» »

PC se po par sekundah starta nepričakovano ugasne

PC se po par sekundah starta nepričakovano ugasne

WinXP ::

Imam en rezervni računalnik ki sem ga sestavil sam in imam problem z njim. Ko ga zalaufam se normalno zažene ispišejo se podrobnosti (koliko Mhz in drugo)potem tako dela še cca 15 sekund
in -konec! Ne vem kaj bi to bilo,napajalnik 100% ni,ker sem testiral dva različna pa sta oba
okej,sumim pa v matično ploščo,ki je kupljena od nekoga rabljena.
Tudi če grem v Bios,par stvari spremenim in me kar prekine -enostavno se ugasne.

Torej PC se zažene,ispiše podrobnosti,dela par sekund in se ugasne -kot da mu zmanjka električnega toka!;((8-O

Bi kdo vedel kaj bi lahko bil vzrok?
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

GTX970 ::

Imho previsoke temperature ali zanič napajalnik.
Si pravilno namestil cpu hladilnik ?

kixs ::

Pojdi v BIOS v "Health..." in poglej temperature CPU-ja. Toliko casa bos ze imel predno se ugasne.

WinXP ::

Bom probal še probavati priti v Bios (če me prej ne izvrže). Na temperaturo CPU-ja sem pomislil,nisem pa gledal v Biosu in to zato,ker sem namestil original hladilnik na cpu in sem mislil da "sedaj nima kaj biti narobe".
Bom še sprobaval pa bom sporočil.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

GupeM ::

Če so problem temperature, počakaj nekaj časa da se računalnik malo ohladi. Potem ti mogoče uspe priti v BIOS.

WinXP ::

Ni temperatura kriva. Šele začel sem brskati po Biosu pa me že ven vrže oziroma pride do izpada iz električnega toka - kratko rečeno - ugasne se po 15 sekundah.Ponovno prižgem - isto.
Ne vem,ne vem,za znoret...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

GTX970 ::

Če se ugasne po 15s je 90% krivec pregrevanje, shutdown je varnostni mehanizem da ne skuriš cpu.Si pravilno namestil cpu hladilnik ?

Napiši komponente.

Kondenzatorji so v redu ?

ajfon ::

nekako pridi v bios in poglej temperaturo.. Sej če se ti po 15 sekundah vgasne, imaš časa čisto dovolj.. za to pogledat potrebuješ max 10 sekund..

Probaj nanovo pritrditi hladilnik..

solatko ::

Slabo nameščen hladilnik ali posušena termalna pasta, filcu podoben trak smeti med režami za topel zrak in ventilatorjem, pregrevanje kakšnega elementa na napajalnem delu MB,......
Če ni hlajenje, potrebuješ dober servis, ki menja elemente na MB in ti ne pove samo to, da je matična zanič.
Delo krepa človeka

WinXP ::

Prav ste imeli krivec JE temperatura. Uspel sem priti v Bios preden me je izvrglo
in nisem mogel verjeti svojim očem8-O 92 stopinj celzija??? Pa šele zalaufal sem PC!
To je nenormalno! Piše pa da se na 95 stopinj ugasne. In to je to.
Kaj naj naredim,zaboga milega? Hladilnik na CPU-ju nisem dajal nič dol,je original
bil gor montiran odkar sem kupil ploščo s procesorjem vred.

Da ga probam sneti in pogledati če ima termalno pasto gor,če ne ni druge kot da jo kupim
in namažem? Hladilnikov imam dosti za zamenjat,a vsi ne pašejo,ta je originalen,
sicer pa zakaj bi ga menjal - pričvrščen pa je dobro kot vidim.

Vaš nasvet?
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

SimplyMiha ::

Zakaj bi ga menjal? Mogoče zato, ker ne hladi?

Je pa možnost, da je pokvarjen senzor. V vsakem primeru je treba menjat zadevo.

Hebel ::

Hladilnik dol.
očisti hladilnik in procesor stare paste
nanesi novo pasto
hladilnik fiksiraj nazaj, tako da bo 100% ok nalegal na procesor
poročaj

dj_uro ::

Pa za grahovo zrno nanesi termalne paste na sredino cpuja..

