» »

Gender stuff #1

Gender stuff #1

Temo vidijo: vsi
««
9 / 43
»»

Mato989 ::

nevone je izjavil:

to da pa ne vsi, kot praviš, pa je ravno čar kapitalizma, če bi vsi uspeli, bi bilo nekaj narobe, vedno bodo reveži.

Če bi bil revež, se ti to prav gotovo ne bi zdelo čar kapitalizma.

Čar kapitalizma je, da ljudje delajo za ljudi. Da najdejo svojo tržno nišo, ki bi tudi drugim ljudem pomagala bolje in lažje živeti. To pa je možno samo s kapitalom, bodisi v obliki denarja, bodisi v kakšni drugi obliki, ki jo potem zamenjaš za denar.

o+ nevone


Saj hecno je, da tudi tisti ki jih ti v Sloveniji poimenuješ za reveže so globalno gledano vsaj v zgornji polovici torej jim mirne duše lahko rečemo premožni? Gaussova krivulja pa negira tvoje besede, ne moremo bit vsi einsteini, in ne moremo vsi bit "bogati" oz imeti toliko kot Bill Gates recimo, to pač ni logično, ekonomija ne deluje v tej smeri, in nerazumevanje ekonomije je še ena rak rana ki jo imate/jo ženske, namreč vas vodi čut do soljudi kar je lepo, ampak ne razumete/jo ženske da ne moremo vsi na Svetu živet v hišah z 200m2 psom, 2 avtoma, 2 pcjema in vsak imeti svoj mobitel, ker so dobrine omejene. Ljudje pa v 99,9% delajo za sebe, ne za ljudi, to se bi lepo videlo v teoretičnem primeru če iz danes na jutri ukinemo plače, koliko ljudi bi še šlo v službo samo zaradi veselja do tega kar delajo? minimalno :)

Ostale teze si lepo zaobšla in vprašanja, sploh v tistem delu ko te sprašujem o tem če statistika 100% zajema te razlike ki so lahko (ali pa ne) v prid moškim in zakaj je to seksistično, če je nekdo boljši pogajalec ali večkrat zagnjavi za višjo plačo (in jo zato večkrat tudi dobi) samo zato ker je moškega spola?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

nevone ::

in nerazumevanje ekonomije je še ena rak rana ki jo imate/jo ženske, namreč vas vodi čut do soljudi kar je lepo, ampak ne razumete/jo ženske da ne moremo vsi na Svetu živet v hišah z 200m2 psom, 2 avtoma, 2 pcjema in vsak imeti svoj mobitel, ker so dobrine omejene.

Ne. Mene _poleg_ razumevanja ekonomije vodi čut do soljudi.

Ostale teze si lepo zaobšla in vprašanja, sploh v tistem delu ko te sprašujem o tem če statistika 100% zajema te razlike ki so lahko (ali pa ne) v prid moškim in zakaj je to seksistično, če je nekdo boljši pogajalec ali večkrat zagnjavi za višjo plačo (in jo zato večkrat tudi dobi) samo zato ker je moškega spola?

Jaz vsem sposobnim moškim privoščim, da so uspešni tako pri delu, kot pri pogajanjih. Zame moški ni seksist zato, ker je uspešen. Seksist je zame tisti, ki to odreka ženskam, samo zato, ker so ženske. Sej če se ne vidiš tu notri, ne vem čemu se sploh sekiraš?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Saj hecno je, da tudi tisti ki jih ti v Sloveniji poimenuješ za reveže so globalno gledano vsaj v zgornji polovici torej jim mirne duše lahko rečemo premožni?


Ja, najbolj glasni so tisti. Ampak ti zame niso reveži.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ohnowhy ::

nevone je izjavil:

1. Zame moški ni seksist zato, ker je uspešen. 2. Seksist je zame tisti, ki to odreka ženskam, samo zato, ker so ženske.

1. Zate ne, za koga drugega pa je, čeprav gre morda samo za zavist.
2. Kot, recimo, kdo - nekoga konkretnega moraš imeti v mislih, ker sicer gre za kakšnega mitološkega povprečnega moškega.

PS: Ne bom več popravljal tipkarskih napak, vtaknite si jih nekam, če vas motijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

nevone ::

2. Kot, recimo, kdo - nekoga konkretnega moraš imeti v mislih, ker sicer gre za kakšnega mitološkega povprečnega moškega.


Hja ... ne vem ... nimam zdaj v mislih nikogar, ki bi ga lahko izpostavila.

