» »

Prehitevanje kolesarja na kolesarski stezi

Prehitevanje kolesarja na kolesarski stezi

Pentium ::

Kratko vprašanje, dam primer:
Voziš kolo po kolesarski stezi. Pred teboj je kolesar, ki se pelje po sredini. Po kateri strani ga boš prehitel?

Ker sem nekako navajen vožnje po AC (z avtom, seveda), sem ga prehitel po levi. Iz njegove strani se je takoj vsul plaz opazk in teženja, da se prehiteva po desni, itd., da se naj naučim voziti kolo, da se je pripravljen tudi stepsti če imam kakšne probleme...

Seveda sem se peljal dalje in stvar ignoriral, ampak vseeno me zanima, če je kakšno pravilo za kolesarje, ki ga morda ne poznam..

fosil ::

Logično da prehitevaš po levi.
CPP velja tudi za kolesarje.

Sicer je včasih lahko problem in je edina možnost po pločniku po desni, samo po moje si s tem v bistvu že v prekršku.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

MIHAc27 ::

Jaz bi ga tudi prehitel po levi, če je cesta oz. dovolj prostora. Če bi bila kolesarska na pločniku in malo prostora, le v tem primeru bi ga prehitel po desni (Lep primer Celovška pri Tivoliju, kjer so blesavi stebrički ob robu pločnika. Pa še kod drugod tudi).

Tale kolesar žal meče slabo luč na vse ostale in sam nima pojma. Naj čimprej kupi motor, itak se bo z njim zagotovo vozil kar po kolesarski. Edino ti ga boš težje dohiteval :)

Aston_11 ::

Skupinski nakup kamer, pa da posnamemo te pametnjakoviče (in vse ostale, jasno) in dnevno na youtube.

mitja73 ::

Ne komplicirat po forumih, pa kemere ipd. Jao jao

Enostavno mu daš vedet da si zadaj, zvonec, če ga nimaš potem se da z zavoro naredit klik klik tako da še ne bremza in jo spustiš in klikne. Če ga opozoriš tako da zazna da si zadaj se vsakdo umakne.

MIHAc27 ::

To z kamero je itak fail. Na srečo se to itak ne dogaja vsak dan... (pa še varstvo podatkov, objavljanje posnetkov brez privoljenja,....)

Za take ima moj tast itak fino rešitev... na kolesu ima montirano navijaško trobljo....

Marilyn ::

prehitel si pravilno, moral bi ti nahruliti njega ker je vozil po sredini.

sandmat ::

Pentium je izjavil:

Kratko vprašanje, dam primer:
Voziš kolo po kolesarski stezi. Pred teboj je kolesar, ki se pelje po sredini. Po kateri strani ga boš prehitel?


Splošno znan problem v ljubljani, saj veliko kolesarjev dojema črto, ki loči kolesarsko stezo od pločnika, kot vodilo, ki mu morajo slediti z gumo. Jaz prehitevam po tisti strani, po kateri pridem lažje in z manj nevarnosti mimo (aka včasih raje zapeljem na travo kot v količek ali pešca)

joze67 ::

Če vozi po črti, vozi po (desnem*) robu kolesarske steze. Bolj pravilno ne gre.

* Če seveda vozi v pravi smeri.

oemdzi ::

Najboljši so tisti padalci, ko ponoči vozijo brez luči v nasprotno smer, videno že prevečkrat, na srečo imajo tudi jajca od bicikla, pa vsaj škripanje slišiš. :))
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Yohan del Sud ::

Kolesar na sredi kolesarske ni pri sebi. Pozvoni. Kolesar mora bit toliko na robu desne strani, da je še zanj varno in pusti ostale hitrejše mimo. Enako kot na avtocesti s počasnim pasom. Težava je v tem, ker ni povsod take situacije in se kolesarji prilagajamo tekoči situaciji. Še enkrat, zvonec pomaga. Potrpežljivost še bolj.
www.strancar.com

korenje3 ::

kje je jype ko ga rabiš :)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Malajlo ::

Jype se vozi kar po cesti. Kolesarska je preveč nevarna.

mujek ::

Yohan del Sud je izjavil:

Kolesar na sredi kolesarske ni pri sebi. Pozvoni. Kolesar mora bit toliko na robu desne strani, da je še zanj varno in pusti ostale hitrejše mimo.

Na 70 cm široki kolesarski stezi dva kolesarja ne moreta iti vzporedno.

Mare2 ::

mujek je izjavil:


Na 70 cm široki kolesarski stezi dva kolesarja ne moreta iti vzporedno.

Kaj pa sedaj? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

oemdzi ::

Ja nič... zakonsko predpisat max širino krmila :D
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

SimplyMiha ::

In ramen?

ttommy ::

Ko prideš za takega kolesarja pozvoniš in, ko se umakne desno, ga prehitiš. če gre na levo, mu lepo razložiš, da je v Sloveniji in ne v Angliji. Pelješ dalje. Brez zvonca nimaš kaj iskati na kolesarski stezi. Pika!
Sem kolesar, letno naredim 6000km s kolesom in 3000km z avtom. Še nisem imel incidenta. Včasih res malce nejevoljno pogledajo nazaj ko pozvonim, ampak potem gre naprej vse OK..... Res pa je, da se vozim po Mislinjski dolini in ne po Ljubljani........
Gamer

borut_p ::

mujek je izjavil:

Yohan del Sud je izjavil:

Kolesar na sredi kolesarske ni pri sebi. Pozvoni. Kolesar mora bit toliko na robu desne strani, da je še zanj varno in pusti ostale hitrejše mimo.

Na 70 cm široki kolesarski stezi dva kolesarja ne moreta iti vzporedno.


seveda lahko, saj nisi na bob stezi da bi imel ograji na vsaki strani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14219723 (12550) zmaugy
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738271 (33142) St235
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22548930 (42219) BigWhale

Več podobnih tem