» »

Windows 10 le ne bo brezplačen

1
2
»

zee ::

Pridobim varnostne popravke se za naslednjih X let. Osebno bi jima rajsi namestil Linux, ker potem lahko racunalnik rihtam kar preko pol sveta, vendar je poskus pred nekaj leti pokazala, da jim Linux ni povseci.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

trnvpeti ::

pri win7 bo X koliko? pri win8 pa koliko?

jernejl ::

Podobno, slabih 20-30 evricev za Windows 8.1 Pro

Kje pa tole najdete? Ebay? Ali to zanesljivo deluje in je legalno?

Ko sem pred nekaj dnevi iskal Win 8(.1), je bilo pri nas najceneje okrog 100€, na geizhalsu nič kaj ceneje.
Na Amazonu je sicer neka ponudba za 69€, ampak med komentarji uporabnikov piše, da se jim je OS po določenem času zaklenil.

zee ::

Ebay.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

NejcSSD ::

Fritz je izjavil:

Dajte folk. Komur se da zafrkavat s piratsko verzijo, se bo še naprej...


Ker se je res treba zajebavat, poženeš programček(vsi vemo katerega) ob namestitvi winsov in nikoli več nobenih komplikacij.
Isto velja za pisarno.
:))

Pa uporabljam MacOSX da ne bo pomote, Windowse pa s faxa (DreamSpark)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

trnvpeti ::

ko/ce bo sel MS dol, potem ne bodo gledali skozi prste tistim, ki nimajo originalne verzije
verjetno ni nobenega, ki misli, da teh podatkov nimajo

Fritz ::

@ jernejl

Je legalno..v Nemčiji je legalno prodajati OEM licence brez računalnika in za to dobiš račun kot se spodobi. Dobiš pa samo kodo brez nosilca ter povezave za DL inštalacije oz. on-line upgrade. Vse aktivacije, ki sem jih tako naredil zase in za znance so šle skozi brez težav. Če bi pa bile težave, bi zadeve reševal prvo s prodajalcem in potem, če ne bi našla rešitve, preko paypal/ebay.

Inštaliral sem precej piratskih verzij winsow in se potem zafrkaval, ko so userji sneli kak popravek, ki je aktiviral WGA...bolj 'varno' je bilo z ročnim updajtenjem a potem računalnik ni bil posodobljen eno leto, če me toliko časa ni bilo naokoli. Skratka, kar nekaj zafrkancije. Pri zgoraj navedeni ceni pa dobiš spodoben OS, lokaliziran na slovenščino in podporo dokler jo MS pač ponuja. Osebno se mi zdi pošteno plačati pošteno ceno. MS Office 2013 Pro sem ravno tako lahko kupil preko delodajalca za 20€. Zakaj bi se potem zafrkaval s piratskimi verzijami, hackanjem licence vsakih 6 mesecev ipd.? Skoraj vse svoje znance sem prepričal naj kupijo to licenco in so tako tudi naredili. Sedaj bodo popolnoma legalno nadgradili sistem na Win 10. Za večino userjev je to več kot zadovoljivo.

Tudi winse lahko pedenaš od koderkoli, tako z vgrajenimi orodji kot s kakšnim TeamViewerjem.

Vse napisano v nobenem primeru ne prejudicira odločitve za Linux/MacOS ali kaj drugega. Vsak ve najbolje kar njemu ustreza.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Jarno ::

Sam bi se zavzemal za tudi podoben pristop, kot ga imajo distributerji igric.
Narediš account, kjer lahko upravljaš svoje kupljene licence. Itaq podaš pravi naslov in telefon, če ti ga shekajo.
Seveda bi morali odpraviti OEM/retail klasifikacije. Kupiš 3 kopije, uporabljaš na treh računalnikih.
Načeloma bi lahko delovalo, ker bi se dalo winse tudi deaktivirati za nek računalnik.

