» »

WiFi signal do 300m??

WiFi signal do 300m??

Er333 ::

Rad bi oddajal WiFi signal iz svoje hiše na sredino nekega polja. Zračna razdalja je okoli 250-300m. Vmes ni nobenih motilcev signala, je pa res da so na vsaki strani "poti signala" hiše in drevesa. Tako je nekje pot za signal široka max 15m.
WiFi rabim za laptop in telefon. Kaj naj naredim da bo delovalo?

Aston_11 ::

Ruter ti bo zmogel. Če slučajno ne bi, mu povečaš moč ali dodaš usmerjeno anteno. Bolj bo problem pri laptopu in telefonu, ker nimata take oddajne moči in antene.

Moj ata to dela na cca 1 km z usmerjeno anteno, btw. Zračne odprte linije, jasno. Je pa uporabil kar krožnik stare satelitske antene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

lebang1 ::

ja, kot se je že omenilo, si nabavi router, če ga že nimaš z snemljivo anteno in jo zamenjaj z usmerjeno, pa bo delovalo.
Ali pa tole anteno priklopiš na kar imaš sedaj v hiši.

Pri telefonu zna bit potem problem da nima zadosti močnega oddajanja, da bi antena sprejemala,
če bi imel laptop taisti problem, pa lahko rešiš z zunanjo usb wifi kartico in boljšo anteno.

Spajky ::

Nekje na 2/3 pisanja: Frupi Nektar tetrepak antena enhancer 8-) na anteno ruterčka probat dat in prav obrnit v željeni smeri:
http://www.elektron.si/forum/viewtopic.... pa ruter Tx Rate naštimat na 2Mbit (B-Only ali B/G mix). Pa probat, če gre !

Pol šele kupovat dodatni "material"...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Er333 ::

Sem naredil test in sem ugotovil da če router postavim na okensko polico, imam tam kjer hočem imeti WiFi, 50% signala. Sedaj bi par rad stvar naredil tako, da ko jo zmontiram lahko pozabim nanjo. Razmišljal sem da bi imel router (WRT54GL) v sobi, nanj bi pa priklopil 5m kabel, ga napeljal ven in na tisti kabel potem dal anteno. Tule http://www.mimovrste.com/katalog/3177/o... je cel kup anten, ampak imajo vse drugačne konektorje in nimam pojma kaj bi pasalo na Linksys WRT54GL.

Nekdo mi je pa rekel, da naj čim manj uporabljam take kable ker poslabšajo signal, ampak naj kar cel router napeljem ven, skupaj z UTP kablom in kablom za elektriko.

Prosim za pomoč. Moja rešitev mi je bolj všeč ker bi rad imel router v sobi, da lahko nanj priklopim računalnik in TV, ampak če ta kabel za anteno res tako poslabša signal, potem pa ne vem. Že tako ga imam samo 50% na tistem polju.

amigo_no1 ::

Ja, antenski kabli poslabšajo signal, 5 m utp-ja je boljša rešitev, samo ne vem kako boš rešil, da bo router opravil z vremenom (dež npr).

mk818764 ::

ce bos nabavil TOLE, ne bos rabil ničesar za ojačat.
Jaz sem mojemu namestil dd-rwt ker mi je v bloku motil rampo, da se ni dobro dvigovala pa je 50m stran. ta dd-rwt ima sistem, da si nastavis moč, pa sm zmanjšal, da me sosedi v bloku ne klejejo :D

Er333 ::

amigo_no1 je izjavil:

Ja, antenski kabli poslabšajo signal, 5 m utp-ja je boljša rešitev, samo ne vem kako boš rešil, da bo router opravil z vremenom (dež npr).


Vreme niti ni problem, ker bi router pritrdil na spodnjo stran strehe, za žleb.
Ampak bolj zoprno mi je to, da bi potem imel 5 kablov ki bi z routerja vodili skozi luknjo v sobo. (elektrika + 4 UTP) V tem primeru bi pa moral zvrtat že ogromno luknjo skozi okvir okna ali zid.

Er333 ::

Razmišljal sem da bi uporabil kar tole http://www.bolha.com/mrezne-antene/wifi... in tole: http://www.mimovrste.com/artikel/251000...

