» »

Telemach mobilna telefonija

Telemach mobilna telefonija

««
7 / 13
»»

OvCa77 ::

Telemach v Mercatorju
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Saintek ::

Pozdrav še 1x
Po prenosu številke iz mobitela na telemach sem opazil da mi LTE opcije v izbiri omrežja ne ponuja več
Vklopil sem kao funkcijo lte s pošiljanjem na 7070 in dobil pdf kjer sem si vpisal nastavitve ampak mi še vedno ponuja samo h+. Bral sem malo po internetu in je lahko problem v telefonu, ki je note 4 z verzijo androida 4.4.4 mobitel rom.

Vsak nasvet dobrodošel

modelno1 ::

Telemach ima večino LTE omrežja na 800 MHz (band 20), ki ga podpirata samo 2 verziji (Galaxy?) Note 4 : N910F in N910C.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Saintek ::

Ja imam verzijo galaxy note 4 N910C z androidom 4.4.4 z mobitel romom (bil prej pri mobitelu), če bi to lahko bil problem

Daniel ::

Imam istega in dela normalno, le verzija androida je 6.0.1. Obstaja kakšen dober razlog, da ga imaš na taki stari verziji?

Saintek ::

Recimo,da strah da bi se kaj zakompliciralo po updatu. :)

Kakorkoli hvala za info, torej če ga samo normalno dam čez update ali preko pc ali kar preko wifi bi pol moralo delat ?

Daniel ::

Ti ga daj kar preko wifi naj se sam updejta in javi potem če dela.

Saintek ::

Tako spustil skozi update in je posodobilo na 5.1.1 dela še vse in tudi LTE se je omogočil, več ne rabim, hvala :)

B_tec ::

ima kdo natančne nastavitve za mms? te ne delujejo.
https://telemach.si/a16991/pomoc/storit...

oyoy69 ::

dodaj še;
MCC 293
MNC 70

knap ::

Se opravičujem če je to že bilo obdelano.

Kmalu grem na HR. SMS ki sem ga prejel piše da imam v tujini na voljo 1,33 gb podatkov, imam paket VEČ.
Sedaj sem poklical njihovo pomoč in so mi rekli da lahko dokupim za 9 eur - 3 gb, od tega za tujino 1,92 gb.

To se mi zdi kar drago. Tako, da bom verjetno vzel na HR internet preko bonov vipnet, sim kartico že imam.

Kako pa boste vi rešili prenos podatkov na HR?

Hvala

LP

Ergo ::

Razen če si na terenu cel čas ali če boš tam mesec dni potem 2gb podatkov plus wi-fi lokacije bi moralo več kot zadostovati za normalne potrebe.

Daniel ::

Ali pa googlaj za HT tourist offer. Za en teden je razmeroma ugodno, če res dosti rabiš.

knap ::

bom pogledal

sem pa v apartmanu ki nima wifi, zato se lahko hitro pojavi potreba po večji količini podatkov

LP

jusv ::

Sam imam paket Še več in imam več podatkov na voljo za EU. Uporabljam pa tudi še aplikacijo Unifi in se brezplačno povežem na javni wifi. Zato preveri, če je kje v blizini tvojega letovanja kakšna točka. Če ne pa ti preostale lokalna ponudba ali pa 9€ za 3GB.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

dottor ::

A je kdo pogruntal kako bi lahko unifi upodabljal tudi na prenosniku/tablici?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

eVro ::

Uporablja kdo Telemachovo akcijsko ponudbo Gold Trojka + mobilni paket Še več za oglaševanih 36€? Je morda kakšen droben tisk, ki sem ga spregledal?

Terminathor ::

Kaj se splača? LG Nexus 5X ali Honor 8? LG je za 8€ Honor pa za 8,75?

jusv ::

eVro je izjavil:

Uporablja kdo Telemachovo akcijsko ponudbo Gold Trojka + mobilni paket Še več za oglaševanih 36€? Je morda kakšen droben tisk, ki sem ga spregledal?

