» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
strani: 1 ... 862 863 864 »

Daniel ::

@Treer

A imamo slučajno po novem v Sloveniji zastopstvo za Intel in si ti tam zaposlen?

Ker to koliko časa pa ti zabiješ za prepričevanje, da je Intel trenutno najboljša stvar po narezanem kruhu je naravnost neverjetno.

Pa sem imel doslej samo Intel procesorje (zadnji je bil še C2D), sedaj pa sem pač kupil Ryzen 2700x ker je bil pač 150 EUR cenejši od 8700K, razliko pa dal v solidno ohišje, napajalnik in tih hladilnik. Računalnik zmore tudi kakšno obdelavo videa in kako igro, saj je grafična samo Geforce 1050. A sklepaš, da se čisto vsak, ki kupuje sedaj računalnik sekira za par FPS v igrah in bo naredil harikiri, če ne bo dosegel največ fps od vseh?
LP
Daniel

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Daniel ()

Alien123 ::

Isto bi lahko rekel za predatorja in d3m.. baje sta glavna pri amdju
i7 4790| CM Hyper 212 EVO| MSI Z97 GAMING 5| GIGABYTE GAMING OC 2080
NZXT H440| 16GB DDR3| SSD 840 PRO 128GB - EVO 250GB|
Razer Lancehead| ASUS PG348Q| XBOX one| PS4

ziga1990 ::

^^ že samo je razlika v odnosu. Sicer smo offtopic
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: ziga1990 ()

DarwiN ::

nooby je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Za 1080p imaš dovolj dober komp.. Kupi raje nov monitor. Boš imel precej več od tega...

...čeprav potem komp naenkrat več ne bo dovolj dober. :d Ampak zdržiš tega pol leta, dokler ne pride ZEN 2.

edit: pravzaprav velja, da višja ko je resolucija, bolj je pomembna grafa in manj je pomemben cpu... Tko da imaš plan na dlani... Zdajle kupiš hud nov monitor in 2060/2070 grafo... Kasneje pa ZEN 3 in ostale drobnarije.

Hmm. Samo a niso 1440p monitorji dost dragi? Vbistvu se ne spoznam na monitorje čisto nič. Kaj se, da dobit za ugodno ceno, da nebo ravno krš in bo razlika proti 1080p.

Tole je za kaj?

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

kakšen predlog?

So bili dragi še pred 5 leti, danes jih pa že za teboj mečejo, zato je pravi, če ne kar obvezen trenutek za upgrade..

In pozabi na 24-colske jajce. Ti monitorji so ostali v prejšnjem tisočletju. Če iščeš poceni, imaš AOC Q3279VWFD8.. Tole, plus ena RTX 2060 kartica in boš stopil v nek povsem drug svet. Potem pa še ZEN 3000 v drugi polovici leta.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Alien123 je izjavil:

Nope. Jaz sem glavni pri vseh.
|Lenovo E575|A6-9500B|
|Lenovo A10|Mediatek MT8121|

Master_Yoda ::

Sam tudi hocem nabaviti 1440p monitor in ce bi dobil 27 colski 1440p 75h monitor za taksno ceno bi bilo super, samo 32 je pa malo prevec (in si na koncu na istem z gostoto pixlov). Ceprav me vseeno prsti srbijo ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Vzemi DELL.
|Lenovo E575|A6-9500B|

nooby ::

Saj ravno velikost se mi zdi ogrOOmna. A bo sploh sharp slika? Je pa na mimovrste res ugodna cena tega AOC Q3279VWFD8 :)
i5 3570k(4.2GHz), GA-Z77X-UD3H, G.SKILL Ripjaws X 2x4GB, r9 390, XFX 600W

gddr85 ::

ostrina je nekje ranga 24 fhd

Sej ostrina ni tolk problem. Tukaj tudi FHD 24tki nič ne manjka. Gostota pikslov ostane praktično enaka na tem 31.5" 1440p napram 24" 1080p.. Tista bistvena razlika je, da pridobiš delovno površino in predvsem imerzijo. Razlika je enormna in je sploh ni moč opisati.. Ko greš enkrat na tak malo večji monitor, ni nobene poti več nazaj. Filmi, igre, surfanje, delo.. Neprimerljivo. Podobno kot če film gledaš na platnu v kinu proti doma na TVju. :D

In 31.5" se vam zdi velik samo zato, ker vas je čas povozil.. Tako kot naši stari starši, ki imajo omare v dnevnih sobah in prisegajo na TVje do maksimalno 46". Vse večje je krvoskrunstvo. 8-)

nooby ::

Razumem.

Pa bodo filmi/igre izgledale kaj bolje al bo samo FPSje požrlo? Trenutni 1080p 23 monitor ima 2MS, bo 5MS pri AOC kaj težava?
i5 3570k(4.2GHz), GA-Z77X-UD3H, G.SKILL Ripjaws X 2x4GB, r9 390, XFX 600W

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: nooby ()

no ja, film raje doma na tvju, kot pa na zamegljenem big platnu :P

nooby je izjavil:

Razumem.

Pa bodo filmi/igre izgledale kaj bolje al bo samo FPSje požrlo? Trenutni 1080p 23 monitor ima 2MS, bo 5MS pri AOC kaj težava?

Bolje bo že zato, ker je nov panel, 75 Hz, IPS, 10-bitne barve.. Predvsem pa kot pravim imerzija.. Zaradi večjega zaslona bo doživetje same igre neprimerljivo boljše. Response time bo enak. 2ms vs 5ms je enako oz. zgolj marketing številke, ki ne pomenijo nič.

