» »

Drezanje po preteklosti

Drezanje po preteklosti

L1nK ::

Kakšen je vaš odnos oz. perspektiva kar se tiče preteklih osebnih odnosov, zvez, izkušenj, prijateljstev? Kasneje v življenju se pogosto zgodi, da te preganja kakšen dogodek ali nerazčiščen odnos iz minulega časa - kako se spoprijemate s takšnimi fenomenimi oz. spomini, s svojo zapuščino? Brskate po podstrešju, iščete informacije, pojasnila, skušate kaj popraviti, kako močne so te reminiscence pri vas? Je sploh pametno takšno pometanje pajčevin, ker sam imam občutek, da to pogosto ne prinese rasti in zadoščenja, ampak le še poglobi travme ali pa neizživete sanje. Racionalno sem sam zagovornik pozabe in rezanja popkovine, ampak čustveno me večkrat zanese nazaj, pri čemer zna biti kontemplacija zelo intenzivna in melanholična, kar nekako ohromljujoča zame, ker mi jemlje energijo. In vi, kako se spoprijemate s tem?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian
  • spremenil: L1nK ()

Mehmed ::

Ves kak pravjo, lajf je kot voznja. Obcasno moras pogledat v vzvratno ogledalo kaj je za tabo, samo ce se prevec zagledas vanj bos zletel s ceste.

krneki0001 ::

Mehmed je izjavil:

Ves kak pravjo, lajf je kot voznja. Obcasno moras pogledat v vzvratno ogledalo kaj je za tabo, samo ce se prevec zagledas vanj bos zletel s ceste.


Al pa če drugi preveč gledajo nazaj pa se lahko zaletijo vate.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

shmandi ::

Pozabit se po moje ne da. Slej ko prej te bo kaj dohitelo, ko ti ne bo jasno od kod in zakaj. Stvari, ki pa jih sam ne razčiščiš se pa lahko prenašajo v naslednji rod, tudi več generacij. Sem že bral, da so imeli ljudje travme, za katere so na koncu ugotovili, da so nerazčiščene stvari starih staršev...
Čisti računi, dobri prijatelji. Tudi sam pri sebi je dobro poravnat vse račune.

L1nK ::

No ja, to so fabule, ne pa znanost.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

solatko ::

Če imaš čas in voljo razmišljati o preteklosti, je znak, da se staraš ali, da se več ukvarjaš s preteklostjo, kot sedanjostjo in prihodnostjo.
To je značilno za ljudi, ki so premalo zaposleni, nedružabni ali brezposelni.
Nazaj se spomni dobrih stvari in tistih, ki jih imaš še možnost popravit, če si sam nekomu storil nekaj, za kar ti je žal in imaš možnost to še popravit.

Drugače pa preteklosti ne moreš popravit, na sedanjost in prihodnost pa imaš lahko velik upliv, vsaj kar se tiče tvojega življenja. Če boš živel v preteklosti, to verjetno ne bo zaradi lepih spominov, temveč razmišljanje o zapravljenih priložnostih in boš zaradi tega vedno bolj zagrenjen in sam.

Preklopi stikalo na jutri, danes pa stori kaj lepega, prijaznega ali koristnega in tako naprej iz dneva v dan. Slabi spomini morajo utoniti v lepih, če hočeš živeti zadovoljno življenje.

Nek pameten kolega, mi je davno nazaj dejal - življenje je teater, v katerem si svoje vloge večinoma določamo sami, lahko si režiser, lahko pa si tisti, ki pospravlja oder, po končani predstavi in spuščenih zavesah.

Kaj hočeš biti?
Delo krepa človeka

L1nK ::

Zgodovinar.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

shmandi ::

L1nK je izjavil:

No ja, to so fabule, ne pa znanost.

