» »

Tudi Italija prepovedala Uber

Tudi Italija prepovedala Uber

Reuters - Italija je naslednja v vrsti držav, ki so prepovedale Uber, ki predstavlja alternativo taksiprevozom, medtem ko jo taksisti vidijo kot nelojalno neregulirano dampinško konkurenco. Sodišče v Milanu je na predlog združenj taksistov razsodilo, da aplikacija UberPOP predstavlja nelojalno konkurenco.

Sodišče je prisluhnilo utemeljitvi združenj taksistov in sindikatov, da UberPOP promovira nezakonite taksiprevoze. Njihove cene so bistveno nižje kot v reguliranih taksijih, hkrati pa vozniki nimajo ustreznih licenc in kvalifikacij. Medtem ko so uradne taksislužbe zavezane svoj posel opravljati tudi v času, ko je povpraševanja manj, Uber teh omejitev nima. Sodišče je odločilo, da je poziv za prevoz prek pametne aplikacije povsem enakovreden kot klicanje taksislužbe po telefonu, zatorej gre v primeru Uberja tudi za taksi, ki pa nima ustreznih dovoljenj.

Z odločitvijo so zadovoljni sindikati in taksisti, Uber pa je že napovedal pritožbo. Dejali so, da se bodo potrudili, da bodo Italijani imeli možnost poceni in varnega prevoza, hkrati pa pomenljivo dodajajo, da v Italiji vlada 42-odstotna brezposelnost med mladimi, sodišča pa jim onemogočajo še postranske možnosti zaslužiti kak evro. Potrošniška organizacija Codacons pa je izrazila razočaranje nad razsodbo, češ da je potrošnike oropala dobre in poceni storitve ter da jih spet vrača v potniški srednji vek. Uber se s podobnimi težavami srečuje tudi drugod. V Evropi sta mu vrata zaprli tudi Nemčija in Francija.

Uber ima v Italiji sedaj 15 dni časa, da pridobi ustrezna dovoljenja in legalizira svoje storitve ali pa jih preneha nuditi. V nasprotnem primeru mu grozi 20.000 evrov kazni za vsak dan kršitev.

163 komentarjev

«
1
2 3 4

Furbo ::

Matr nakladajo taksisti, kot da rabiš ne vem kakšno znanje, da zategneš nekoga nekam. Bull....
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mailer ::

Kakšno posebno kvalifikacijo pa mora imeti taksist razen vozniškega dovoljenja?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

McHusch ::

Recimo v Londonu imajo zelo težek preizkus poznavanja ulic.
http://www.theknowledgetaxi.co.uk/becom...

mailer ::

A je govora o Angliji?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Furbo ::

McHusch je izjavil:

Recimo v Londonu imajo zelo težek preizkus poznavanja ulic.
http://www.theknowledgetaxi.co.uk/becom...


To je nekako tako smiselno, kot da bi moral bagerist biti spreten z lopato. A za navigacije še niso slišali?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

carota ::

Že ki so pri tem, bi lahko prepovedali e-mail, ker predstavlja nelojalno konkurenco klasični, papirnati pošti ...

Phantomeye ::

Furbo je izjavil:

McHusch je izjavil:

Recimo v Londonu imajo zelo težek preizkus poznavanja ulic.
http://www.theknowledgetaxi.co.uk/becom...


To je nekako tako smiselno, kot da bi moral bagerist biti spreten z lopato. A za navigacije še niso slišali?


in če ti navigacija crkne? se opravičiš stranki, pa jo nagoniš iz avta?

CyberPunk ::

Bistvo teh in podobnih nelegitimnih prepovedi je, da se režim boji, da bi se princip (ljudje, ki se organizirajo med seboj in si ustvarjajo normalno in mirno življenje mimo režimov in korporacij) preveč razširil čez vsa področja življenja ter bi sedanje protagoniste statusa quo počasi po naravni poti "izločil". Tako je, če daš "neoliberalni oblasti" okusiti čar taistega "zdravila".

Ampak ko (figurativna) voda začne enkrat dreti in si utirati svoje poti...

McMallar ::

Med visokimi stavbami ti tudi GPS hitro odpove. Je mogoče kdo videl epizodo Top Gear-a ko so se vozili po Manhattnu? Niti enemu od trojice GPS ni delal.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Starodavni ::

Te prepovedi bodo samo kvečjemu nekaj let trajale, na koncu pa jih bo uber povozil. Ko je duh zunaj steklenice, ga ne boš nikoli spravil nazaj noter.

