» »

Vantec NXP-201

Vantec NXP-201

«
1
2

kuglvinkl ::

Ima kdo to doma? Namreč, zanima me, če se da vent. popolnoma ugasnit.
Your focus determines your reallity

planetparty ::

Ja mam, samo vent se ne da popolnoma ugasniti.

rap3r ::

Azdeva regulira od 7V do 12V in je odlična zadeva!!!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

kuglvinkl ::

Ni dobr zame. ;(
Your focus determines your reallity

rap3r ::

zakaj ne?
Izkušne so take da pomoje mn kukr 7V meče vn. Ker prej sm meu sunona tko zvezanga da je biu na rdeči in rumeni žici se prav na 7V pa je ful tulu zdej če dam na min ga ne slišm tud če dam na mal več ga ne slišm pa se kr dost hitr vrti tko da mislm da je ql
lp
rok
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

kuglvinkl ::

Mene zanima 12V ali 0. Če je kaj vmes je samo dodana vrednost.
Your focus determines your reallity

rap3r ::

Jah odvisn...računi da maš tle 18W po kanalu...
če te pa zanima mam jz narejena pretikala k so iz 12 na 0 ali pa iz 7 na 0 kurk hočš...
če te zanima kako zgleda:
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

rap3r ::

Bolše slike nimam je pa 5 stikal ki so visoko kvalitetni...en je 850 tolarjev
seveda sm jih dobu za nekje pol cene...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

kuglvinkl ::

Ja zgleda, da bom moral poseči po custom rešitvi.
Your focus determines your reallity

rap3r ::

Ja jz ta stikala prodajam če te zanima seveda za razumno ceno...
sam ti bi meu rd najbrž potenciometr od nič do 12?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Eddy ::

Pomoje takega potenciometra od 0 do 12 V ne boš dobu.

Tist kma zalman "fan mate" je stabilizator.

Potenciometri so ful za manjše toke.
Mislim pa da je tut možn uporabt potenciometre z nekakšnimi tranzistorji, da lahko vse lepo reguliraš večje toke...

LP!
www.ekwaterblocks.com

rap3r ::

Ja sej neki tazga ma nexsus...ma čist drugačn princip kukr zalman
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Nexus, seka. Res lepo narejena zadeva nič se ne pregreva zaenkrat pa mam gor samo dva 120mm venta iz radiatorja na enem kanalu, na min jih ne slišim, nimam časa da bi šel delat podobno zadevo, ki bi na koncu zgledala slabše in ne bi bila dosti ceneje. Edini minus je res to, da nima po minimumu recimo še off, če bi imel to bi bil popoln
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

rap3r ::

Ja maš prov pa še modrga bi lahko delal:D
Ej morf kje si dobu to sliko toook grde kište?:D :D :D

PEACE
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

OZZY ::

Ja zlo dobra stvar. Samo je res samo od 7-12 regulacija.

Samo nekaj me moti. Mam na prve tri kanale dane gor vente. Četrtega ne uporablja. Če tega četrtega dam na high odvzamem drugim nekaj štroma. Če pa ga dam na low pa dodam malenkot.

Primer prvega kanala kjer mam procesorski vent: Če dam prv kanal na low in 4 kanal na low imam 2700 rpm, če pa dam 4 kanal na higj pa mi da max ven 2300 rpm.

Kar pomeni, da niso kanali neodvisni. Lahko kdo to potrdi. Ni nujno, da gre za iste kanale. Jaz mam samo na prven tud povezan senzor za rpm.
Go with the flow.

mISOk ::

Jaz mam tud Vanteca in sem opazil cudne zvoke ko kontroliram vrtljaje! Ko nastavim na min se iz Vanteca cuje nek cudni zvok, ce pa dam na max pa nista, cuje se sam ventilator, a je ze to kdo opazil?!

OZZY ::

Ne da bi vedu, slišu. Sicer pa a to ti preglasi vente ali pa tako oddaja glasove, ko si ga sprobaval.
Go with the flow.

smilyxx ::

Jst sm si pa sunbeam rheobus omislu, pa morm rečt da je stvarca dost cool. Maš 4 vente 0-12V, ma pa tut čisti off, ki izklopi vent. Pa še za 5k sm dobil rheobus. :D

lp
Save water.
drink beer.

kuglvinkl ::

Misliš tole?



