» »

Excel in php

Excel in php

Freak ::

Rad bi iz tabele v Excelu s phpjem prenesel podatke na spletno stran. slišal sem, da je to možno. A slučajno kdo ve kako :)

BigWhale ::

Banzai!

Tabelo v excelu exportaj ot CSV (comma separated values) datoteko, kjer bos dobil vse vrednosti v dabeli locene z vejicami in CR/LF (za novo vrstico jasno)

Parsanje tega v phpju je potem trivialno..

--
BigW!

Freak ::

hm, sam kako bi potem recimo v to tabelo s phpjem kej vnesel. Rad bi, da bi mi tabela služila kot baza.

BigWhale ::

Banzai!

To ti pa ne morem, mislim tehnicno gledano ti lahko ampak, izvedba je bolj bebava., ce ne delas glih guestbooka. :) Drugace pa nek SQL zadaj... Bo se najbolj primerno... :)

--
BigW!

Freak ::

Ne sej baje se to da. Tukaj, ampak tu mišljeno z badblue softverom. Ni mi pa čisto jasno kako.

BigWhale ::

AAAAAAA! Tam imas en tak ogromen knof FREE DOWNLOAD!

Klikni ga in potem sledi navodilom!

--
BigW!

Freak ::

Ja samo tale knof za download downloada program, ki je nekakšen server. jst pa strani ne bom mel na svojem serverju ampak moj.net-u :)

BigWhale ::

Banzai!

Potem pa preberi kaj tisto je... ... sedajle govorim na pamet, ampak predvidevam, da je to neka ActiveX komponenta, ki ima na eni strani dostop do MS OLE in potem preko po moznosti ODBCja dostopa do Excel datoteke in jo lepo prebere, na drugi strani ima pa nek PHP API, mogoce celo database driver, ki ga lahko uporabis...

Torej, ti to na Linux strezniku odpade...

--
BigW!

BigWhale ::

... pa tudi na vecini Windows 'streznikov' saj najbrz zadeva potrebuje instaliran Office ali pa vsaj precej velik del le tega... ;>

--
BigW!

[MYTiX] ::

Mislim da je ta bols, da ti to kombiniras s SQL.

Freak ::

Ja vem, da je bolš, sam kaj če naročnik noče plačvat za podporo myaqlu na strežniku :|

alesrosina ::

BigWhale: ne, za odbc ne rabs met ofiza instaliranga na serverju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Commercial stuff vs. Open Source (Free Software) stuff

Oddelek: Loža
151109 (932) Mercier
»

Popolno brisanje trdega diska

Oddelek: Programska oprema
123353 (3149) Cuoresportivo
»

OpenOffice in kompatibilnost z MS Office

Oddelek: Programska oprema
111225 (1087) blazp88
»

SQL problem

Oddelek: Programiranje
9799 (717) BigWhale
»

Kolcanje in Skrge... ;)

Oddelek: Znanost in tehnologija
51090 (981) Thomas

Več podobnih tem