» »

Izi mobil vs Bob

Izi mobil vs Bob

1
2
3

BCSman ::

a izimesec sim kartica stane povsod 11.90eur, ali je kje kaka akcija?
edit: a če naročiš izimesec prenos praket, torej da ohraniš staro številko, ti dejansko pošljejo zastonj sim kartico in se izogneš strošku 11.90eur?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

KTr1sk ::

Dobro vprašanje, jaz sem prestopil iz Telemacha na Izimobil prejšni mesec oz konec novembra in tudi ne vem oz nisem spraševal kako je, na njihovi strani sem samo tole zasledil
Stroški prenosa
Stroški prenosa številke znašajo 5 EUR. Zaračuna vam jih vaš dosedanji operater.

Ob prenosu predplačniške številke se vam zniža dobroimetje na vašem računu. Če je stanje na računu v trenutku zahteve nižje od 5 EUR, je zahteva za prenos zavrnjena. Morebitno dobroimetje na računu dosedanjega operaterja, ki ga do trenutka prenosa ne porabite, zapade.

Ob prenosu naročniške številke vam dosedanji operater po uspešno opravljenem prenosu izstavi račun.


pa tudi ne vem, če porabim vse enote pred 1 mesecom oz 30dni, če lahko enostavno ponovno pošljem napolnim z izimesecom in se mi začne štet novo "obdobje" izmeseca?
23.12.2015 mi poteče izimesec L in imam še na voljo 2274 enot, bom videl kateri paket bom izbral ob koncu meseca
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

cortez ::

IZI

primer :

preveri stanje na 3388

izimesec S na 3388
s 24.12 ti bo šele začel veljati novi paket.

KTr1sk ::

če rabi kdo nastavitve za windowsphone 10 in izimobil mmse, meni na ta način deluje

in
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

BlackGuard ::

Hvala za nastavitve. Sem si pomagal z njimi za usposobit stvar na WP8.1 :)

fopi ::

A je kaj resnice v izjavi: izimobil mi ni delal na tej in tej lokaciji, sedaj mi telekom dela veliko bolje. Naj bi imela oba telekomov signal.

tiran2000 ::

meni se zdi (ne morm potrditi), da mi je spar mobil boljše lovil (pisalo je mobitel omrežje) kot sedaj, kjer mi na omrežju izpisuje izimobil. res ne vem

veqlargh ::

Mene izi lovi enako kot mi je telekom pred tem.

AC_DC ::

fopi je izjavil:

A je kaj resnice v izjavi: izimobil mi ni delal na tej in tej lokaciji, sedaj mi telekom dela veliko bolje. Naj bi imela oba telekomov signal.

Ne more biti, ker sparmobil*, izimobil*, debitel* in telekom uporabljajo isto omrežje.
Edino pri lte so lahko kakšni bombončki, ker pri vseh nmvo* ne dela na full ali sploh ne.

Kakor berem drobni tekst tudi t2 mobil uporablja telekom omrežje in t2 omrežje, kolikor ga pač je (malo)
http://www.t-2.net/mobilna-telefonija/m...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Boobiz ::

fopi je izjavil:

A je kaj resnice v izjavi: izimobil mi ni delal na tej in tej lokaciji, sedaj mi telekom dela veliko bolje. Naj bi imela oba telekomov signal.



Jst bi reku, da kar se same pokritosti signala tiče ni razlik. So pa lahko razlike pri podatkovnem prenosu. Kjer jst živim telekon še vedno ni vključil HSPA prenosa (samo 3G), medtem ko ga izi ima.
I'm drunk, what's your excuse?