Verjemi kar želiš. Vendar to ne spremeni ničesar.

facepalm ::

Ah preteklost.. that is so yesterday:)
rad se spomnem lepih stvari, so pa tudi dnevi ko priplavajo na povrsje tudi ostali spomni:)
meni se zdi najpomenbnejse, da se ne obremenjujem s stvarmi, ki jih sam ne morem popravit oz jih ni vredno popravljat / razciscevat.
predvsem pa se izogibam vprasanjem tipa: "what if.." :)
zivim v sedanjosti in delam na lepsi prihodnosti. preteklost me ne muci (vec). ce te kaj muci, razcisti cimprej in move on:)

L1nK ::

@shmandi

ja, saj :)) , lahko da je res, bom verjel, ko bom videl dokaze genetikov in mikrobiologov. lahko se samo tako prenese naprej (posredno), da zaradi nevroz starša trpi njegov odnos z otrokom, ne vem pa, če si mislil to.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

shmandi ::

Nisem rekel, da se prenaša biološko. Ljudje smo tudi kaj drugega, kot zgolj kup mesa in kosti.
To, kar si omenil glede nervoze, je lahko en primer.
Prenašanje gre v smislu, da se recimo mama vedno obnaša kot neka žrtev in potem otroci povzamejo te lastnosti, ker živijo v takem okolju.
Dokazano je, da npr. ženske, ki so imele nasilnega očeta, iščejo tudi takšnega partnerja.
Po logiki bi se takšnemu na daleč izogibale, ampak... Te stvari delujejo večinoma podzavestno, če jih ne ozavestimo, se z njimi soočimo.
Nisem noben strokovnjak, govorim samo iz lastnih izkušenj in opažanj.

fantasycamp ::

Zato pa ljudje zapuščajo države, je pa težko nekoga ki vnparej vse prizna obremenit česar koli...

Slavni v knjigah napišejo monogo stvari, danes si še večji džek če poveš kaj si delal, je pa težko če si navaden človek pa še poleg tega živiš v majhnem mestu kjer vsi vse vedo. Potem nimaš izbire kot iti drugam..

Je pa večji problem danes ker je vse digitalizirano in če si nekaj naredilje vse posneto.

Froci se snemajo, delajo neumnosti potem ko bodo pa hoteli neko mesto kjer je odgovornost potrebna, bo pa klip iz preteklosti ven prišel...

Phantomeye ::

Mene velikokrat zagrabi nostalgija po minečih osebnih odnosih, včasih koga iz preteklosti kontaktiram ... samo se pa kmalu izkaže, da obstaja razlog, zakaj so ti odnosi stvar preteklosti.

nejcek74 ::

se ena (brezvezna) fabula:
vse kar dojemamo je ze preteklost, sicer v glavnem zelo bliznja, ampak se vedno preteklost. Vse ostalo so nianse ;) In procesiramo na podlagi preteklih izkusenj. Preteklosti se ne moremo izogniti in usmerja nasa zivljenja pa naj si to priznamo ali ne. Tako, da malo za hec negiram solato.

CMpunk ::

Ponavadi so to bolj ženski problemi, ko si zapomnejo čisto vse kar si storil v zadnjih petih letih...
Je pa to znan fenomen, npr. Ko si v zvezi z eno osebo in se ne razumeta vec in gresta narazen, cez dve leti pa si misliš kako super je bilo in ti je žal in vse bi naredu da bi cas zavrtel nazaj pa tok je blo oh in sploh..
Ponavadi je problem v tem da se takim osebam premalo dogaja v zivljenju oz. Imajo 'bedn' lajf..

L1nK ::

fantasycamp je izjavil:

Zato pa ljudje zapuščajo države, je pa težko nekoga ki vnparej vse prizna obremenit česar koli...

Slavni v knjigah napišejo monogo stvari, danes si še večji džek če poveš kaj si delal, je pa težko če si navaden človek pa še poleg tega živiš v majhnem mestu kjer vsi vse vedo. Potem nimaš izbire kot iti drugam..

Je pa večji problem danes ker je vse digitalizirano in če si nekaj naredilje vse posneto.

Froci se snemajo, delajo neumnosti potem ko bodo pa hoteli neko mesto kjer je odgovornost potrebna, bo pa klip iz preteklosti ven prišel...

wut
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Unknown_001 ::

Če govorimo za dogodke v odnosih:

Tisto, kar je bilo razčiščeno se lahko mirno pozabi.
Tisto, kar še danes nosi dolg pa seveda bo treba obujat, dokler se ne poštima.

