» »

DejaVu/Sanjam prihodnost?

DejaVu/Sanjam prihodnost?

1
2
»

dzinks63 ::

Nekaj tem o sanjah je že bilo na Slo-Tech:

Deja vu
ugotovil sem skrivnost "DEJŽAVUJA"
sanje/čakre
Naključja v sanjah
Sanje

Sanje so kot neka vrsta halucinacij, prižgejo se same od sebe, ko se izpolnijo nekateri pogoji. Ko spiš, sanje niso vedno prisotne, zgodijo se le občasno in še to ne za celo noč spanja, ampak le del, nekaj minut , mogoče kakšno uro. Mogoče, če si pod kakšnim stresom ali pod kakšnim drugim globokim vtisom, kateri se ti je pripetil tekom dneva in se možgani nočejo umiriti, tudi ko bi morali počivat, torej so še vedno aktivni nekje v ozadju. Pač nekaj se začne kresati med nevroni in se prižigajo kot domine, ko mine gre vse skupaj nazaj v standby. Da se ti pa zdi , ko se ti nekaj v real life pripeti, da si to že nekoč sanjaj, je pa le nek občutek, kateri se ti vzbudi, ponavadi ob kakem bolj globokem pripetljaju, kateri ti vzbudi posebna čustva in možgani sprocesirajo marsikaj.

Drimaaac ::

No nahitrco sem prelistal odgovore, hvala.Torej v jasnovnidnost ne verjamem, kot pa je nekdo napisal ja ta pojav če ga ne doživiš lahko rečeš da je dejavu oz igra z možgani ampak ko se ti to začne dogajat tako pogosto in natančno začneš dvomit v dejavu... Prav tako kot sem bral za sedmico ne morem sam izbirati dogodkov in sanj... Sanja se mi o vsakdanjih dogodkih ki se potem zgodijo.

garamond ::

V iskanju odgovora na žgoče vprašanje, le kako se vizionarske sanje dogajajo avtorju, naj najprej definiramo pojme.

Déjà vu -- že videno
Jamais vu -- nikoli videno
Presque vu -- skoraj videno (tale je zelo zapleten. Prav tako lahko gnezdimo pojme in ustvarjamo dodatno zapletenost; presque vu deja vu = skoraj se mi je zazdelo, da sem dobil občutek, da sem nekaj že videl.)

Edini delci, fizikalno gledano, ki se lahko izognejo času so neznansko drobni subatomski delci kvantne mehanike. (Zanimivost: v atomskih posnetkih sveta je nemogoče ugotoviti smer časovne puščice). Obstajajo razlage določenih kvantih fenomenov (kot recimo kvantno prepletenost), ki vključijo potovanje delcev nazaj v času. (link)

Če smo nekoliko špekulativni rečemo, da se zaradi nekega razloga v glavi avtorja teme tej pojavi manifestirajo med sanjanjem. Na žalost kvantni fenomeni v nevronskem svetu še niso dovolj raziskani.

Imam pa odlično idejo. Kombinacija lucidnih sanj in talenta OPja. V lucidnih sanjah delaš, kar želiš -- tudi kupiš loterijski listek, ki zmaga -- in vse kar storiš naslednji dan je to, da listek kupiš še v realnosti! Samo datumov se ne sme zamešati (kakšen teden ali malce več, ampak nimam ideje, zakaj ravno ta časovni okvir).

Grey ::

garamond je izjavil:

V iskanju odgovora na žgoče vprašanje, le kako se vizionarske sanje dogajajo avtorju, naj najprej definiramo pojme.

Déjà vu -- že videno
Jamais vu -- nikoli videno
Presque vu -- skoraj videno (tale je zelo zapleten. Prav tako lahko gnezdimo pojme in ustvarjamo dodatno zapletenost; presque vu deja vu = skoraj se mi je zazdelo, da sem dobil občutek, da sem nekaj že videl.)

Edini delci, fizikalno gledano, ki se lahko izognejo času so neznansko drobni subatomski delci kvantne mehanike. (Zanimivost: v atomskih posnetkih sveta je nemogoče ugotoviti smer časovne puščice). Obstajajo razlage določenih kvantih fenomenov (kot recimo kvantno prepletenost), ki vključijo potovanje delcev nazaj v času. (link)

Če smo nekoliko špekulativni rečemo, da se zaradi nekega razloga v glavi avtorja teme tej pojavi manifestirajo med sanjanjem. Na žalost kvantni fenomeni v nevronskem svetu še niso dovolj raziskani.

Imam pa odlično idejo. Kombinacija lucidnih sanj in talenta OPja. V lucidnih sanjah delaš, kar želiš -- tudi kupiš loterijski listek, ki zmaga -- in vse kar storiš naslednji dan je to, da listek kupiš še v realnosti! Samo datumov se ne sme zamešati (kakšen teden ali malce več, ampak nimam ideje, zakaj ravno ta časovni okvir).

