» »

Katera tipkovnica?

Katera tipkovnica?

eric_cartman ::

Zdravo!

Srednje zahteven uporabnik iščem novo tipkovnico. :)

Želje:
--> Srednje visoke oz. visoke tipke,
--> Široka tipka enter
--> Ne prevelika glasnost tipkanja
--> Po možnosti slo layout, ni pa čisto nujno.

Cena do max. 50-60 €. Uporabljala se bo predvsem za grafično oblikovanje ter občasno igranje iger.

kuglvinkl ::

beats me, grafično oblikovanje?

Če se že oglašam, pred 10 leti sem naslutu, da bodo mehanične tipkovnice spet in ter si ubodel dva IBM M modela. Toplo priporočam, če si sam v sobi / pisarni.
Your focus determines your reallity

eric_cartman ::

Grafično oblikovanje sem rekel predvsem zato, ker mi ni pomembno, da je pred tipkovnico beseda "gaming". :) Torej nekaj kar mi bo dobro služilo.

Tele IBM M tipkovnice so pa dobre za kakšne hišne nepridiprave. Če ti kdo not ulomi in ga s tipkovnico težko 2kg+ lopneš po glavi bo verjetno po njem. :) Tipkovnica pa tudi po takem dogodku še vedno lepo dela. Sicer pa sploh niso poceni.

Vesel bom še kakšne ideje... :)

Hvala! ;)

kuglvinkl ::

Ne sej, kolkr vem, na ST poleg mene uporablja samo še Okapi IBM M. Se danes dobijo bolj zanimive rešitve IMO. Jaz rabim za pisanje in boljše od te je menda ni (še posebej če jo že imaš).

Je pa tako, če rabiš za "grafično oblikovanje", bo verjetno zraven tablica za risanje. V tem primeru ti zelo priporočam, če pogledaš krajšo varianto brez numeričnega dela. Bo kot v ramenu manjši in se menda zelo pozna pri utrujenosti.
Your focus determines your reallity

Han ::

Lenovo Preferred Pro je solidna klasična tipkovnica za 25 eur. Rezmeroma tiha, mehka, z naslonom za roke. Enter je dvovrstični, ne takšen kot na sliki...

Heisenberg ::

Zdravo, (da ne odpiram nove teme si tole sposodim)

Iščem tipkovnico, in zgleda je to skoraj misija nemogoče, ker prodajaj se škart roba za 10-20€ in potem drage gaming in mehanske nad 100€.

-cena do 50€
-normalna razporeditev
-velik Enter
-vseeno ali so SLO tipke ali ENG ali whatever
-brezžična
-majhen profil na mizi
-kvalitetna izdelava
-tihe tipke
-če ni črna še boljše


Sam sem pregledal celoten Slo trg in je vse skupaj en velik JAJC!
Najraje bi kupil Apple full keyboard, samo dvomim v delovanje skupaj z PC in ni brezžična.


Torej, je kdo od vsaj kaj takega? Kje? HVALA!

noraguta ::

kuglvinkl je izjavil:

Ne sej, kolkr vem, na ST poleg mene uporablja samo še Okapi IBM M. Se danes dobijo bolj zanimive rešitve IMO. Jaz rabim za pisanje in boljše od te je menda ni (še posebej če jo že imaš).

Je pa tako, če rabiš za "grafično oblikovanje", bo verjetno zraven tablica za risanje. V tem primeru ti zelo priporočam, če pogledaš krajšo varianto brez numeričnega dela. Bo kot v ramenu manjši in se menda zelo pozna pri utrujenosti.

En kurc veš jst mam se clo original skatlo, pa tud glih pr grafiki pride numericni del kar prav ce mors vnasat parametre. Tablca itak ni nkol na miz.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

eric_cartman ::

Da odgovorim na tole temo.. Jst sem se potem odločil za nakup pa odštel še 17EUR več kot sem mislil, torej 67EUR in nekaj fičnikov v Big Bangu.. Tam je bla še najcenejša in na zalogi.

Kupil sem si G105 od Logitecha s slovenskim layoutom in veliko tipko enter. Men je tipkovnica top. Tipkanje se ne sliši ceneno in ni glasna, kar mi je najboljše. Mehanskih tipkovnic tako ali tako ne maram, ker se sliši tipkanje čez steno.

Pa še to.. Igre igram res samo občasno, čeprav je "gaming" tipkovnica. Ampak vse druge, ki sem jih sprobal v rangu do 50EUR so crap. Potem je še najbolje da zagoniš do 15 EUR in kupiš tisto najcenejšo od HPja ali pa Logitecha, pa si še največ naredil. V rangu 50EUR ni niti ene tipkovnice, ki te bo navdušila in to boš opazil tudi sam, ko se boš odpravil na lov.