Kako fino bi bilo, če bi MS Slovenija vsaj malo pogledal, kako se npr. Telekom bori za stranke.
Zato se ne mislim razburjat, če kdo tukaj omeni travnike in aktivacije, ker so pri MS-ju napačno motivirani.
Po eni strani jih žene želja po monopolnem zaslužku, po drugi strani pa se bojijo, da bo folk migriral na kaj drugega.
Motivacija bi morala postati kvaliteten, neproblematičen izdelek in zadovoljne tiste stranke, ki ga nabavijo.

Fritz ::

Jp, naj omenim tudi morebiten vrhunski pain in the ass z legalnimi Windowsi. Če se recimo pokvari matična, Win 7/8 načeloma prenese zamenjavo z drugim modelom brez potrebe po ponovni namestitvi. In s piratsko verzijo gre vse brez kakršnekoli težave. Pri originalni pa je aktivacija vezana na nek algoritem, ki sproducira unique ID glede na hardware in z novo mamaplato licenca več ni veljavna ampak je treba klicati MS phone support (lokalni, Ljubljana), kjer so sicer zelo prijazni a traja ene 15 minut da zaključiš zadevo.

Še en primer kako DRM greni življenje tistim, ki plačajo za izdelek.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Invictus ::

Fritz je izjavil:

Dajte folk. Komur se da zafrkavat s piratsko verzijo, se bo še naprej...tisti, ki jamrajo nad previsoko ceno nekaj deset € pa: http://www.ebay.de/itm/Microsoft-Window...

Za 20€ dobite legalno Win 7 Ultimate licenco in to je sprejemljiva cena za ta izdelek.

Pa je to res legalno?

Nekaj časa nazaj je bil problem, ker so prodajalai kao lažne Windowse.

Sam bom počakal na Windows 10. Pol pa upgrade ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zmajc ::

Ma saj pri nas načeloma tudsi lahko kupiš OEM licenco brez računalnika, samo polek moraš kupit kako poceni računalniško komponento.

Glugy ::

Fritz je izjavil:

Jp, naj omenim tudi morebiten vrhunski pain in the ass z legalnimi Windowsi. Če se recimo pokvari matična, Win 7/8 načeloma prenese zamenjavo z drugim modelom brez potrebe po ponovni namestitvi. In s piratsko verzijo gre vse brez kakršnekoli težave. Pri originalni pa je aktivacija vezana na nek algoritem, ki sproducira unique ID glede na hardware in z novo mamaplato licenca več ni veljavna ampak je treba klicati MS phone support (lokalni, Ljubljana), kjer so sicer zelo prijazni a traja ene 15 minut da zaključiš zadevo.

Še en primer kako DRM greni življenje tistim, ki plačajo za izdelek.


Men je čudn da niso ta koncept uporabil pri spletnem bančništvu(unique ID glede na hardware).

Fritz ::

Invictus je izjavil:


Pa je to res legalno?

Nekaj časa nazaj je bil problem, ker so prodajalai kao lažne Windowse.

Je. Če licenca ne bi bila pristna, postopek aktivacije ne bi bil uspešen. Zadevo lahko kupiš za kak evro več od prodajalca, ki ima nekaj tisoč pozitivnih feedbackov. Če kdo po nemarnem uporablja ime MS in logotip winsow na ebay-u tvega, da v primeru ponaredkov ne bo izgubil samo vplačanega denarja ampak ga bo preganjal še MS. In v Nemčiji pravna država malce bolje deluje kot pri nas.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

krneki0001 ::

ohnowhy je izjavil:

sisemen je izjavil:

Ni alternativa, je zmazek, zato pa porabijo preacherji tako veliko casa, da delajo PR po internetu, sicer ne bi nihce niti povohal.

Winse sicer uporabljam zares, ampak linux mi je fajn, ker je brezplačen in z brezplačnim programjem omogoča, da tudi stari (8+ let) računalniki služijo pisarniškim opravilom.