PINki ::

Kaj pa vem, morda Telekom katere bazne postaje rezervira samo za svoje uporabnike, da bi jim omogocil boljso izkusnjo. Ali pa uporabniki poleg menjave operaterja zamenjajo se gsm aparat, ki lovi boljse/slabse in potem kurcajo omrezja glede na sprejem novega telefona. Samo razmisljam, ne trdim nicesar zagotovo...

ombre ::

LTE ne deluje še na nizkocenovnikih. Sam imam LTE telefon in mi piše 4G ampak hitrosti pa niso ta prave. Kar pa se tiče sprejema navadnega signala pa vleče podobno kot bratov telefon, ki je prov na Telekomu... Mislim da ne delaji razlik, veliko pa je odvisno tudi od prometa in obremenjenosti omrežja oz. baznih postaj na katere se poveže aparat.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

urosh ::

BTW: Pri bobo bodo z naslednjim letom vkljucili sms obvescanje o nedosegljivih klicih. Zvedel na klicnem centru.

fopi ::

Kako pa je z izimobilom v tujini? Če imaš recimo mesec paket ali moraš za tujino imeti dobroimetje ali ti potem zaračunajo ali kako?

ombre ::

Moraš meti nekaj na računu če greš v tujino. Izimesec velja samo za Slovenijo.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

jusv ::

urosh je izjavil:

BTW: Pri bobo bodo z naslednjim letom vkljucili sms obvescanje o nedosegljivih klicih. Zvedel na klicnem centru.


Ne verjamem dokler ne objavijo. Ker takšne govorice so že večkrat začeli širit.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

fopi ::

ombre je izjavil:

Moraš meti nekaj na računu če greš v tujino. Izimesec velja samo za Slovenijo.


Aha ok. Kaj pa izimesec ti avtomatsko podaljšuje veljavnost simke (kot je to pri večini prednaročnikov) ali je treba vsake tolko časa kaj naložžit, da se simka ne zaklene?

ombre ::

Če nimaš vključenega plačevanja preko trajnika potem moraš vsake tolko naložiti nekaj gor.
Tri mesece je tista doba ko lahko kličeš, potem pa moraš naložiti gor. Mislim pa, da če polniš za veš kot 25€ ti se to podaljša na eno leto.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Pesimist ::

theBill je izjavil:

Pesimist je izjavil:

Kaj ce pa rabis kar najvec data najcenej je pol res to najbolse?
http://telemach.si/mobilna-telefonija/p...

Nikjer ne vidim dobenih cak razen da prakticno moras 20€ paket vzet sej ostali so neuporabni. Nikjer ne pise nic o pravicni uporabi, hitrostih in ali je LTE.


A si mogoče prebral drobni tisk, tudi če polniš za 20€ in imaš kao neomejen prenos podatkov, se po prekoračitvi 1 GB hitrost omeji na 128 kbit/s. Kaj ti pol pomaga LTE?


Ne nisem ker ga nisem nikjer najšel. Zato ravno sprašujem. Zdaj tak ni več sploh važno ker sem že šel na modri paket, tako da sem za samo 40 cent več kaj sem prej plačeval samo za IPTV+Net+telefon dobil še mobil telefon z neomejeno klici in 3GB+10GB trenutno. Če se hitrost res zniža na 128kbps pol res brezveze ja.

BCSman ::

urosh je izjavil:

BTW: Pri bobo bodo z naslednjim letom vkljucili sms obvescanje o nedosegljivih klicih. Zvedel na klicnem centru.

čudež

edit: sem klical na izimobil in ja, če imate kako staro številko, se vsekakor splača prenesti, ker sim kartico v tem primeru dobite zastonj + povrnjenih 5eur v obliki enot, drugače bi šlo 11.90 za sim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

fopi ::

Kako pa predplačniki rešujete gostovanje v tujini? Imate potem vedno nekaj več gor na kartici, tudi če imate izimesec na trajnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

ombre ::

Če maš trajnik, lahko sam pošlješ sms polni na 3388 in polniš za poljuben znesek.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

fopi ::

ombre je izjavil:

Če maš trajnik, lahko sam pošlješ sms polni na 3388 in polniš za poljuben znesek.

Super. Hvala.

fopi ::

A bi se dalo za preverjanje stanja na izimobilu narediti kak widget za android? Bi to šlo glede na to, da se preverja stanje preko sms?

galu ::

izimesec

Trenutno sem na kul bobu (5.90€, 100/100/100) "naročnini". Opažam, da pri izi za 1€ več dobim dosti več.