Potem pa natancno namesti hladilnik in ga prsraufaj gor...
pa ponovno poizkusi prizgat...
vw-klub.si

kixs ::

WinXP je izjavil:

Prav ste imeli krivec JE temperatura. Uspel sem priti v Bios preden me je izvrglo
in nisem mogel verjeti svojim očem8-O 92 stopinj celzija??? Pa šele zalaufal sem PC!
To je nenormalno! Piše pa da se na 95 stopinj ugasne. In to je to.
Kaj naj naredim,zaboga milega? Hladilnik na CPU-ju nisem dajal nič dol,je original
bil gor montiran odkar sem kupil ploščo s procesorjem vred.

Da ga probam sneti in pogledati če ima termalno pasto gor,če ne ni druge kot da jo kupim
in namažem? Hladilnikov imam dosti za zamenjat,a vsi ne pašejo,ta je originalen,
sicer pa zakaj bi ga menjal - pričvrščen pa je dobro kot vidim.

Vaš nasvet?


Imas sreco, da tale nastavitev sploh deluje! Meni je kljub taki nastavitvi skurilo procesor, ker sem pozabil namestiti hladilnik - sem testiral kup procesorjev, nekaj me je vmes zmotilo in potem enostavno vklopim maticno, pride do nalaganja OS-a in zmrzne... se gledam malo kaj za vraga je narobe, potem pa zavoham smrad in CPU je sel rakom zvizgat ;((

ajfon ::

To maš slabo nameščen hladilnik... Probaj brez termalne paste, če je nimaš glih pri volji, bo še vedno pod 80 stopinj temperatura, vsaj morala bi biti...

GTX970 ::

Lahko da je hladilnik zvit.Drži roko na njem ko prižgeš pc, če ostane hladen potem ni stika s cpu.

Če se hladilnik lepo nalega na cpu bo razlika brez termalne paste max 10C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

WinXP ::

Problem ste mi pomagali rešiti - hladilnik ni bil najbolje pritrjen (v stiku s CPU) in je bila previsoka temperatura.
To sem zdaj rešil in se vam iz srca zahvaljujem za odgovore
in za pomoč.

Je pa še nekaj: Ravno sem instaliral Win7 gor in čudno mi je bilo da USB miška "ne dela".Dam drugo - enako.Pridem v Windows na Desktop in evo še ene nesreče -USB PORTI ne delajo.
Hvala prodajalcu ki mi je prodal rabljeno ploščo pod "brezhibno".

Moj nasvet je: nikoli ne kupujte rabljenih matičnih plošč.:'(
CPU in RAM lahko,plošče in diska pa raje ne.Evo,če niso kondenzatorji,pa USB ne dela. Jaz sem kupil rabljeno zato,
ker so se te plošče že umaknile iz prodaje.Zdaj pa imam.
Če bom hotel uporabljati ta rezervni PC bom moral kupiti spet
rabljeno ploščo - pa mi spet lahko kdo kaj podtakne.
Ali pa druga opcija - prodati kar se da in za to (z nekaj dodatka)kupiti novo matično ploščo,tako,ki se še prodaja v trgovinah.
Potem pa drugi CPU,RAM-e in... smo že pri novem računalniku
in novih stroških.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

GTX970 ::

Pred nakupom rabljene robe se prvo testira, če vse dela.
Device manager, imaš kaj neznanih naprav ? Si namesti šoferje za chipset, usb ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

kixs ::

Lahko USB-ji res ne delajo, lahko so izklopljeni v BIOSu, lahko ni gonilnikov... vidis veliko neznank. Ce so res crknili, pa vtaknes eno PCI USB kartico in bo racunalnik delal naprej.

Osebno redko kdaj kupim kaj novega. Po vecini nimam tezav z rabljeno opremo, se pa res kdaj zgodi, da kaj ne dela kot bi pricakoval. Potem je na prodajalcu, ce je fer, da zadevo uredi ali skompenzira. Dodaten problem predstavlja, ce en ali drug ni ravno vesc in lahko cisto nehote/nevede kaj pokvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

WinXP ::

Mnogim se to ne da,da bi ti pri njih ali pri tebi sprobaval prej
recimo matično ploščo - saj razumeš - toliko smo bili "ljudje"
da če je nekdo rekel da je brezhibno naj bi vsaj približno
tako bilo.