Povzetek drobnega tiska: rabiš biti nov mobilni naročnik in se vezat za 24 mescev, od tega dobiš prvih 12 mescev zastonj.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

BorutK-73 ::

Terminathor je izjavil:

Kaj se splača? LG Nexus 5X ali Honor 8? LG je za 8€ Honor pa za 8,75?

imho nexus.

Dimnik ::

Terminathor je izjavil:

Kaj se splača? LG Nexus 5X ali Honor 8? LG je za 8€ Honor pa za 8,75?


Honor8

eVro ::

jusv je izjavil:

eVro je izjavil:

Uporablja kdo Telemachovo akcijsko ponudbo Gold Trojka + mobilni paket Še več za oglaševanih 36€? Je morda kakšen droben tisk, ki sem ga spregledal?

Povzetek drobnega tiska: rabiš biti nov mobilni naročnik in se vezat za 24 mescev, od tega dobiš prvih 12 mescev zastonj.


A Gold Trojka pa je tudi po 2 letih še naprej 36€? Saj vidim prav da je v akciji namesto 49€?

EDIT:

Prihranek 588 EUR upošteva 100-odstotni popust na mesečno naročnino paketa ŠE VEČ za 12 mesecev in znižano mesečno naročnino paketa GOLD TROJKA EXTRA na 36 EUR za 24 mesecev.


Pa še:

Cena priključnine je 12 EUR, cena spremembe naročniškega paketa je 19,90 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eVro ()

PikM5 ::

Pozdravljeni,

Razmišljam, da bi se iz Telekoma preselil na Telemach, zaradi bolj ugodne cene. Razmišljal sem, da bi vzel paket še več, ki ponuja do 15 gb brezplačnih podatkov v SLO in 3.33 gb v EU, kar se mi zdi zelo solidno za 15€/mesec. Zanima pa me, kako v telemachovem omrežju dela LTE omrežje, saj mi je dostop do hitrega interneta zelo pomemben? Gledal sem zemljevid SLO in pokritost s LTE omrežjem, in je kar skromnejša od tiste od Telekomove. Razumem, da v Lj verjetno dela bp, zanima pa me, kako je v manjših vaseh. Zanimajo me predvsem izkušnje tistih, ki uporabljajo telemach v okolici Mengša, Domžal, Lukovice, Iga in Iške vasi. Na forumu sem tudi zasledil, če telefon nima več dostopa do telemachovega LTE omrežja, da priklopi na telekomovega in da se hitrost zmanjša na 1Mbps, kar je verjetno kar občutljiva sprememba. Sicer, če je pokritost telemachovega omrežja dovolj dobra me to niti ne skrbi toliko.
Zanima pa me še slednje, telefon (iPhone 5s) sem kupil pred slabimi tremi leti pri telekomu, ko sem sklenil pogodbo. Zanima me, če bom lahko telefon normalno uporabljal s telemachovo SIM kartico?

LPJ.

dunda ::

Pozimi sem napisal tole. Nisem bral :-) ampak načeloma verjetno še vse drži :-)
Sem zadovoljen, sem pa iz Vukojebin pri Kamniku. Kjer ni Telemachovega signala, preklopi na Telekomovega. Za govor ni panike, za prenos podatkov pa je ... no, ja - kakšen mejl pogledaš, pa kaj čisto nujnega. Ampak mene signal pozitivno preseneča.
Nisem pa čisto prepričan, kako ima Telemach LTE gostovanja? Že nekajkrat sem opazil, da v gostovanju nisem imel LTE signala. Ena možnost je sicer telefon, ki ima nek Custom ROM in se pri gostovanju (tudi domačem) kdaj malo smešno obnaša. Druga možnost pa je, da Telemach varčuje ... mogoče kdo ve več o tem?
https://www.kacnje.eu

OvCa77 ::

dunda je izjavil:

Pozimi sem napisal tole. Nisem bral :-) ampak načeloma verjetno še vse drži :-)
Sem zadovoljen, sem pa iz Vukojebin pri Kamniku. Kjer ni Telemachovega signala, preklopi na Telekomovega. Za govor ni panike, za prenos podatkov pa je ... no, ja - kakšen mejl pogledaš, pa kaj čisto nujnega. Ampak mene signal pozitivno preseneča.
Nisem pa čisto prepričan, kako ima Telemach LTE gostovanja? Že nekajkrat sem opazil, da v gostovanju nisem imel LTE signala. Ena možnost je sicer telefon, ki ima nek Custom ROM in se pri gostovanju (tudi domačem) kdaj malo smešno obnaša. Druga možnost pa je, da Telemach varčuje ... mogoče kdo ve več o tem?

Tudi meni v ITA ni delal LTE, na Hrvaškem pa LTE dela...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

dunda ::

Jaz sem sedaj večkrat v Avstriji opazil, da ni bilo LTE signala. Pa skoraj dvomim, da ga nikjer na Koroškem ni.
https://www.kacnje.eu

PikM5 ::

Super, hvala za info! Če LTE omrežje še vedno ni tako močno pokrito in da v tujini ni ''vedno'' LTE omrežja, bom mogoče še malo počakal, mogoče se še kaj spremeni na tem področju. Če ima še kdo kakšno izkušnjo, pa bom še kakšne dodatne informacije zelo vesel :)

Linko ::

Idi v telemachov center in si sposodi sim kartico za 7 dni in testiraš kjer želiš .

Noben forum ti ne bo bolj pomagal.

dunda ::

LTE pri Telemachu v Sloveniji zelo dobro deluje. Sam ne opazim nobenih hitrostnih omejitev, prav tako me preseneča pokritost. Preizkusi, verjetno ti ne bo žal.
Za tujino pa res ne vem, bi moral vprašat na Telemach.
https://www.kacnje.eu

jusv ::

Za tujino vprašaj direkt prodajalca, kje imajo vse lte gostovanja. Po Sloveniji pa sem jaz precej na poti in imam več ali manj cel čas lte. Po Ljubljani pa skoraj izključno lte+. Najboljše pa je itak, da stestiraš in se sam prepričaš.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

dunda ::

Danes dopoldan sem jim poslal to vprašanje o LTE gostovanju. Sicer pa - še enkrat - LTE v Sloveniji je pri Telemachu zelo v redu, vseeno pa naj človek stestira.
https://www.kacnje.eu

dunda ::

V vednost skupnosti :-)

Dobil sem odgovor o LTE gostovanju. Poslali so mi seznam operaterjev, ki podpirajo LTE v gostovanju. Roko na srce jih ni veliko.
Recimo:
Avstrija -> T-Mobile
Hrvaška -> Tele2, T-Mobile, VIPnet
Italija -> Wind
Nemčija -> T-Mobile
https://www.kacnje.eu

OvCa77 ::

dunda je izjavil:

V vednost skupnosti :-)

Dobil sem odgovor o LTE gostovanju. Poslali so mi seznam operaterjev, ki podpirajo LTE v gostovanju. Roko na srce jih ni veliko.
Recimo:
Avstrija -> T-Mobile
HrvaĹĄka -> Tele2, T-Mobile, VIPnet
Italija -> Wind
NemÄija -> T-Mobile

Meni v HR na T-Mobile ne dela 4G, na SIM od Telekom Slovenije pa dela...
Ne Tele2 se pa priklopit ne morem, piše prepovedano...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

dunda ::

Potem pa kar pošlji email ... najbolje s sliko, da bodo verjeli.
https://www.kacnje.eu

Lonsarg ::

Zakaj zaboga bi v tujini sami izbirali omrežje z bolšo/slabšo roaming pogodbo.

