» »

Skype prevaja med štirimi jeziki, dostopen je vsem

Skype prevaja med štirimi jeziki, dostopen je vsem

Microsoft - Microsoft je lani decembra pokazal, kako zna Skype simultano prevajati govorjeno besedilo med angleščino in španščino. Tedaj na člane preizkusnega programa omejena beta verzija je sedaj odprta vsem, Skype pa se je naučil tudi nove jezike.

Simultano prevajanje lahko preizkusi in uporablja vsakdo, ki ima nameščen Skype na Windows 8.1 ali beta Windows 10. Novi Skype zna govor prevajati iz angleščine v španščino, italijanščino in kitajščino ter nazaj. Natipkan tekst pa zna prevajati v kar 50 jezikih, med drugim zna tudi slovensko in klingonsko. Microsoftov dolgoročni cilj je vse te jezike vključiti tudi v del za prevajanje govora, a pot do tja bo še dolga. Prva naj bi bila na vrsti nemščina in francoščina. Glavna ovira je prepoznavanje govora, s čimer se Microsoft (pa tudi drugi velikani, med njimi je zloglasna seveda NSA) že dolgo ukvarjajo.

Translator je na voljo v Microsoft Store.

25 komentarjev

Jst ::

Bi moral odpreti knjigo, ampak se mi zdi, da je Ray Kurzweil v Singularity is Near to napovedal za par let nazaj...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

phong ::

ufff, s francoščino bodo imeli ogromno težav.

terryww ::

bi blo zanimivo pogledat kolko so jim delnice padle takoj po demotu :)
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

HPME ::

In vsi podatki gredo preko NSA strežnikov.

Mr.B ::

In vsi podatki gredo preko NSA strežnikov.
Slovenki pa preko UDBA Telekoma :))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bellzmet ::

Kul:) Če se pa komu pri NSA, UDBA, CIA, Sova...da poslušat moje pogovore pa be my guest:)

PARTyZAN ::

Sej se jim ne da. Zato maš pa mašine, ki to naredijo namesto njih.

poweroff ::

Babelfish. Douglas Adams je o tem pisal že leta 1978. ;)
sudo poweroff

radmannsdorf ::

rajši naj popravijo, da ne prikazuje stikov, ki so se nekoč prijavili na telefonu, zdaj so pa 24/7 away(oranžni), namesto offline. in teh je potem pri meni 90%. lista dolga kot hudič, folka pa sploh ni gor v resnici.
že več kot eno leto se čaka na rešitev tega problema.

Zgodovina sprememb…

Bellzmet ::

@partyzan: mišljeno je, da mi je vseeno...

GTX970 ::

phong je izjavil:

ufff, s francoščino bodo imeli ogromno težav.

Zakaj ?

Sem gledal eno oddajo o jedrskih odpadkih, dva novinarja, en francoski, drugi italijanski, sta se native pogovarjal med seboj brez večjih težav.
Predor po Mont Blancom, do zadnje velike nesreče (požara na tovornjaku z ramo) so imeli 2 nadzorna centra, IT in FR na vsaki strani tunela, dvomim da so se med seboj sporazumevali v Ang, kot tudi da se šli IT učiti FR in obratno.

Tudi s španščino italijani nimajo nekih velikih težav, sploh če gre za govor.Znanec v eni firmi ima sodelavca, ki zna IT (špansko ne zna), ko so prišli neki Španci(ki niso znali drugega kot špansko) njim na obisk so se sporazumevali z njegovo italijanščino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Netrunner ::

pač.. romanski jeziki so itak sorodni in komunikacija med njimi načeloma ne povzroča težav.

Glugy ::

"vsakdo, ki ima nameščen Skype na Windows 8.1"
Lahk bi dal tud uporabnikom Windows 7 za probat..konc koncev ne gre za neko hudo revolucijo ampak sam en bonbonček. Lahk prevajaš pr google translate pa nimaš nekega vlkega dela s tem.

Arctander ::

Netrunner je izjavil:

pač.. romanski jeziki so itak sorodni in komunikacija med njimi načeloma ne povzroča težav.


Znam italijansko, pa si s tem v Franciji ne morem prav veliko pomagati. Razen pri Francozih, ki tudi znajo italijansko.

cegu ::

A se komu ljubi eno sinzeto v slovenščini sprobat in uplovdat, da vidimo kako se to sliši?