Drajverje za chipset in usb ne morem namestiti,ker je to dostopno
na internetu jaz pa uporabljam USB MODEM za dostop do interneta.
(usb porti pa preverjeno ne delujejo in zato tudi usb modem ne more delati,niti usb miška)
Vedno ko sem naložil Windows 7 na kakšnem drugem računalniku
je sistem sam namestil drajverje(večino) tudi za USB 2.0.
Saj to ni USB 3.0 ki ga imam na novem računalniku da moraš posamezno namestiti drajver za njega - to je že druga stvar...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

GTX970 ::

Če da bios na default, so usb porti zadaj v 99% omogočeni.

Mogoče je kaj priklapljal na sprednjo stran in napačno zvezal, potem jih lahko skuriš (power v data).

Bios na default, potem botaj v nek live lixun, če tam delajo delajo se jih da usposobiti.


Drajverje za chipset in usb ne morem namestiti,ker je to dostopno
na internetu jaz pa uporabljam USB MODEM za dostop do interneta.

Model, konec šale, na pcju s dostopom do neta si stankaj šoferje in jih namesti na tvojo kišto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

matjazzz ::

Mogoče kakšen stik pri gumbu za vklop ali pri pinih za vklop na matični? Izklopi povezavo z gumbom za vklop ter naredi stik na pinih z izvijačem ter poglej če se ugasne.

WinXP ::

Probal sem ponovno.Dal sem Bios na DEFAULT. Rezultat: isto.
To se pravi da je USB ki je zadaj nekako uničen
(to prodajalec seveda ni rekel)

Poleg tega mi pa

NAPAKA 1: včasih ZAZNA (izpiše) včasih pa NE ZAZNA
(ne izpiše) DVD-RW pogona

NAPAKA 2:
Ko dam računalnik na Shutdown da se ugasne mi naslednjič ko ga
prižgem izbriše datum in uro in vrne stare nastavitve v Bios in izpiše: Citat:CMOS checksum error


To je neverjetno - kot da bi vsakič dajal ven baterijo ali čistil z Clear Cmos...
Nekaj mora biti z matično ploščo narobe - že če USB PORTI ne delajo,(kar je preverjeno)se ve kje smo...eto ti ga na
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

GTX970 ::

Baterijo zamenjaj CR2032 battery @ Wikipedia .
Floppy disk je crknil ali ni pravilno priklopljen http://www.geekstogo.com/forum/topic/40... .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

SimplyMiha ::

Ker pa nisi preveril takoj ob nakupu, lahko prodajalec trdi, da si to sam uničil. Eh, več sreče naslednjič.

Trololololol ::

Dodaj ime in priimek prodajalca. Bo kar zanimivo, ko doživi svoj del blamaže in odda svoj odgovor "Pri meni je vse delalo".

WinXP ::

Bi dodal ime in priimek prodajalca ampak on je na Bolhi bil z nadimkom,ki se ga niti ne spomnim več.
(to sem od enega človeka tako kupil,ne od trgovine)Ja,seveda,lahko trdi da sem to sam uničil,normalno.

Baterijo bom probal zamenjati.Floppy pa sploh ni priklopljen,
ker ga ne rabim,imam USB ključ,samo da sedaj nobena USB
naprava ne more tam delati,ker so USB PORTI (nekako) uničeni.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

ajfon ::

kaj če probaš z pci kartico ki ima usb vhode? ali pa konverter iz ps2 v usb?

Mitch ::

V to matično ploščo je ziher strela ruknila. Vprašanje, če so šli samo USB porti...