Moderne SIM omogočajo da domači operater 100% nadzira na katera omrežja se povezuje, koliko na katerem omrežju skuriš, na katerih omrežjih so prepovedani podatki... Lahko zaradi mene samo z enim naredijo roaming pogodbo v vsaki državi pa se pogajajo kdo jim da cenejšo. Levi so vsi po vrsti, na telefonu sploh ne bi rabil tikati nastavitev, če bi centralne per-SIM card nastavitve pri operaterju se dalo naštimati(dovoli data zgolj v EU naprimer).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jusv ::

Jaz imam na avtomatsko in nimam skrbi s tem. Vedno izbere omrežje z najboljšim signalom.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

OvCa77 ::

jusv je izjavil:

Jaz imam na avtomatsko in nimam skrbi s tem. Vedno izbere omrežje z najboljšim signalom.

Problem je ko je omrežje operaterja preobremenjeno in se zato preklopiš na drugega...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

d4wid ::

Pozdrav,
počasi mi bo potekla pogodba s Telemachom. Imam paket Več. Zanima me, če se podaljša točno 2 leti po nastopu pogodbe ali 3 mesece prej, kot je to bila navada mislim, da pri Simobilu. Verjetno tudi s prehodom na dražji paket (Še več) ne bo problema?
Hvala za odgovore :)

Pro ::

Prehod iz paketa Več na Še več že sedaj ni problem, tudi če si vezan.

OvCa77 ::

dunda je izjavil:

V vednost skupnosti :-)

Dobil sem odgovor o LTE gostovanju. Poslali so mi seznam operaterjev, ki podpirajo LTE v gostovanju. Roko na srce jih ni veliko.
Recimo:
Avstrija -> T-Mobile
Hrvaška -> Tele2, T-Mobile, VIPnet
Italija -> Wind
Nemčija -> T-Mobile

Lahko pa potrdim delovanje 4G v Wind in HR Vip...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Kokosvilek ::

OvCa77 je izjavil:

dunda je izjavil:

V vednost skupnosti :-)

Dobil sem odgovor o LTE gostovanju. Poslali so mi seznam operaterjev, ki podpirajo LTE v gostovanju. Roko na srce jih ni veliko.
Recimo:
Avstrija -> T-Mobile
HrvaĹĄka -> Tele2, T-Mobile, VIPnet
Italija -> Wind
NemÄija -> T-Mobile

Meni v HR na T-Mobile ne dela 4G, na SIM od Telekom Slovenije pa dela...
Ne Tele2 se pa priklopit ne morem, piše prepovedano...

Meni isto, na tele2 se sploh noče povezat(3g in 4g), tmobile hr se včasig poveže včasih pa ne(3g in 4g), vip pa dela brez problema 3g in 4g.
Hotova sim ima isti problem kot telemach, medtem ko se izi noče povezat na vip, lahko se pa na t-mobile hr in tele2.

OK.d ::

Pa še to, če komu ne delujejo podatki v Cro je potrebno na novo nastavit APN, no vsaj pri meni je bilo tako.
LPOK.d

Kokosvilek ::

OK.d je izjavil:

Pa še to, če komu ne delujejo podatki v Cro je potrebno na novo nastavit APN, no vsaj pri meni je bilo tako.

Meni delajo podatki pri vipu in t-mobile hr, samo na tele2 se noče telemachova sim povezst, čeprav telemach trdi da lahko gostuješ pri tele2 in ima na moji lokaciji tele2 dober signal

PS: kaj je APN?

Zgodovina sprememb…

kremenko1 ::

Meni je bil na HR normalno ves čas povezan tel. na 4G, moja žena pa je bila cel dopust brez prenosa podatkov.Njen tel.kupljen na Telemachu ,tako da bi morale nastavitve odgovarjati.Mi ni čisto jasno v čem je problem.Res pa nisem preverjal ponudnika.