Gre mi bolj za to, da se izjasnimo, kaj je tisto kar ni sprejemljivo in kaj je tisto, kar povzroča trenja. In poskušamo pač razumet eden drugega.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

koramberger ::


Gre mi bolj za to, da se izjasnimo, kaj je tisto kar ni sprejemljivo in kaj je tisto, kar povzroča trenja. In poskušamo pač razumet eden drugega.

To se sliši romantično, ampak je žal v današnji družbi, ki obsoja vsakega, ki izpostavi neko razliko med spoloma in ga primerja s "Hitlerjem", utopija.

Seveda idealno bi bilo, da bi lahko preučevali razlike med spoloma in tako namesto prisilnega enačenja raje že v naprej usmerjali ljudi v tisto čemur so namenjeni, oziroma za kar je njihova biologija optimizirana. Z gender-speciffic optimalnim zdravstvom, psihoterapijami, šolstvom, vzgojo, poklici ipd. bi lahko cela družba prosperirala. Ampak to je bogokletno danes in te lahko stane svobode, službe ali vsaj ugleda.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Ne. Mene _poleg_ razumevanja ekonomije vodi čut do soljudi.


Žal ekonomija in sočutje ne gresta najbolj skupaj, še enkrat, žal... ko sem delal v sočutnem podjetju ki je bilo privatno in smo v duho prijaznosti strankam ogromnokrat kaj od ITja popravili zastonj ali pogledali, smo na koncu propadli... To pač tako je, sočutje ne plača položnic.

Jaz vsem sposobnim moškim privoščim, da so uspešni tako pri delu, kot pri pogajanjih. Zame moški ni seksist zato, ker je uspešen. Seksist je zame tisti, ki to odreka ženskam, samo zato, ker so ženske. Sej če se ne vidiš tu notri, ne vem čemu se sploh sekiraš?


Odkrito rečeno zelo malo (+trolli seveda) odrekamo ali odrekajo ženskam karkoli, gre se bolj, se mi zdi, za to da nas eni okličejo seksiste, zato ker rečemo da če je ženska dovolj sposobna bo dosegla enako kot moški, če ne bo, pač ni, medtem ko marsikatera ženska meni da je seksizem ker nekaj ne doseže, ko morda sploh ni sposobna dosežt, vsaj ne brez dodatnega inputa.

Glede na to da so danes ženske bolj svobodne kot kdajkoli prej nihče jih ne zapira, ne pretepa (pustmo paciente) imajo na tone pravnega varstva, dosegajo lahko ENAKO izobrazbo kot moški, pa še vedno jih je manj med podjetnicami, le zakaj? Le zakaj ženske ne ustanavljajo podjetij, jokajo pa da so lastniki podjetij seksisti, vsaka ki meni da je tako, ji jaz predlagam da ustanovi podjetje in pač zaposli ženskein ustvari pravljico za njih in sebe, ampak to se ne dogaja, le zakaj?

Gre mi bolj za to, da se izjasnimo, kaj je tisto kar ni sprejemljivo in kaj je tisto, kar povzroča trenja. In poskušamo pač razumet eden drugega.


Preden govorimo o sprejemljivem in nesprejemljivem, je potrebno razjasnit in objasnit da statistični uradi kot je AJPES ki računajo ti. pay gap niso točni, in komajda relevantni, ker ne upoštevajo preveč variabilk, ali pa so le-te zelo popačene, in tako sploh nimamo pravega podatka o pay gapu, ampak le namišljenega. Ampak to dopovedat enim je pač nemogoče.

dice7 ::

Temu se ne sme pustiti, patriarhija mora pasti

D3m ::

Mato989 je izjavil:

Ne. Mene _poleg_ razumevanja ekonomije vodi čut do soljudi.


Žal ekonomija in sočutje ne gresta najbolj skupaj, še enkrat, žal... ko sem delal v sočutnem podjetju ki je bilo privatno in smo v duho prijaznosti strankam ogromnokrat kaj od ITja popravili zastonj ali pogledali, smo na koncu propadli... To pač tako je, sočutje ne plača položnic.

Jaz vsem sposobnim moškim privoščim, da so uspešni tako pri delu, kot pri pogajanjih. Zame moški ni seksist zato, ker je uspešen. Seksist je zame tisti, ki to odreka ženskam, samo zato, ker so ženske. Sej če se ne vidiš tu notri, ne vem čemu se sploh sekiraš?


