» »

Toshiba HDD recovery

Toshiba HDD recovery

chiiiii ::

Pozdrav,

Imam Toshibin laptop U500-1DD na katerem imam instalirane Windows 7 Home Premium. Windowsi so bili instalirani že od začetka, zdaj pa sem, ker sem fasal grd virus, na novo namestil nelicenčne windows 7 ultimate (samo začasno). Ker računalnik potrebujem za službene namene, moram imeti licenčno verzijo windowsov, zato bi rad ponovno namestil Home Premium, katero bi aktiviral s serijsko številko, ki jo imam na spodnji strani laptopa.

Sistem je na C:, HDDRecovery pa imam na disku D: Zanima me, kako naj zaženem ta recovery?

p.s. Na računalniku nimam nameščenega "Recovery Dics Creator"

Najlepša hvala za pomoč!!!

McNato ::

Mogoče F11 ali F12 pred zagonom Windowsov?

Duhec ::

Nekatere Toshibe imajo takole:
Naredi Shutdown, da se čisto ugasne.
Pritisni in drži tipko 0 (ničla) ter vklopi notebook. Spusti tipko, ko se ti pojavi en meni kjer izbereš opcijo 1 - Restore Original Factory Image
Seveda ti poradira vse podatke na disku, kar pravzaprav tudi hočeš.
Poročaj.

chiiiii ::

Duhec je izjavil:

Nekatere Toshibe imajo takole:
Naredi Shutdown, da se čisto ugasne.
Pritisni in drži tipko 0 (ničla) ter vklopi notebook. Spusti tipko, ko se ti pojavi en meni kjer izbereš opcijo 1 - Restore Original Factory Image
Seveda ti poradira vse podatke na disku, kar pravzaprav tudi hočeš.
Poročaj.

Sem tudi to že poskusil. Edina možnost ki jo imam je "Windows 7". Očitno bi moral to narediti že takoj, ne pa da sem instaliral nelicenčno verzijo.

Duhec ::

Ne razumem kaj misliš s tem "Edina možnost, ki jo imam je Win7"?
Mogoče sem narobe razumel tisti HDDRecovery na D disku in sem mislim, da notebook vsebuje tovarniški Recovery original image, ki je navadno na D particiji diska.
Če obstaja, potem poglej v navodila kako do te recovery particije, ki ga aktiviraš z neko tipko ob vklopu, vsekakor pa še predno se začne boot iz CD ali diska.

fosil ::

Lahko enostavno namestiš win7 home premium in uporabiš serijsko številko, ki jo imaš na računalniku.
Možno sicer da boš moral potem zadevo aktivirat prek telefona.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odklepanje telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
2014703 (3440) Technics111
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
131839 (1635) tomcat14
»

Kje dobit Windows Vista?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151906 (1676) amigo_no1
»

Vista OEM, nekaj vprašanj

Oddelek: Operacijski sistemi
342778 (1905) Galaxy
»

Rac. ne morem dat v standby al hibernirat!

Oddelek: Pomoč in nasveti
6798 (725) steev

Več podobnih tem