Kaj bo šele s taksisti, ko bodo na voljo 100% varni in zanesljivi avomatizirani avtomobili. Praktično gre v maloro taksi industrija v večjih mestih.

Glugy ::

Nelojalna konkurenca? kdo ti pa bran da se sam ne lotiš posla na isti način?

Lonsarg ::

Jasno je, da mora Uber delovati pod enakimi pravili, kot ostale taksi službe, tu ni dileme, enakost pred zakonom pa to.

Bistvo tele Uber zgodbe pa je drugje. Namreč da države raje Uberju podturijo dodatno birokracijo in stroške, namesto da bi raje rednim taksistom odstranila te stroške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bbbbbb2015 ::

Starodavni je izjavil:

Te prepovedi bodo samo kvečjemu nekaj let trajale, na koncu pa jih bo uber povozil. Ko je duh zunaj steklenice, ga ne boš nikoli spravil nazaj noter.

Kaj bo šele s taksisti, ko bodo na voljo 100% varni in zanesljivi avomatizirani avtomobili. Praktično gre v maloro taksi industrija v večjih mestih.


Tako je. Sicer pa mi ni jasno, kako bi eventuelno nadzorovali, kdo se zmeni med sabo za prevoz.

fujtajksel ::

CyberPunk je izjavil:

Bistvo teh in podobnih nelegitimnih prepovedi je, da se režim boji, da bi se princip (ljudje, ki se organizirajo med seboj in si ustvarjajo normalno in mirno življenje mimo režimov in korporacij) preveč razširil čez vsa področja življenja ter bi sedanje protagoniste statusa quo počasi po naravni poti "izločil". Tako je, če daš "neoliberalni oblasti" okusiti čar taistega "zdravila".


Hmmm, vprašanje na kateri strani tu stoji Uber. Naši Prevozi.org so mogoče bolj taka samoorganizacijska zadeva, ampak kolikor mi je znano je Uber že precej proti neoliberalni taksi službi, ker poberejo znaten delež nizke voznine, njihovi šoferji pa so prekerci ki fijakajo za bakšiš od katerega se ne da živet in sčasoma razmah tega privede do socialne bombe, ko bomo vsi razen 1% brezposelni ampak stalno na voljo eni agenciji. Mislim da prava rešitev ni v prepovedi, temveč razumni regulaciji, da se smiselno razmeji neprofitni cost-sharing od profitne dejavnosti, predvsem pa regulira provizijo Uberju.

stb ::

Phantomeye je izjavil:

in če ti navigacija crkne? se opravičiš stranki, pa jo nagoniš iz avta?

In kaj naredi uradni taksist če mu crkne kaj drugega?
Pokliče ti drug taksi, isto lahko naredi Uber.

Sicer pa se v netrivialnih primerih tudi taksisti zanašajo na navigacijo.

francek1 ::

Samo čakam, da pri nas ukinejo Prevoze...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Furbo je izjavil:

McHusch je izjavil:

Recimo v Londonu imajo zelo težek preizkus poznavanja ulic.
http://www.theknowledgetaxi.co.uk/becom...


To je nekako tako smiselno, kot da bi moral bagerist biti spreten z lopato. A za navigacije še niso slišali?


Kaj pa k taksistu reces, 'pelji me v eno dobro restavracijo z razgledom na reko'? A to navigacija tud podpira? A bos cakal, da tip potegne ven telefon odpre yelp in gleda katere restavracije imajo dobre review-e?

Po mojem je biti taksist mal vec kot gola sposobnost pripeljati nekoga iz tocke A v tocko B.

stb ::

BigWhale je izjavil:

Furbo je izjavil:

McHusch je izjavil:

Recimo v Londonu imajo zelo težek preizkus poznavanja ulic.
http://www.theknowledgetaxi.co.uk/becom...


To je nekako tako smiselno, kot da bi moral bagerist biti spreten z lopato. A za navigacije še niso slišali?


Kaj pa k taksistu reces, 'pelji me v eno dobro restavracijo z razgledom na reko'? A to navigacija tud podpira? A bos cakal, da tip potegne ven telefon odpre yelp in gleda katere restavracije imajo dobre review-e?

Po mojem je biti taksist mal vec kot gola sposobnost pripeljati nekoga iz tocke A v tocko B.

