» »

Telemach mobilna telefonija

Telemach mobilna telefonija

««
5 / 13
»»

radmannsdorf ::

5Gb imaš na voljo preko mobilnih podatkov, nato se hitrost zmanjša na 64/64.
100Gb imaš na voljo pa preko UNIFI.
Kar jaz vem, fiksni priključek tukaj nima nobene veze. Ga pa ima pri višini naročnine(12€ namesto 15€ za paket "Še več").

Izaso ::

In ja, gostuje se v telekomovem omrežju. Ampak ni nobenih dodatnih stroškov. V bistvu imaš neomejene klice, sms-e in podatke (omejitev hitrosti).

KraitPay ::

Kako je potem med preklopi? Recimo da imam narejeno tako, da avtomatsko preklaplja med telekomom in telemachom. Kaj se zgodi med pogovorom? Ga prekine?

Lonsarg ::

Pogovor prekine ja(ker prešalta na Mobitelov strežnik), medtem ko za internet je preklop dovolj dober da ne opaziš, tudi če youtube gledaš ali skypaš.

KraitPay ::

In če imam na telefonu nastavljeno, da mi ne preklaplja avtomatsko, ampak da imam fiksno na mobitel omrežju. Koliko je hitrost mobilnega interneta takrat? Ne razumem namreč tega, da ponujajo gostovanje (neomejeno), ampak mora v ozadju biti ena fora. Drugače bi lahko bil stalno priključen na mobitelovo omrežje, ali ne?

modelno1 ::

Hitrost prenosa podatkov v omrežju ponudnika nacionalnega gostovanja (prikaz omrežja TUSMOBIL MOBITEL ali TELEMACH MOBITEL ali znak za gostovanje) je omejena na 1 Mbps.


iz Posebnih pogojev naročniških paketov Več.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

Lonsarg ::

KraitPay je izjavil:

In če imam na telefonu nastavljeno, da mi ne preklaplja avtomatsko, ampak da imam fiksno na mobitel omrežju. Koliko je hitrost mobilnega interneta takrat? Ne razumem namreč tega, da ponujajo gostovanje (neomejeno), ampak mora v ozadju biti ena fora. Drugače bi lahko bil stalno priključen na mobitelovo omrežje, ali ne?

"haklca" sta dva, en je hitrost interneta, ki je omejena na 2G hitrosti, druga pa da tega gostpvanja v večjih mestih ni in boš če daš ročno na Mobitel brez signala v LJ recimo.

KraitPay ::

Ma kje ste vi najdl 100G preko UNIFIJA. Sem bil na telemahu pa so spet čudno gledal. Trenutno mi mojtelemach spet dela in tam imam 5G. Imam samo fixni priključek (TV, internet, stacionarni telefon), brez mobilnega priključka.
Na unifi imaš lahko priključeno do 4 naprave, kar pomeni 20G. Kje ste vi dobili 100G?

BorutK-73 ::

Kdo ve približno koliko dni traja da Telemach pošlje telefon če si naročil preko spleta?

fenix_ ::

Torej če jaz prav razumem so mobilni podatki zastonj (porabiš kolko imaš potem pa ti vklopijo omejitev hitrosti)?

BorutK-73 ::

Odvisno od paketa, novi paketi Več imajo tako.

Izaso ::

@Borut: Pri meni je bilo slab teden, pa sem dobil telefon.

@fenix: Mobilnih podatkov na novih paketih se ne doplača. Borut ti je pravilno napisal (omejitev hitrosti po npr. 5GB na Še več).

BorutK-73 ::

Pravijo da dobim telefon jutri.:)

radmannsdorf ::

KraitPay je izjavil:

Ma kje ste vi najdl 100G preko UNIFIJA. Sem bil na telemahu pa so spet čudno gledal. Trenutno mi mojtelemach spet dela in tam imam 5G. Imam samo fixni priključek (TV, internet, stacionarni telefon), brez mobilnega priključka.
Na unifi imaš lahko priključeno do 4 naprave, kar pomeni 20G. Kje ste vi dobili 100G?

Pravkar sem dobil odgovor s Telemach-a.
Citiram:
"Pozdravljeni,
če imate sklenjene fiksne storitve, potem lahko prenesete 5Gb podatkov preko UNIFI omrežja.
V primeru, da imate sklenjene mobilne storitve pa 100Gb podatkov."

BorutK-73 ::

Pohvale Telemachu in DPD hitra pošta.:) Tako se dostavlja pakete.
Telefon sem dobil točno ob 12.30 kot so napisali.

