

vargg24 ::

Pozdrav,
na računalniku imam naloženo oem verzijo win 7 (na laptopu imam še vedno product key originalno naloženega windowsa) in me zanima ali lahko (če se odločim nadgraditi) tudi oem uporabniki dobimo win 10 zastonj?

Hvala za odgovore.

Apache90 ::

Kok je meni znano vsi legalni uporabniki win 7 in win 8 dobijo brezplačno posodobitev.
i5-4460 | Gigabyte GTX970 G1 Gaming| Gigabyte H97-HD3 | 8 GB RAM |
Crucial SSD BX100 250 GB | 1TB WD Blue | RAIDMAX Viper GX |

Dzhimen ::

OEM Windows 7 je veljaven samo če je nameščen na tistem računalniku, za katerega je bila OEM licenca izdana. Če si pri nakupu prenosnika zraven dobil Windows 7 OEM licenco, je torej ta veljavna samo na tem prenosniku. In kolikor je meni znano, zastonj nadgradnja na Windows 10 velja tudi za OEM Windows 7 licence, torej če sprašuješ za nadgradnjo iz sedmice na desetko na prenosniku, bi morala delovat brez problema.

Če pa tole EOM licenco, ki je namenjena specifično samo za tvoj prenosnik, uporabljaš na katerem drugem računalniku, pa nisi več legalno pokrit. Mislim pa, da bi tudi v tem primeru nadgradnja morala delovati vseeno. Najbrš MS nebo preverjal OEM informacij iz BIOS-a...

Nisem pa 100%, tako da naj me kdo popravi če se motim. :)

hojnikb ::

>Kok je meni znano vsi legalni uporabniki win 7 in win 8 dobijo brezplačno posodobitev.

Tudi nelegalni uporabniki dobijo win10, sam bo še vedno nelegalna
#brezpodpisa

vargg24 ::

Podobne informacije kot sem jih sama zasledila.
Hvala za odgovore in lep dan vam želim. :D

IvoC ::

vargg24 je izjavil:

Pozdrav,
na računalniku imam naloženo verzijo win 7 (na laptopu imam še vedno product key originalno naloženega windowsa) in me zanima ali lahko (če se odločim nadgraditi) tudi oem uporabniki dobimo win 10 zastonj?

Hvala za odgovore.
Imam dodatno konkretno vprašanje: Imam prenosnik Toshiba, L775-15T, star 2 leti (izven garancije), z nalepko windows 7, s serijsko številko, ... Skratka, vse bi moralo biti OK, vendar se mi spodaj desno ne pokaže ikonca za nadgradnjo na windows 10, kot da bi šlo za piratsko kopijo OS . Pozanimal sem se v pooblaščenem servisu Toshiba v Trzinu, a nisem dobil pojasnila, češ da od MS še niso dobili uradnih navodil. A kdo ve, kako je s tem? Kako preverim, če sem kupil Toshibo s piratskim OS Windows 7? Hvala in LP

Alexius Heristalski ::

Pokličeš na Microsoftovo tehnično pomoč, da ti preverijo. Drugače pa ni nujno, da imaš piratske Winse, če ti ne pokaže obvestila.

Why don’t I have the Get Windows 10 app?

If you don’t see the Get Windows 10 app on your PC, it might be because:


    1. Your device isn’t up-to-date with at least Windows 7 SP1 or Windows 8.1 Update.
    2. Windows Update is turned off or is not set to received updates automatically.
    3. You’ve blocked or uninstalled the necessary Windows Update functionality.
    4. Your device is not running genuine Windows.


Running Windows Update and installing any available updates will fix the first three issues. Need more help? Go to our Windows Community Forum.

PCs that we determine cannot run Windows 10 will not see the Get Windows 10 app before July 29, 2015. After July 29, 2015, we’ll enable the icon in the system tray. This is to help ensure that you can easily check your PC’s compatibility if you choose.

If your device is managed as part of a school or business network, please check with your IT administrator about upgrading to Windows 10.

Vir: Windows 10 FAQ
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

gregjozk_ ::

Pozdravljeni,

kako je z veljavnostjo ključa, če po nadgradnji iz sedmice na desetko menjam disk in ram? to ms že šteje kot nov računalnik, ali mi bo koda ostala, tako da bom na nov disk lahko namestil sistem na isti licenci? drugače pa imam v oreginalu prenosnik hp z licenco za win7 in win8

Hvala.

hojnikb ::

načeloma nebo problema.
#brezpodpisa

klinker ::

gregjozk_ je izjavil:

Pozdravljeni,

kako je z veljavnostjo ključa, če po nadgradnji iz sedmice na desetko menjam disk in ram? to ms že šteje kot nov računalnik, ali mi bo koda ostala, tako da bom na nov disk lahko namestil sistem na isti licenci? drugače pa imam v oreginalu prenosnik hp z licenco za win7 in win8

Hvala.


Mislim da zadeva cekira samo maticno, ostalo se lahko menja.
Vsaj jst sem ze na treh kistah menjal tako cpu kot HDD za SSD in dodal ram, pa je aktivacija z nalepljenim kljucem sla vedno lepo skozi.