Odkrito rečeno zelo malo (+trolli seveda) odrekamo ali odrekajo ženskam karkoli, gre se bolj, se mi zdi, za to da nas eni okličejo seksiste, zato ker rečemo da če je ženska dovolj sposobna bo dosegla enako kot moški, če ne bo, pač ni, medtem ko marsikatera ženska meni da je seksizem ker nekaj ne doseže, ko morda sploh ni sposobna dosežt, vsaj ne brez dodatnega inputa.

Glede na to da so danes ženske bolj svobodne kot kdajkoli prej nihče jih ne zapira, ne pretepa (pustmo paciente) imajo na tone pravnega varstva, dosegajo lahko ENAKO izobrazbo kot moški, pa še vedno jih je manj med podjetnicami, le zakaj? Le zakaj ženske ne ustanavljajo podjetij, jokajo pa da so lastniki podjetij seksisti, vsaka ki meni da je tako, ji jaz predlagam da ustanovi podjetje in pač zaposli ženskein ustvari pravljico za njih in sebe, ampak to se ne dogaja, le zakaj?

Gre mi bolj za to, da se izjasnimo, kaj je tisto kar ni sprejemljivo in kaj je tisto, kar povzroča trenja. In poskušamo pač razumet eden drugega.


Preden govorimo o sprejemljivem in nesprejemljivem, je potrebno razjasnit in objasnit da statistični uradi kot je AJPES ki računajo ti. pay gap niso točni, in komajda relevantni, ker ne upoštevajo preveč variabilk, ali pa so le-te zelo popačene, in tako sploh nimamo pravega podatka o pay gapu, ampak le namišljenega. Ampak to dopovedat enim je pač nemogoče.


Jaz poznam ženske, ki vodijo dobra podjetja. Samo ne jamrajo in se o njih nič ne sliši in se tudi ne izpostavljajo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

XsenO ::

dice7 je izjavil:

Temu se ne sme pustiti, patriarhija mora pasti


Kakšna patriarhija?

Ali gre za spet eno od tistih frez kjer če ni 101% po naše je ziher seksistično, rasistično,....
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

dice7 ::

smo se zaceli pretvarjat, da se gender roli ne vsiljujejo več?

morbo ::

dice7 je izjavil:

smo se zaceli pretvarjat, da se gender roli ne vsiljujejo več?

Vsiljujejo? Kdo ti pa brani da delaš kot negovalka v vrtcu? Razen prevelika ženska konkurenca, ker ženske bolje opravljajo ta job kot ti?

Invictus ::

morbo je izjavil:


Vsiljujejo? Kdo ti pa brani da delaš kot negovalka v vrtcu? Razen prevelika ženska konkurenca, ker ženske bolje opravljajo ta job kot ti?

Tu se zelo motiš.

Moški vzgojitelj v vrtcu ima bistveno večjo avtoriteto in je splošno boljši od žensk. Ta fama, da lahko samo ženska dobro poskrbi za otroke, je že malo zlajnana, sploh v današnjem času.

Na žalost je moških vzgojiteljev premalo. Pač je težko priti v tisti kurnik lenih in vase zaverovanih bab. Pa še tiste, ki jim uspe priti, hočejo na vsak način vreči ven ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

morbo ::

Invictus je izjavil:

Na žalost je moških vzgojiteljev premalo.

Ne vem zakaj "na žalost". Ženske izrinjene iz tega področja, bi morale iskat službo kje drugje - verjetno v kakšnih moških "rolih", kjer bodo nesrečne in storitev opravljaje relativno slabše.

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

morbo je izjavil:


Vsiljujejo? Kdo ti pa brani da delaš kot negovalka v vrtcu? Razen prevelika ženska konkurenca, ker ženske bolje opravljajo ta job kot ti?

Tu se zelo motiš.

Moški vzgojitelj v vrtcu ima bistveno večjo avtoriteto in je splošno boljši od žensk. Ta fama, da lahko samo ženska dobro poskrbi za otroke, je že malo zlajnana, sploh v današnjem času.

Na žalost je moških vzgojiteljev premalo. Pač je težko priti v tisti kurnik lenih in vase zaverovanih bab. Pa še tiste, ki jim uspe priti, hočejo na vsak način vreči ven ...