Tudi z windows 8.1 to omogočaš. Na 12 let starem računalniku laufa windows 8.1 brez problemov (dual xeon 3066MHz Gallatin - 130 nm) s 4Gb rama, da o novejših od tega ne govorimo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

roCkY ::

Blisk je izjavil:

MicroShit je ratal tak crap, da glava peče vezija 8 je totaln podn, ki se lahko primerja samo še z windows millenium in visto.
Prav tako njihova špijunska registracijska politika kjer zahteva vnos prave telefonske številke.
Za resno uporabo so dovolj že winXP, ampak ker so 32 bitni torej najboljša verzija do zdaj narejena je windows 7.
Vse ostalo je eno samo sranje, ki ne prinaša nič konkretno uporabnega.

Mal pošrek berem tole temo pa me je tale pavšalen tekst ravno toliko zbodel, da sem stisnil citiraj.Daj mal pojasni ta "podn". Že leta se bere to pa še nihče me ni preprićal.

WIn 8.x gonim od prvega dne na 2 prenosnikih in 2 kištah. Pa še enga minibuka smo kako leto furali. Zadeva je letela v primerjavi z XP pri 2 GB RAM.
Se mi še ni sesul noben. Edina zadeva je bila, da sem za ene soundbalster malo iskal šoferja. Je bil s strani proizvajalca narejen kak teden kasneje .
Edina zadeva, ki me sicer že od nekdaj muči je risanje IPTV. Zadeva je z nadgradnjo MulticasTV tudi postala stabilna. Mal siten je včasih tudi KODI a se ga po par minutah da ubiti brez efekta na OS. Tu sam OS nima veliko.
XP se je od začetka usipal praktično vsako uro. Šele po SP2 nekje je postal "normalen". Sedmice in Viste pa se nisem taknil do SP1. Modri ekreani vsaj tedensko ob nič kaj komplicirani rabi.
Logika osmice sploh ni slaba, čeprav se je folk spravil nanjo kot nekaj najbolj nemogočega. Res pa je trenutno zadeva taka kot bi morala biti od začetka. Kaj prnaša 10ka v vsakdan in pri vzdrževanju sistema se niti še nisem poglabljal. Ko bo zunaj zadnji RC bo šel na ogled.
XP so pa daleč daleč daleč od osmice kar se uporabnosti, funkcionalnosti predvsem pa stabilnosti tiče.

Zmajc ::

krneki0001 je izjavil:

ohnowhy je izjavil:

sisemen je izjavil:

Ni alternativa, je zmazek, zato pa porabijo preacherji tako veliko casa, da delajo PR po internetu, sicer ne bi nihce niti povohal.

Winse sicer uporabljam zares, ampak linux mi je fajn, ker je brezplačen in z brezplačnim programjem omogoča, da tudi stari (8+ let) računalniki služijo pisarniškim opravilom.


Tudi z windows 8.1 to omogočaš. Na 12 let starem računalniku laufa windows 8.1 brez problemov (dual xeon 3066MHz Gallatin - 130 nm) s 4Gb rama, da o novejših od tega ne govorimo.


Dual xeon 3 Gh... smeha pol na hiša

hojnikb ::

tastari pentium 4 (ali xeon, whatever) dvomim, da dela na win 8.1, ker sigurno nima vseh potrebnih instrukcij...
#brezpodpisa

krneki0001 ::

Dela, sprobano z win 8 enterprise, ampak sem sprobal samo na 3.06GHz XW8000 grafični postaji iz leta 2003.
Ko pa gledaš dual core procesorje 2160 in naprej, pa sploh leti osmica.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

win 8 že, kaj pa 8.1 ? :)

Ker zadnji winsi so zelo picky kar se tiče procesorjev. Pae, nx bit, sse2 je nuja, da sploh dela.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

krneki0001 ::

Nimam pravega usb certificiranega ključa. Za win 8 je bil kingston, ki ga imam, certificiran, za 8.1 ni več, tako da ne morem sprobat.