Izimobil očitno ima obveščanje o zgrešenih klicih. Je kak nasty droben tisk (ki ga nisem opazil), zaradi katerega bi ostal pri bobu?
Tako to gre.

BCSman ::

Sem na izimesecu 6.90€/1500enot, nobene pomanjkljivosti.

jernejl ::

Glede na prebrano se mi zdi, da je pri Izimobilu nekoliko bolj zapleteno gostovanje v tujini. V nekaterih državah bojda ni možno običajno klicanje, ampak je voljo samo povratni klic. Na primer na Danskem, Finskem, San Marinu, Monaku in nasploh v večini držav izven EU (Avstralija, Singapur, Indonezija, Japonska, Filipini, Dominikanska...).
Pri ostalih ponudnikih tega nisem zasledil.

ivanuscha ::

Ja tole glede gostovanja drži, zato pa so tko poceni...

MrStein ::

jernejl je izjavil:

Glede na prebrano se mi zdi, da je pri Izimobilu nekoliko bolj zapleteno gostovanje v tujini. V nekaterih državah bojda ni možno običajno klicanje, ampak je voljo samo povratni klic.

Ponekod niti to ne deluje.
Isti telefon z bob SIM dela BP.
(podpora že tuhta, kaj bi bilo. Čeprav sem jim napisal, da ne dela ne navaden klic, ne z ukazom, niti pošiljanje SMS-ov, so odgovorili, da moram klice delati z ukaznim nizom... sprejem klicev in SMS pa dela.)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jusv ::

Če hočeš poceni in normalne cene v tujini (opcijo lahko doplačaš) pa še imaš telemachov več paket za 6 (oz. 4€).
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

pirx ::

Tudi jaz sem se odločil preiti na Bob ali Izimobil, vendar mi ni jasno, v čem je fora pri Izimobilu, da moraš vedno polniti račun? Ni to tako, da pač plačaš tistih 8,9 €/mesec (izimesec M, npr.) za 2000 enot in to je to?

Bob ima tudi zanimivo akcijo (9,9 €/mesec za 1.500 SMS-jev, 1.500 minut in 1.500 MB).

Mogoče ve kdo, kateri ima na splošno boljši prenos podatkov? Aja, pa pri Bobu ni nekega mesečnega polnjenja, ali?

Hvala.

Sami ::

Mogoče ve kdo, kateri ima na splošno boljši prenos podatkov? Aja, pa pri Bobu ni nekega mesečnega polnjenja, ali?


Če imaš naročniško razmerje (carski bob) plačaš po položnici in ni polnjenja. Bob ima hitrost prenosa omejeno na 7.2/2Mbit, gostuje pa na simobilovem omrežju.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

pirx ::

Sami je izjavil:

Mogoče ve kdo, kateri ima na splošno boljši prenos podatkov? Aja, pa pri Bobu ni nekega mesečnega polnjenja, ali?


Če imaš naročniško razmerje (carski bob) plačaš po položnici in ni polnjenja. Bob ima hitrost prenosa omejeno na 7.2/2Mbit, gostuje pa na simobilovem omrežju.


Super, hvala za odgovor. Pri Izimobilu pa ni možnosti naročniškega razmerja, ali?

jusv ::

Če hočeš bit naročnik in plačevat pod 10€ se ti bolj splača vzeti več paket od Telemacha, lahko vzameš še opcijo neomejenih klicov in prideš na isto ceno. Imaš pa lte, d3go in unifi, kar ne dobiš pri ostalih nizkocenovnih ponudnikih.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

pirx ::

Hvala, bom preveril.

BlackGuard ::

Izimobil je predplačniški način. Lahko si pa naložiš več dobroimetja in si za nekaj mesecev miren, ali pa si urediš plačevanje na trajnik.

pirx ::

Zaenkrat se zdi akcija od Boba (Carski bob) najbolj primerna za to, kar potrebujem. Sicer pa nimajo vezave in se lahko kadar koli premislim, če bo treba.