Edit: Šele zdaj sem opazil, da želiš wireless. Torej ti G105 ne bo ustrezala. Pa vendar, še vedno se držim tistega kar sem napisal zgoraj. Tudi sam sem gledal za brezžičnimi. Zadeva je ista. V rangu 30-50EUR ni nobene kvalitetne tipkovnice.

Zgodovina sprememb…

6151 ::

wow. 67€ za membranko

Za takšno ceno se dobi že full size mehanka z brown switchi. kupiš o-ringe in imaš tišino. In dober občutek pri pisanju
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Heisenberg ::

eric_cartman je izjavil:

Da odgovorim na tole temo.. Jst sem se potem odločil za nakup pa odštel še 17EUR več kot sem mislil, torej 67EUR in nekaj fičnikov v Big Bangu.. Tam je bla še najcenejša in na zalogi.

Kupil sem si G105 od Logitecha s slovenskim layoutom in veliko tipko enter. Men je tipkovnica top. Tipkanje se ne sliši ceneno in ni glasna, kar mi je najboljše. Mehanskih tipkovnic tako ali tako ne maram, ker se sliši tipkanje čez steno.

Pa še to.. Igre igram res samo občasno, čeprav je "gaming" tipkovnica. Ampak vse druge, ki sem jih sprobal v rangu do 50EUR so crap. Potem je še najbolje da zagoniš do 15 EUR in kupiš tisto najcenejšo od HPja ali pa Logitecha, pa si še največ naredil. V rangu 50EUR ni niti ene tipkovnice, ki te bo navdušila in to boš opazil tudi sam, ko se boš odpravil na lov.

Edit: Šele zdaj sem opazil, da želiš wireless. Torej ti G105 ne bo ustrezala. Pa vendar, še vedno se držim tistega kar sem napisal zgoraj. Tudi sam sem gledal za brezžičnimi. Zadeva je ista. V rangu 30-50EUR ni nobene kvalitetne tipkovnice.



G105 je OK tipkovnica, samo sam želim brezžično in bolj elegantno in ne gamersko, pač je za v dnevno sobo in mora zgledat, drugače jo bo baba ven vrgla :)

eric_cartman ::

6151 je izjavil:

wow. 67EUR za membranko

Za takšno ceno se dobi že full size mehanka z brown switchi. kupiš o-ringe in imaš tišino. In dober občutek pri pisanju


Za moje zahteve ne vem če obstaja slo layout, veliki enter, itd (za isto ceno).. Sicer pa smo že govorili o smiselnosti membranskih in mehanskih tipkovnic. Zame mehanska tipkovnica ne prinaša orgazmičnega tipkanja. Pa sem imel priložnost testirati Cherry MX in BlackWidow pa ni nekega wow effecta iz moje strani.

Zgodovina sprememb…

KTr1sk ::

Kaj vi menite, da je za "resno" hitro tipkanje še vedno "old-school" visoke tipke kot so bile v začetku ko so prišli namizni pcji, ali ste za nizke tipke?

Kolega je hotel stran zabrisat to tipkovnico
Logitech office keyboard PS2 Y-SQ33 (SK-2910)


in ker je bila kot nova (še lepa snežna bela barva) sem jo vzel in jo sprobam in sem presenečen nad lahkotno tipkanje, pa še tako mehke tipke so, nič se ne zatika, da jo kar uporabljam,čeprav je izgled "staromoden"
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

kuglvinkl ::

Tole je najbrž robber dome tipkovnica. Za old school se kupi IBM M. Moja tretja je prišla danes :).

Samo na tej tipkovnici me ne bolijo zapestja.
Your focus determines your reallity

KTr1sk ::

Jaz imam še doma Cherry RS6000 (šteka enter-ne znam popravt)
in Chicony KB-5312 (manjka tipka "num lock" kje dobiti samo to tipko?)
http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-TASTIER...

tule je zanimiv opis IBM M tipkovnice
http://www.theverge.com/2014/10/7/68824...
se sliši res izjemna legenda :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

kuglvinkl ::

Tale iz ebaya zgleda kot mehanična. Je pa mau butasta though...
Your focus determines your reallity

KTr1sk ::

butasta je, ker je Ž zgoraj nad entrom, kar je nedopustno
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

kuglvinkl ::

To se navadiš, sem se tko na prenosniku, ki ima US tipkovnico. Mene bi bolj motile smerne tipke.
Your focus determines your reallity

KTr1sk ::

je to enaka tipkovnica, samo kabel je problem ki pa bi ga ziher kdo znal popravit
http://www.bolha.com/racunalnistvo/tipk...
in
http://www.bolha.com/racunalnistvo/tipk...

koliko pa je dejansko vredna?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Crossfire ::