Če govorimo za spomine:

Lepi spomini naj ostanejo. To je koneckoncev tisto, za kar živimo. Lepi spomini ki nam dokazujejo da nam je še smisel biti na tem svetu.

Slabi spomini pa odvisno. V kolikor so to enkratni dogodki ki se ne bodo ponovili, se jih poskuša pozabiti. Če pa gre za nekaj kar bi v prihodnosti lahko imelo posledice si jih je pa vredno zapomniti, da imaš v bodoče vsaj šanso izogniti se novi slabi izkušnji.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Obstaja pa še en zanimiv fenomen. Imaš nesporazum z neko osebo oz. narediš napako, ki drugi osebi ni po godu. Poskusiš popraviti kar se da in prosiš za opravičilo in seveda oseba "oprosti". Ko pride do dogodka kjer druga oseba išče krivca za lastno težavo ali kaj podobnega pa začne stare napake pogrevat, ki naj bi jih "oprostila". V bistvu taka oseba ni oprostila ampak je v tistem trenutku zahinavila iz takšnih in drugačnih razlogov, kasneje pa to seveda izkoristila v svoj prid.

Pa še polno je podobnih primerov z obujanjem preteklosti, predvsem v slabe namene-Za druge seveda. Oseba, ki načenja, navadno hoče s tem izsiliti neko korist.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

CMpunk je izjavil:

Ponavadi so to bolj ženski problemi, ko si zapomnejo čisto vse kar si storil v zadnjih petih letih...
Je pa to znan fenomen, npr. Ko si v zvezi z eno osebo in se ne razumeta vec in gresta narazen, cez dve leti pa si misliš kako super je bilo in ti je žal in vse bi naredu da bi cas zavrtel nazaj pa tok je blo oh in sploh..
Ponavadi je problem v tem da se takim osebam premalo dogaja v zivljenju oz. Imajo 'bedn' lajf..


Ja nisi beden ti, zaradi stvari, ki si jih storil narobe, bedna je tvoja bivša, ker si je zapomnila...

solatko ::

nejcek74 - Nekateri brez gledanja v preteklost sploh ne morejo živeti, sicer pa razen pri napakah, ki se tičejo zdravstvenih posledic, preteklost lahko enostavno zbrišemo in živimo mimi nje.
Seveda je to sposobno storiti zelo malo ljudi in tisti so režiserji svojega življenja-teatra.
Vplivajo pa lahko hudi grehi, ki si jih storil v preteklosti, pa ne mislim na krščanske zapovedi, temveč na grehe po kazenski zakonodaji, vse druge napake se da obhodit.
Delo krepa človeka

Robocop1 ::

Ker je že v naslovu omenjena preteklost... jaz se zelo rad spominjam preteklosti, ker vidim da je bila lepša kot je sedanjost. Včasih se mi zdi, kot bi se nekaj zgodilo včeraj (tako dobro se spomnim), pa je minilo že več let. Včasih pa se mi zdi, da je šlo vse mimo mene - tako hitro je minilo. Premišljujem, kaj bi bilo danes drugače, če bi v preteklosti sprejel kakšno drugo odločitev. Pogosto razmišljam kje so danes vsi ti ljudje, ki sem jih spoznal, kaj delajo itd. Če mi je kdo posebej pri srcu, ga občasno tudi kontaktiram, da ohranjam stike. Z večino pa ne ohranim nekih stikov, ko nas pot življenja loči, gre vsak na svoje.

speed machine ::

Glede prenašanja travm iz generacije v generacijo biološko, bo mogoč koga zanimal tale članek. Sicer gre za miši, sam glede na kompleksnost človeških možgan, so še verjetno večje stvari možne. Tako da tudi znanost že stoji in dela na tem.
//


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DejaVu/Sanjam prihodnost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6011842 (5412) AndrejS
»

Publishwall

Oddelek: Omrežja in internet
486372 (4374) Infrared
»

Kot kaže, pravice do pozabe ne bo, Google lahko mirno spi

Oddelek: Novice / Zasebnost
258044 (6293) digitalcek
»

Potovanje v preteklost (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
718900 (7538) Pyr0Beast

Več podobnih tem