Vseeno pa deluje windows 8 in windows 8.1 na mašinah starejših od 8 let. Lahko pa vzameš windows 8.1 embedded, tisto bi pa pomoje moralo delat na večini PC hardwera od leta 2004 naprej.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mtosev ::



Windows 8 on the Worst Computer Ever (900MHz Celeron, 512MB RAM) EEE PC 900
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Olórin ::

hojnikb je izjavil:

win 8 že, kaj pa 8.1 ? :)

Ker zadnji winsi so zelo picky kar se tiče procesorjev. Pae, nx bit, sse2 je nuja, da sploh dela.


pentium 4 ima sse2.

Pentium 4 @ Wikipedia

hojnikb ::

nimajo pa vsi nx bita...
#brezpodpisa

Olórin ::

true that.

Tako daleč s testiranjem ni šel še nihče verjetno. Verjetno zato, ker ni razloga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Racunalnik ::

v cem je problem? Saj ima vsakdo sigurno kaksno licenco od xp ali win7 pa je to to.
Tale 10ka je ze na voljo, kako se naredi upgrade z updatei ali preko kaksne registracije prek spleta?

jest10 ::

Probej znova prebrati novico, ter ostale povezane novice

Jst ::

Prej je bila debata v smislu "ja kako bo pa MS delal profit?" če bi bil W10 brezplačen.

S storitvami. Plain and simple.

W10 za domače uporabnike brezplačen, potem pa lahko računajo glasbo, filme, serije, igre, programe in ostale servise. Vse se pomika v tej smeri in MS gre v korak s časom. Koliko je bila Vista? Ja se ne spomnim. Za Sedmico sem za EntertainmentPC dal ene 100-150EUR. Osmica je bila samo 30EUR, Pro verzija. Edino logično bi bilo, da bi bil W10 zastonj. Home verzija, seveda.

Sicer pa sam osebno mislim, da je tehnično res v Slo nekaj piratstva, a vseeno je večina že (verjetno nevede) plačala vsaj kakšno licenco. PC Gamerji, ki ne dajo niti centa, so verjetno vseeno manjšina. Večina ljudi, ko kupi prenosnik ali računalnik (ali ultra/super/...book) želi, da dela out of the box. In tam je licenca ponavadi* lepo vključena v ceno in plačana.

*Razen kakšni domači mojstri, ki jih je pa vedno manj oz. se sedaj počati vedno bolj ukvarjajo z drugimi stvarmi. Tako sestavljene Bež Kište izginjajo.

Tako, da je to strašenje in tukaj kar odkrito zaničevanje piratov rahlo smešno. Takrat, ko je bila Osmica 30EUR so vsi, ki jih poznam, dali teh bogih 30EUR, čeprav so potem nekateri ostali na Sedmici. Mogoče bi dali tudi 50, ampak 30 je bila res smešno nizka cena.

A poznate sploh koga, ki je vedel za to akcijo 30EUR in ni kupil? Jaz ne.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BorutK-73 ::

Jaz bi rekel da stopnja piratskih windowsev na osebnih računalikih (ne prenosnikih) pri nas kar visoka. Še nisem srečal osebe ki bi mi rekla da mu naj inštaliram original windowse ali me spraševal kje bi dobil licenco.

trnvpeti ::

BorutK-73 je izjavil:

Jaz bi rekel da stopnja piratskih windowsev na osebnih računalikih (ne prenosnikih) pri nas kar visoka. Še nisem srečal osebe ki bi mi rekla da mu naj inštaliram original windowse ali me spraševal kje bi dobil licenco.

in se hvalis kako instaliras piratske

BorutK-73 ::

Kje se hvalim?

trnvpeti ::

trnvpeti je izjavil:

Še nisem srečal osebe ki bi mi rekla da mu naj inštaliram original windowse ali me spraševal kje bi dobil licenco.