Takrat taksistu zacingljajo dolarčki v očeh in te zapelje v bratrančevo burekarno ob kateri je vodomet s "potočkom".
V večjih mestih bi te iskreni taksist pogosto moral pustiti nekje pred cono za pešce.
Kolikokrat pa se potniki dejansko poslužujejo teh svetovalnih storitev?

stara mama ::

Vrjamte, da prevozniki uberja (ki so lokalci) tud vsaj toliko poznajo zadeve v svojem kraju.

3p ::

fujtajksel je izjavil:

CyberPunk je izjavil:

Bistvo teh in podobnih nelegitimnih prepovedi je, da se režim boji, da bi se princip (ljudje, ki se organizirajo med seboj in si ustvarjajo normalno in mirno življenje mimo režimov in korporacij) preveč razširil čez vsa področja življenja ter bi sedanje protagoniste statusa quo počasi po naravni poti "izločil". Tako je, če daš "neoliberalni oblasti" okusiti čar taistega "zdravila".


Hmmm, vprašanje na kateri strani tu stoji Uber. Naši Prevozi.org so mogoče bolj taka samoorganizacijska zadeva, ampak kolikor mi je znano je Uber že precej proti neoliberalni taksi službi, ker poberejo znaten delež nizke voznine, njihovi šoferji pa so prekerci ki fijakajo za bakšiš od katerega se ne da živet in sčasoma razmah tega privede do socialne bombe, ko bomo vsi razen 1% brezposelni ampak stalno na voljo eni agenciji. Mislim da prava rešitev ni v prepovedi, temveč razumni regulaciji, da se smiselno razmeji neprofitni cost-sharing od profitne dejavnosti, predvsem pa regulira provizijo Uberju.


Točno tako. Uber ni nobeno zdravilo, ampak podjetje iz mokrih sanj vsakega neoliberalca. Pobira šticungo od mase prekarnih dronov, do katerih nima nobenih obveznosti.

3p ::

Starodavni je izjavil:


Kaj bo šele s taksisti, ko bodo na voljo 100% varni in zanesljivi avomatizirani avtomobili. Praktično gre v maloro taksi industrija v večjih mestih.


Taksi služba bo malenkost.
Kamionarji grejo še prej v "tehnološki višek". V ZDA (za tam sem našel podatke) je to nekaj milijonov ljudi (1,7 milijona voznikov težkih kamionov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

zee ::

Ah, Italija.

Taksisti so v splosnem *bena stranka, zato mi ni jasno, zakaj udrihajo samo po Uberju. Povedano drugace: prekerci so tudi povsem obicajni taksisti.

Kaj je torej razlika med obicajnim taksijem in Uberjem, ce si voznik (ponudnik storitve)? Ni je. AFAIK ima samo London strog izpit iz poznavanja mestne geografije, ostala mesta tega nimajo, kar pomeni, da ni prav nobene razlike med voznikom taksija in Uberja. Da morajo taksisti placati neko (nepotrebno) takso, ki ,razen prihodkov mestu, potniku ne zagotavlja ama nic vec kot Uber, je pa druga zgodba.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

johnnyyy ::

mailer je izjavil:

Kakšno posebno kvalifikacijo pa mora imeti taksist razen vozniškega dovoljenja?

Odvisno od države:
Pri nas:
Za samostojnega podjetnika taksista je pogoj vozniški izpit, potrdilo o nekaznovanosti, stalno prebivališče v Sloveniji, znanje slovenskega jezika, poznavanje mesta in njegovih znamenitosti ter osebno vozilo s štirimi vrati. Izpit za taksista v Ljubljani opravi kandidat pred komisijo mestne občine, ki določi nekaj relacij, ki jih mora taksist prevoziti po najkrajši poti. Kot samostojni podjetnik mora znati voditi tudi poslovne knjige.

Poleg vozniškega izpita mora taksist opraviti še izpit o poznavanju turističnih znamenitosti in pridobiti licenco za delo.

Furbo ::

BigWhale je izjavil:

Furbo je izjavil:

McHusch je izjavil:

Recimo v Londonu imajo zelo težek preizkus poznavanja ulic.
http://www.theknowledgetaxi.co.uk/becom...


To je nekako tako smiselno, kot da bi moral bagerist biti spreten z lopato. A za navigacije še niso slišali?


