» »

3,5" trdi disk v 5,25" režo.

3,5" trdi disk v 5,25" režo.

tuned ::

Ker nimam nobene optične enote sem se odličil da bom disk vgradil v 5,25" režo, zato ker se spodaj lahko odstrani nosilce za diske in je potem boljši pretok zraka.

Kako bi to najbolj ceneje in efektivno storil, da se nebi diski pregrevali in da bi bilo čim manj hrupa od diska?

pegasus ::

Ene take U pleh nosilce dobiš, ki se našraufajo na stranice diska, da gre celota potem v 5.25" bay. Jih imam še eno pest nekje v predalu, mal so že zarjaveli, ampak delajo ;)

tuned ::

a pa to pol nič ne ropota? sem imel bolj v mislih kaj z blažilci

BorutK-73 ::

Daš disk na gumice.

tuned ::

kje se pa dobi te gumice?

Han ::

Tole izgleda bolj kot vrvica, kar je tudi v redu, če ne celo bolje, saj gumica sčasoma preperi in razpade - se pretrga...

dj_uro ::

tale rešitev je drugače TOP!! 8-)
vw-klub.si

Klemenn ::

Sam iščem isto.

kaj pravite na tole oz tole

BorutK-73 ::

Če bi rad tišino, ne.

BorutK-73 je izjavil:

Daš disk na gumice.

opeter ::

Če hočeš tišino, zamenjaš 3,5" HDD za 2,5" ali pa še boljša rešitev: za SSD.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mitkos ::

Mene pa zanima kako je kej z pretokom zraka in temperaturo v tem delu ohišlja. Tudi sam razmišljam, da prestavim disk gor pa me malo skrbi če ne bo ratalo prevroče tam. Drugače imam 2x 140mm spredaj v ohišlju (noter), 2x 120mm spodaj (noter), 2x140 zgoraj (ven H110) in 1x 140 zadaj zgoraj (ven). Ohišje Corsair 750D.

BCSman ::

Jaz tudi nameravam dati disk pod DVD-rom, pa še en cooler bom kupil.
Imam minitower ohišje, disk (WD 320GB)je v tistem malem utesnjenem prostoru, 50 stopinj ima običajno temperaturo, ob obrememnitvi gre do 52. :|

BladE_ ::

Akcija - Reakcija

Klemenn ::

hm, šalo na stran :

-prostor v 5,25" režah ni namenjen hlajenju oz flow zraka ni optimalen v tistem delu
-razno blaženje diskov --> če gledamo da so "normalno" samo prišraufani v ohišje, potem je tole mogoče overkill. dobrodošlo, ne rečem, ne verjamem pa da nujno potrebno.

Moje mnenje je, da bi moral disk normalno delovati (kar se tiče hlajenja in tresljajev) z tistimi nosilci za 3€ v zip.si. (?)

šele zdaj videl, da je @BCSman dal link coolerja za 1funt :) Za en funt pa mislim da se splača. Edin vprašanje koliko časa bodo delovali, preden začnejo ružit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

BCSman ::

Sem naročil nosilce in tisti ventilator za 1 funt, bomo vidli kako se bo obneslo :)

hojnikb ::

če se disk tolk greje, da rabi aktivno hlajenje, je za v koš.
#brezpodpisa

BCSman ::

Tisti PC se uporablja samo za hobi, kak morebiten važen dokument dam na varno. Drugače check disk ni našel nobenega errorja, hd tuner pa najde 1 poškodovan blok. (0,0%) Ko se bo kaj začelo sesuvat bom vrgu stran, prej ne. Kilometrina diska pa je točno 4 leta. Sicer piše da je še sprejemljiva delovna temperatura do 60 stopinj, tako da sem še v "normalnem" občmočju :)

GTX970 ::

tuned je izjavil:

kje se pa dobi te gumice?

Jaz sem uporabil vezalke .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

BCSman ::

Hm malo offtopic, ampak ker smo že pri tistem disku (WD 320GB), ki se pregreva: WD Diagnostics je našel bad sectorje, ki jih ni mogoče popravit, HD tune pa 1 damaged block in 2 unstable sektroja. Ne vem pa zakaj Error checking v Windowsih ne najde nobene napake, ko pregledam obe particiji. Disk sem skupaj z računalnikom kupil rabljen od računalniškega podjetja pred 2,5 meseca(imam račun).
Ali lahko uveljavljam stvarno napako in zahtevam drug brezhiben rabljen disk?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Shranjevanje filmov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
505845 (5204) Mavrik
»

Ohisje!

Oddelek: Kaj kupiti
285987 (5419) norfeks
»

Zračno vs vodno hlajenje - nasvet

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91699 (1475) ModriN96
»

Zalman HDD Cooler - fenomen segrevanja namesto hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412435 (1625) guest #44
»

Kam postaviti radiator za vodno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221733 (1334) njok

Več podobnih tem