» »

IR povezava mobitel-pc

IR povezava mobitel-pc

Lizard ::

zanima me, kaj je potrebno met za vzpostavitev povezave med mobitelom (ki ima IR) in pc-jem. a pc mora met kako posebi komponento za to al ne, mogoce modem? kaj pa software? kaksen program priporocate? al je ze v windowsih

Cokolesnik ::

Windows XP imajo bojda že vse vključeno, zato tam IR steče brez problemov. Najbolje, da kaj več povedo izkušeni uporabniki.

Enota za IR povezavo je ponavadi vključena že pri notesnikih, sicer pa jo je potrebno dokupiti.

Če boš želel povezati PC z mob. telefonom, je dobro imeti vsaj GPRS telefon, ker je klasični prenos podatkov brez GPRS zelo počasen.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

iso2000 ::

Ja, potrebuješ IR sprejemnik/oddajnik na pc-ju (IRda). Kar se tiče pa programov: Za osnovno prenašanje slik, pod XP ne potrebuješ ničesar, ravno tako ničesar ne rabiš pod W98, za urejanje imenika, pošiljanje sms-ov, urejanje tem pa rabiš namenske programe.

Bug ::

Torej rabis:
1.) mobitel z IR
2.) IRda - po moznosti FIR (Fast IR) in na USB; ce pa imas prenosnika je ze integriran (FIR je pri novejsih modelih)

Res, da poleg winsow (WX, 2000) dobis podporo za prenasanje podatkov, vendar ti priporocam da na PC namestis programsko opremo prav za tvoj GSM aparat (obicajno dobis CD ze poleg telefona ali pa si z interneta DL-jaj programe - z proizvajalceve strani).

Npr. jaz: poleg Nokia-e sem na CD-ju ze dobil programsko opremo: Nokia PC Suite...

Za dostop do Interneta pa se ti skoraj vse ze instalira (Win XP, 2000) in se ti v sistemu predstavi kot: Standard Modem over IR Link. To ti priporocam ce mas prenosnika drugace pa prevec stane (glede na zmogljivost) ne glede na GPRS - mogoce ce imas narocnino prav na GPRS (meni je cisto dovolj Maxi GPRS pri mobitelu...)

Lp,
Bug


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet na telefonu!

Oddelek: Omrežja in internet
82432 (2275) ABX
»

Simobil-Gprs (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11412793 (7555) [_MW_]
»

Dlančnik

Oddelek: Kaj kupiti
111418 (1094) karantan
»

informacija o wireless povezavi

Oddelek: Pomoč in nasveti
5874 (812) Paramedic
»

Internet v stanovanju brez telefona

Oddelek: Pomoč in nasveti
151328 (929) Lime

Več podobnih tem