Ker res nebi rad vrtal 3cm luknje v okno ali skozi zid, posebnega routerja samo za zunaj pa tudi nebi kupoval. A bi to potem delovalo?

NeMeTko ::

Če se ti gre za dober sprejem, potem morata biti antena in router čim bližje.
Z routerja potegneš en utp kabel in nanj navesiš switch, prav nobene potrebe ni, da bi napeljeval 4 utp kable.

Drugače imaš bolj profi rešitve za na anteno, meni je hudo simpatična tale.

Tukaj imajo še več modelov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

Er333 ::

Ne gre se mi za 100% signal, hočem samo wifi na polju za malo denarja, s katerim grem lahko malo posrfat s telefonom ali laptopom. Nobenih torrentov ipd.
Tole s switchem ni slaba ideja...

lebang1 ::

Za tistih 5m kabla spet ne bo take hude škode....
Če ne drugega pa v routerju povečaš moč.
Tista antena na bolhi ni najboljša (beri: kitajska jajca)

Tisti kabel na mimovrste sploh ne bo pravi, saj ima tvoj router drugačen konektor- TNC. (Najboljše da kupiš v omenjeni trgovini kabel in konektorje, pa ti oni skup sestavjo)

Če pa že nočeš izgube v kablu, ti še vedno svetujem tole
Je antena in router v enem, na njo se pripelje le utp kabel,ki se ga uporabi tudi za napajanje.

lp

Er333 ::

lebang1 je izjavil:



Če pa že nočeš izgube v kablu, ti še vedno svetujem tole
Je antena in router v enem, na njo se pripelje le utp kabel,ki se ga uporabi tudi za napajanje.

lp


Saj na koncu bom verjetno kupil kar tole, ker je s tem najmanj komplikacij.
Ampak a tole lahko priklopim samo direkt na modem, ali gre tudi na router oz. switch?
Ker ne vem kje ta stvar dobi toliko elektrike po UTP kablu, a je normalen router sploh narejen za oddajanje elektrike po kablu?

lebang1 ::

to se da na modem ali switch, mislim da tudi na router.
utp kabel pa gre iz antene najprej na poseben napajalnik in iz njega naprej v modem.

lp

NeMeTko ::

Praktično noben router nima PoE portov. Potreboval boš tzv. PoE INJEKTOR - neke vrste napajalnik, na katerega priključiš UTP kabel - podobno, kot se je včasih napajalo antenske ojačevalce na podstrešju preko antenskega kabla.

 PoE injektor

PoE injektor

lebang1 ::

ki ga dobiš ob anteni....

NeMeTko ::

lebang1 je izjavil:

ki ga dobiš ob anteni....

Pri Ubiqui mislim, da ga moraš posebej kupiti.

Vsekakor obvezno preveriti pred nakupom, kaj dobiš v paketu, da na koncu nimaš podvojenih stvari.

lebang1 ::

verjemi da to dobiš ob anteni, ker drugače bi bila celotna zadeva neuporabna.
Lahko povem iz 1. roke, ker si to lastim.

lp

NeMeTko ::

lebang1 je izjavil:

verjemi da to dobiš ob anteni, ker drugače bi bila celotna zadeva neuporabna.
Lahko povem iz 1. roke, ker si to lastim.

lp


Drži - sem videl tudi v Quick Start Guide pod Package content, da je injektor že v paketu.

Ponujajo pa tudi ločenega bolj 'high end', ki pa za domačo rabo ni potreben.

Vsekakor simpatične 'igračke' tele Ubiquiti zadeve, pa še cena je čisto sprejemljiva.

Edino, kar se morda še splača doštukat, je tisti ozemljeni UTP, da si malo bolj varen pred strelami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domače omrežje - precej veliko

Oddelek: Omrežja in internet
488628 (6927) SeMiNeSanja
»

Switch

Oddelek: Omrežja in internet
345056 (4147) SeMiNeSanja
»

Wireless povezava hiša- gospodarsko poslopje

Oddelek: Omrežja in internet
71391 (1182) Pyr0Beast
»

internet in siol tv do sosednje hiše (50 metrov)

Oddelek: Omrežja in internet
184545 (4137) Tilen
»

wifi cez cesto n-tic

Oddelek: Omrežja in internet
71340 (1152) enota13

Več podobnih tem