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

Se strinjam, DPD je noro točen in če se le da, jemlem preko njih. Včeraj in danes dobil po en paket, oba točna na 5min kot pošljejo mail in sms.
Končno ena firma, k je točna kot jaz v službi! :P

Aero01 ::

Pozdravljeni,
imam vprašanje glede Telemachovega omrežja Unifi v Ljubljani (zaenkrat še nisem pri Telemachu).
Zanima me primerjava Unifi glede na WiFree Ljubljana, predvsem pokritost v mestu. Glede na to, da so Unifi routerji običajno v lokalih, ali se lahko sprehajaš po mestu in si priklopljen na splet - kolikor toliko brez prekinitev, kot pri WiFree? Hitrost prenosa ni bistvena. Hvala

m3k ::

Aero01 je izjavil:

... Glede na to, da so Unifi routerji običajno v lokalih ...

tudi domači naročniki, imajo privzeto vklopljen UNIFI hotspot na svojem modemu/routerju... :P
https://slo-tech.com/forum/t67849/p4927...
Mirko tipka na radirko ////

Aero01 ::

Uh ja, sem malo brskal po forumu in tudi naletel na to zanimivost :D
Ampak ne vem, koliko to pride v poštev pri mojem vprašanju (predvsem zaradi dosega signala)...
Še najbolj me zanima kakšen komentar iz prve roke koga, ki je preizkusil rabo Unifi v mestu, tudi ob menjavi lokacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aero01 ()

jusv ::

Poglej, moja izkušnja: Imaš vklopljen prenospodatkov in wifi (unifi si zapomni po prvem vnosu). Ko se sprehajaš po območju pokritem z unifi koristi wifi, ko ne gredo podatki dol. Sicer pa imajo sedaj paketi 5GB za 15€ ali manj. Glede pokritosti pa si lahko na njihovi strani pogledaš bolj točno, ampak meni se zdi, da je zelo dobra.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

error7891 ::

Mogoce kdo ve ce se lahko poslje kaksen SMS na njihovo 7070 stevilko, da ne bi dobil vedno obvestila o cenah klicev v tujini ko preckam mejo z Avstrijo? Vsakodnevno dobivanje teh sporocil je malo nadlezno.

Izaso ::

Na spletu nimajo ničesar zapisanega o tem. Na tvojem mestu bi jim pisal prek chat-a ali pa kar na mejl info@telemach.si.

Aero01 ::

jusv je izjavil:

Poglej, moja izkušnja: Imaš vklopljen prenospodatkov in wifi (unifi si zapomni po prvem vnosu). Ko se sprehajaš po območju pokritem z unifi koristi wifi, ko ne gredo podatki dol. Sicer pa imajo sedaj paketi 5GB za 15€ ali manj. Glede pokritosti pa si lahko na njihovi strani pogledaš bolj točno, ampak meni se zdi, da je zelo dobra.


Hvala za izkušnjo! Se sliši kar dobro za Unifi, mogoče bom vzel kakšno predplačniško varijanto. Za pakete pa vem, če odšteješ malo več imaš podatkov vrh glave dovolj, pri vseh ponudnikih =)

zitrus ::

Opozorilo za tiste, ki (tako kot jaz) ne berejo preveč radi posebnih in vem kakšnih še pogojev.

V okviru dodatnega paketa "Neomejeno EU/USA mesečno" (in podobnih) Slovenija po Telemachu ni v EU. Kajti tudi v tem primeru se klici iz Slovenije v EU/ZDA se zaračunajo po veljavnem ceniku.

To sem ugotovil po prejemu računa in po pogovoru z zaposlenim v klicnim centru Telemacha. Posebej me jezi, da bi se tem dodatnim stroškom lahko izognil. Živim namreč na obmejnem območju in bi klice v tujino lahko opravil zastonj preko Telemachovega partnerskega avstrijskega operaterja.

radmannsdorf ::

Kako ni EU? Kaj pa smo po njihovem?
Pejt tja in zanori. Poznam osebo ki je dobila velik račun zaradi uporabe v Avstriji, šla tja in so se zmenili tako da je sedaj vse ok. Vztrajaj pri svoji zdravi pameti in logiki. Ne pusti se jim nategnt.

Lonsarg ::

Kaj si res v 21. stoletju upate sklepati pakete na osnovi imena? :) Teh paketov se itak ne da opisat v manj kot 10 stavkih.

Ta paket deluje zgolj in samo izključno v prav določenih operaterjih iz seznama, ki ga moraš si stiskati in potem v tujini paziti, da se samo na te povezuješ(se pravi skozi ročno). Iz večine EU držav je po en operater na voljo iz nekaterih pa dva. Iz slovenije pa noben:)

Dodatno ta paket sploh ne vključuje nobenih klicev v tujino(taki paketi ne obstajajo) Skratke ne bi se mogel izogniti ne glede na to kam bi preklopil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

zitrus ::

Torej bi se moral paket npr. imenovati "NEOMEJENO EU/ZDA mesečno v Slovenijo"?

jusv ::

Ta paket ni namenjen klicom V tujino, ampak klicem IZ tujine (iz vnaprej določenih omrežij). Če si pa v dvomih, pa preberi splošne pogoje paketa.