Daniel ::

Ko si prvi dan brez prenosa podatkov pokličeš na njihovo številko za klice iz tujine in vztrajaš, dokler ne deluje. Pri meni je funkcioniralo.

miko22 ::

Ker kao najboljše omrežje v sloveniji(Telekom) ima preveč lukenj za 3G4G sem se odločil za preklop.
Spogledujem se s Telemachom. Je sedaj omrežje porihtano? Kako je s pokritostjo? Zgrešeni klici(sms)?
Ali mi odsvetujete Telemach?

roberto1 ::

miko22 je izjavil:

Ker kao najboljše omrežje v sloveniji(Telekom) ima preveč lukenj za 3G4G sem se odločil za preklop.
Spogledujem se s Telemachom. Je sedaj omrežje porihtano? Kako je s pokritostjo? Zgrešeni klici(sms)?
Ali mi odsvetujete Telemach?


Bil na Telemachu še v času Tušmobila, ko je bila pokritost res uboga. Ne samo za internet, tudi klici in sms-i so bili katastrofa.
Zdaj v tem trenutku o teh stvareh ni več sledi. 2 leti že nisem imel težave z omrežjem, ko govorimo o klicih, sms-ih in dosegljivosti.
3g/4g je seveda drugačna pesem. Mnogo so upgradali, ojačali, izboljšali (tudi pričeli z množičnim vklapljanjem 800 in 1800mhz LTE pasa).
Jaz osebno sem šel iz Telekoma samo zaradi cene. V mestih je LTE brilijanten, zunaj mest pa seveda odvisno kje si.
Kolega ima sicer Telekom in je biker pa nonstop bemti nad pokritostjo izven mesta (se pravi v konkretnih vukojebinah).
Pač osebno ne dam več kot 12€ za naročnino in za ta denar (glede na to da imam fiksne storitve od Telemacha) se mi zdi zadeva solidna, če ne celo najbojša
po p/p razmerju.
Someday never comes!

Kokosvilek ::

@roberto1 Tako je, večina (da ne bom rekel vse) miti o tem kako slab je telemach izhajajo še iz časa tušmobila ko je bilo roko na srce res obupno. Zdaj so pa pri telemachu dosti pošlihtali omrežje, pa še brezplačno gostovanje pri telekomu omogočajo tudi za prenos podatko do 4/1(tuš je prej za to kasiral pa še to samo za klice in smse ne internet), sms o zgrešem klicu itak imajo, jaz pri telemachu ne vidi sprememb rszen cifre na računu.

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Recimo jaz imam slabe izkušnje. Pošljem sms iz telekoma na telemach pa kar ne pride. Enostavno ne doatavi. Nato pošljem ponovno in dela.

Kličem, ravno tako iz telekoma na telemach. Pa je uporabnik kar nedosegljiv. Nato poskism še 1x,2x,3x,in vzpostavi zvezo. Ali pa tudi ne.

Jaz bi še vedno raje izbral A1 ali telekom omrežje. Ta nacionalni roaming je po moje živo sranje. Pa lahko govorimo, da so zelo popravili omrežje, mislim, da je to še vedno tretjerazredni operater, tam iz Svazilanda.
Tomi

XS!D3 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ta nacionalni roaming je po moje živo sranje. Pa lahko govorimo, da so zelo popravili omrežje, mislim, da je to še vedno tretjerazredni operater, tam iz Svazilanda.


Zakaj bi bil nacionalni roaming sranje? Zelo redko se zgodi, da mi dejansko preklopi na Telekom. Konkretno se spomnim 2-3 lokacije, ampak sem bil prej pri A1 na teh lokacijah brez signala. Vseeno imam raje nacionalni roaming kot NO SIGNAL :) Vrjetno je precej odvisno, kje se gibleš. Jaz imam večino časa LTE ali 3G. Je pa res da tudi drugih težav, ki jih omenjaš, ne opažam.
««
7 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilno omrezje, kako ste zadovoljni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5430864 (4210) link_up
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343111308 (58055) OK.d
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640965 (24012) MrStein
»

Sprememba paketa Telekom

Oddelek: Mobilne tehnologije
336943 (6367) shadeX
»

Tušmobil omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
4910028 (8087) Dzhimen

Več podobnih tem