Kaj pa k taksistu reces, 'pelji me v eno dobro restavracijo z razgledom na reko'? A to navigacija tud podpira? A bos cakal, da tip potegne ven telefon odpre yelp in gleda katere restavracije imajo dobre review-e?

Po mojem je biti taksist mal vec kot gola sposobnost pripeljati nekoga iz tocke A v tocko B.


Če za to sprašuješ taksista, si si sam kriv, da te zategne v najbolj oddaljeno past za turiste.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Blazz ::

Furbo je izjavil:

McHusch je izjavil:

Recimo v Londonu imajo zelo težek preizkus poznavanja ulic.
http://www.theknowledgetaxi.co.uk/becom...


To je nekako tako smiselno, kot da bi moral bagerist biti spreten z lopato. A za navigacije še niso slišali?


no no... vsi dobro vemo, da če je kje kakšna prometna nesreča, zastoj itd, je dobro poznavanje ulic, njihova zasedenost ob določenih urah itd., zelo pomembno da te taksist pripelje čimpreje na cilj. Tega ti noben GPS ne naredi...

zee je izjavil:

Ah, Italija.

Taksisti so v splosnem *bena stranka, zato mi ni jasno, zakaj udrihajo samo po Uberju. Povedano drugace: prekerci so tudi povsem obicajni taksisti.

Kaj je torej razlika med obicajnim taksijem in Uberjem, ce si voznik (ponudnik storitve)? Ni je. AFAIK ima samo London strog izpit iz poznavanja mestne geografije, ostala mesta tega nimajo, kar pomeni, da ni prav nobene razlike med voznikom taksija in Uberja. Da morajo taksisti placati neko (nepotrebno) takso, ki ,razen prihodkov mestu, potniku ne zagotavlja ama nic vec kot Uber, je pa druga zgodba.


Izpit o poznavanju ulic ima tudi Ljubljana:

Znanja in spretnosti

Potrebna znanja za opravljanje poklica taksista daje končana srednja poklicna šola, najbolje strojne smeri. Za samostojnega podjetnika taksista je pogoj vozniški izpit, potrdilo o nekaznovanosti, stalno prebivališče v Sloveniji, znanje slovenskega jezika, poznavanje mesta in njegovih znamenitosti ter osebno vozilo s štirimi vrati. Izpit za taksista v Ljubljani opravi kandidat pred komisijo mestne občine, ki določi nekaj relacij, ki jih mora taksist prevoziti po najkrajši poti. Kot samostojni podjetnik mora znati voditi tudi poslovne knjige.

edit: vidim da me je že nekdo prehitel z post-om o izpitu ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

nsignific ::

Kakšen izpit za poznavanje ulic, lol, čisto vsakič mu moram pod prste gledat in mu povedat kje naj pelje, da me ne pelje po "scenic route".

In to sploh ni redkost.

Tr0n ::

GPS. We have the technology. :)

GTX970 ::

zee ::

Izpit za taksista v Ljubljani opravi kandidat pred komisijo mestne občine, ki določi nekaj relacij...


Zato sem jih moral uciti, kako se pride v Sentvid, Bezigrad in se kam. Izpit ... lepa sala.

Po drugi strani pa pri Uberju obstaja zapis poti. Ce me voznik zapelje na "scenic route", se lahko pritozim in je stvar resena v mojo korist.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

r3dkv1c4 ::

Furbo je izjavil:

Matr nakladajo taksisti, kot da rabiš ne vem kakšno znanje, da zategneš nekoga nekam. Bull....

najlažje je bit pameten izza monitorja, kako težko je nekom in oh in sploh....


pojdi za taksista za 3 mesece, potem pa blodi tu na ST-ju.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

Furbo je izjavil:

McHusch je izjavil:

Recimo v Londonu imajo zelo težek preizkus poznavanja ulic.
http://www.theknowledgetaxi.co.uk/becom...


To je nekako tako smiselno, kot da bi moral bagerist biti spreten z lopato. A za navigacije še niso slišali?


ti pa si višek inteligentnih samooklicanih vsevedcev.

Rad bi te videl z navigacijo v roki v Rimu, kjer ti stranka iz Guidonie reče, da ga pelješ v Mostacciano.

Z gotovostjo trdim, da boš letal cel dan po Rimu, da ga dostaviš na dogovorjeno mesto.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

M-XXXX ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Furbo je izjavil:

McHusch je izjavil:

Recimo v Londonu imajo zelo težek preizkus poznavanja ulic.
http://www.theknowledgetaxi.co.uk/becom...