Kje in za koliko?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

MALJUTKA ::

Ej, ta sunbeam je pa res prava stvarca. In koliko vem edina z reg. od 0-12.
A lahko kdo napise, kje se ga da pri nas kupit? Jaz bi ga takoj vzel.

Dami ::

Če kdo ve kje se da dobit tole zadevo nej plis pove.
Črn bi bl pasal mojmu ohišju k srebrn:8)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

mato22 ::

Bom kr tle vprašu.
Kupu sem Vantec Nexus fan controller in me zanima kolk ventilatorjev lohk prklopim na 1 kanal. En kanal naj bi bil do 18W, ventilatorje pa mam od Zalman ZM F1.

rap3r ::

MAto22 pač na en kanal lahk obesš 18W.
Greš na stran od zalmana in pogledaš kok W požre posamzn vent ki ga maš ti doma in tako zračunaš. A je to tok težko?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

kuglvinkl ::

Dami, točno to iščem tudi jaz.
Your focus determines your reallity

Dami ::

kuglvinkl: če boš kje najdu kako možnost nakupa sem zainteresiran. Cena niti ni tok pomembna (ok, max 10k:8) ).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

smilyxx ::

kulgvinkl, Dami: Jst sm to stvar kupu v Nečiji (CeBIT). Pa sm jo tam dobil "pod roko", tko da je v redni prodaji pomoje mal več. Sicer mi je pa črna izvedba veliko bolj všeč kot srebrna, saj imam črno ohišje.

Lp
Save water.
drink beer.

nikonezna ::

Kako pa kaj z ZALMAN ZM-MFC1 MULTIFAN CN a s tem se da izklopit vente, ker na dveh dodatnih stikalih se da komplet prekinit tok (lih prav za neonke:D saj neki takega mi hodi zdej po glavi), sam za tiste regulatorje s kolesci pa ne vem, če se da tudi prekinit.

asPeteR ::

->... tiste regulatorje s kolesci ...

Ki se imenujejo potenciometri.;)

nikonezna ::

:D :D eh...sem še mlad in zelen in ne znam tašnih strokovnih izrazov...boo..ma se lepše sliši moja varjanta s kolesci...he he

ali3n ::

@ macho_man: dobra lastnost ZALMAN ZM-MFC1 MULTIFAN CN je da lepo zgleda in da ima 4+2 kontroli; slaba je pa ta, da je mal švoh - 7W na kanal; kar pomeni, da je treba zelo zelo paziti, kaj daš gor...

Jest bom verjetno kar Vanteca kupil; imam pa namen menjat diode za osvetlitev (druge barve) - mi lahko kdo pove, na kaj moram biti pozoren pri nakupu novih diod?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

nikonezna ::

@ali3n ja sej je dovolj 4+2...pač, lahko daš max. 1 vent na en potenciometer :D (2 venta 120 in, 1 vent out) pa še dve stikali za neonke, pa še en mi ostane prost....

OZZY ::

Sej ta nexus ima tudi eno pomankljivost. največ kar lahko daš gor je 1.5A. Kar pomeni. En ventec tornado 9x9 (1A) in še tri navadne 8x8 (0.12-0.15A). In je max obremenjen.
Go with the flow.

Dami ::

Hm, js sn pa glih nameraval tornadota pa še cel kup ventov dat gor:( Obstaja kak drug (pocen) način za krmiljenje 80mm tornadota? Je zalman FAN MATE dost močen? Kr drugač bom mogu še on drug nexus panel nabavt, ki pa ni pocenil.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

ali3n ::

zame bo vantec zadoščal..
3x 120mm sunnon (0,4A)
2x 80mm
+procesorski vent
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Dami ::

Pol tole ne bi šlo gor?
-80mm vantec tornado 0.76A
-5x80mm zalman
-1x92mm zalman
-2x120 titan
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

ali3n ::