Torej predlagajmo kvote? :) To je namreč rešitev feministk pri parlamentu kjer očitno ni važna volja ljudstva ampak to da je določen % žensk pa če jih volimo ali ne, vse v imenu anti-seksizma :)

Kajti ta spodnji stavek lahko prepišem in minimalno predelam in dobimo tole:

Na žalost je ženskih (sposobnih) managerk(ki odprejo podjetje) premalo. Pač je težko priti v tisti kurnik SPOSOBNIH in vase zaverovanih tipov. Pa še tiste, ki jim uspe priti, potem zaposlujejo moške...



Kjerkoli je v kolektivu prevladovala ekipa ženskega spola smo imeli zahrbtnost, fake smehljanje v obraz in obrekovanje, od tipov tega načeloma ne doživiš, in zato pač ženske ne pašejo v povprečju v neke teame oz. izgledajo direktorji, kadrovniki seksisti, ker se jim s tem ne ljubi zajebavat. žal, kriva pa je ženska narava ki je prevečkrat zahrbtna, ko se ti v faco smeji za hrbtom pa te obrekuje, tudi če ni tvoja podrejena, ampak sta na enakem delovnem mestu, tip ti bo večkrat v faco povedal da misli da si nesposoben, ženska se ti bo delala dobra...

dice7 ::

In iz takega posplosevanja sledi do diskriminacij

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Mato989 ::

dice7 je izjavil:

In iz takega posplosevanja sledi do diskriminacij


Ne to je resnica, če bi bilo to samo v enem kolektivu bi še verjel da je izjema, ampak VEDNO do zdaj (pa sem zamenjal že 3 šihte) so ženske tiste ki obrekujejo in so bolj zahrbten spol overall. Ni to izmišljotina ali posploševanje ampak je dejstvo, nenazadnje že od šole naprej je to razvidno, v razredu je največ zahrbtnosti pa backstabbinga blo pri sošolkah, ena drugi so se lepo delale pol pa se šimfale okrog... tipi smo se pa sfajtali pa je bil mir drug dan smo pa pili skupaj pa se norčevali.

dice7 ::

Ze 3 sluzbe? To pa je velik nabor dokaznega gradiva

ohnowhy ::

dice7 je izjavil:

Ze 3 sluzbe? To pa je velik nabor dokaznega gradiva

Vprašaj same ženske.

Mato989 ::

dice7 je izjavil:

Ze 3 sluzbe? To pa je velik nabor dokaznega gradiva


Pa osnovna, srednja, UNI(1 leto), VSŠ, pa zmes izobraževanje/prekvalifikacija v CNC operaterja/programerja (6 žensk iz zavoda na tečaju in 12 moških), pa zdaj spet VSŠ Informatike....

Pa vedno isto :)

Invictus ::

morbo je izjavil:


Ne vem zakaj "na žalost". Ženske izrinjene iz tega področja, bi morale iskat službo kje drugje - verjetno v kakšnih moških "rolih", kjer bodo nesrečne in storitev opravljaje relativno slabše.

Saj hočejo biti današnje ženske enakopravne z moškimi. Pa naj še opravljajo delo za dece ;). In za njihove slabe plače. Bo manj celulita ...

Mato989 je izjavil:


Torej predlagajmo kvote? :) To je namreč rešitev feministk pri parlamentu kjer očitno ni važna volja ljudstva ampak to da je določen % žensk pa če jih volimo ali ne, vse v imenu anti-seksizma :)

Sem predlagal, pa ženski del populacije ni preveč nad tem navdušen.

Kvote bi imele samo na lahkih in dobro plačanih službah ...

dice7 je izjavil:

Ze 3 sluzbe? To pa je velik nabor dokaznega gradiva

Očitno nisi nikoli delal v pravem babjem kolektivu.

Pojdi malo v vrtec. Če nisi ravno gay, se boš težko vklopil v njihove debilne debate.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

morbo ::

Police fitness tests 'downgraded' for women

Ampak komisar Jape pravi da so ženske enako fizično sposobne kot moški :(

No zdaj so, ker smo znižali standarde ;)

nagobčnik ::

Čak mal, ti si trdil, da feminizem ženskam nalaga dodatna bremena. Zdaj pa daješ primere, kjer naj bi feminizem nižal bremena za vse. Odloči se.

morbo ::

nagobčnik je izjavil:

Čak mal, ti si trdil, da feminizem ženskam nalaga dodatna bremena. Zdaj pa daješ primere, kjer naj bi feminizem nižal bremena za vse. Odloči se.

Najprej nalaga dodatna bremena / naloge, potem niža standard / vstopne pogoje, ker ne zmorejo konkurirat moškim.