To je nekako tako smiselno, kot da bi moral bagerist biti spreten z lopato. A za navigacije še niso slišali?


ti pa si višek inteligentnih samooklicanih vsevedcev.

Rad bi te videl z navigacijo v roki v Rimu, kjer ti stranka iz Guidonie reče, da ga pelješ v Mostacciano.

Z gotovostjo trdim, da boš letal cel dan po Rimu, da ga dostaviš na dogovorjeno mesto.

Če je zadeva laufala Uberju jaz zagotovo trdim, da ne boš rabil celega dneva.

r3dkv1c4 ::

GTX970 je izjavil:

Taksisti, 1 km 13 eur:
http://www.24ur.com/novice/svet/hrvati-...

Cene taksi prevozov so pa spet druga zadeva....definitivno so predragi in še več, nadzora enostavno ni.
V nočnih urah dobesedno kradejo ljudi, ki nimajo druge izbire pri premostitvi iz točke A na točko B.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

ahac ::

Cene taksi prevozov so pa spet druga zadeva....definitivno so predragi in še več, nadzora enostavno ni.


Cene se tudi lahko regulira (marsikje se jih). Ampak to je spet regulacija, ki se je Uberju ni treba držat, ker kao ni taksi.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

...:TOMI:... ::

Včeraj sem gledal, da na hrvaškem, v Zadru računajo tudi po 13 € na kilometer. In pote,m si želim take, "poštene taksiste"? Ne, hvala. Raje imam storitev, ki ni tako netegunska in ti točno pove, koliko bo stalo, še preden se usedeš v avto.

Pri taksiju je pa loterija.
Tomi

Tear_DR0P ::

zee je izjavil:

Kaj je torej razlika med obicajnim taksijem in Uberjem, ce si voznik (ponudnik storitve)? Ni je.


V bistvu je. Blazna. Vsaj v Sloveniji. Kot družba smo se odločili, da ne bomo kar vsakomur dovolili biti taksist, ampak da mora človek opraviti nek izpit, pridobiti licenco, se držati določenih pravil, imeti ustrezno opremljen in ozačen avto in še kaj. Sedaj je na nas, kot družbi, da ljudi, ki se držijo naših zahtev, zaščitimo pred tistimi, ki se jih ne.

In isto velja v ostalih državah. Če kot družba človeku pri delu postaviš omejitve, je na družbi, da te omejitve postavi vsem, ki se želijo ukvarjati z enako dejavnostjo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

r3dkv1c4 ::

Kaj se zgodi pri Uber prevozu, v primeru, da pride do smrtne nesreče?(naročnik prevoza/stranka umre)

Kdo plača odškodnino?
Kaj če avto prevoznika sploh ni registriran?
Kaj če so podatko lažni?
Kdo ima nadzor nad člani Uberja in kako preverijo verodostojnost podatkov članov?

Podobnih vprašanj je še milijon.....samo nekaj sem jih navedel, pa bi rad, da tisti, ki podpirate Uber, odgovorite na njih s konkretnimi odgovori.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

MrStein ::

Phantomeye je izjavil:


in če ti navigacija crkne? se opravičiš stranki, pa jo nagoniš iz avta?

Potegneš zemljevid iz predala?
Uporabiš svoje znanje? (saj ne vozi vsak dan v drugem, novem mestu)
Konec koncev lahko koga vpraša.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Kaj se zgodi pri Uber prevozu, v primeru, da pride do smrtne nesreče?(naročnik prevoza/stranka umre)

Kdo plača odškodnino?
Kaj če avto prevoznika sploh ni registriran?
Kaj če so podatko lažni?
Kdo ima nadzor nad člani Uberja in kako preverijo verodostojnost podatkov članov?

Podobnih vprašanj je še milijon.....samo nekaj sem jih navedel, pa bi rad, da tisti, ki podpirate Uber, odgovorite na njih s konkretnimi odgovori.

Medtem ko čakaš, napisi to za primer taksija, da bomo lahko primerjali.

3p je izjavil:


Taksi služba bo malenkost.
Kamionarji grejo še prej v "tehnološki višek". V ZDA (za tam sem našel podatke) je to nekaj milijonov ljudi (1,7 milijona voznikov težkih kamionov).

