» »

Sapphire Radeon HD7970 - hlajenje

Sapphire Radeon HD7970 - hlajenje

Navje ::

Živjo,

Od nekoga sem za dosti majhen denar kupil grafično kartico Sapphire Radeon HD7970, ki pa ima manjši problem. Tip je pred časom razdrl grafično kartico (ne vem zakaj) in ko jo je sestavil nazaj pravi, da je grafična kartica sedaj zelo glasna. Ko sem jo doma priklopil v računalnik in naložil program MSI Afterburner sem opazil da so temperature dokaj visoke, v idle je 60 stopinj celzija pod obremenitvijo pa pride tudi do 92 stopinj celzija (obremenitev ventilatorja 50%, glasen kot ženin fen za lese), testiral sem jo pa s programom Fur Mark, vendar po kakšni uri delovanja Fur Marka ni pokazalo nikakršnih artefaktov.
Zanima pa me so to normalne temperature, ker meni se zdijo previsoke, ima kdo od vas podobno grafično kartico, ki bi mi znal kaj več povedati o teh temperaturah in če so previsoke naj jo razdrem, očistim in še enkrat namažem s termalno pasto ali naj raje kupim drugi hladilnik?

hojnikb ::

namaži termalno pasto, spucaj vse in testiraj.

Lahko da je model pozabu dat pasto gor, al je pa slabo namotiral celo stvar.
#brezpodpisa

Navje ::

hojnikb, hvala za odgovor.

Katero termalno pasto priporočaš?
Doma imam Arctic cooling MX-4, vendar ni več nova.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Navje ()

hojnikb ::

probi z mx-4 in boš vidu pr čem si...
#brezpodpisa

gddr85 ::

a to imaš mogoče uno sapphire blower (črno-rdeča)?

Navje ::

gddr85 je izjavil:

a to imaš mogoče uno sapphire blower (črno-rdeča)?

Da, bo držalo.

PugPlug ::

S tem hlajenjem tiha ne bo nikoli. Res pa je, da so temperature nekoliko previsoke.

TOP ::

Pa tudi ob zamenjavi termalne paste ne boš dosti znižal temp.Graf s takim hlajenjem se je treba ognivat,ker tele so glasni kot helikopter.

Navje ::

Po pravici povedano me glasnost sploh ne moti, moti me predvsem temperatura. Sedaj v primeru da mi z novim nanosom termalne paste ne uspe znižati temperature za vsaj 5 stopinj celzija, kateri hladilnik priporočate, gledal sem od Arctic cooling Accelero extreme 7970, sem popolnoma odprt tudi za druge opcije.

Navje ::

Evo po novem nanosu termalne paste je temperatura padla za 3-5 stopinj celzija, potem sem se pa malo poigral z ventilstorsko krivuljo. Temperatura se je pri polni obremenitvi 99% procesorja znižala na 70-75 stopinj celzija (ventilator 75%, 4.500 rpm, preglasi ženin fen za lase) v idle 45 stopin celzija (ventilator 45%).
Še vseeno razmišljam o nabavi noveha hladilnika, kaj priporočate?

BorutK-73 ::

To so normalne temp. za blower hladilnik. Dodaten hladilnik bo veliko pripomogel k manjši glasnosti in temperaturam.

Oddin ::

Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Navje ::

Oddin je izjavil:

http://www.arctic.ac/eu_en/accelero-xtr...
recimo kaj takega

Tole je "out of stock"
Accelero xtreme IV se ga na ebayu iz nemcije da dobit za 50-60€.
Kar pa mene baše je dolžina hladilnika ker imam hedyevo skropucalo od ohisja.

freesty ::

Najbolj se ti splaca pogledat na ebay in kupiti kaksno pokvarjeno graficno z hladilnikom ali pa samo hladilnik, ki ga prodaja folk, kateri gredo na vodno.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

gddr85 ::

če misliš kake drage accelero kupovat za cca 90+eur ne pozabit, da lahko za ta keš že skup daš en h55 vodno in nzxt ploščico in imaš aio

TOP ::

Ja najbolše grafa vredna 140e in gor daš hlajenje 90e+ in kaj si naredu nič.Bolš da kupiš bolšo grafo.

gddr85 ::

na žalost je pač blower gpu glasna, in to precej, ko gre čez cca 50%, tako da, če hoče obdržat gpu in imet dokaj neslišno hlajenje, treba pač drug cooler (rabljen ali nov)
gpu drugač lahko prebavlja skoraj vse na high/ultra 1080p, ranga 280/x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Navje ::

Tale Kraken G10 od nxtza zgleda zelo obetavno pa se dosti pocen se ga dobi novega na ebayu za 35€.
Ma kdo kakšne izkušnje s tem?

BorutK-73 ::

Kaj pa če bi plastiko dol vzel in napopal en 80mm ventilator direkt na rebra? Zgledalo bi grdo ampak učinkovito. Priklopiš pa magari na potenciometer ali direkt na matično.

bananar006 ::

BorutK-73 je izjavil:

Kaj pa če bi plastiko dol vzel in napopal en 80mm ventilator direkt na rebra? Zgledalo bi grdo ampak učinkovito. Priklopiš pa magari na potenciometer ali direkt na matično.


ali dodas zelo poceni regulator obratov...https://www.mimovrste.com/pc-modding-in...

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Navje ::

BorutK-73 je izjavil:

Kaj pa če bi plastiko dol vzel in napopal en 80mm ventilator direkt na rebra? Zgledalo bi grdo ampak učinkovito. Priklopiš pa magari na potenciometer ali direkt na matično.

Zadeva se sliši super, samo zanima me potem pretok zraka skozi hladilne reže grafične kartice ker en ventilato piha zrak skozi, drugi pa direkt v hladilna rebra? Da nebi s tem naredil več škode kot pa dobrega. Pa tudi če odklopim ventilator iz grafične in namontiram dva dodatna se bo komplet zadeva sploh zagnala, glede varnostnih protokolov v SW procesorju?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta koliko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
386321 (5318) Pentium
»

Kateri cheap CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
393496 (2642) m0LN4r
»

Težava z matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
276657 (6089) lucky13
»

Visoka temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
141635 (1370) dellon
»

V3 3k Vroc kot le kaj!

Oddelek: Pomoč in nasveti
201814 (1605) alien-w

Več podobnih tem