» »

Asus X553M popolnoma zamrzne

Asus X553M popolnoma zamrzne

Nejkoy ::

Pozdravljeni

Imam prenosnika Asus X553M, ki v naključnih trenutkih popolnoma zamrzne. Ne javi nobene napake niti se ne resetira niti nič. Samo zamrznjena slika, ne prime nobena tipka. Pomaga le, da ga popolnoma ugasnem. Prenosnik je imel prednameščen win8, ki sem ga 2dni nazaj zamenjal z win7, vendar še vedno zmrzuje. Kakšna rešitev ali predlog? Prenosnik imam 3 mesece, ali garancija še vedno velja glede na to, da sem menjal windowse?

Robi :P ::

Iste probleme imel s stricovim X553M in ugotvitev: Izklopi Windows update ( vem ni najbolj pametno ) amapak računalnik je vedno zmrznil ko je nameščal posodobitve... Ko sem jih izklopil je bilo ok.

Nejkoy ::

Bom jutri preizkusil. Jaz sem mnenja da je to strojna napaka. Sumim rame, ki jih bom se stestiral malo.

TOP ::

ja rami ali disk.

Nejkoy ::

Ali garancija še velja, ker sem menjal windowse glede na to, da je računalnik že imel prednaložene win8?

Robi :P ::

Ja sej OS nima veze z garancijo. Če se da recoverat Win8 pa ga dej nazaj da bojo manj jokali češ da ne vejo kaj je ker si spremenil os čeprav nimajo kej garancija je garancija ne glede na OS

Nejkoy ::

Kako bi ga pa najlazje povrnil nazaj?

solatko ::

Nejkoy - Pokliči na Asus-SLO in jim razloži zadevo, da je bil celoten disk ob instalaciji izbrisan in, da bi želel instalacijske medije (DVD). Na podlagi s/n, boš v parih dneh dobil original OS, ki je bil predinstaliran na prenosniku.

Drugič pa namesto menjave OS namesti Start gumb in boš dobil izgled 7-ice ne hitrejšem in bolje delujočem sistemu.

Če računalnik zmrzuje je lahko okvara matične, diska ali RAM-ov.
Na servis lahko oddaš tudi prenosnik brez HDD-ja, če imaš gor slučajno kakšne zaupne podatke, seveda moraš bit prepričan, da vzrok ni nedelovanje HDD.
Če imaš kak drug disk, lahko to tudi preveriš.
Delo krepa človeka

Nejkoy ::

Ja to bi bilo malo sumljivo, da sem šele po 3 mesecih ugotovil, da je disk prazen. ALi kako si to mislil, da je prazen? Računalnik tudi nima DVD pogona. Izgled sedmice na win 8 sem naredil. Samo bil sem prepričan, da je bil problem v win in sem namestil nove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejkoy ()

solatko ::

Na OEM predinstalacijskih diskih imaš 4 particije, ena je v FAT32 načinu. Ti vidiš samo uporabno particijo, ker ostale nimajo črke. Če uporabiš upravitelja diskov, ti pokaže celoten disk. Ko instaliraš drug sistem, te vpraša kam posneti in takrat imaš moćnost brisanja particij (če instaliraš iz delujočega sistema, pa ti naredi na isto particijo in ti staro vrže v mapo windows old.).

Če nisi nič brisal imaš particijo še vedno gor, vendar moraš v bios-u nastavit UEFI način in uporabit tipko za recovery (glej navodila prenosnika).
Delo krepa človeka

Nejkoy ::

Ne ne particij ni več drugače bi to že uštimal.

solatko ::

Če imaš samo eno, potem so bile ostale pobrisane pri nistalaciji 7-ice in ti je edina rešitev, da dobiš original programje ali pot na servis ali telefonski klic na asus podporo in dobit nove medije ali link za download ISO faila namestitvenega medija.

Seveda, če ti je interes imeti legalno programsko opremo, sicer pa torrent ali linux, android.
Delo krepa človeka

Nejkoy ::

Ja jaz bi ostal na win7 kot ga imam samo upam, da ne bo težav z garancijo?

solatko ::

Sam sistem ne vpliva na garancijo, je pa problem, če ti sistem zaradi slabih gonilnikov ne deluje v redu in servis spozna, da je garancija neupravičena, da sistem z original programsko opremo deluje b.p..
Potem si plačnik diagnostike in namestitve originalne programske opreme, kar te lahko pride tudi do 100€.
Zato moraš ob drugem sistemu, sam ugotoviti, da napake ne provzorča sistem, temveč gre za HW.
Sicer mi je vseeno, ampak me čudi, da z novimi računalniki rinete na zastarel sistem, ki dela počasneje, rabi več resursov in ima za nove mašine nepopolne gonilnike.

Metro se da popolnoma izklopit, potem pa postane 8.1 po uporabniškem vmesniku izpopolnjena 7-ica.
Jaz ravno zaradi odzivnosti, na vse starejše mašine instaliram 8.1.
Delo krepa človeka

Nejkoy ::

Napake ne povzroča sistem, saj je prenosnik zmrzoval prav tako. Saj pravim, da sem predvideval, da je problem v sistemu, zato sem namestil novega. To vrem, da je možno vse prilagoditi.

Potem praviš ali dobiti original win iz servisa ali pa tvegati z garancijo s sistemom, ki je sedaj nameščen?

solatko ::

Lahko neseš prenosnik brez diska in jim razložiš, da imaš na njem osebne podatke.
Oni vstavijo svoj disk z delujočim sistemom in če mašina normalno dela, gre za neupravičeno reklamacijo in plačaš diagnostiko, če pa tudi z njihovim diskom trokira, se spravijo ugotavljat kaj je narobe.
Če si ziher, da je disk v redu, potem ga lahko mirno vzameš ven.

Zmarzovanje sistema pa lahko povzroča tudi okvarjen disk, zato sem ti že višje napisal, da vstavi drug disk, instaliraj OS in preizkusi. Če so okvare na disku, ti bo zmrzoval ne glede na vrsto OS-a.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izteka se rok za brezplačno nadgradnjo na Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9517519 (13504) mtosev
»

Inštalacija Win na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
454016 (3083) Mare2
»

ASUS Problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
182459 (1923) BorutK-73
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404381 (3363) amigo_no1
»

MacBook-i so zakon (ali zakaj ne želite zamenjati svojega PC-ja)

Oddelek: Strojna oprema
203132 (2516) Zheegec

Več podobnih tem