2 / 300 = 0,7 %
Pri nas je trenutno 5% nezaposlenih.
Bodo preživeli.

ahac je izjavil:

Cene taksi prevozov so pa spet druga zadeva....definitivno so predragi in še več, nadzora enostavno ni.


Cene se tudi lahko regulira (marsikje se jih). Ampak to je spet regulacija, ki se je Uberju ni treba držat, ker kao ni taksi.

Dokler je cenejši od taksija, zaradi mene lahko ceno določi na podlagi meta kocke.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

francek1 ::

Tear_DR0P je izjavil:

zee je izjavil:

Kaj je torej razlika med obicajnim taksijem in Uberjem, ce si voznik (ponudnik storitve)? Ni je.


V bistvu je. Blazna. Vsaj v Sloveniji. Kot družba smo se odločili, da ne bomo kar vsakomur dovolili biti taksist, ampak da mora človek opraviti nek izpit, pridobiti licenco, se držati določenih pravil, imeti ustrezno opremljen in ozačen avto in še kaj. Sedaj je na nas, kot družbi, da ljudi, ki se držijo naših zahtev, zaščitimo pred tistimi, ki se jih ne.

In isto velja v ostalih državah. Če kot družba človeku pri delu postaviš omejitve, je na družbi, da te omejitve postavi vsem, ki se želijo ukvarjati z enako dejavnostjo.

To je vse res. Uporabnik pa je tisti, ki se odloči, ali bo šel z enim ali drugim ali peš.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

zee ::

To je vse res. Uporabnik pa je tisti, ki se odloči, ali bo šel z enim ali drugim ali peš.


Tezava je, da brez konkurence uporabnik nima prav nobene izbire.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

fujtajksel ::

francek1 je izjavil:

Tear_DR0P je izjavil:


In isto velja v ostalih državah. Če kot družba človeku pri delu postaviš omejitve, je na družbi, da te omejitve postavi vsem, ki se želijo ukvarjati z enako dejavnostjo.

To je vse res. Uporabnik pa je tisti, ki se odloči, ali bo šel z enim ali drugim ali peš.


Hm. Če Uberja nekje ni, ga ne more izbrat. V IT ga je država očitno ravnokar prepovedala. Pri nas se v Prevoze zaenkrat ne vtika, čeprav ni trikrat za rečt, da si ne bo kakšen z davkarije spomnil kakšnih "vrednotnic", pa za sorodno področje Airbnb so zadeve precej bolj meglene.

St235 ::

Tukaj precej mešate hruške in jabolka. V prevoze.org se nihče pretirano ne vtika, ker je primarni namen v tem, da nekdo, ki se bo tako ali tako nekam peljal vzame sabo še par ljudi in si razdelijo stroške za prevoz. Torej nekakšna oblika carpoolinga, ki je dejansko ne škodi nikomur, prej obratno.

Uber pa ni nič drugega kot alternativa taksi prevozu kjer ljudje prevoze opralvjajo kot storitev in jo tudi zaračunavajo. Pri tem, da za razliko od taksija :
- ne plačujejo davkov in prispevkov
- niso določeni minimalni standardi za voznika in vozilo
- ne plačujejo licence za opravljanje dejavnosti
- ne spoštujejo norm (opravljanje voženj ponoči)

Torej po definiciji nelojalna konkurenca.

Je pa res, da se tudi na prevozi.org pojavlja vse več voznikov kombijev, ki na črno prevažajo ljudi. In če bo kdaj prišlo do situacije se bo država vtaknila v Prevoze.org bo to ravno zaradi takega goveda, ki se požvižga na obstoječe predpise in tlači denar v žepe mimo sprejetih dogovorov. Zato, ker Jožko pobere Tineta na poti v Ljubljano in mu ta da 5€ za bencin se ne bo nihče obremenjeval. Smo imeli tudi na tem forumu že debato o temu, ko si je Radio Študent dobesedno zmislil, da inšpektorji preverjajo prevoze.org.

zee ::

- ne plačujejo davkov in prispevkov


V EU? Ne zavajaj.

- niso določeni minimalni standardi za voznika in vozilo


Opravljen tehnicni pregled in obvezno zavarovanje, veljaven vozniski izpit = enako kot za taksi in Janeza Slehernika. Ne zavajaj.

- ne plačujejo licence za opravljanje dejavnosti


Licenca je potrebna za kaj tocno? Londonski izpit za taksije je druga rec. Vozakanje po Ljubljani "med izpitom" to ni.

