» »

Moč napajalnika

Moč napajalnika

#AzZey ::

LP

Mene pa zanima ali je 850w napajalnika, dovolj močan za ta PC:

- i7 920
- ATI HD5850
- Asus rampage II extreme
- patriot 3 x 2gb 1600mhz

mtosev ::

da, je dovolj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

#AzZey ::

Hvala. Trenutno se "matram" z tem PC-jem. Ko ga prižgem se vsi ventilatorji zavrtijo, lučke na matični prižgejo in ugasnejo po parih sekundah. To se ponavlja v nedogled. Mogoče veš kaj bi bilo narobe?
PC je pa čisto nov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: #AzZey ()

mtosev ::

je vse pravilno priklopljeno?
potem razstavi in daj spet skupaj in probaj
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

#AzZey ::

Sem ravnokar razstavil in nazaj priklopil in problem ostane. Vse komponente in kabli so novi, tako da naj bi bil to prvi vžig.

#AzZey ::

Obnaša se kot, da nima dosti energije. Sem vse večkrat preveril in res nevem kaj bi lahko bilo. :8)

st0jko ::

Če imaš digitalca nam lepo poslikaj notranjost oz kako imaš priklopljeno.
keks?

#AzZey ::

Evo











Dobeden?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: #AzZey ()

fireX88 ::

mogoče je kakšna komponenta pokvarjena. pobaj samo osnovno gor priklopit, se pravi plata in proc, pa pržgi. če dela potem hoj naprej z koponentam, ram disk grafa. če se ne motim imaš zvočno posebaj. tudi tole odklopi. če se že pri prvem poskusu ne pržke potem je kriava plata ali CUP, lahk da so ti pokvrjeno prodali, seveda če je pc nov.

s1m0n ::

Nesi nazaj!
Podoben problem sem imel jaz z mojo plato kjer je bil BIOS čip fuč in ni prišlo do POST-a in se je računalnik v nedogled resetiral po par sekundah!
Ventilatorji se zavrtijo in se ugasne to se pa ponavlja...

Zgleda, da je plata krivec!

Ker če je vse pravilno povezano bi moralo delovati!

#AzZey ::

s1m0n je izjavil:

Nesi nazaj!
Podoben problem sem imel jaz z mojo plato kjer je bil BIOS čip fuč in ni prišlo do POST-a in se je računalnik v nedogled resetiral po par sekundah!
Ventilatorji se zavrtijo in se ugasne to se pa ponavlja...

Zgleda, da je plata krivec!

Ker če je vse pravilno povezano bi moralo delovati!


S1m0n točno to je pri meni problem. Ponavlja se v nedogled.
Dave88 sem probu samo za matično ploščo in cpu-jem in problem ostane, tako da bom matično reklamiral. Če imaš pa še kakšen drugi predlog pa kar napiši.

st0jko ::

@azzey333

Sicer brca v temo, ampak probaj z rami v belih slotih in grafično v prvem(zgornjem) pci-e.
keks?

#AzZey ::

Sem že probal. Isti problem.

fireX88 ::

azzey333
si mogoče probal, če je hladilnik za cpu vorč?? samo potipaj po tem ko parkrakrat pržgeš.
ker sem imel problem ko sem matično zamenjal in se je cpu pregreval in zaradi tega se mi je ugaševal (pride do kritične temperature in se zaradi varnosti ugasne), čeprav sem pravilno namestil hladilnik in nanesel termalno pasto. to sem pa rešil tako, da sem obrnil hladilnik za cpu za 90 sopinj. na sliki sem videl da imaš napis pravokotno na dno. probaj, da bo vzporedno. sicer se ti bo zdelo smešno to kar ti pravim, ampak tako sem rešil težavo.

če ti po tem nebo delalo tako kot je potrebno, porobaj še bios resetirat. to pa narediš tako, da pc izklopiš iz elektrke, na plati poiščeš kje je batarija, jo iztakneš, počakaš par sekund, tolk da se vse izprazni na plati. prklopiš pc na elektriko, pržgeš, nekaj zapiska. ugasneš, izklopiš, daš nazaja baterijo prklopiš use in prižgeš. sam nevem če boš s tem kaj pridobil. to sem naredil, ko mi je bios zahteval kodo ki je nekdar nisem nastavil:|

če ti bo kaj pomagalo od tukaj kar sem napisal ti bo pomoje prvo. če nebo pa plato reklamiraj.
upam da ti bo v korist kaj, pa sorry za napake, noč, zaspanost pa take fore:D

lp,david

Isotropic ::

reset biosa si ze probal?

particle ::

fireX88 je izjavil:

azzey333
če ti po tem nebo delalo tako kot je potrebno, porobaj še bios resetirat. to pa narediš tako, da pc izklopiš iz elektrke, na plati poiščeš kje je batarija, jo iztakneš, počakaš par sekund, tolk da se vse izprazni na plati. prklopiš pc na elektriko, pržgeš, nekaj zapiska. ugasneš, izklopiš, daš nazaja baterijo prklopiš use in prižgeš.