Lepo prebrat takle post. :) Brez špekulacij tehnološko ne bi bili tu kjer smo danes.

imagodei ::

737 je izjavil:

Dejstvo je pa, da marsikaj še ne vemo. Vprašajte fizika, kaj predstavlja 95% mase vesolja, ali pa kako združiti kvantno mehaniko in splošno teorijo relativnosti. Še ne vemo. Veliko obetajo teorije strun, ki pa zahtevajo, odvisno od verzije, 11 pa vse do 23 dimenzij.

Ja, samo to, da mnogo stvari še ne vemo, ne more biti podlaga za to, da trdiš, da jasnovidnost obstaja. Oz. drugače - kako prideš od ugotovitve, da marsičesa še ne vemo, do trditve, da jasnovidnost obstaja?
- Hoc est qui sumus -

Apple ::

111111111111 je izjavil:

Blazz je izjavil:

da malo zagrenim: dejavu je tudi simptom možganskega tumorja :)


Naprimer. :) POvezuje se tudi z različnimi drugimi zdravstvenimi motnjami in opojnimi substancami.

Tule celo omenjajo epilepsijo. Klik

Sem pa v puberteti tudi sam tega precej doživljal, sedaj pa ene 3x na leto, je zanimivo in čuden občutek. Žal na lotu še nisem zadel ali pa da bi se umaknil kakšnemu metku ali kaj podobnega tudi ne. :)


+1, da gre lahko za epilepsijo...
LP, Apple

FlyingBee ::

zanimiva tema, vendar niti ena trditev o napovedovanju prihodnosti ne drži

MINDO ::

Meni se je dogajalo podobno bol pogosto , in predvsem takrat ko ni stresa in ko sem šel spat sproščen .Dogodki so bili do detajla identični stavki tudi . Dokler en dan nisem razmišljal o tem kako bi bilo dobro vedeti več in zgodilo se je prav to .Nisem razmišljal kaj se bo zgodilo ,spominjam se ko sem se zbudil zjutraj ,da še nikoli nisem imel toliko realnih sanj . Nato se je pa začelo odvijat kar po vrstnem redu odlomki približno 30 sekund štirih sanj v približnih presledkih ene ure in pol.Pred zadnjim dogodkom sem se pogovarjal z prijateljem in mu opisal dogodek kateri naj bi se zgodil in res se je zgodilo prav to .
Po tistem dnevu sem bil malo prestrašen in z občutek da imamo vsak svojo usodo siguren . Želje da bi vedel več je izginila in od takrat nimam več sanj z DejaVu-jem .
To kaj se dogaja v možganih da se to zgodi nebi vedel,je pa informacij preveč v detajlih da bi bilo to naključje. Naključje je če zadeneš loto .

FrRoSt ::

Drimaaac je izjavil:

Zadnje čase se mi vsebolj pogosto dogaja da sanjam nekaj kar se mi točno tako zgodi čez teden dni ali malenkost več. Sanjam nek dogodek, ki se odvrti točno tako v istem zaporedju tudi dobesdeno iste besede. Zgodilo se mi je dvakrat da sem prisel prvic nekam pa se mi je zdelo da sem tam ze bil ( google pravi da je to mozganska igra ) za sanjanje prihodnosti oz dogodkov ki se mi zgodijo potem pa kao jasnovidnost ampak v to pa žal ne verjamem torej kaj se ubivstvo dogaja v moji glavi in zakaj se dogodki odvijejo potem in prej kot bi bilo logično? Sem zrel za psihijatra?

Upam da je kdo tak ki mi bo znal pojasnit zadevo hvala.

Take stvari se lahko dogajajo.

Verjetno so samo prehodnega značaja in bodo minile. Psihiatra ti ni potrebno obiskati, samo uživaj, dokler traja.... 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

TheBlueOne ::

Sam ne verjamem, da je fenomen to, kar deluje na prvi pogled. Kot prvo cloveski spomin ni zanesljiv, sanje pa so na vsak nacin samo priblizek realnosti. Ko upostevas se, da se clovek vrti v predvidljivih rutinah si za moj okus blize razlagi teh pojavov.

Spekuliram, da sanje deloma zadanejo neko sceno, ki se dejansko zgodi v prihodnosti, kjer glede na kolicino sanj in ponavljanja kar pocnemo se ze skoraj mora kdaj krizati.

Potem imas od mnogih sanj eno delno pokrivanje, spomin pa deluje na nacin, da zakrpa kar manjka s predvidevanji. In voila sanje se uresnicijo.

AndrejS ::

Sanjaj žrebanje lota - in zadeni sedmico !
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sanje

Oddelek: Znanost in tehnologija
285602 (3725) Duhec
»

Lucid Dreaming (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12621284 (17135) CleanPower
»

Igričarji sanjajo bolje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4712148 (10513) Lonsarg
»

Deja vu

Oddelek: Loža
262715 (2294) Lucas

Več podobnih tem