» »

Internet na telefonu!

Internet na telefonu!

fraising ::

lep pozdrav...

torej zanima me ce je kaksna moznost da bi uporabljal na telefonu z podporo HDSPA/UMTS internet, kot recimo GPRS ampak z vecjimi hitrostmi,placilo enkrat mesecno itd..

Glavne stvari ki me zanimajo so;
je to sploh mozno?
Ce je mozno se lahko to upoablja kjerkoli?
Cena?
Dostopnost?

Hvala in LP.

PrimozR ::

Je možno.
Lahko se uporablja kjerkoli, kjer imaš omrežje. Če je omrežje 3,5 G, bo hitreje, kot pa če si na GPRS/EDGE.
Cena glede na prenose (1 MB je 0,0042 € oz. tam nekje pri Mobitelu).
Z UMTS (oz. HSDPA, vsi Mobitelovi UMTS oddajniki so nadgrajeni na HSDPA) je pokritega nekaj nad 60% prebivalstva, to laufa predvsem v mestih. Na podeželju je občasno 3,5G, odvisno od oddajnikov.

OmegaBlue ::

Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

fraising ::

mi lahko prosim razlozis bolj podrobno, oz ce ma kdo slucajno to, kako je z pokritostjo, lahko uporabljam kadar se mi zazdi, itd, pogoji, ker na strani sem nasel samo za mobilni internet za prenosnike, nikjer za tel.

thanks

ABX ::

Rabiš VOIP klienta na telefonu, do danes dvomim da obstaja kak. Sicer Symbian zgleda zelo napreden kar se tega tiče ampak da bi jaz vedel ne obstaja.

Revolucija bo prišla z Google telefonom Android, če pa se motim bi prosil za kaka VOIP ki dela na Symbian.

Za hišni telefon pa itak ni frke, ker dobiš tako Sykpe telefon (fizični) ali VOIP adapterje v katere vtakneš navadne telefone.


P.S: sem našel nek link na Skype forum, ampak zgleda da je zadeva v povojih šele.
http://forum.skype.com/index.php?showto...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

PrimozR ::

ABX WTF??? On hoče INTERNET na telefonu prek mobilnega omrežja, za srfanje po straneh, ne pa klice preko interneta s telefona. Da se sicer, prek Telekoma oz. SIOLa se da, je bil narjen en app al nekaj. Mislim da je blo tut na STju kako.

JanK ::

OP je res spraseval za prenos podatkov. Ampak ko smo ze pri klicanju s Skypeom, ne pozabit, da obstaja Skype client za Windows Mobile. Ce veliko telefonaris, vzames telefon z WM, paket z neomejenim prenosom, nakar Skype-Skype klices zastonj, fiksne in mobile telefone pa po Skypeout tarifi, npr., fiksne stevilke po Evropi in katerokoil stevilko v ZDA za 0.02EUR (ja, dva centa) na minuto.

V-i-p ::

ABX: že lep čas obstaja, imenuje se FRING. Že lep čas ga uporabljam in deluje perfektno. Preko wifi omrežja lahko tako zastonj kličeš Fring, Skype in ostale voip uporabnike, samo na normalne številke ne, so plačljive...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

ABX ::

Zgleda da sem kr neki zabluzu, mah se vidi da delam preveč :)
Hvala za link do FRING, ga bom preveril.

Glede interneta čez GSM. Nekaj časa od tega sem ga koristil na N6630 in preveril kar nekaj naprav za Notebook zaradi službe.

2-3 Leta nazaj najhitrejša naprava je bila Nokia z kateri koli GSMu na Symbian. Mobitel ti da IP za NAT, kar pomeni 0 port forwarding. Hitrost downloada ali uploada je solidna, ampak samo za 1 povezavo na enkrat, čim probaš delat 2 zadevi vse skupaj umre. Ping brez prenosa je bil na 200ms, čim kaj začneš prenašat ping umre.

Cena: Jaz sem našel nek "Podatkovni paket", ki poleg tega da ima najnižjo tarifo za klic in SMS, ima tudi ugodno mesečno naročnino (samo kak študen paket je cenejši) in zdraven dobiš 500MB za 1.000 Sit (ja SIT toliko časa je šlo mimo).

GSM pa povežeš z USB ali Bluetooth na PC in delaš kot neko Dial-UP povezavo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na novih nokiah bo Skype

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
134798 (3697) preem
»

Mobitel in njihovi telefoni (naročnina)

Oddelek: Loža
113373 (2994) cortez
»

Mobitel-ITAK poceni internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5211006 (8616) bf4ed
»

Mobitelov internet???

Oddelek: Mobilne tehnologije
176124 (5576) ahac
»

brez žični internet

Oddelek: Omrežja in internet
91751 (1419) pr2501

Več podobnih tem