David to se ne počne tako. Poleg tega ima Rampage 2 Extreme, ki ima že na sami plati gumb za resetirat bios.

Če že resetiraš bios z jemanjem ven baterije, jo pri ugasnjeni plošči vzameš za 3 sekunde ven,(vmes NE prižigaš PCja)in nato jo vstaviš nazaj v ležišče. Ampak ima večina današnjih plat že vgrajen gumb, ali jumper za cmos reset.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: particle ()

fireX88 ::

Peshkeer v življenju sem resetiral samo en bios, in mu ni nič škodlo, tako da se ne jezit:|
drugač so pa tukaj--> http://www.wikihow.com/Reset-Your-BIOS 3 vodiči kako resetiraš, in drugi je na podeoben način kot sm jst naredu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

particle ::

Se nihče ne jezi tukaj, samo pravilni način izvedbe tega postopka sem ti napisal, da ne boš še naprej narobe delal ;) .. in posledično zavajal druge uporabnike. :P

fireX88 ::

ma sej zavajam jih danes, k je prvi april, ju3 si pa tega več nem dovoli :P
zdej smo že malo offtopic ampak kaj čes :)

gruntfürmich ::

problem je ker imaš intela. samo to.:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mtosev ::

ja to mu je res v pomoc ane?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

#AzZey ::

Sem probal resetirat BIOS in CPU hladilnik obrnat vsporedno matični ampak problem ostane. Mislim da bi bilo najbolje da matično pločo reklamiram ker sam (z vašo pomočjo) zgleda da nisem zmožen ugotovit kaj je narobe. =/=D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: #AzZey ()

fireX88 ::

skoda...

#AzZey ::

Ma ja ker s PC-jem se že zafrkavam dobra 2 tedna. Prej sem že imel težave z napajalnikom. Čist brez veze.

#AzZey ::

Ali je možno, da rami niso kompatibilni z matično ploščo?

Duhec ::

Na listi preizkušenih spominov za to ploščo je kombinacija 3 x 2GB Patriot s kodo PVT36G1600ELK.
Vsi trije v modrem slotu kot "Triple-channel memory configuration".
Preveri, če imaš isto kodo.
Mogoče stestiraj samo s parom spominskih palčk in tretjo menjaj v vseh kombinacijah. Lahko je ena muhasta.
Pa odklopi vse ostale porabnike, disk, usbje..., imej samo spomine, grafiko in cpu vent. Saj je cpu fan v pravem konektorju ?
Naredi še Clear Cmosa.

#AzZey ::

Duhec koda je enaka. Sem stestiral pare ramov in preizkusil vse kombinacije a problem počaka. Kot si mi svetoval sem odklopil diske, usb-je in vse druga, a isto. ;(
CPU fan je priklopljen v pravem konektorju.

Naredi še Clear Cmosa. Kako se to naredi? Oprosti nisem še nikoli delal tega.

red_point ::

ce sm prou vidu maš lc power napajlc. js sm meu enak problem. sm nesu na servis in je tip reku da je fuč napajalc. nesem nazaj v trgovino in ga še oni prej sprobjajo in dela. pridm domov use prklopm in dela. nevem kaj mu je blo ampak te lc powerji so res čudni. če maš mogoče prek prenapetostne zaščite prkloplenu probej direkt u steno. pa izklop use kable za čez noč uštekj napajalc u steno pa un gump na on. pa nasledn dan sprobej. uglavn moj je pol kr začeu delat.

bosmla ::

Sem videl podoben problem -zamenjali so vse zivo na koncu pa ugotovili, da je napajalnik "malo cuden" sicer je navidezno delal in vse napetosti pravilne ampak ko so ga zamenjali je zacel pc delovati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

red_point ::

za vnaprej je treba res upoštevat nasvete poznavalcev. lc power = sranje

s1m0n ::

Možno, da je kaj narobe z napajalcem ampak imam enakega in že 3 leta dela kot mora!
Drugače pa glede na to, da je plata v garanciji nese nazaj mu preverijo če je plata in mu jo zamenjajo!