Zaenkrat najboljši slovenski ki sem ga našel je tale (sicer s Češkim naglasom:D)

http://goo.gl/gyw8Dt

GTX970 ::

Netrunner je izjavil:

pač.. romanski jeziki so itak sorodni in komunikacija med njimi načeloma ne povzroča težav.

Pozabil sem na Romune, oni tudi nimajo težav v komuniciranju z Italijani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

St753 ::

Bellzmet je izjavil:

@partyzan: mišljeno je, da mi je vseeno...

To pa zato, ker ne vidiš 5 metrov pred sebe.

MrNighthawk ::

poweroff je izjavil:

Babelfish. Douglas Adams je o tem pisal že leta 1978. ;)


Star Trek pa universal translator že leta 66 ;)

dunda ::

Amebisova sinteza slovenskega govora:
- http://govorec.amebis.si/branje/ (stara verzija)
- vzorec nove verzije.

Nova verzija potrebuje še nekaj dodelav za produkcijo ... potem pa bo to kar velik korak naprej v sintezi slovenščine.
https://www.kacnje.eu

zmaugy ::

Glugy je izjavil:

"vsakdo, ki ima nameščen Skype na Windows 8.1"
Lahk bi dal tud uporabnikom Windows 7 za probat..konc koncev ne gre za neko hudo revolucijo ampak sam en bonbonček. Lahk prevajaš pr google translate pa nimaš nekega vlkega dela s tem.


Ampak potem boš manj motiviran za prehod na w8/10.

Looooooka ::

Bod vesel, da skype za Windows 7 sploh obstaja. Na windows phone 7 in 7.8 so ga kr lepo skenslal. Pa čeprav dela z obstoječim omrežjem brez problema.

win64 ::

Glugy je izjavil:

"vsakdo, ki ima nameščen Skype na Windows 8.1"
Lahk bi dal tud uporabnikom Windows 7 za probat..konc koncev ne gre za neko hudo revolucijo ampak sam en bonbonček. Lahk prevajaš pr google translate pa nimaš nekega vlkega dela s tem.

Ta predogledna različica je metro(modern ui) aplikacija. Windows 7 pa tega vmesnika nima.

StarMafijec ::

Bellzmet je izjavil:

Kul:) Če se pa komu pri NSA, UDBA, CIA, Sova...da poslušat moje pogovore pa be my guest:)

Vse se posluša, ko boš pa prišel na kako funkcijo, boš pa ali odstopil ali pa boš poslušen tistim, ki bodo hranili vse tvoje pogovore.

Olórin ::

Looooooka je izjavil:

Bod vesel, da skype za Windows 7 sploh obstaja. Na windows phone 7 in 7.8 so ga kr lepo skenslal. Pa čeprav dela z obstoječim omrežjem brez problema.

na windows phone 7 imajo telefoni preslab hardware in je delalo probleme.

Glugy je izjavil:

"vsakdo, ki ima nameščen Skype na Windows 8.1"
Lahk bi dal tud uporabnikom Windows 7 za probat..konc koncev ne gre za neko hudo revolucijo ampak sam en bonbonček. Lahk prevajaš pr google translate pa nimaš nekega vlkega dela s tem.


mišljen je windows 8.1 skype v "metro" različici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

zmaugy ::

StarMafijec je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Kul:) Če se pa komu pri NSA, UDBA, CIA, Sova...da poslušat moje pogovore pa be my guest:)

Vse se posluša, ko boš pa prišel na kako funkcijo, boš pa ali odstopil ali pa boš poslušen tistim, ki bodo hranili vse tvoje pogovore.

S tem da v primeru uporabe Skype gre vse kar udobno iz fotelja iz drugega kontinenta, ob omembi kakšnega hekanja ali nastavljanju mikrofonov se tisti, ki tole obvladuje, lahko samo pomilovalno nasmehne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

učenje jezikov

Oddelek: Šola
172870 (557) Damiani
»

Skype posluša in govori že šest jezikov

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
823355 (2770) Qushaak
»

Skype simultano prevaja! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6323659 (19281) m0LN4r
»

Računalnik-prevajalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
717422 (6719) Tear_DR0P

Več podobnih tem