» »

Izi mobil vs Bob

Izi mobil vs Bob

«
1
2 3

PrihajaNodi ::

Zanima me ali se splača oditi na Izi mobil iz boba. Torej iz 1000 vseh enot na 600 za 9€/mesec izimobil.

Je kdo na Izimobilu? Kakšna je zadovoljivost

freesty ::

Kaj, ce bi napisal med katerimi paketi se odlocas in koliko dejansko mesecno porabis.

Ce je bob 1000e => 10€
izi pa 600e => 9€

se jaz nebi prestavljal.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

GTX970 ::

Vpiši porabo in poglej kaj je zate najbolj ugodno
http://www.tarife.si/si/vnos-mesecne-po...

PrihajaNodi ::

freesty je izjavil:

Kaj, ce bi napisal med katerimi paketi se odlocas in koliko dejansko mesecno porabis.

Ce je bob 1000e => 10€
izi pa 600e => 9€

se jaz nebi prestavljal.


Mesečna poraba je nekje 300 enot vsega. Ni to zame.

Problem pri izi-ju je ker je predplačniška zadeva.

Sedaj pa je big bob torej 1000 enot vsega za 12€

GTX970 ::

Potem imaš sedaj bob brutalni, ne big bob (ki nima data enot).

PrihajaNodi ::

ja brutalni bob, da.

theBill ::

PrihajaNodi je izjavil:

freesty je izjavil:

Kaj, ce bi napisal med katerimi paketi se odlocas in koliko dejansko mesecno porabis.

Ce je bob 1000e => 10€
izi pa 600e => 9€

se jaz nebi prestavljal.


Mesečna poraba je nekje 300 enot vsega. Ni to zame.

Problem pri izi-ju je ker je predplačniška zadeva.

Sedaj pa je big bob torej 1000 enot vsega za 12€

Izi ima tudi opcijo, da ti trgajo direktno iz TRR, da se ti ni treba ukvarjati s polnjenjem s karticami

http://www.izimobil.si/polnitve-racuna/...

ombre ::

Jaz sem pred časom prestavil iz boba na izi. Dela vse kot mora. Nisem porabil toliko minut kot je bilo na voljo, tako da mi je bilo brez zveze plačevati več za to kar rabim.
Maš tudi tisto opcijo ja, da ti trgajo iz računa tko da nimaš problemov s polnjenjem. Pošlješ jim sken kartice, osebne in neko pooblastilo in potem rihtajo oni naprej. Sam kupim eno kartico na mesec. Ni nek velik napor. :)
OmbreMan - Galaxy of knowledge

MrStein ::

Pa ima to kako omejitev?
Da ne bodo enkrat rekli "porabili ste 960 EUR in smo jih seveda trgali z TRR. Lep dan"

Sicer tudi sam uporabljam IziMobil in zaenkrat nič problemov (razen "heca" z odzivnikom, poišči temo), ampak ziher je ziher.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ombre ::

Mislim da je omejitev 60€ na mesec, kot piše v njihovem faq.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

theBill ::

MrStein je izjavil:

Pa ima to kako omejitev?
Da ne bodo enkrat rekli "porabili ste 960 EUR in smo jih seveda trgali z TRR. Lep dan"

Sicer tudi sam uporabljam IziMobil in zaenkrat nič problemov (razen "heca" z odzivnikom, poišči temo), ampak ziher je ziher.


Direktno iz TRR v obliki trajnika ti trgajo samo znesek za izimesec M, torej 8,90 EUR. Ko enkrat porabiš vključene količine ne gre dodatni strošek klicev, prenosa podatkov,... avtomatsko na trajnik, ker to ni naročnina. Je še vedno predplačniški sistem, ko ti zmanjka enot lahko si na svoj predplačniški račun dodatno naložiš denar z SMS sporočilom, in edino to se dodatno poleg 8,90EUR trga iz TRR. There are no nasty surprises.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

hojnikb ::

ko bi mel tak sistem tut drugi operaterji...

Bi takoj uzel kako opcijo revolucija (ki jo je mel tuš) in lepo trajnih. Seveda z takim načinom, ki ga opisuje @thebill
#brezpodpisa

MrStein ::

ombre je izjavil:

Mislim da je omejitev 60€ na mesec, kot piše v njihovem faq.

To je le za data v tujini, če prav razumem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

theBill ::

hojnikb je izjavil:

ko bi mel tak sistem tut drugi operaterji...

Bi takoj uzel kako opcijo revolucija (ki jo je mel tuš) in lepo trajnih. Seveda z takim načinom, ki ga opisuje @thebill


In kaj te tako zelo drži na Tuš prepaidu?