MrBrdo ::

Jaz imam zelo podoben problem, ki je tudi zame misterij. In sicer, ko se računalnik enkrat zboota v OS deluje normalno. Ampak problem je pri prižiganju - včasih se prižge za nekaj sekund, in se potem sam od sebe ugasne, potem pa se včasih (ali zmeraj, ne vem) čez nekaj sekund sam nazaj prižge. Prav tako kot pri OP, če grem v BIOS in kaj nastavim, ko dam save se mi ponavadi računalnik kar ugasne, kot da bi zmankalo elektrike. Vendar pa se nastavitve shranijo.
Pri meni sigurno ni napajalnik, ker sem ga vmes zamenjal, pa zdaj imam precej kvaliteten napajalnik in tudi predimenzioniran za moj sistem. Prav tako sem menjal grafično tako da tudi to ni. Tako da sumim matično ali pa kakšen stik elektronike z ohišjem kje.
MrBrdo

WinXP ::

Probal sem dati v računalnik PCI USB kartico in vanjo vtakniti usb naprave -ISTO.
USB se ne odziva8-O
Usb imam v Biosu omogočen,da ne bi kdo mislil da je to - dokaz slika:


Na pine za USB na plošči sem tudi probal in tam sploh noče 8-O- sliši se kot da se ventilator
od cpu-ja počasneje vrti če kaj priklopim gor...

Konverter iz PS/2 v USB sem tudi probal,sprva je hotelo,potem pa več naenkrat ne in sem
moral dati nazaj PS/2 miško.8-O

Tudi Reset tipka ki je pravilno priklopljena na pine ne uboga.
Zaključek: Matična plošča ki mi jo je nekdo podvalil je zanič in nekaj je moglo biti z njo - ja,možno je da je strela v njo ruknila...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

kixs ::

Probaj bootnit se z kaksnim LiveCD-jem (Linux, Win).

solatko ::

Če so USB-ji fizično poškodovani, je možno, da je skurjen kontroler periferije. Taka plošča je za v smeti in ne za prodajo. Poišči prodajalca in naj ti vrne denar, saj s to ploščo nimaš praktično kaj početi.

Ko se kupuje matično iz druge roke, se jo v pričo prodajalca sproba. Daš na antistatično podlogo, daš gor CPU s hladilnikom, en RAM, disk s sistemom in priklopiš monitor (če nima vgrajene grafike, daš v režo še eno grafiko). Sistem zaženeš na POWER pinu. Zadeva mora zagnat in s popravki sistema priti v windows.
Osebno, vedno ko kupujem na Bolhi, prevzamem osebno in imam s seboj napajalnik, pripadajoč CPU, RAM in grafiko.

Veliko matičnih in grafik je na Bolhi "popravljenih" v pečici na 200-220 stopinjah, kar je premalo, da bi se loti zopet lepo ulegli in zadeve delajo potem samo nekaj dni po prodaji ali pa sploh ne.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

AngelOfDeath ::

Ne vem kaj se toliko ubadate s tem 12 let starim računalnikom. Ker več kot 10€ ni plačal za to.

Bi pa rekel da je problem v gonilnikih. Ali pa je poškodovan kateri od usb portov ;)
edit: Slovnica

WinXP ::

Prvo kot prvo,raje nekaj prej vprašaj kot da govoriš bedarije.Kako moreš govoriti
da nisem dal več kot 10Eur,če nisi bil zraven? Ko sem to kupil so bile lansko leto cene še
cca 20-25 eur za ploščo... jaz sem dal 35 eur ker je bila s cpu-jem in 1gb rama.

Pa problem ni v gonilnikih,ker sem že eno 3x povedal da so USB porti zanič.

In ja,meni je ta računalnik pri srcu in ga hočem imeti v primeru da mi odkaže sedanji AM3+.
Ne bom več kupoval teh dragih komponent,kjer je ena plošča (DDR3) cca 100eur
za kar pa dobim že cel računalnik (DDR1).
In sem čisto zadovoljen tudi z takim računalnikom,kaj mu pa manjka,dam gor
Win7 32bit,nove programe in laufa brezhibno. Ploščo bom pa drugo kupil,samo da
jo bomo tokrat stestirali zaradi goljufivosti prodajalcev.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

ajfon ::

probaj prej inštalirat še drug operacijski sistem.. Kot je ubuntu.. Probat ni greh..

