» »

Uporaba tehnike v serijah in filmih

Uporaba tehnike v serijah in filmih

SaXsIm ::

Pozdravljeni,

skoraj moram deliti z nekom, a se razne TV hiše in filmski studiji nikoli ne posvetujejo s kakšnimi tehničnimi strokovnjaki iz področja, na katerih delajo zabavne vsebine? Sem za štos pogledal nekaj epizod serije CSI Cyber, pa gledam notri IPje s ciframi 260, 300, ... Pa se mi zdi res za malo, sploh ker gre za serijo, ki se ukvarja ravno s cyber kriminalom.

A veste še za kakšno tako serijo ali film?
SaXsIm

Snackbarru ::

Si pomislil da je to narejeno namenoma?

Smrekar1 ::

SaXsIm je izjavil:

Pozdravljeni,

skoraj moram deliti z nekom, a se razne TV hiše in filmski studiji nikoli ne posvetujejo s kakšnimi tehničnimi strokovnjaki iz področja, na katerih delajo zabavne vsebine? Sem za štos pogledal nekaj epizod serije CSI Cyber, pa gledam notri IPje s ciframi 260, 300, ... Pa se mi zdi res za malo, sploh ker gre za serijo, ki se ukvarja ravno s cyber kriminalom.

A veste še za kakšno tako serijo ali film?


Realizem v CSI? V CSI že težko najdeš 60 sekund brez vsaj ene hude napake. IP-ji so še zelo majhna stvar, morda celo narejeni namenoma.

SaXsIm ::

Pa dobro, ni samo ta serija takšna. Recimo NCIS. Vojaški protokol in uniforme imajo dodelane do potankosti, potem pa spet najdeš kakšne zanimive IPje, recimo 127.0.0.1 za kak naslov kakšnega strežnika.

@Snackbarru - zakaj bi bilo to narejeno namenoma?
SaXsIm

GTX970 ::

Da nebi ljude "pingali" pravih sistemov ? Eni imate res zelo malo domišljije.

Večji fail so cheap street kamere 320x320, po možnosti nočni posnetek, iz katerih posnetkov uspejo zoomirati na 30x in videti vse detajle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Snackbarru ::

Smrekar1 ::

Je ta stripek zafrkancija ali imaš v CSI res take kretenizme?

djabi ::

To ti pove vse:

dice7 ::



:D

Olórin ::

SaXsIm je izjavil:

Pa dobro, ni samo ta serija takšna. Recimo NCIS. Vojaški protokol in uniforme imajo dodelane do potankosti, potem pa spet najdeš kakšne zanimive IPje, recimo 127.0.0.1 za kak naslov kakšnega strežnika.

@Snackbarru - zakaj bi bilo to narejeno namenoma?


telefonske in ip naslovi morajo biti izmišljeni. Večinoma namenoma nemogoči. da se ljudje ne bi delali norca in klicali/pingali.

SaXsIm je izjavil:

gledam notri IPje s ciframi 260, 300, ... Pa se mi zdi res za malo, sploh ker gre za serijo, ki se ukvarja ravno s cyber kriminalom.


v svetu, kjer teče tovrstna CSI serija, so takšne telefonske normalne. Nikjer ne piše da gre za dokumentarno serijo ki prikazuje naš svet. Gre za domišljijsko zgodbo. Sprijazni se in se vživi v ta svet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

gddr85 ::

ja, če hočeš čim manj vedet o resničnem delu csi, potem pogledaš csi serijo :))

ahac ::

Enkrat sem bral, da prav tekmujejo med sabo, komu bo uspelo večjo bedarijo dat v serijo. :)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

SaXsIm ::

Hja, sam gledam te zadeve za sprostitev, vem, da so fikcija. Ampak ko pa v "hekerski" seriji najdejo IP storilca in je v subnetu 192.168., postanem živčen :D
SaXsIm

mgermo ::

Killer is inside the house!!!!!

d4vid ::

Če gledaš, v vseh serijah in filmih imajo telefonske v sredini "555". To so izmišljene številke, saj teh v ZDA ni.
IPji so pravtako izmišljeni. Ali so nad 255 ali pa v stilu 192.168.*.* ali celo 127.0.0.1. Pač gledaš nekaj nerealnega.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Miha 333 ::

d4vid je izjavil:

Če gledaš, v vseh serijah in filmih imajo telefonske v sredini "555". To so izmišljene številke, saj teh v ZDA ni.

Ni res:

In fact, only 555-0100 through 555-0199 are now specifically reserved for fictional use; the other numbers have been reserved for actual assignment

Throughout North America, 1-XXX-555-1212 will connect to directory assistance for the specified XXX area code, 1-800-555-1212 will connect to directory assistance for all 1-800 numbers and 1-800-555-1111 will connect to a Bell Canada operator.

vir

Heavy ::

Vsi, ki se nad IP naslovi zgražate :D



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Serije (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6311188 (1889) opeter
»

David Cameron gleda CSI

Oddelek: Novice / NWO
3211788 (8888) [D]emon
»

Prototip prozornega telefona

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
275188 (3092) Unknown_001
»

Nadaljevanka Alcatraz (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9116435 (14285) Pithlit
»

ScentScape dodaja vonj k igram in filmom

Oddelek: Novice / Konzole
428148 (6064) k4vz0024

Več podobnih tem