KTr1sk ::

A pri Izimobilu deljue 4g omrežje, glede na to da je od mobitela oz telekoma omrežje?
Enkrat sem prebral pa ne najdem več, če je na trajnik izmesec M 600min/600sms-mms/600mb dobiš 100min zraven?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

hojnikb ::

>In kaj te tako zelo drži na Tuš prepaidu?


Precej bolša ponudba napram konkurenci.
#brezpodpisa

PrihajaNodi ::

hojnikb je izjavil:

>In kaj te tako zelo drži na Tuš prepaidu?


Precej bolša ponudba napram konkurenci.



Katera se lahko primerja z brutalnim bobom ali izimobilom 600 x 3?

hojnikb ::

brutalni bob ni predplačniški

tušmobil revolucija recimo. 7€ in 1000 enot in unlimited sms/klici v tuš.

Pa tudi sicer opcije so cenejše. Recimo 100MB interneta za 1€ nima noben. Pa tudi bonusov kot so zastonj smsi ob polnitvi za več kot 5€.
#brezpodpisa

Veron ::

Tale "trajnik" deluje po principu, da ti 1x na mesec na račun naloži 8,90eur in ko porabiš enote ubistvu ne moreš več klicat, dokler zopet ("ročno") še enkrat nafilaš. Ne bo ti pa dodatno trgalo s kartice (tako pravijo na klicnem centru).

Sicer sm tud sam razmišljal v tej smeri, predvsem ker ima simobil slab signal pri nas in sm vse skozi nedosegljiv itd.. ampak ne dolgo nazaj je ravno pri telekomu "modri paket" in tam imaš +10eur za dodatno številko (neomejeni klici/sms/mms in 3gb neta si deliš). Tako da bo to kar boljša varjanta.

PrihajaNodi ::

no sam sem zamenjal in šel na izi mobil iz big boba za 9€ 1800 enot. oziroma 600 x 3. Pri modrem paketu je fora da potrebuješ še internet poleg.

Veron ::

3GB za obe številki je že v paketu.

NoBody- ::

Tole se trenutno najbolj izplaca

Nima veze keri signal imas. Rocno nastavis na TS signal in si zmagal!!!

MrStein ::

... pod pogojem, da trenutno zapraviš več kot 10 EUR mesečno (pa še takrat ne vedno).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrihajaNodi ::

NoBody- je izjavil:

Tole se trenutno najbolj izplaca

Nima veze keri signal imas. Rocno nastavis na TS signal in si zmagal!!!



Tole ni res. Izi ima 600 x 3 po 9 E tam nimaš nobeni mb vključenih pri t2. Imaš neomejen klie samo kaj ti pomaga če ni mb.

menjalnik ::

KTr1sk je izjavil:

A pri Izimobilu deljue 4g omrežje, glede na to da je od mobitela oz telekoma omrežje?


Nažalost ne, sem jim pa že pisal, da bi to lahko uredili.

KTr1sk ::

pri izimobilu imajo nove pakete


L 3000 11,9 EUR IZIMESEC L
M 2000 8,9 EUR IZIMESEC M
S 1500 6,9 EUR IZIMESEC S
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

biasko ::

Živjo,

No jaz sem že presedlal iz BrutalniBob na Izimobil paketet za 1500 enot.
Finančno moram reči da se splača. Pomoč uporabnikom je prav tako dobra.
Opazil sem pa da je signal Mobitel slabši kot prej pri Simobilu oz. prenos podatkov je velikokrat samo UMTS. Kjer pa je HSPA+, pa mi speed test pokaže max 11Mb/s tudi ob polnoči kadar bi moral biti omrežje precej prost. Prej na Bobu sem dosegal tudi do 19Mb/s.
Na sumu imam da Mobitel načrtno upočasnuje Izi uporabnike čeprav Izimobil "zagotavlja" 21Mb/s. http://www.izimobil.si/Storitve/Prenos-...

Ima še kdo drug take izkušnje??

Hvala!

beta1 ::

Zakaj pa nisi šel na carskiBOB paket??? Idi nazaj na BOBa, pa boš mel tak kot prej :)

biasko ::

ha mogoče pa res

NightHawk ::

Meni večino časa Izimobil internet dela na hitrosti "E" (oznaka na mojem LG optimus G). Je zelo počasen, izmerjena hitrost manj kot 0,1 mbps. Ima izimobil slabo pokritost s signali? Ker ne more bit nekaj z nastavitvami - ko sem doma mi dela s hitrostjo "H" - izmerjeno okoli 8-9 mbps.

Je izimobil internet signal slabši od bobovega? Ker mi je čudno, da imam v mestnem Kranjskem jedru prenos podatkov 0,1 mbps.

biasko ::

Sem iz mesta. Zunaj je 80-100% signal H+ in max izmerjena hitrost je 11,5Mb/s . Na Bobu oz. Simobilu sem izmeril 19Mb/s.