"nižanje bremen" v primerih ki sem jih podal, ni pozitivno, ker niža kvaliteto storitve za vse.

nagobčnik ::

morbo je izjavil:


"nižanje bremen" v primerih ki sem jih podal, ni pozitivno, ker niža kvaliteto storitve za vse.


To je samo tvoja domneva. Nekateri trdijo tako, nekateri drugače.

Mato989 ::

Sem predlagal, pa ženski del populacije ni preveč nad tem navdušen.

Kvote bi imele samo na lahkih in dobro plačanih službah ...


Saj o tem je govora ja, kvote bi imele tam kjer je dobra plača pa nič dela, kjerkoli je dosti dela ali slabo delovno mesto po kakovosti in kvaliteti tako delovnega časa kot samega dela (smetarji, CNC zadeve, gradbeniki itd.) pa se hitro pozabi na kvote in sep rivleče sposobnosti in kdo želi kaj delat :)

Čak mal, ti si trdil, da feminizem ženskam nalaga dodatna bremena. Zdaj pa daješ primere, kjer naj bi feminizem nižal bremena za vse. Odloči se.


LOL, ženskam samim da breme kvalitetne kariere, in materinstva, ampak družbi sami pa zaradi posiljevanja feministk z enakopravnostjo v VSEH poklicih, zmanjša kvaliteto kot je opisano v dveh linkih, ženske pač niso sposobne opravit treninga pravih marincev, in zaradi tega da bo oseba z vagino lahko to opravla so morali znižat standarde, se ti to zdi enakopravno ali seksistično prilagojeno ženskam???

Meni se to pač ne zdi v duho enakopravnosti, kajti če so morali znižat standarde da so ženske nekaj dosegle ali ne pomeni to da ženske fizično niso enako sposobne kot moški??? Ampak spet pa se s tem ne strinja marsikdo tukaj ki nabija da smo moški in ženske enako močni in imamo enako mišično maso oz,. konstitucijo telesa... torej zanima me zakaj ženske niso sposobne opravit treninga marincev in so ga morali prilagodit da je sploh kera skoz prišla če pa smo enaki po zgradbi? :)

nagobčnik ::

Mato989 je izjavil:


Čak mal, ti si trdil, da feminizem ženskam nalaga dodatna bremena. Zdaj pa daješ primere, kjer naj bi feminizem nižal bremena za vse. Odloči se.


LOL, ženskam samim da breme kvalitetne kariere, in materinstva [...]


Mato989 je izjavil:


Skratka ženske si ne želijo bit enakorpavne ampak privligirane, to je jasno sporočilo feminizma in trenutne smeri kamor pelje.


Zdaj se odloči ali feminizem ženskam nalaga bremena ali jim rihta privilegije. Ker če oboje hkrati, je mogoče kar pošten.

Mato989 je izjavil:


ampak družbi sami pa zaradi posiljevanja feministk z enakopravnostjo v VSEH poklicih, zmanjša kvaliteto kot je opisano v dveh linkih, ženske pač niso sposobne opravit treninga pravih marincev, in zaradi tega da bo oseba z vagino lahko to opravla so morali znižat standarde, se ti to zdi enakopravno ali seksistično prilagojeno ženskam???


Na nobenem linku ni dokaza, da je ali bo dejansko padla kakšna kvaliteta, to so samo domneve.

Mato989 je izjavil:


Meni se to pač ne zdi v duho enakopravnosti, kajti če so morali znižat standarde da so ženske nekaj dosegle ali ne pomeni to da ženske fizično niso enako sposobne kot moški??? Ampak spet pa se s tem ne strinja marsikdo tukaj ki nabija da smo moški in ženske enako močni in imamo enako mišično maso oz,. konstitucijo telesa... torej zanima me zakaj ženske niso sposobne opravit treninga marincev in so ga morali prilagodit da je sploh kera skoz prišla če pa smo enaki po zgradbi? :)


1. Znižali niso pri marincih še nič
2. Da bodo znižali standarde je samo špekulacija
3. Da bodo znižali standarde zaradi žensk je samo špekulacija

Resnica je, da bodo samo pogledali, če imajo not kakšne nepotrebne pogoje, ki v ničemer ne doprinesejo h kvaliteti. Če bodo znali vse utemeljit, bo tud ostalo not, tako tudi piše v članku. To se dogaja, ker nič na tem svetu ni popolno, tako tudi sprejemci za marince niso, čeprav je nekaterim to težko verjet.

nevone ::

To se sliši romantično, ampak je žal v današnji družbi, ki obsoja vsakega, ki izpostavi neko razliko med spoloma in ga primerja s "Hitlerjem", utopija.