Sicer pa, kdor ima pomisleke - naročiš preko Mimovrste in imaš še vedno 14 dni časa zadevo vrnit. Why not?

ziga1990 ::

1440p ni nič takega če hočeš orenk kvaliteto vzameš 4k samo zaenkrat rabiš kar ornk opremo da na takem zaslonu igraš igre tekoče
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Žiga, kdor se preserava, danes ne razmišlja o nadgradnji svoje 1080p jajce, ampak ima že vrsto let 4k monitor, za katerega je odštel +1000€. Tukaj govorimo o povprečnem uporabniku in zanj je 1440p sweet spot.. Če je denar, potem je naslednja stopnička 34" ultra wide. 4k pa predvsem za geeke, takšne kot sem jaz z mojim 43"/4k.:)

gddr85 je izjavil:

no ja, film raje doma na tvju, kot pa na zamegljenem big platnu :P

IMAX zaslon sem imel v mislih. :)

Zgodovina sprememb…

• spremenil: DarwiN ()

issak ::

LunKi je izjavil:

Nek sweetspot je 27 col 1440p. Grafika je zelo crisp, working je super in ne prevec cluttered, res idealno. Kupis malo boljso grafo (1070) in 2600 proc in si zmagal. 1080p je bolj za competitive zadeve, 1440p je ocitna razlika v sliki. 4k je pa se prehuda cena za build za res tekoce delovanje.

Najbolj sweet spot je 27" 1440p 144Hz ;) Samo potem zna biti tudi 2060 premalo, odvisno od igre. 4K je pa za konzole ker je fajn marketing.
Desktop: i7-4790K | Asus GTX970 | Asus Z97i-Plus | 16 GB RAM | Acer XF270HUA
Server: Asrock J3160-ITX | 8GB RAM | CM Elite 130
CM MasterKeys Pro S MX Red | Logitech G403 Wireless | Sennheiser HD6XX

well, še mal pa pride kmal 8k marketing ;)

MrStein ::

D3m je izjavil:

MrStein je izjavil:

Spy je izjavil:

Delo z DAW in podobnimi programi (Maschine), ostalo nepomembno (igre nix). Ryzen 7 1700 stane nekje kot 5 2600 (180€) ampak mislim, da je 8 jedrni boljsi za Maschine / DAW.

Misliš ali veš?

DAW proizvajalci trdijo obratno:

https://helpcenter.steinberg.de/hc/en-u...
Processors with faster cores are preferable to a higher core count for real-time audio performance.

https://www.image-line.com/support/flst...
When comparing CPUs, look for the fastest single-core performance scores in a package with at least 4 physical cores.

Podatki so že stari. 4-core? Malo bolje poglej na netu.

Komot lahko prilepiš "novejše" podatke.
Teštiram če delaž - umlaut dela: ä ?

MrStein ::

Predator X je izjavil:

Treer je izjavil:

9600K + nek povprečen ram je cenovno isto kot 2600X + hiter ram, delalo bo pa na Intelu še vedno bolje - kako je torej lahko ta predrag? >:D

Ne bo DAW zna kr dobr izkoristit HT. Pa tud več jeder ter memory bandwidth, odvisn od operacije in nastavitev.
Pa dej že nehaj nonstop

i5 9600K tray je 250€ mindfactory + cooler za OC bo takoj (50€) + MB 130€ za OC + DDR4 3200CL16 + 130€ = 560€

Ryzen 2700X je pa 315€ + DDR4 3200CL16 + MB 100€ + DRAM 130€ = 545€ no al pa če vzameš za hitrejši ram 3200Cl15 za 170€ = 585€

Uglavm, za 20€ več dobiš 80-90% boljši MT, več bandwidth in malce slabši ST. 6C/6T vs 8C/16T za 20€ razlike + bandwidth, pa še ni se ti treba hecat z OCjem.

Zakaj pa bi se hecal z OC? Sploh v časih turbota?

Ker drugače nisi mogel cene nabiti?
Teštiram če delaž - umlaut dela: ä ?

@MrStein sem že.
|Lenovo E575|A6-9500B|

Predator X ::

Alien123 je izjavil:

Ce bi jst razmetaval z denarjem bi imel i9 9900k rtx 2080ti, ter ddr4 4500MHz 1440p 240hz free al gsync. Trenutno je to top.

Realnost je pa, da je nek r5 2600x overkill z ddr 3200 ali celi 3600mhz in primeren za 144hz gaming.

Glede driverja se pa ne hecam... Problemi so z SMTjem, ccxom pri rzyenu. Radeonka lepo dela, ht je neprimerno boljsi in mt core scaling je boljsi.

Spy ::

D3m je izjavil:

Spy si se odločil?

lp.

Eh, sem hotel pritisnit na gumb za narocilo in sem videl vasa sporocila. Na zalost nekih tocnih podatkov o performansih na razlicnih sistemih nimam - je pa res, da ze na MacBook Pro 15 mi vse spila BP pa i7 2.6 ima najbrz 50% gap ze v primerjavi s kaksnim starejsim 6c Ryznom.

Mi je jasno, da se splaca pocakat serijo 3000 in zato bi zdaj vzel neko bolj poceni varjanto.

Intel solucij ne bom vzel v obzir - drazje, pri zamenjavi procesorja po navadi pride na vrsto tudi zamenjava MB in morda subjektivna ocena, da je trenutno P/P razmerje v prid AMDju.

Hvala vsem za trud in linke!

LP, Spy.
strani: 1 ... 862 863 864 »