» »

V3 3k Vroc kot le kaj!

V3 3k Vroc kot le kaj!

Bungee- ::

Imam V3 3k, ki pa se greje kot le kaj!;( Problem pa je v tem, da ga sploh se nisem navil:( No ja pocasi se dalec pride, zdej pa me zanima kater cooler je dober pa izkusnje itd, aja pri normalnem delovanju (surfanje po SLO-TECHU) je zverina vroca 45 stopinj! Torej any sugesstion?:\
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

V-i-p ::

Uf, tole se mi pa zdi mal preveč. Probaj nardit tkole: jst sem nabavil gorba, torej mi je original hladilnik za celerona ostal. Dal sem grafikuljo za 5 minut v skrinjo, odbil tisti zanikrn hladilnik dol (v3 2k), dal termalno pasto na proc. od grafik. na kotičke kapljico sekundnega in pribil nazaj. No, pol mi je pa spet ostal tisti tamali zanikrni hladilnik, sem ga razrezal na 4 dele in ga dal na vsak čip enega in ponovil postopek za lepljenje :) Pomagal je pa tkole: ko nekaj časa nabijam en špil, na hitr ugasnem comp in potipam grafikuljo in hladilnik, je prijetno hladno.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

alien-w ::

hmmm VIP: sej ti ni treba nma hitr ugasat compa. Dej roko pac notr, ko spilas! Sej ne bos nc razsul.
Aja, men se moj geforce 2 MX segreje na 57°C pa je v 18mikronski tehn narjen (se mi zdi) pa ni problema. Kupi Blue Orba na RAM pa dej tko kt je vip reku razrezane coolercke od ta starga hladnika. Aja, pazi kako dajes gor s super lepilom. Zadeva se pri visoki temp stopi in hladnik ti lahko odpade in ti naredi kratek stik! PAZI! raje hladnike zavaruj z vezicami (plastikfantastik) ali pa z navadnimi elastikami (gumicami). Saj veste, nikoli ni dovolj varno!
PS: VIP : a ti je ratal 581Mhz ?? :8)

miranpozar ::

Najboljse je, ce nanj prisraufas ventilator (samo ventilator!) za 486 procesor. Dobis ga vsaki stacuni, stane manj kot jurja in je dovolj dober, da mojega V3 2000 navitega na 3000 hladi toliko, da lahko dam nanj prst (prej nisem mogel, niti ko ni bil se navit). Pa nic ni treba zmrzovat, lomit ali lepit...
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Alec999 ::

Najlazi je pa, da en ventilatorcek nasranfas gor .. na ze obstojeca rebra. Ce se prov spomnem pride na V3 3k
5x5 cm velik ventilator gor.

Loki ::

Alpa potrpis se nekej cajta, da se bo dobil v Sloveniji blue orb.

alien-w ::

Blue Orbi bi mogl bit jutr (se pravi v sredo) v Ljubljani v Mlacomu. Upam da so! Morm mal potelefonirat.

Bungee- ::

U fino. Jutri ga letim iskat!
Zdej imam zadevo "reseno" s stranskimi venti na ohisju, sem ravno v soboto naredil luknje 8-) Vseeni pa mu ne bo skodilo se malcek vec lufta :P
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

alien-w ::

hja, zdele sm poklicu, pa so rekl, da dobijo sele v petek!;((

Alec999 ::

alien-w a si kj uprasu kok bo prblizna cena?
drgac se pa vidmo v Petek :D

yjj ::

Voodooji so se zmeraj zelo greli, nič ne skrbi nič ne bo narobe. Temperaturo 45 pa si verjetno napačno izmeril.

Bungee- ::

Temperatura je merjena direktno na hladilniku, tako da je procesor ziher bolj vroc:O. Aja baj d wej po poklicu dusi in izobrazbi sem 101% stromar tko da bom ze vedu kako se temperaturo mer :D
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Bungee- ::

8-) No najprej hvala za nasvete! Zverino sem najprej dal za 20 min v zmrzovalnik da se un termalni trak fejst zamrzne :D . Potem sem hladilnik dol potegnu, odstranu trak in ga posmirglov in spoliral do zrcalnega sijaja 8-). Pol pa mal termalne paste in pa se en majhen vent iz Konrada (800 SIT) In zdej v IDLU laufa moj V3 3K na 32 stopinj :))
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Loki ::

A pod obremenitvijo je pa tko porazno, da sploh noces povedat?



A kdo ve, kaj je bolje:

1. P3/ celeron hladilnik

2. blue orb



za hlajenje voodooja 3?



Umm, enkrat sem slisal, da je en gorba dal na vudu 3. A je to sploh mogoce?

alien-w ::

ja, blue orb je drag, samo vzame zelo malo prostora. Intelov cooler je pa ogromen. hladita skor enak, morda intelov mal bols, ce dobr stik naredis!

Bungee- ::

Ne ne ... stvarco sem samo na idlu do prejsnga posta stestiral, potem je bla pa itak za prevec ura .... zjutri pa sluzba :( No zdej pa vem tudi to da po treh urah Quaka3 na max resoluciji ... ne dvigne temperature niti do 38°C Kar je v bistvu zeljena stvar. In ce upostevas da je grafikulja zelo blizu procesorja, in da ne zelis imet ze okolice prevec tople .... potem je to pravzaprav ze zadovoljivo temperaturno obmocje 8-) Torej moj nasvet! Odstranis termalen trak, zbrusis (spoliras) originalen hladilnik in namazes s termalno pasto ter dodas vent za cca 800 Sit .... rezultat je zadovoljiva temperatura in pa se poceni skoz prides :D
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

TESKAn ::

Hm, a se še komu zdi, da so proizvajalci nardil neumnost, ko so dal AGP lih pod procesor? Tko ti piha topu zrak s procesorja direkt nad grafični procesor in ti ga tko ogreje za par stopinj;((.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

gorenc ::

Sej topli zrak se dviga tako, da je problem prej obraten.

Loki ::

Umm bungee a mislis to ventilator direkt na vuduja, pa brez hladilnih reber?

Bungee- ::

Nope! ;(( Dodal sem vent na originalen hladilnik. Bi poslov kaksne slikce, pa moram dobit prej digitalca, ker je webcam presvoh za take stvari.

8-) aja sej res pa hvala za nasvet z zmrzovalnikom zadeva res deluje 100% :))
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

alien-w ::

roberto: itaq da ne mors sam venta gor dat. morjo bit rebra, da se ma vročina na kej prenest!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hlajenje proca pa grafikulje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131154 (895) element
»

Voodoo - VROČE!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
401743 (1446) Evil|One
»

Dajte to nardit

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241599 (1190) element
»

Prosim pomoc pri V3 3000

Oddelek: Navijanje
151583 (1375) element
»

Abit BH6

Oddelek: Strojna oprema
231547 (1299) Loki

Več podobnih tem