» »

ASUS Problemi

ASUS Problemi

GrX ::

Na Asusu se mi je pred dnevi pojavil "automatic repair loop"..

Pod možnostmi imam img recovery (žal nimam) safe mode, refresh in factory reset.. Seveda nič od tega ne deluje, saj se v vseh primerih repair loop ponovi.. Poizkusil sem tudi s tipkami F4-F8 za safe mode, ter F9 za recovery particijo, kar pa prav tako ne deluje...

Zanima me kako sploh lahko "zbudim" recovery partcijo in kje lahko dobim Win key, saj nalepke na prenosniku nikjer ni..

Prenosnik: Asus
Model: Točnega modela trenutno nevem, gre pa za prenosnik star nekaj mesecev
OS: Windows 8.1 (pre-installed)

Hvala!

PS: Če mi lako kdo naredi img recovery v W 8.1 bi bil zelo hvaležen... Glede na izkušnje drugih po tujih forumih je to najlažje...
  • spremenilo: GrX ()

GrX ::

Pa še nekaj me zanima... Ali je možno preko Ubunta (ali drugega linuxa) dobiti recovery particijo, ter jo shraniti na USB (bootable), ter uspešno zagnati?

solatko ::

Dobi instalacijski ključek z Windows 8.1 in potem izberi v meniju start repair, bi moralo s ključka potegnit manjkajoče faile. Verjetno ti je to naredilo pri pososdobitvah, ker je šel prenosnik v spanje ali hibernacijo, ali pa je bil ustavljen, ker mu je zmanjkalo napajanja.

Če imaš drug računalnik, si ključek lahko narediš sam.

Veliko prenosnikom recovery particija sploh ne dela, predno ti ga prodajo, pa tega nihče ne sproba. Lahko je tudi z diskom kaj narobe.
Delo krepa človeka

GrX ::

Ja reapair loop se je zgodil med posodobitvam. Žal trenutno nimam dostopa do drugega rač. z OS W 8.1..

Kolikor mi je znano z install ključkom Windowsi zahtevajo serijsko, katere pa nimam, ker je vse na particiji...

Disk naj bi deloval, saj sem zalaufal fsck preko liveLinuxa....

solatko ::

Beno32 - Popravilo zagona ne zahteva ključa, pazi samo, da je instalacijski medij 64 bit če imaš 64, katera verzija Win8.1 za to opravilo ni pomembno, ker se popravi samo zagon.
Delo krepa človeka

GrX ::

@solatko...

Sem dobil recovery usb kateri je bil narejen z Backtrackerjem (ASUSovo orodje)in seveda neuspešno.

Backtracker se sicer zboota pravilno nato pa javi spodnjo napako:

"Failed to recover the system's factory default settings."

"Failed to read or access the USB storage device. System recovery failed. *Please ensure that your USB storage device, which contains the backup data, is connected to your computer's USB port. *Please ensure that your USB storage device is working properly."

Recovery je bil narejen na malce nižjem modelu Asusovega prenosniku z Win8.1 64bit. Recovery sem skušal zagnati s tremi različnimi ključki, ter v vseh USB portih..

Mogoče butasto vprašanje.. Kje lahko dobim clean instalacijski ključek?

Glede na to, da je računalnik skoraj nov me skrbi, da bo zraven "en kup šodra.."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

GrX ::

Pa še to me zanima.. Glede na to, da je računalnik še v garanciji me zanima ali napake, kot so automatic repair loop in nedelujoča repair particija krije serviser?

Očitno bo to že drugi obisk serviserja za ta prenosnik...

cekr ::

Navadi se: če je zadeva v garanciji in napaka ni tvoja krivda, samo šibaj na servis.
Kaj je narobe, te prav nič ne briga. S tem naj se ukvarjajo na servisu.
Škoda vsake minute, ki jo zabiješ zaradi napak v drobovini.
Ti si kupil škatlo in naj služi svojemu namenu. Od doktorata iz mozganja, kaj je narobe, se ne da živeti.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatko ::

Beno32 - Če je napaka HDD-ja, potem to krije servis, če pa je napaka SW in jo je povzročila kakšna od zlobnih kod, pa odvisno od servisa, nekateri namestijo novo tovarniško različico in ne računajo nič, drugi pa te kar krepko udarijo po žepu.

Če imaš možnost, vzemi HDD ven in ga stestiraj na drugi mašini, z enim od programov, za testiranje diskov. Če SMART pokaže kakšno napako, prenosnik takoj na servis, sicer pa po s/n naročiš nov medij s programsko opremo.
Dobiš zastonj in zelo hitro.

Sicer pa nisi prebral pazljivo prejšnjega posta, nisem napisal da daj recovery disk, temveč instalacijski disk z čistim sistemom in poženi repair startnega dela.