Za klice iz Slovenije v tujino pa imaš vse na spletni strani napisano: http://telemach.si/mobilna-telefonija/t...
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

;-) ::


Imam tale simobilov paket, dejstvo da sem pri simobilu 17 let in sem bil med prvimi njihovimi 5.000 uporabniki ter pri njih pustil krepkih 12.000EUR jih ne strezni. Z tem paketom imam k vecjemu racun vedno okoli 32EUR namesto teh 19,99EUR. Ko grem tja in pisemo pritozbe se dva meseca drzijo, tornirajo, imam v dobrem nekaj casa nati spet in spet na stara pota.

Zanima me da to 17letno kolobocijo in nesteto odobrenih pritozb na racun pustim za sabo in menjam operaterja.

Navajen sem biti na komot z podatki in omrezjem. Simobil me v glavnem zadovoljuje z omrezjem povsod kjer se gibljem.

Zanima me paket Se VEC. Na kaj moram biti pozoren, na kaj moram misliti da ne narastejo stroski od trenutka ko vstavim njihovo kartico?

Je mogoce za okoli 15EUR se kak drug operater ki ponuja klice, smse neomejeno in vsaj 5gb podatkov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

scipascapa ::

telekom vzemi brezskrbni b 19,95 + max 5€ za 10gb ali poglej t-2 malo še?

Siddh ::

Telemach definitivno. Plus po prenosu zaupljene količine samo zmanjšajo hitrost, namesto da bi računali ekstra.


jusv ::

Siddh je izjavil:

Telemach definitivno. Plus po prenosu zaupljene količine samo zmanjšajo hitrost, namesto da bi računali ekstra.


To je prednost telemacha. Druga pa je Unifi (in porabiš ful manj podatkov). Lahko pa dokupiš količine, če ti ni všeč zmanjšana hitrost, a brez tvojega posredovanja/nakupa račun ne bo višji.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

;-) ::

Potem pri telemach nerabim nic jaz mislit na to kdaj sem v roamingu in te zadeve in ne narastejo stroski?

jusv ::

Če vzameš katerega izmed paketov Več (v bistvu kateregakoli v prodaji), imaš brezplačno vključen tudi roaming pri Telekomu. Torej: ne rabiš skrbet.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

rok_p ::

Pozdravljeni,

če kupim sim kartico od telemacha net2go in jo vstavim v android telefon, ki omogoča wifi tethering...bo ta kartica delovala ali je potrebno kupiti usb modem za računalnik?
rok

BorutK-73 ::

Mislim da rabiš modem.

errhec ::

Wifi tethering deluje brezhibno na android telefonu.
Večkrat delim svoje podatke preko wifi dostopne točke.
dd

smacker ::

errhec je izjavil:

Wifi tethering deluje brezhibno na android telefonu.
Večkrat delim svoje podatke preko wifi dostopne točke.

Z net2go sim kartico? Al pač navadno sim?

Mare2 ::

rok_p je izjavil:

Pozdravljeni,

če kupim sim kartico od telemacha net2go in jo vstavim v android telefon, ki omogoča wifi tethering...bo ta kartica delovala ali je potrebno kupiti usb modem za računalnik?

Rok, kateri aparat imaš?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

FireSnake ::

jusv je izjavil:

Če vzameš katerega izmed paketov Več (v bistvu kateregakoli v prodaji), imaš brezplačno vključen tudi roaming pri Telekomu. Torej: ne rabiš skrbet.


Opomniti velja, da je v roamingu hitrost omejena na 1 mega/s.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Izaso ::

rok_p je izjavil:

Pozdravljeni,

če kupim sim kartico od telemacha net2go in jo vstavim v android telefon, ki omogoča wifi tethering...bo ta kartica delovala ali je potrebno kupiti usb modem za računalnik?


Če naprava omogoča tethering bi načeloma lahko šlo skozi. Ampak predlagam, da jim pišeš na http://chat.telemach.si/ in ti bodo oni sami znali najboljše povedat. Sem pa videl akcijo za sim net2go + usb modem.

jusv ::

FireSnake je izjavil:

Opomniti velja, da je v roamingu hitrost omejena na 1 mega/s.