- ne spoštujejo norm (opravljanje voženj ponoči)


Taksiji obratujejo tudi ponoci. Ne zavajaj.

Se pa strinjam, da je biti voznik taksija/Uberja zgolj se ena oblika prekerne zaposlitve, kar je bistveno vecji problem od neke licence.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Jupito ::

Lahko bi ponudili še servis računalnikov in IT storitve takole. Saj je dovolj le dispečerski center, ki napoti taprvega "znalca" do stranke, kakovost bo zagotovljena z javnimi ocenami... še za nadebudne vsevede tu, ki jih duši nepotreben izobraževalni sistem bo super - "recepte" za skuhat vse od postavitve strani do popravila odlomljenih čipov itak najde google. Nepotrebni unternemerji in okoreli delavčki, ki mislijo, da je še socializem tukaj, bodo lahko le debelo gledali, ko jih bodo na zavodu prekvalificirali v smetarje, davčna bo končno priznala poraz in se samorazpustila... in visokotehnološki prostotrgovinski raj je tu! :))
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

St235 ::

Opravljen tehnicni pregled in obvezno zavarovanje, veljaven vozniski izpit = enako kot za taksi in Janeza Slehernika. Ne zavajaj.

Nadzor seveda ni enak. Za taksi NE zadostuje tehnični pregled, zavarovanje in vozniški izpit.

Taksiji obratujejo tudi ponoci. Ne zavajaj.

Ravno obratno. Taksi je na voljo 24/7 tudi kadar ni strank.

Licenca je potrebna za kaj tocno? Londonski izpit za taksije je druga rec. Vozakanje po Ljubljani "med izpitom" to ni.

http://www.ozs.si/Za%C4%8Dlane/Javnapoo...
http://www.ljubljana.si/si/mol/ijz/regi...

V EU? Ne zavajaj.

Kje točno Uber kakorkoli preverja status "voznikov"? Poglej si njihov spletno stran, rabiš vozniško in avto. V 21. stoletju to pač ni dovolj za opravljanje dejavnosti.

Furbo ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Kaj se zgodi pri Uber prevozu, v primeru, da pride do smrtne nesreče?(naročnik prevoza/stranka umre)

Kdo plača odškodnino?
Kaj če avto prevoznika sploh ni registriran?
Kaj če so podatko lažni?
Kdo ima nadzor nad člani Uberja in kako preverijo verodostojnost podatkov članov?

Podobnih vprašanj je še milijon.....samo nekaj sem jih navedel, pa bi rad, da tisti, ki podpirate Uber, odgovorite na njih s konkretnimi odgovori.


Kdo jo plača pri nas? Verjetno zavarovalnica prav tako, kot če si sopotnik v privat avtu.
Kaj pa ko pri nas ugotoviš, da je taxi fušar?
In nima dovoljenja za taxi službo?
Ko so šli inšpektorji nazadnje nad taxiste je bilo veliko nepravilnosti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Utk ::

Zahteve kot so dodatno zavarovanje, kakšen izpit in ne vem kaj, kar se tiče varnosti, naj jim bo. Zahteve o poznavanju mesta so že malo bolj tako tako, bedake bo že konkurenca počistila, ampak če je izpit o tem do 50 evrov, ajde, naj jim bo še to. Licence (in njihovo omejeno število), ki so namenjene samo pobiranju denarja in monopolizaciji, so pa brez veze in jih treba ukinit.

darkolord ::

Saj, če se nam zdi, da so pogoji za taksiste preveč strogi oz. neprimerni, naj se pač (še) te spremeni.

Biti morajo pa za vse enaki pogoji.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uber: ljudje s skoraj prazno baterijo pripravljeni plačati več (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6419685 (14361) Markoff
»

Uber kaznovan v Franciji, Nemčija zavrnila pritožbo

Oddelek: Novice / Ostale najave
4215827 (13280) nekikr
»

Uber bi vozil tudi tovor

Oddelek: Novice / Ostalo
2412273 (9370) Okapi
»

Hamburg in Berlin prepovedala Uber, ta zaganja UberTaxi

Oddelek: Novice / Ostale najave
299621 (7976) Tody
»

Uber v Nemčiji dosegel manjšo zmago

Oddelek: Novice / Ostale najave
3813466 (11774) AndrejO

Več podobnih tem