Dami - a ti maš letečo kišto? >:D

Izračunaj moči/tokove...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Dami ::

Ne:D Chieftec bigtower pač. 6 ventov po difoltu, 2x120 bom pa dal na stranico. V bistvu pa tak ne rabim vseh met gor. Kr zej mam teh 6 tak zalmanov in delajo tiho. Zato jih pa mam dosti. Da so tiho in delajo prepih8-)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

nikonezna ::

@Dami a jo maš privezano za mizo...:D ...am....skoraj skoraj bi se mogu še ti privezat, da te ne bi potegnilo not:P :P

Dami ::

Ne vem zakaj vsi mislite da če maš 8 ventov da ruži k letalo pa dela prepih ko tornado??? Vsi mi delajo na 7v al 5v (eni na uporčku drugi kr na multiconnect), tak da se komi vrtijo in dela ena delta ziher več pretoka k ti vsi skup. Sam sn več kot zadovoljen, kr se jih ne sliši nič.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Hadad ::

Zanima me, če primerjamo Vantec NXP-201 in ZM-MFC1, katrega se bolj splača kupiti in zakaj?

Grimlord ::

Hja, to mene tudi zanima :))


:)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

C_maniak ::

mam eno vprašanje.
tt blue-eye ma 4-pinski konektor. pr zalmanu zm-mfc1 so pa 3-pinski prključki. Torej rabim še 4 to 3-pinski konektor dokupit, da bom lhk to gor prklopu?? kr pr vantec-u nxp-201 sm vidu, da dobiš 2 4 to 3 pin kabla. sej najprej mi je bil tk vantec všeč, sam ko sm pa še zalmana opazu z njegovimi 6 kanali pa to....se mi kr dopade...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: C_maniak ()

J.F.K. ::

Vidim, da vas ima ogromno 120mm ventilatorje montiranih. A mi lahko kdo svetuje kateri so najtišji? Drugače imam 2x Sunon 120 (6.8W) in Zalman fan kontroler (glede 7w na kanal: ko priklopim te vente diode ne delajo več, hehe očitno diode porabijo več kot 0.2W)

kuglvinkl ::

Hura, firma z specifičnim poslovnim modelom je nabavla zadevo, ki IMO razsuje konkurenco (exc. DigitalDoc 5 (+)). Sunbeam 5,25, 0-12V!!!!!!!, nula, pobje, nula!, 20W na kanal.

Samo še čakam, da zadevo dobijo tudi druga podjetja.
Your focus determines your reallity

C_maniak ::

obveščaj nas...

OZZY ::

Kuglvinkl: Zdej pa poglej kok lahko max amperov gor obesiš............Malo več kot pri nexusu.

Če pa se ti ne da iskat pa ti jaz povem 1.67A. In kje je tle tok boljše....razen mogoče izgleda.edino če ni to mišljeno na vsak kanal. ker v tem primeru je potem to superca.....
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

kuglvinkl ::

link

Nexus zgleda bolje. Edina stvar, ki jo pri Nexusu pogreašm je 0 V. Sunbeam to ima.

In ja, 20W na kanal.
Your focus determines your reallity

OZZY ::

Se strinjam, da je omejitev 7-12 V kar velika.

ventec ma sicer 18W samo kot sem napisal nisem čist ziher ali so potem omejitve maksimalne amperaže na vsak kanal ali skupaj.
Go with the flow.

Lio ::

kuglvink,l{C_maniak}: Sunbeama imajo v mlacomu za 8k Link - pa bl odspodi glejta

kuglvinkl ::

Vem, sej to sem napisal šest postov zgoraj.

Tnx anyway.
Your focus determines your reallity
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri regulator za ventilatorje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121241 (1023) Grimlord
»

Regulatorji ventilatorjev - kateri je najboljsi po vasem mnenju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211583 (1375) smilyxx
»

Regulator vrtljajev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211905 (1511) boštjan
»

Kateri kontroler ventilatorjev?

Oddelek: Kaj kupiti
6953 (884) Tattoo-
»

70mm ventl (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
543503 (3073) kuglvinkl

Več podobnih tem