_D_u_H_e_C_ ::

Pozdravljeni, imam eno vprašanje.. Na enem računalniku (ni moj) so win 7, seveda piratski.. Sicer so bili aktivirani, ampak nadgradnja na win 10 ni mogoča, ker sistem javi, da so windowsi neaktivirani... Ali lahko to kako zaobidemo pri nadgradnji na win 10? Ali sploh ni mogoče. Prosim za kak nasvet.
Lp

Invictus ::

Namestiš pritaske Win 10. TAko kot si namestil Win 7...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

_D_u_H_e_C_ - Povprašaj tistega, ki ti je instaliral in zanič crackal win7.
Na tem forumu, naj po pravilih foruma, nebi dobil uporabnih nasvetov, za piratsko programsko opremo.
Delo krepa človeka

AndreAS ::

Zdravo,

Recimo crkne plata v kompu z licenčnimi Windows-i. Kupim NOVO plato, SSD, ter želim namestiti Windows ponovno. Ker je OEM nebo šlo ali?
Je že kdo klical ali pisal na MS za novo " dodelitev " legalne programske opreme?

So za?
Vem ja, poklicati moram pa vpšrašati. Samo praksa me zanima... :D

Miha 333 ::

AndreAS je izjavil:

Zdravo,

Recimo crkne plata v kompu z licenčnimi Windows-i. Kupim NOVO plato, SSD, ter želim namestiti Windows ponovno. Ker je OEM nebo šlo ali?
Je že kdo klical ali pisal na MS za novo " dodelitev " legalne programske opreme?

So za?
Vem ja, poklicati moram pa vpšrašati. Samo praksa me zanima... :D

Uradno stališče MSja je, da moraš okvarjeno ploščo zamenjati z enako ploščo, če se ta ne prodaja več, pa s tisto, ki jo proizvajalec računalnika ali plošče ponuja kot uradni nadomestek. O okvari in zamenjavi bi naj dostavil neko potrdilo servisa.

V praksi pa se po telefonu da zmeniti marsikaj.

hojnikb ::

daš telefonsko aktivacijo preko avtomatskega odzivnika pa ponavadi gre .)
#brezpodpisa

piromanček ::

iz oem windows 7 sem nadgradil na win 10, sedaj pa bi rad prenosniku hdd zamenjal za ssd ali
lahko ohranim licenco in kakšen je postopek, da namestim win na novi ssd

hvala

Miha 333 ::

hojnikb je izjavil:

daš telefonsko aktivacijo preko avtomatskega odzivnika pa ponavadi gre .)

Kot že večkrat omenjeno na tem forumu, eno je aktivacija, drugo pa licenčna pokritost.

Nikonja ::

@piromanček
Daš SSD v računalnik in normalno instaliraš z ključem od wins7, nič ne bo jamral.

solatko ::

Ni niti ključ potreben, če gre za novejši računalnik z UEFI bios-om.
Delo krepa človeka

H` ::

Hijackam temo.

Imam (imajo, ampak jaz rihtam) laptop z OEM Windows 7. Potrebujem nadgradnjo na Windows 10.
1) Kaj rabim, OEM/DSP ali GGK? Nekje sem prebral, da OEM ne predvideva nadgradnje?
2) Kako izvedem upgrade, da ohranim aplikacije in nastavitve iz 7ke? Najraje se ne bi sploh ukvarjal s tem oz. kvečjemu a se da narest kak system backup, image ipd?

Hvala!
so be it

hojnikb ::

last i check, se windows 10 se vedno da aktivirat z windows 7 serijsko. naceloma gre upgrade direktno, brez izgube podatkov/programov.
#brezpodpisa

H` ::

To razumem, samo to najbrž ne bo zadovoljilo inšpektorja ob obisku.
so be it

hojnikb ::

Zakaj nebi? Sj imas legalno licenco.
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Saj inšpektor ne ve kdaj si nadgradil. Nadgradnje je enkrat bila legalna (v bistvu je še zdaj napol, neko sivo mutenje) in ti imaš original W7 licenco, to je to.

hojnikb ::

Tako, če se strinjaš, da uporabljaš assisitve technologies, potem imaš nadgradnjo.
#brezpodpisa

Cervantes ::

S 7 na 10? Morda ti bo žal.

louser ::

H` je izjavil:

To razumem, samo to najbrž ne bo zadovoljilo inšpektorja ob obisku.

Ni v nasprotju z zakonodajo, ker ta omogoča prenos in prodajo rabljenih licenc.
Je pa v navzkriž z interesom Microsofta.

fopi ::

Za nadgradnjo iz WIN7 na WIN10 rabim ključ. Bral sem, da se na ebayu lahko kupi ključ. Sedaj gledam te ponudbe in pri enih piše

(Only Link - NO KEY)

You will receive the download link for your program. It does not include the activation key, only the download link.

Kaj bi naj to pomenilo? A dobiš ključ, ali link do instalacijske datoteke, ki ne rabi kljuca ali kako?

A res nadgradnja iz 7 na 10 še vedno dela, čeprav bi naj bila ukinjena leta 2016?
https://www.digitaltrends.com/computing...

Hvala.

jukoz ::

V torek je instalacija win10 z win7 ključem delovala, aktivacija uspešna narejena.

starfotr ::

Download si narediš iz uradne Microsoft aplikacije. Key kupiš na ebayu, če ga nimaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izteka se možnost brezplačne nadgradnje na Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7124071 (17267) orreel
»

Kje kupiti originalni Windows?

Oddelek: Pomoč in nasveti
427629 (5652) Machete
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725928 (21048) R1710
»

Microsoft z novimi triki za namestitev Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13150101 (42496) opeter
»

Windows 10 prihaja 29. julija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16664018 (51376) MrStein

Več podobnih tem