BorutK-73 ::

"Ki bi mi rekla". Nisem napisal da sem jim tudi inštaliral piratske OS-e.

trnvpeti ::

napisal si post, torej predvidevam, da si veliko kaj instaliral

ce bi(in verjetno si) veliko instaliral(ce nisi, pol se ne bi javil tukaj), pol ne vem kako bi napisal, da se nisi dozivel

Lonsarg ::

Jst je izjavil:

Za Sedmico sem za EntertainmentPC dal ene 100-150EUR. Osmica je bila samo 30EUR, Pro verzija. Edino logično bi bilo, da bi bil W10 zastonj. Home verzija, seveda.

Ni res, 30EUR(oziroma 15EUR če si se zlagal da si v zadnjem letu kupil Windows 7 mašino heh) je bil upgrade, Windows 8 je še vedno stal 100-150EUR. Windows 10 bo samo teh 30EUR znižal na 0EUR, za ne upgrade verzijo bo še vedno treba 100EUR odšteti. Namreč te verzije lako konot kupiji tudi firme, ki jih Microsoft za manj kot 100EUR(oziroma 150 če hočjo domene) ne bo spustil skozi;)

Skratka sprememba na zastonj upgrade sploh ni tako revolucionarna kot ste si to najprej eni predstavljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Jst ::

>Jaz bi rekel da stopnja piratskih windowsev na osebnih računalikih (ne prenosnikih) pri nas kar visoka.

In koliko ljudi poznaš, ki sploh še kupujejo Bež Kište? Že pred nekaj leti, je večina, ki jih poznam, kupila prenosnik. Še spraševali so me, če se da določen model priklopiti na TV.

Firme, ki kupujejo Bež Kište, pa itak kupijo z licenco.

Tisti, ki se pa na računalnike ne spoznajo in bi radi igrali igre, jim priporočam konzolo. Za brskanje po spletu pa tablico. Za dve družine, ki jih poznam, sta naredile točno to. PCja pač ne rabijo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BorutK-73 ::

Kište se še kar prodajajo, poglej naprimer temo Nakup namiznega PC-ja. Je pa res da se veliko več proda tablic, prenosnikov kot pa PC-jev.

Fritz ::

trnvpeti je izjavil:

napisal si post, torej predvidevam, da si veliko kaj instaliral

ce bi(in verjetno si) veliko instaliral(ce nisi, pol se ne bi javil tukaj), pol ne vem kako bi napisal, da se nisi dozivel

So effin what, če jih je veliko inštaliral. Jaz sem jih tudi. Če ljudje ne znajo, pa hočejo piratsko, jim pomagam. Če so pa pripravljeni plačat licenco, kar jim svetujem, tudi ok. Oboje ima svoje prednosti in slabosti, o čemer sem že pisal.

Definitivno pa ne podpiram oblačnih verzij in nakupa licenc na časovno obdobje za OS-e, office ipd. Adobovi profi izdelki so že druga zgodba.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

ohnowhy ::

krneki0001 je izjavil:

ohnowhy je izjavil:

Winse sicer uporabljam zares, ampak linux mi je fajn, ker je brezplačen in z brezplačnim programjem omogoča, da tudi stari (8+ let) računalniki služijo pisarniškim opravilom.


Tudi z windows 8.1 to omogočaš. Na 12 let starem računalniku laufa windows 8.1 brez problemov (dual xeon 3066MHz Gallatin - 130 nm) s 4Gb rama, da o novejših od tega ne govorimo.

Ključna beseda je bila brezplačen, ne tisto drugo :)
Ok, morda imaš kakšen paket Win8 licent zakupljen, govorim zase, ki nimam :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NOD32 - problem pri posodabljanju

Oddelek: Programska oprema
71347 (1222) bisernik
»

Toshiba HDD recovery

Oddelek: Pomoč in nasveti
51212 (1146) fosil
»

Microsoft.com ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
81236 (877) Aston_11
»

Znanih več cen Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5014600 (11328) T-h-o-r

Več podobnih tem