» »

Aktivacija W10 Enterprise

Aktivacija W10 Enterprise

bronco ::

Nekdo mi je naložil W10 Enterprise, verjetno preko firme, ki pa je šla v qurac.Zdej me pa skoz opozarja, da Windows ni aktiviran.Sicer lahko normalno delam, ampak me moti. Prosim za nasvet.

Luk as ::

eBay

nsa_ag3nt ::

https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

bronco ::

Hvala za namig, ampak ,ne deluje.

TheBlueOne ::

Pri teh E-bay licencah praviloma pise, da delajo samo za svez install. Ne vem, ce to pomeni, da upgrade ali pa kasnejsa aktivacija nista mozni.

hojnikb ::

ebay licence so itk PRO, ne enterprise, tako da bo treba deinštalirat.
#brezpodpisa

bronco ::

Kaj to pomeni, deinštalirat? Kupiti novo verzijo Windowsow??

hojnikb ::

da.
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

No morda ne bo treba kupit nove licence. Za hec poskusi s staro, samo vzemi primerno verzijo Winsov.

bronco ::

Nimam nobene licence, kot sem že napisal, nekdo mi je zmontiral pc in naložil windowse. Ne razumem, z kakšno staro licenco?

Mavrik ::

Licenco je vezana na firmo in tudi firma jo je plačevala. Ker firme več ni, tudi licenca več ni veljavna.

Tako da boš moral ponovno namestiti Windows z licenco za končne uporabnike - Pro ali Home. Če je nimaš, boš jo moral kupiti.
The truth is rarely pure and never simple.

bronco ::

Ja, se mi je kar zdelo, da je tako.Sploh ne bi bil problem, če bi bila licenca 20€, ne pa 120€, ali več. Vsem hvala za odgovore in namige.

TheBlueOne ::

Mavrik je izjavil:

Licenco je vezana na firmo in tudi firma jo je plačevala. Ker firme več ni, tudi licenca več ni veljavna.


Menda niti ni nujno, jaz sem pred kratkim pri frendu aktiviral z licenco, ki ni imela imena podjetja. Drugace stane na E-Bayu 6EUR. Ima pa Linus Tech Tips video o teh licencah, ce koga zanima.

Ne cisto on-topic, znanec je dejansko pred casom preprodajal licence za Office. Tudi tam ni bila kupljena "za podjetje" ampak menda samo neka cudna kolicinska fora.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti original Windows 10 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
19132580 (7266) Gospod
»

Windows licenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5015165 (8400) Dman
»

Nakup windows 10 preko kuponlandije za 28€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6520573 (17021) PrimozR
»

Windows 10 le ne bo brezplačen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8732780 (25623) ohnowhy
»

Nakup rabljene licence za WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
51312 (941) Duhec

Več podobnih tem