» »

nalozbeno zivljensko zavarovanje nemcija

nalozbeno zivljensko zavarovanje nemcija

Gjurisic ::

Zanima me ce je kaj takega kot je alta nalozbe ali kd, triglav itd tudi v nemciji.
Rad bi prekinu vplacevanje v sloveniji v vzajemce in to storil v nemciji?

msjr ::

Jest imam naloženo (sicer prek posredniške zavarovalnice v slo) tukaj: https://www.dws.de/Home

Po moje bi šlo tudi direkt brez posrednikov.

jl ::

Pozdravljeni,

da ne odpiram nove teme, bom vprašanje postavil kar tu. Imam sledeč problem, s 1.10.2015 se mi je izteklo življensko zavarovanje pri Zavarovalnici Maribor (sklenjeno za 10 let), šlo je za življnesko naložbeno zavarovanje. Sredi oktobra sem prejel nakazilo kjer pa se je izkazalo, da so so mi izplačali okoli 250eur manj kot pa je bilo stanje na polici, ki sem ga lahko preveril preko njihovega portala. Na poslal mail, sem dobil odgovor, da sem gledal stanje za avgust, kar seveda ni res (ponovno sem preveril in jim poslal tudi priponko z grafi stanja police za avgust in september). Zanima me, kakšen je nadaljni postopek oz na katero inštitucijo se lahko obrnem (tržni inšpektorat?), saj po 10 dnevih z njihove strani ni nobenega odogovora in me počasi mineva potrpljenje.

Hvala in lp

SimplyMiha ::

... kaj ima to z Nemčijo? Raje odpri novo temo, ker očitno gre za povsem drugačno situacijo, pa folk ti bo toliko prej pomagaj, če boš dal ustrezen naslov teme.

telexdell ::

Ko izstopaš iz raznih skladov nastanejo razni stroški. Običajno poberejo 1%. Drugače bi pa sam podal pismeni ugovor na izračun.

Če ni skrivnost, kakšen pa je bil izplen (d= izplačilo/vplačilo *100)

PS- Sem pred tam 10. leti že podpisal pogodbo in plačal prvi obrok za enako zavarovanje. Pa sem si preko vikenda premislil in takoj preklical pogodbe. So mi po kakšnem mesecu ali dveh izmenjave mnenj vrnili vse denar.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

jl ::

telexdell je izjavil:

Ko izstopaš iz raznih skladov nastanejo razni stroški. Običajno poberejo 1%. Drugače bi pa sam podal pismeni ugovor na izračun.

Če ni skrivnost, kakšen pa je bil izplen (d= izplačilo/vplačilo *100)


Bom vrgel uč še na splošne pogoje, če so bili omenjeni kakšni izstopni stroški. Izplen ni bil ravno tak oz je bil daleč od tega kot so ga napovedovali ob podpisu (cca 7% letni donos), skratka okoli 70% vplačanega zneska. Bolj na izgubo denarja sem jezen sam nase, da sem bil tak tepec pred 10 leti... :)

MIHAc27 ::

Nisi edini. Na splošno pa ni dobro mešat naložbe in zavarovanje.
Obljubljajo pa itak vsi vse sorte, samo da podpišeš. Ko pa kaj rabiš pa nikjer nobenega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenjsko zavarovanje-katero? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10025230 (4330) lolipop2
»

V Srbijo z osebno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5114866 (13007) jero_no1
»

Varčevanje 100€/mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9133673 (23833) Gjurisic
»

Življensko zavarovanje ali kako te nategnit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5630492 (27835) Struklio
»

življensko zavarovanje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5326889 (24057) rh^

Več podobnih tem