Vredna je toliko, kolikor si pripravljen zanjo plačat :)
Kabel pri tisti ni problem, problem je, ker je rubber dome...ena serija model M je bila rubber dome...serijska, ki se začne z 71G46xx, tako da pri teh je potrebno pazit, da potem ne bo presenečenja, ko ne bo slišati zvena fedrc...
Glede na to, da je ta model M iz II. linka letnik 91', je potrebno preverit, ali še vsaka tipka dobro prime ali ne...namreč, znotraj je kovinska plata, membrane in povrhu še plastična plata (vse v sendviču), v kateri so utorčki s fedrami...plastična plata in kovinska plata pa sta spojeni s plastičnimi čepki, ki so po....24 letih že pošteno dotrajani in nekateri popustijo in odpadejo...potem pa se na določenih delih tipkovnica vgreza in tipke ne primejo...v tem primeru lahko komot zahtevaš nižjo ceno...realna cena model M je med 50-80 evrov (starejši, coiled cable letniki), odvisno od ohranjenosti, novejši bi rekel pa da bolj med 40-60. V kolikor manjkajo tipke, čepki, model M ne dela kot mora, mislim, da že zaradi dodatnih stroškov in časa sanacije, več kot 20-30 evričev ne moreš (beri: ne smeš!) ponuditi...

kuglvinkl je izjavil:

Za old school se kupi IBM M. Moja tretja je prišla danes :).


Sem se potrudil? če ni kot nova, me lahko javno linčaš ;) hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

KTr1sk ::

Uau @Crossfire,dobr se spoznaš, tista na bolhi je imela takšno serijsko


torej membranska (tud v naslovu sem skoraj spregledal je imel napisan membranska)
je pa bil kar kmalu odstranjen oglas ko sem dal link na forum heh,
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

KTr1sk ::

sem pa videl da je moja Chicony KB-5312
membranska ker je "guma" spodaj
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Crossfire ::

Vem za katero se je šlo...8 eur, ne? je tudi pri meni vzbudila zanimanje, vendar mi je membrana čisti turn off...

Crossfire ::

KTr1sk je izjavil:

sem pa videl da je moja Chicony KB-5312
membranska ker je "guma" spodaj

Ta bi bila recimo zanimiva mehanska...
http://www.bolha.com/racunalnistvo/tipk...

plus, za cherry mx stikala dobiš tipk kakršnih ti srce poželi...npr.


kakšno rečeta okoli cene, absolutno pa s ps/2 adapterjem ;)

KTr1sk ::

jp za tisto se je šlo z a8€, kaj pa je še katera IBM ki je mehanska,
ja tale Cherry je dobra zadeva, hvala za link, zakaj pa ps/2 je še vedno manj lagga oz hitrejša
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Crossfire ::

Navaja, da ima DIN priklop...torej more bit tudi že malo v letih, začetek 90's..in kao nova. Tako, da če na plati nimaš ps/2, potem boš potreboval še ps/2 to usb :) ali pa tipkovnico predelaš direktno na usb...vse se da :)

KTr1sk ::

kaj pa tale kitajska kdo pozna, naj bi bila mehanska
http://www.ebay.com/itm/Professional-Ga...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Crossfire ::

Moj nasvet...kupi preverjeno robo...ogromno je blo napisanega, privarčuj kakšen evro več, pa vbodi nekaj v rangu novatouch, corsair, filco, ducky...al pa rabljeno model m, če se kakšna ugodna pojavi...

KTr1sk ::

je to tudi prava mehanska tipkovnica
https://www.bigbang.si/tipkovnice/tipko...

torej cherry
g80-3000
in
g81-3000
so mehanske,. še katera cherry je mehanska in "oldstyle"?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

evo sem našel najcenejše in naj bi bila prava mehanska
http://www.ebay.de/itm/Cherry-Electrica...

samo tisti čitalec me moti je pa dobra cena z mx black stikali
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Heisenberg ::

PO mesecih iskanja sem naletel na SKORAJ popolno tipkovnico, in sicer:
http://www.ebay.de/itm/Keysonic-KSK-802...

Sedaj je pa samo še naloga, da najdem BREZŽIČNO!?!?! :(

Ne vem zakaj je tako težko nati SLIM, BELO, z NAVADNO RAPOREDITVIJO, VELIK ENTER, NUM PAD...in BREZŽIČNA! :/

Pat_MaGroin ::

Imam podobne zahteve kot ti, do sedaj sem našel tole:

K5510 HP

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mehanska tipkovnica (strani: 1 2 3 455 56 57 58 )

Oddelek: Kaj kupiti
2875641470 (105) kuglvinkl
»

Osvetljena tipkovnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619721 (1043) bajsibajsi
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212883 (10541) zhigatsey
»

Preizkusil mehanično tipkovnico

Oddelek: Pomoč in nasveti
164373 (3469) SloBiscuit
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047986 (42596) LordPero

Več podobnih tem