Čudno se mi zdi da ima Mobitel tako slabši signal.?! Ali mogoče uporabnike izimobila drugače tretirajo??

Carski bob je ql, samo jaz ne porabim 1500 enot in tako prihranim še za pivo ;).

lp

MacGyver141 ::

Mobitel zagotovo ne zatira izimobila. Na izimobilu piše, da je prenos podatkov do 21,6 Mb/s. Je pa tako, da nekje mobitel dela zelo dobro in simobil zelo slabo in obratno.

ombre ::

Nevem meni dela izi v starem centru KR cca. 7 Mbit/5Mbit...
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Pesimist ::

Kaj ce pa rabis kar najvec data najcenej je pol res to najbolse?
http://telemach.si/mobilna-telefonija/p...

Nikjer ne vidim dobenih cak razen da prakticno moras 20€ paket vzet sej ostali so neuporabni. Nikjer ne pise nic o pravicni uporabi, hitrostih in ali je LTE.

jusv ::

LTE hitrosti so na predplačniškem telemachu iste, kot na naročniškem. Torej povprečno tam do 40/30. Včasih več, drugič kaj manj. Ampak splača pa se v primerjavi z vsemi temi nizkocenovniki.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

theBill ::

Pesimist je izjavil:

Kaj ce pa rabis kar najvec data najcenej je pol res to najbolse?
http://telemach.si/mobilna-telefonija/p...

Nikjer ne vidim dobenih cak razen da prakticno moras 20€ paket vzet sej ostali so neuporabni. Nikjer ne pise nic o pravicni uporabi, hitrostih in ali je LTE.


A si mogoče prebral drobni tisk, tudi če polniš za 20€ in imaš kao neomejen prenos podatkov, se po prekoračitvi 1 GB hitrost omeji na 128 kbit/s. Kaj ti pol pomaga LTE?

Jerry000 ::

Še tukaj da vprašam, kako je z izimobilom in poleti? Imajo kake akcije za podatkovni prenos v tujini? Ali lahko zakupiš GB podatke za tujino? Ste zadovolni z Izimobilom? Razmišljam o menjavi (sem na telekomu Dzabest 2000, 20€/mesec...overkill)

theBill ::

Zakupa podatkov za tujino zaenkrat še ni bilo, imajo pa opcijo brezplačnih prejetih klicev na Hrvaškem.

http://www.izimobil.si/Ugodnosti/Gostov...

BlaY0 ::

A se pri Bobu SMS-ji v tujino štejejo v zakupljeno količino tako kot pri Iziju ali se obračunajo posebej po 0,04 EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

ombre ::

Bob ti posebej obračuna MMS-je v vsa slo in tuja omrežja ter SMSje v tujino.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

biasko ::

Izimobil drgač ok, samo Mobitel ima v mojem koncu slab signal in imam 70% EDGE. Tudi na 3G mi gre DL samo do 11Mb

Fairplay ::

Mi lahko nekdo razloži kako je s temi izimobil paketi S, M in L. Prvi mesec po pridružitvi se vključi L paket. Kako pa je v naprej? Če hočem naslednji mesec S paket, lahko že pred potekom prvega meseca pošljem sms za spremembo? Sms je potrebno poslati vsak mesec ali se paket vsak mesec sam vključi.

FTad ::

A ni tako, da si sam izberes paket in dokler tega ne spremenis, je ta paket vkljucen do nadalnjega?

krneki ::

Če si prenesel številko imaš prvi mesec 3000 enot zastonj in aktiviran Mesec L paket. Spremeni na S znotraj teh prvih 30 dni, pa boš imel S ko pač poteče prvih 30 dni.

Fairplay ::

Hvala za informacije

balluf ::

Mogoče bom presedlal na IZImobil in me zanima kako je z gostovanjem v tujini.
Klicanje iz tujine v SLO in prejemanje klicev iz SLO v državo kjer se nahajam (EU).

Hvala za odgovore.

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

balluf ::

MrStein je izjavil:

Tu piše: http://izimobil.si/Cenik/Cenik-gostovan...


Bolj me zanima ali kličeš normalno +386 ali je kakšen poseben protokol ?

Heavy ::

00386 daš spredaj in to je to

MrStein ::

Ne deluje vsepovsod.

Več o klicanju v tujini: http://izimobil.si/Storitve/Gostovanje-...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39585674 (5142) Jerry000
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490149893 (14614) Steinkauz
»

Izimobil-a je konec! Razmislite če se vam še splača! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420509 (7752) Master_Yoda
»

Prehod iz simobilove naročnine

Oddelek: Mobilne tehnologije
174343 (3806) modelno1
»

Kateri predplačniški

Oddelek: Mobilne tehnologije
264070 (3513) BlaY0

Več podobnih tem