Moraš vedet, da vsi, ki izpostavljajo razlike, tega ne delajo dobronamerno. Marsikdo to izkorišča zgolj za utrjevanje svoje pozicije in zapostavljanje žensk.

Seveda idealno bi bilo, da bi lahko preučevali razlike med spoloma in tako namesto prisilnega enačenja

Se strinjam, da prisilno enačenje lahko naredi tudi škodo. Ampak škodo dela tudi generaliziranje neenakosti.

raje že v naprej usmerjali ljudi v tisto čemur so namenjeni, oziroma za kar je njihova biologija optimizirana.

Jah ... vidiš ... to je pa že prisilno generaliziranje. Biologija je pri ženskah prav tako lahko malo moška, kot je pri moških lahko malo ženska.

Z gender-speciffic optimalnim zdravstvom, psihoterapijami, šolstvom, vzgojo, poklici ipd. bi lahko cela družba prosperirala. Ampak to je bogokletno danes in te lahko stane svobode, službe ali vsaj ugleda.

Prav tako kot se s tem dela krivica nekaterim ženskam in niso tako specifično ženstvene, se dela krivica tudi nekaterim moškim, ki niso tako specifično "pravi" moški.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

koramberger ::

Moraš vedet, da vsi, ki izpostavljajo razlike, tega ne delajo dobronamerno. Marsikdo to izkorišča zgolj za utrjevanje svoje pozicije in zapostavljanje žensk.

I beg to differ. "Moški" poblemi so povsem ignorirani. Z zapostavljanjem žensk v družbi se ukvarjamo že 50 let. Sej lepo da se in da se jih izpostavlja, samo ko začneš pa omenjat moške probleme (samomori, nevarnost na delu, pričakovana življenjska doba, paternity fraud, reproductive rights, neobstoječe vladne in socialne podpore, zdravstvo, izobrazba in vzgoja optimizirana za ženske in ne dečke, skrbništvo nad otrokom, dvojni standardi pri ločitvah, strogost kazni na sodiščih za enake zločine, ipd ipd) naletiš ne samo na ignoranco ampak največkrat posmehovanje.
Izpostavljanje razlik med spoloma in izpostavljanje moških problemov ni izkoriščanje, ampak dejstvo, da se je s 50 leti feminizma totalno pozabilo na moške.

Oziroma, z besedamo Milota:

dice7 ::

problem pri moskih problemih je ta, da so do njih najbolj kriticni moski sami

koramberger ::

Tudi ženske so nesramne do žensk. Nisi nič rešil s tem.

Invictus ::

koramberger je izjavil:

Tudi ženske so nesramne do žensk. Nisi nič rešil s tem.

Ženska je ženski najhujši sovražnik.

Tipi ne znamo biti taki prasci ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nevone ::

I beg to differ. "Moški" poblemi so povsem ignorirani.


Jaz se moških problemov povsem zavedam. Ker v resnici ni problem ženska-moški ampak močni-šibki.

Tipi ne znamo biti taki prasci ...


Ja, se vidi na tem forumu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

dice7 ::

kdo v tej temi pa trdi da bi morali biti samo zenski kolektivi?

D3m ::

Noben. Ampak vedite, da si tega ne želite (100% ženski kolektiv).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mato989 ::

Zdaj se odloči ali feminizem ženskam nalaga bremena ali jim rihta privilegije. Ker če oboje hkrati, je mogoče kar pošten.


Nalaga jim dodatno breme v celoti, hkrati pa jim na kariernem nivoju olajšuje zadeve...

Ne razumeš?

Zdaj je ženska pod "pritiskom" da je na dobri karierni poti, hkrati pa mora bit še mamica, imeti partnerja in bit ženska... komulativa je torej oteževanje, ampak karierno, pa se jim olajšuje, skozi kvote itd...

Se strinjam, da prisilno enačenje lahko naredi tudi škodo. Ampak škodo dela tudi generaliziranje neenakosti.