#AzZey ::

Ja fora je v tem, da je napjalnik čisto nov in bi lahko vsaj 1 teden deloval. :D Za matično ploščo sem se tako že dogovarjal z prodajalcem in jo bom poslal po praznikih. Tako da upam, da bo potem deloval, ker že imam preko glave tega "sranja".

jest10 ::

red_point je izjavil:

za vnaprej je treba res upoštevat nasvete poznavalcev. lc power = sranje

Razen tega, da večini LCji delujejo brez najmanjšega problema...
Pač ko kupuješ se moreš zavedati, da je realna moč pri LCjih okoli 2/3 napisane. In jasno, da ima par modelov šibko 12V linijo. Če to upoštevaš, nimaš težav.
LC je pač najboljši nakup, če gledaš P/P. Poceni in dovolj za večino. Tiste nekaj % uporabnikov, ki imate višje zahteve, boste pač dali več denarja za primerno zmogljiv napajalnik.

kmetek ::

red_point je izjavil:

za vnaprej je treba res upoštevat nasvete poznavalcev. lc power = sranje


sure 8-O

matonson ::

Kaj pa te certifikati za učinovitost? 80+ , bronze.... Je to nateg, ali res nekaj pomeni? Jih ima že par lcjev tudi za 50€.

BALAST ::

Niso vsi LC napajalniki enaki, ampak iz lastnih izkušenj vem da pri cenejših 12v linija zalo niha za potrebe navijanja in kot taka lahko povzoča izpde strojne opreme.

V prvi vrsti je lahko defekten napajalnik že iz fabrike, kot tudi pri drugih komponentah, vendar mislim da nekaj narobe z matično in RAM-om.

jest10 ::

BALAST je izjavil:

Niso vsi LC napajalniki enaki, ampak iz lastnih izkušenj vem da pri cenejših 12v linija zalo niha za potrebe navijanja in kot taka lahko povzoča izpde strojne opreme.

No zdej tudi odvisno kakšno navijanje se greš in kaj vse imaš nabasano v računalniku. Jasno recimo, da kak "550W" LC ne bo poganjal navitega 4-jedernika in 2 zmogljivi grafični v SLI/CF. 1 grafiko in zmerno navit CPU pa bo brez najmanjših težav.

Drugače pa recimo moja spodnja sistema brez najmanjših težav poganjata LC6550GP2 V2.2 in LC6420 V1.3. Linije stabilne, nobenega pregrevanja

svetetko ::

Imel sem LC6600 (14+15A na 12V) v sistemu Q9550 @ 3,8ghz,4gb, 2 diska, navita 4870. delalo brez problema. Pred kratkim sem nabavil corsair hx620. Oba napajalnika sta neslišna, edino kar me bega je, da je corsair precej topel. Ocenil bi, da ima kakih 40 stopinj, ko ga primem na boku. LC je bil popolnoma hladen. Res pa je da se ventilator vrti zelo počasi. So vsi corsairji ''topli''?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svetetko ()

Duhec ::

#AzZey je izjavil:

Duhec koda je enaka. Sem stestiral pare ramov in preizkusil vse kombinacije a problem počaka. Kot si mi svetoval sem odklopil diske, usb-je in vse druga, a isto. ;(
CPU fan je priklopljen v pravem konektorju.
Naredi še Clear Cmosa. Kako se to naredi? Oprosti nisem še nikoli delal tega.

Za Clear Cmosa preberi navodila za tvojo matično.
Splošno pa je, da izpuliš 220V kabel, vklopiš tipko za vklop kompa, da se tako napajalnik kot plata razelektri, prestaviš jumper (ki se navadno nahaja blizu baterije) v pozicijo za Clear Cmosa, pustiš nekaj 10 sekund in ga potem prestaviš nazaj v prvotno pozicijo, vštekaš 220V kabel in vklopiš komp.
Poročaj.

#AzZey ::

Ravnokar naredil ta Clear Cmos tako kot je pisalo v navodilih za matično ploščo (enako kot si povedal ti Duhec), a problema neodstrani :|. Ali bom plato poslal nazaj ali pa bom tu v okolici Celja dobil enega, da mi to "naštima" ker nevem če bo meni to uspelo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se prižge in ugasne!?

Oddelek: Strojna oprema
318393 (6296) kupim9
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495414 (4875) CyberAD
»

PCI express x16

Oddelek: Pomoč in nasveti
242556 (2252) shadeX
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398602 (8049) Pšenični
»

Asus p5q Pro Turbo startup problem

Oddelek: Strojna oprema
281583 (1294) Engineer_SLO

Več podobnih tem