Recovery orodje ti zamenja celotno konfiguracijo in mora biti narejena na tistem računalniku, ki ga obnavlajš, ne gre z drugega.
Popravilo zagona pa samo nadomesti pokvarjene sektorje, pri zagonu OS-a. To se pokvari, če računalnik ni pravilno ugasnjen, če zmanjka elektrike ali kakšne zlobne kode.
Ker recovery normalno ni uspel, imaš še vedno nedotaknjeno različico tvojega sistema in lahko ponovno poizkusiš z instalacijskim DVD-jem ali ključkom.
Gor mora biti instalacijska ISO slika Windows 8.1. Namesto instal izbereš repair in ti bo ponudilo dva ali tri menije, izbereš opcijo druga orodja in potem start repair, ko ti ponudi 5 ali 6 izbirnih menijev.
Če ni uničen disk, ti bo zagon popravilo in imel boš zopet delujoč sistem. Če ne bo šlo in ti tovarniški recovery ne dela (praviloma), pokliči na Asus Slovenija in ti bodo tam dali vsa navodila.
Delo krepa človeka

GrX ::

Spet jaz:)

Našu iso na MS,ampak je trial verzija...

https://technet.microsoft.com/en-us/win...

Bo to ok?

Hvala!

solatko ::

Saj imaš s/n v UEFI-ju.
Delo krepa človeka

GrX ::

Kje, kako najdem? Ali s/n najde sistem sam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

solatko ::

Če imaš enak sistem, kot je bil OEM, ne rabiš naredit nič, samo instalirat moraš v UEFI načinu - GPT particije.
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

Kaj še sploh čakaš? Nesi na servis, zato pa je garancija.

GrX ::

Ker je SW problem in kot so mi povedali na servisu garacija tega običajno ne krije. Poleg tega bi bil brez rač. en teden, ker nadomestnih običajno nimajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

solatko ::

Garancija krije prednaloženi sistem in sistem recovery. Če si posegel v to, torej zbrisal disk in namestil drug sistem, imaš možnost dobiti fizične medije za povrnitev v prvotno stanje, preko serijske številke računalnika.
Edino delo, ki ga imaš, je klic na Asus podporo v SLO in potem dobiš zelo hitro dva - tri dni, komplet DVD-jev na katerih so sistem in gonilniki.
Če pa je zanič disk, ti na servisu zamenjajo disk in naložijo OEM programje, seveda z vso komercialno navlako.

Če pa boš na servis nesel računalnik, ki je HW izpraven, pa ti bodo poseg - instalacija na disku, v večini primerov zaračunali, sploh, če je servis v drugi državi.

Imel sem primer HP-jevega računalnika, kjer je brat lastnice na lastno pest instaliral travniško 7-ico, ker mu pač izgled z Metrojem ni bil všeč.
Ko je lastnica dobila prenosnik nazaj, jo je pozdravil napis v desnem kotu o nelegalni programski opremi in čisto drugo sistem. Na podlagi S/N prenosnika je v dveh dneh prišel komplet DVD-jev, ki pa so bili error, na ponovni klic, so v mail poslali link za download potrebnega SW. Download iz baze HP-ja je trajal skoraj 6 ur, vendar je prilo vse, kar je bilo potrebno.
Strošek lastnice - eno veliko pivo, ker sem ji stvari poštimal probono.

Povedal bi rad, da ni problem za vsak prenosnik dobit zastonj medije, če imaš koga, ki jih zna potem tudi spravit v računalnik.
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

GrX je izjavil:

Ker je SW problem in kot so mi povedali na servisu garacija tega običajno ne krije. Poleg tega bi bil brez rač. en teden, ker nadomestnih običajno nimajo...

Meni zgleda kot da ti trdi disk odpoveduje.

GrX ::

solatko je izjavil:


Edino delo, ki ga imaš, je klic na Asus podporo v SLO in potem dobiš zelo hitro dva - tri dni, komplet DVD-jev na katerih so sistem in gonilniki.


Sistem Ena d.o.?

BorutK-73 je izjavil:

GrX je izjavil:

Ker je SW problem in kot so mi povedali na servisu garacija tega običajno ne krije. Poleg tega bi bil brez rač. en teden, ker nadomestnih običajno nimajo...

Meni zgleda kot da ti trdi disk odpoveduje.


Disk sem poskeniral in je vse ok..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

BorutK-73 ::

Si uporabil ta program: CrystalDiskInfo?
http://crystalmark.info/download/index-...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490436865 (2546) jedateruk
»

Ob nakupu prenosnika - naloženi windowsi

Oddelek: Pomoč in nasveti
112229 (2062) filip007
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678663 (7220) ngc2392
»

Windows 10 "clean install"

Oddelek: Pomoč in nasveti
4814689 (12189) fujtajksel
»

[TrueCrypt] Enkripcija in obremenitev trdih diskov?

Oddelek: Informacijska varnost
434026 (3090) poweroff

Več podobnih tem