Nobenega generaliziranja neenakosti ni, pač je simpl fact v tem da ženske niso tako močne OVERALL kot tipi, če kdorkoli to ne verjame, pomislite zakaj niso združeni championshipi za boksarje, in ostale borilne veščine in pomislite kaj bi zloglasna ženska fajterka Ronda lahko naredila proti kakšnemu top moškemu fajterju? Enostavno ni konkurenca.... ni to generaliziranje ampak je pač resnica. To da sta spola različna v fizičnih predispozicijah pove dejstvo da so discipline oz. športi razdeljeni po spolu, ne samo po kilaži in ostalem. :)

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Zdaj je ženska pod "pritiskom" da je na dobri karierni poti, hkrati pa mora bit še mamica, imeti partnerja in bit ženska... komulativa je torej oteževanje, ampak karierno, pa se jim olajšuje, skozi kvote itd...

Pravzaprav smo danes moški pod pritiskom, da opravimo

- večino gospodinjskih del
- delamo še okoli bajte
- nakupujemo
- skrbimo za otroke
- priskrbimo večino denarja

zato da žensko lahko delajo "kariero" v službah, kjer dobijo 700 EUR neto na mesec ...

Današnjim ženskam, po zaslugi feminizma, ni čisto jasna kakšna je njihova vloga. Vedo (mislijo), da je zakonsko življenje enako samskemu z redno kopulacijo in manjšimi vsakdanjimi stroški. Ko se zavedo, da to ni to, pa ločitev ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

koramberger ::

Ženska je ženski najhujši sovražnik.

Tipi ne znamo biti taki prasci ...

Se strinjam. Še več, ženske so do moških veliko bolj nasilne kot obratno. Seveda večkrat prikrito ali manipulativno. To izhaja iz čisto preproste biologije, da je žensko življenje vedno bilo več vredno kot moško. Moški so disposable, ženske pa zaščitene.

Tako naprimer v zgodovini najdemo genocide nad narodi in rasami in pobita cela mesta moških, nikoli pa nad ženskami.
Ali na twitterju najdeš povsem necenzuriran hashtag #killallmen, med tem ko če bi bila v tem primeru spola obrnjena, bi bila zadeva zadrta v kali, akterji aretirani in o problemu bi se pogovarjali na OZN zasedanju.
Ali ko na bližnjem vzhodu žensko obsodijo kamenjanja zaradi varanja, se zgane cel svet, med tem pa za 10x manjše zločine moške kaznujejo s smrtjo, pa se nihče ne gane.

In še nešteto podobnih primerov, ki so nam vsidrana, da jih spregledamo, ko gre za moškega, oziroma zaženemo zaščitniške nagone, ko gre za žensko.

morbo ::

Nikoli v zgodovini človeštva niso ženske imele toliko svobode in izbire kot v 21. stoletju v zahodnih demokracijah. Zato prosim malo spoštovanja do patriarhalnih belčkov, mmkay?!

Jaz samo ne štekam zakaj ženske tako sovražite računalnik? To magnificentno napravo ki omogoča obsežne možnosti in dela, od skrajno tehničnih do umetniško-dizajnerskih. To napravo ki omogoča delo na daljavo, od doma in freelancing. To napravo ki je eksponentno pospešila podjetništvo, preboj malih podjetij in katera zmanjša razlike med dejanskimi sposobnostim samoukov vs specifično študiranih.

Zakaj ženske nočete delati z računalnikom? Pa ne-glede ali gre za tehnična dela ali umetniška, povsod ste slabo zastopane in namesto vas moški razturamo zadevo. Danes je možno bit doma, skrbet za novorojenčka in obenem furat (part-time) storitveni job. Če le ne sovražiš računalnika in nimaš odpora do (dodatnega) učenja.

Ženske, dokažite se da ste enako sposobne kot moški. Nehajte hejtat napravo ki vam to omogoča in začnite svoje talente spreminjat v $$ in praktične rezultate.

/rant

_dice7 ::

Včeraj sem šel mimo gradbišča in sem videl same moške, niti ene ženske!!!! Me je tako pogrelo, da bi najraje s pestmi šel nad te seksiste, ki več kot očitno ljubosumno branijo svojo patriarhalno strukturo in tako ženskam nočejo dati prilike, da bi se izkazale pri fizičnih delih. Kako naj ženske z evolucijo v roku 50.000 let postanejo fizično enake moškim, če pa jim patriarhalna družba ne pusti opravljati težkih fizičnih del?

thramos ::

morbo je izjavil:

Nikoli v zgodovini človeštva niso ženske imele toliko svobode in izbire kot v 21. stoletju v zahodnih demokracijah. Zato prosim malo spoštovanja do patriarhalnih belčkov, mmkay?!