Drugače pa probaj narediti Bootable usb.. Link:

Ker če ti bootne it USB-ja potem je softwerska napaka..
Pa ko boš to probaval moraš imeti v biosu izbran "First bootable device: USB"

Lp

Lahko pa tudi izklopiš trdi disk, ter ti bo najverjetneje sam izbral USB.. Probaj to

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajfon ()

Riff ::

imaš še eno rešitev, daš v pci razširitveno kartico za usbe je

loveJDM ::

ce je napisal da je probal,pa kaj komentirate nekaj brezveze ce ne preberete

suhi ::

Si bom kar tole temo sposodil, ker imam podoben problem. Najprej nekaj ozadja: že 2 leti laufam svoj dobri stari i7 920 navit na 3,8 GHz, OC 99% časa ni povzročal nobenih težav. Pred cca. 10 dnevi pa je v bližini udarila strela in je za minuto zmanjkalo elektrike v hiši. Ko se je vrnila, se računalnik ni več hotel prižgat. Po pritisku na gumb je bila edina reakcija ta, da se je zadnji ventilator na ohišju zavrtel za kak krog, sicer pa je bil praktično neodziven. No, po 20 minutah poskušanja se je reč nekako prebudila in postavila nazaj, a z resetiranimi nastavitvami v biosu, nenastavljeno uro itd. Se nisem pretirano sekiral, nastavil vse nazaj in pozabil na vse skupaj.

Teh 10 dni je minilo brez posebnosti, računalnik je deloval normalno, gledal sem filme, igral igre itd., ko pa sem danes pred nekaj urami prišel domov je bil računalnik spet izklopljen, čeprav ga vedno pustim laufat. Najprej sem pomislil na izpad elektrike, ker je to pri nas relativno pogosto in ga vklopil nazaj. Kišta se je za nekaj sekund prižgala, a nato spet krepnila. Kot kaže tokrat 'dokončno', ker zdaj ni več od nje nobene reakcije, ko pritiskam na gumb. Se pravi nič od nič, niti ventilator se ne skuša zavrtet, kot da zadeva sploh ne bi bila priklopljena na elektriko. Kaj mislite, da je krivo? Napajalnik, matična, umrli CPU (zaradi OC-ja?), morda celo CMOS baterija? Input dobrodošel, ker nisem ravno strokovnjak, bom pa vseeno skušal sam rešit problem.

videc ::

Po moje osnovna plošča. Lahko da so, povsem, crknili kondezatorji. Se mi je pred leti zgodilo podobno z eno P3 osnovno ploščo. Računalnik je neprestano delal pol leta, potem sem ga ugasnil za kakšen mesec, nakar se ni več prižgal.

ajfon ::

@suhi.. Daj vse komponente ven iz ohišja, ter daj vse narazen, samo cpu pusti notri. Tudi ram daj ven, in daj matično na neko mizo, ter priklopi SAMO OSNOVNE KOMPONENTE! Torej matično + cpu, 1 palčko rama ter če nimaš grafične intergrirane potem dodaj grafično na pcie.. Trdega diska ter dvd roma ter teh periferije ne priklapljaj.. In ko priklopiš sistem in poženeš, bi morala biti slika.. Če je ni, potem probaj dati drug ram v drug slot..

BTW.. Za kero plato gre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajfon ()

AngelOfDeath ::

verjetno napajalnik odletel.
edit: Slovnica

suhi ::

Fantje, hvala za pomoč, na srečo ni bila plata, pa tudi napajalnik ne. Kolega serviser mi je povedal, da je zaradi nihanja napetosti povsem sesulo bios, ampak ga je uspel na novo postavit. Še dobro, ker bi me nakup LGA 1366 plate kar fajn udaril po žepu. Moram čim prej investirat v nek ne predrag UPS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
386405 (5938) ST-777
»

Računalnik se samodejno ugasne še pred namestitvijo Windowsev

Oddelek: Pomoč in nasveti
5581 (493) Riff
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517872 (6618) solatko
»

Moč napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
393633 (3077) #AzZey
»

Okvara računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
192083 (1763) fosil

Več podobnih tem