» »

kakšno kolo bi priporočali

kakšno kolo bi priporočali

Ona ::

Odločam se o nakupu novega kolesa. Kolo bi uporabljala za normalno vožnjo, občasno za daljši "giro" (kolesarjenje v hrib tudi po kakšnih gozdnih poteh). Kakšno kolo bi priporočali? (cena nekje do 800e)

mr1two ::

raketa
opcija 2
opcija 3

Sicer pa odvisno kolk si velik. Za okrog 180 +-4 je ta prvi prava velikost. 54 je za 170+-4. Približno.

Ah ja, šele zdej sm opazu da si punca :). Če bi rada kak bolj woman specific model, povej.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

mitja73 ::

Za tak opis vedno samo MTB, Deore in zrak vilco.

Ona ::

Najprej hvala za mnenja.
Kaj pa pravite na Scott ASPECT 740, kako se vam zdi?

mitja73 ::

Ona je izjavil:

Najprej hvala za mnenja.
Kaj pa pravite na Scott ASPECT 740, kako se vam zdi?


Čist OK, ampak to ne sme bit več kot 500 €.

Goody ::

mr1two je izjavil:

raketa
opcija 2
opcija 3

Sicer pa odvisno kolk si velik. Za okrog 180 +-4 je ta prvi prava velikost. 54 je za 170+-4. Približno.

Ah ja, šele zdej sm opazu da si punca :). Če bi rada kak bolj woman specific model, povej.


Huh, kakšne noge moraš imeti da po gozdu goniš v hrib za razmerjem 36/28 (raketa) ?

mr1two ::

Za na easy pridet povsod je gorsko kolo ok, se strinjam. Je pa mogoče tudi te cx opremit s compact gonilko (34 ta mali zobnik) in 11-32 kaseto. Več ne rabiš, razen če se po 30% vlakah voziš. Za 95% makadamov je tudi 36/28 vredu.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Goody ::

mr1two je izjavil:

Za na easy pridet povsod je gorsko kolo ok, se strinjam. Je pa mogoče tudi te cx opremit s compact gonilko (34 ta mali zobnik) in 11-32 kaseto. Več ne rabiš, razen če se po 30% vlakah voziš. Za 95% makadamov je tudi 36/28 vredu.


Če si iz Ljubljane: a prideš recimo z 36/28 z vasi Rašice do stolpa na Rašici? (sam res dvomim da bi)

mr1two ::

Daj mi gpx pa ti povem :)
Edit: a to je to?

http://www.pzs.si/koce.php?pid=106#karta
edit2: http://www.mapmyride.com/routes/view/73...

Ta pot?
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

Goody ::

Ja ta. Slab makadam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

matejm1994 ::

Goody je izjavil:

mr1two je izjavil:

raketa
opcija 2
opcija 3

Sicer pa odvisno kolk si velik. Za okrog 180 +-4 je ta prvi prava velikost. 54 je za 170+-4. Približno.

Ah ja, šele zdej sm opazu da si punca :). Če bi rada kak bolj woman specific model, povej.


Huh, kakšne noge moraš imeti da po gozdu goniš v hrib za razmerjem 36/28 (raketa) ?


Kaj pa pomeni tako razmerje? :) Ali pa 46/36 kot je v oglasu 1. Kako veš kaj je boljše?

Zgodovina sprememb…

mr1two ::

 Na vrhu

Na vrhu


 izbrana prestava

izbrana prestava



Evo, uporabljam kompakt gonilko- 34/50, zobnik na katerem sem gonil je pa 22
(11-12-13-14-16-18-20-22-25-28-32)


Enkrat sm se zataknu čez en kanal, ker mi je spodneslo zadaj, pa sm mogu potem štartat, kar ni tako enostavno. Bolj se pojavi problem za spuščanje po takšnem terenu.

Enivej, če se voziš po takih poteh po kakršnih bi tudi z običajnim avtomobilom peljal, potem je ciklokros univerzalna hitra stvar.

@matejm1994
46/36 je CX standard gonilka zaradi profila in izvedbe cx tras. ni hudih dolgih vzponov, da bi rabil manj, ni dolgih hitrih ravnin ali spustov da bi rabil več. Je ravno prav :).
Kar je napisano pod 36/28 je mišljeno kot 34 zobnik spredaj in 28 zadaj (razmerje 1,21). Gorski prenosi so precej lažji, ker imaš spredaj 24 in zadaj 36, kar ti da razmerje 0,66. To pomeni, da vrtiš na gorskem še enkrat hitreje v primerjavi s tistim 1,2 razmerjem na CXu. Lažje je, oz lahko normalno pelješ tudi 5 na uro v klanec. S CX se boš mogu potrudit in it 9-10 na uro, kar je veliko težje.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

Goody ::

Respect, bom probal naslednjič z 1.54 da vidim do kam pridem, dvomim da do vrha...

mr1two ::

Sej ni za prakticirat, se pa pride. Če bi ponucal še ostale, bi bil precej hitrejši ;)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

matejm1994 ::

@mr1two: Hvala za razlago. :)
Se vidi da se jaz le vsedem na kolo pa peljem :D Pa za na vršiš ko sem 1x šel, je še moja najmanjša prestava bila premalo. Hehe. Pa kondicija tudi.
Sem samo gledal zdaj ta vikend (ali prejšnji?) ko so imeli tisto na Vršič z ponijem. Dobri so.

gorazdkop ::

si bom sposodil temo, če dovolite

ali je to vredno te cene?

klik

mr1two ::

Zgleda ok- dober deal za ta denar(za novo kolo)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 495 96 97 98 )

Oddelek: Šport
4871731382 (716) johanblond
»

A naj kupim gravel bike ali ne? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Šport
696123625 (14793) issak
»

Nabava novega kolesa.

Oddelek: Šport
4714187 (10694) dolenc
»

Kako zmeriti pravilno okvir kolesa?

Oddelek: Loža
92359 (2007) oemdzi

Več podobnih tem