Jaz samo ne štekam zakaj ženske tako sovražite računalnik? To magnificentno napravo ki omogoča obsežne možnosti in dela, od skrajno tehničnih do umetniško-dizajnerskih. To napravo ki omogoča delo na daljavo, od doma in freelancing. To napravo ki je eksponentno pospešila podjetništvo, preboj malih podjetij in katera zmanjša razlike med dejanskimi sposobnostim samoukov vs specifično študiranih.

Zakaj ženske nočete delati z računalnikom? Pa ne-glede ali gre za tehnična dela ali umetniška, povsod ste slabo zastopane in namesto vas moški razturamo zadevo. Danes je možno bit doma, skrbet za novorojenčka in obenem furat (part-time) storitveni job. Če le ne sovražiš računalnika in nimaš odpora do (dodatnega) učenja.

Ženske, dokažite se da ste enako sposobne kot moški. Nehajte hejtat napravo ki vam to omogoča in začnite svoje talente spreminjat v $$ in praktične rezultate.

/rant


Od kje ideja, da ženske nočejo delat z računalnikom?

D3m ::

Moja dela z računalnikom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mato989 ::

_dice7 je izjavil:

Včeraj sem šel mimo gradbišča in sem videl same moške, niti ene ženske!!!! Me je tako pogrelo, da bi najraje s pestmi šel nad te seksiste, ki več kot očitno ljubosumno branijo svojo patriarhalno strukturo in tako ženskam nočejo dati prilike, da bi se izkazale pri fizičnih delih. Kako naj ženske z evolucijo v roku 50.000 let postanejo fizično enake moškim, če pa jim patriarhalna družba ne pusti opravljati težkih fizičnih del?


Ja na gradbiščih one nočejo kvot :)

morbo ::

thramos je izjavil:

Od kje ideja, da ženske nočejo delat z računalnikom?

Koliko programerk na programerja, dizajnerk na dizajnerja...?

thramos ::

morbo je izjavil:

Koliko programerk na programerja, dizajnerk na dizajnerja...?


Iz tega sklepaš, da ženske nočejo delat z računalnikom?

Invictus ::

thramos je izjavil:


Iz tega sklepaš, da ženske nočejo delat z računalnikom?

Če ni bi Facebook delal na računalniku, bi bilo to precej res.

V bistvu so bolj prisiljene v delo z njim.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

morbo ::

thramos je izjavil:

Iz tega sklepaš, da ženske nočejo delat z računalnikom?

Tako je. Jaz ne govorim o tetah na občini, ki z računalom delajo kot nujno zlo. Ampak o podjetnicah ki bi izbrale IT branžo, o startupih, freelancing-u... itd. O ženskah ki hočejo delat v IT-ju. Veliko premalo jih je, glede na fleksibilnost in dostopnost panoge.

thramos ::

Jaz jih poznam cel kup.

Pa tudi cel kup moških, ki ne delajo v ITju in jamrajo - že na tem forumu jih je kar nekaj.

Zato precej težko razumem mnenje, da ženske nočejo delat z računalnikom.

Morda gre samo za pokroviteljstvo?

nevone ::

Če bi se moški celo zgodovino človeštva morali posvečati družini, ženske bi pa bile prisiljene zagotavljati sredstva za preživetje, bi se danes tudi znale bolje obrniti v t.i. moških panogah.

Me zanima, kakšna stališča bi moški zavzemali v tem primeru.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

dice7 ::

Saj so tudi v gradbenistvu ampak kak ko je tam situacija tudi taka

As part of UCATT's Union Modernisation Fund (UMF) project, Building a Stronger Union, UCATT carried out a survey of women construction workers to find out more about the challenges they face and to raise awareness of the issues among its male membership. It found that:

More than half (51%) said they were treated worse at work simply because of their gender;
The top three problems were: a lack of promotion prospects; lower pay than their male colleagues; and feeling isolated;
Four in ten identified bulling and harassment by managers as a problem;
Almost three in ten were afraid to complain about poor treatment to their managers;
A quarter of women in the survey said they had to share toilet facilities with men; and
Fifteen percent of women construction workers said that it was difficult to find personal protective equipment that fit properly.

https://www.ucatt.org.uk/women-construc...


Ce te pa tretirajo kot osebo in ne kot "zensko" ti pa valda tudi uspe

http://www.theguardian.com/careers/care...
««
9 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So ženske slabše programerke ali samo necenjene? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Rezultati
25458768 (52691) jype

Več podobnih tem