» »

Kateri kontroler ventilatorjev?

Kateri kontroler ventilatorjev?

Tattoo- ::

Zanima me, kje bi se dalo kupiti kontroler s katerim bi lahko nadziral 6. ventilatorjev (rad bi nadziral 5. 80mm ventilatorjev ter še tistega na TT Vulcano 7+).
Zaenkrat sem za kontrolo 6.ventilatorjev našel le Zalmanov model ZM-MFC1 ( zalman.com). Kakšne so kaj izkušnje z njim :D? Je tistih 7W kolikor lahko obesiš na en kanal zadosti?

BTW: zelo se mi dopade tudi SUNBEAM RHEOBUS, vendar pa z njim lahko kontroliraš le 4. ventilatorje :\ - obstaja kakšen kontorler za 6. ventilatorjev?

Že vnaprej hvala z osgovore :D

boštjan ::

Jaz bom nabavo kar tega,20W na kanal in 0-12V je to kar rabim. Nanj bom priključo 5 ventov in zraven še kupo razdelilec.Tako bom mel 4 systemske vente in enega za CPU.

Tattoo- ::

Hvala za idejo! Tudi sam bom naredil enako :D

Je (lahko) kakšen problem (da kontroler ne bi potegnil), ker bom na en kanal obesil ventilator od Vulcanota?

ru7 ::

Ventilator od Vulcano 9 pokuri 8,4 W ...so go figure ;)

edit: pravopisna napaka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

boštjan ::

Tattoo-,vent za CPU obesi sam na kanal,,z drugimi pa kombiniraj

Spajky ::

Čist poceni si lahko sam napraviš regulator z diodami in preklopnikom, na moji strani pod elektroniko maš eno tako shemo, pod 5V pa po moje tak ne rabiš za tako močen fan dodatno pa narediš z dvojnim stikalom...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tattoo- ::

Čist poceni si lahko sam napraviš regulator z diodami in preklopnikom, na moji strani pod elektroniko maš eno tako shemo, pod 5V pa po moje tak ne rabiš za tako močen fan dodatno pa narediš z dvojnim stikalom...

Hvala za predlog, vendar pa mislim, da bom kar kupil končni izdelek, tako kot je predlagal boštjan (nimam ne spajkalnika niti potrebnega znanja iz spajkanja, da bi naredil dober izdelek :\)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladnilnik za navitega Bartona na Abit NF7-S

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262212 (1487) Grimlord
»

Kako postaviti ventilatorje v CHIEFTECU za optimalno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121358 (1104) dwinxp
»

vezava trimerja v sunbeamou fancontroler

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
16927 (804) mloncar
»

Kateri hladilnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351820 (1261) Grimlord
»

Vantec NXP-201 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
564670 (3681) C_maniak

Več podobnih tem