Drugače pa hvala za pojasnilo, @BlackGuard. Nekako nisem mogel dojeti, da nimajo naročniške opcije. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

KTr1sk ::

SAj če imaš na trajnik pri Izimobilu je kot da bi imel naročnino, jaz imam od novembra IZImobil in nisem še nikoli nič "nalagal"...moral bi samo v primeru da bi prekoračil omejitev, ter če bi bil izven Slovenije ter da bi klical na plačljive številke (090), ...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

pirx ::

Ta del me malo muči, da moraš napolniti račun, če si izven SLO. Vsake toliko sem v AT, HU ali HR (vse mi je blizu) in to bi mi bila dodatna skrb. Kolikor sem bral pa je od Boba prenos podatkov nekoliko hitrejši oz. bolj stalen, ne glede na lokacijo. Sicer je to iz starejših tem, ampak vseeno. Zdaj sem že naročil dva paketa in bomo videli, kako. bo. :)

24 EUR/mesec pri Telekomu je bilo nenormalno dosti, še posebej, ker telefone ne menjavam pogosto in mi je brezveze plačevati premium ceno samo zato, ker imajo subvencionirane telefone. Razlika je itak tako majhna, da tudi če plačaš polno ceno za telefon, razliko hitro nadoknadiš s cenejšo naročnino.

MrStein ::

Zakaj pa je problem polnitev v tujini?
Lahko urediš preko interneta, ali pa imaš s sabo nekaj kod in jih vtipkaš po potrebi (jaz jih imam kar v imeniku in jih aktiviram z "enim klikom").
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fopi ::

Ce imas izimobil na trajnik je v bistvu isto kot narocnina. Enkrat na mesec ti nalozijo enote in podaljsajo veljavnost. Tudi bob, telekom,.... Nimajo tujine v paketih (razen nekateri paketi) in moras placati kasneje. Pri izimobil je edino da si moras pac preden gres v tujino naloziti denar, lahko kar z sms.

Pa se to, izimesec ti velja od dneva prestopa, torej ne nujno 1. v mesecu ampak kar en dan v mesecu, ko si pac aktiviral kartico. Na zacetku je cudno a potem sploh ni vec pomembno. Tudi reset stevcev se v telefonih da nastaviti na poljuben dan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

fopi ::

Pri bobu pa moras pazit ker ni mms v kvotah. Kolko pac kdo rabi.

novisux ::

KTr1sk ::

Sem naročil novo micro sim kartico, katera omogoča LTE/4G in ko sem vstavil (ni več delal internet in mmsi)je bil samo 3G in ko sem vnesel te spodnje paramatre (na 10-ki) je potem začel delovati 4g/lte signal in tudi mmsi ter internet

KTr1sk je izjavil:

če rabi kdo nastavitve za windowsphone 10 in izimobil mmse, meni na ta način deluje

in
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

BlackGuard ::

Hejla, tudi jaz sem pri Izimobil-u naročil novo SIM, omogočil LTE s SMS sporočilom in vpisal nov apn za internet, ampak se mi ne poveže na LTE. Lovi mi samo 3G. Bi mi znal kdo pomagat? Telefon je Lumia 930 z WP8.1

AC_DC ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

BlackGuard ::

So v blizini :) Sem preizkusil tudi na vec lokacijah in je povsod enako.

zebra2 ::

Sam sem moral še poklicati na centralo, da so vklopili novo SIM.

BlackGuard ::

Zebra2 hvala, to sem pozabil napisat, ampak je bilo to prvo kar sem naredil, saj če ne nisem mogel niti klicat.
Še kakšna ideja mogoče?

Kebo ::

A si probal še v kakšen drugem telefonu, ki ima lte?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39586370 (5838) Jerry000
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490150785 (15506) Steinkauz
»

Izimobil-a je konec! Razmislite če se vam še splača! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420565 (7808) Master_Yoda
»

Prehod iz simobilove naročnine

Oddelek: Mobilne tehnologije
174376 (3839) modelno1
»

Kateri predplačniški

Oddelek: Mobilne tehnologije
264088 (3531) BlaY0

Več podobnih tem