Bolje omejena na 1mega/sek, kot ne imeti tega. Roaming je namenjen področju, kjer telemachov signal ne vleče. Torej zakotne vasi ali planine (oz. neposeljena območja).
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

tikitoki ::

;-) je izjavil:


Imam tale simobilov paket, dejstvo da sem pri simobilu 17 let in sem bil med prvimi njihovimi 5.000 uporabniki ter pri njih pustil krepkih 12.000EUR jih ne strezni. Z tem paketom imam k vecjemu racun vedno okoli 32EUR namesto teh 19,99EUR. Ko grem tja in pisemo pritozbe se dva meseca drzijo, tornirajo, imam v dobrem nekaj casa nati spet in spet na stara pota.

Zanima me da to 17letno kolobocijo in nesteto odobrenih pritozb na racun pustim za sabo in menjam operaterja.

Navajen sem biti na komot z podatki in omrezjem. Simobil me v glavnem zadovoljuje z omrezjem povsod kjer se gibljem.

Zanima me paket Se VEC. Na kaj moram biti pozoren, na kaj moram misliti da ne narastejo stroski od trenutka ko vstavim njihovo kartico?

Je mogoce za okoli 15EUR se kak drug operater ki ponuja klice, smse neomejeno in vsaj 5gb podatkov?


Sparmobil ponuja neki podobnega za 10 EUR, ce je 3 Gb premalo, lahko podvojis za 7 EUR.

jusv ::

tikitoki je izjavil:

Sparmobil ponuja neki podobnega za 10 EUR, ce je 3 Gb premalo, lahko podvojis za 7 EUR.


Torej priporočaš da plačuje 17€ za 6GB (vsaka enota nad tem se doplača)+1000enot za klice/sporočila, ko ima na telemachu za 15€ 5GB (polna LTE hitrost, nato se hitrost zmanjša) in neomejeno klicov/sporočil? Mislim, da je tukaj prednost na telemachovi strani.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

poweroff ::

Pri Simobilovih nategunih imam nek star paket, kjer imam za 19.xx EUR na voljo 1000 klicev, 1000 SMS in 2 GB podatkov. Zdaj vidim, da za isto ceno ponujajo do 6 GB. Saj ne, da kdaj to porabim do konca, ampak vseeno bi pričakoval, da bodo malo bolj agresivno ponujali menjavo bolj ugodnih paketov obstoječim naročnikom...
sudo poweroff

tikitoki ::

jusv je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Sparmobil ponuja neki podobnega za 10 EUR, ce je 3 Gb premalo, lahko podvojis za 7 EUR.


Torej priporočaš da plačuje 17€ za 6GB (vsaka enota nad tem se doplača)+1000enot za klice/sporočila, ko ima na telemachu za 15€ 5GB (polna LTE hitrost, nato se hitrost zmanjša) in neomejeno klicov/sporočil? Mislim, da je tukaj prednost na telemachovi strani.


Jah, ce ne dojemas celote. Za 10 EUR dobis skoraj toliko. Ce ti je 3 Gb dovolj in ne visic cele dneve na telefonu. Ce ti kdaj zmanjka, pa lahko doplacas.

jusv ::

Sam ti je napisal, da je rad na komot s podatki. Mislim, da 3GB ni dovolj za "biti na komot".
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

d4vid ::

Čez 1 mesec mi poteče naročnina VEČ na telemachu. Razmišljam, da bi preklopil na izimobil.
Kako je s tem, koliko mi bo zaračunal Telemach, če pogodbo prekinem danes in koliko, če prekinem po koncu vezave?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

mojsterleo ::

poweroff je izjavil:

Pri Simobilovih nategunih imam nek star paket, kjer imam za 19.xx EUR na voljo 1000 klicev, 1000 SMS in 2 GB podatkov. Zdaj vidim, da za isto ceno ponujajo do 6 GB. Saj ne, da kdaj to porabim do konca, ampak vseeno bi pričakoval, da bodo malo bolj agresivno ponujali menjavo bolj ugodnih paketov obstoječim naročnikom...

Zanimivo. Jaz sem pri simobilu dolgotrajen naročnik in sem v zadnjih 2 letih že dvakrat zastonj zamenjal paket. Najprej iz preprosto zame (1000/1000/1gb) v giganta (neomejeno in 4gb) - pred iztekom vezave, pred kratkim pa še v svobodni m (poslali so mi sms). Če upoštevam podražitve starih paketov, sem praktično skoz na isti ceni za vedno več. Mogoče je naključje ali pa preprosto dejstvo, da porabim relativno veliko vsega kar je v paketu.

radmannsdorf ::

d4vid, pa dej vpraš na telemach? sej majo brezplačno cifro.
««
5 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilno omrezje, kako ste zadovoljni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5430974 (4320) link_up
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343111663 (58410) OK.d
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13641046 (24093) MrStein
»

Sprememba paketa Telekom

Oddelek: Mobilne tehnologije
336983 (6407) shadeX
»

Tušmobil omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
4910069 (8128) Dzhimen

Več podobnih tem