» »

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav

leiito ::

zanimiv je ta antikapitalistični melos apple hejterjev in izjave, ki bi imele smisel le, če bi vsi obvezno morali kupovati tech izdelke in ne bi obstajala konkurenca. Pri drugih brandih tega ne vidiš. Definitivno so mojstri ustvarjanja emocionalnih reakcij, pozitivnih in negativnih. Btw, baje se 90% kupcev avtov odloča na podlagi emocij, zakaj bi bilo pri tehniki drugače?

driver_x ::

Meni je pa najbolj zanimivo tole, da so z Applovimi izdelki najbolj nezadovoljni tisti, ki jih sploh nimajo. Enkrat sem poslušal psihologa, ki je na drugih primerih podobnega vedenja omenjal, da dlako v jajcu pri določenih prestižnih izdelkih iščejo tisti ljudje, ki si takih izdelkov želijo, a ne morejo privoščiti in tako opravičujejo svojo nesposobnost doseči tak predmet. OK, ko gre za kakšne prestižne znamke avtomobilov ali podobno mi je tako vedenje še nekako razumljivo, ko pa se pogovarjamo o telefonih za 500€ in prenosnikih za 1500€, pa ne več.

m0LN4r ::

Nummy je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Nummy je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Tut ssd in rami so nek noname chinese ala nayan

To veš, ker že imaš tega mac-a doma in si ga že odprl ane?
A se morš non-stop oglašat in natolčevat prazno slamo? A bi bi rajš enkrat za spremembo tiho, se ugriznu v prste in ne spuščal takih neumesnih? Boš boljš naredu.

Seveda, ja, ne in boli ne?

Mater se za drek bi nasl izgovore ce vam ga jabka proda v alu konzervi :)

Ne mene nič ne boli, samo ne se potem čudit, da te folk osebno napada, ker si navaden troll... Mulc prepotentni.

Ja letos bom že 13 let star. Zakaj pa vse osebno interpretirate, če vam ni treba.

Aja, sol na rano pa to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

leiito ::

driver_x je izjavil:

Meni je pa najbolj zanimivo tole, da so z Applovimi izdelki najbolj nezadovoljni tisti, ki jih sploh nimajo. Enkrat sem poslušal psihologa, ki je na drugih primerih podobnega vedenja omenjal, da dlako v jajcu pri določenih prestižnih izdelkih iščejo tisti ljudje, ki si takih izdelkov želijo, a ne morejo privoščiti in tako opravičujejo svojo nesposobnost doseči tak predmet. OK, ko gre za kakšne prestižne znamke avtomobilov ali podobno mi je tako vedenje še nekako razumljivo, ko pa se pogovarjamo o telefonih za 500€ in prenosnikih za 1500€, pa ne več.


Zanimiva teza in strinjam se, da je izdelke v tem cenovnem okvirju težko označiti za luksuz. Ravno zato so reakcije na Apple specifične. Ljudi po forumih redko slišiš jamrati kako so ovce tisti, ki grejo na dopust za jurja in pol, namesto za pol jurja, in nikoli v debatah o prestižnih urah ne vidiš komentarja, da Seiko za delček vsote Omege kaže bolj natančen čas. Morda je vir frustracije v tem, da je Apple razbil egalitarnost monotonih bež škatel pri računalnikih in v tech, kjer je bil dizajn nekoč povsem nepomemben, uvedel koncept premijskih izdelkov z najboljšimi materiali, performansami, uporabniško izkušnjo in industrijskim oblikovanjem. Od Appla naprej se tudi z računalnikim ali telefonom izkazuje disposable income in estetski čut, ali pa, kot bi rekli sovražniki Applovih kupcev, okuženost s potrošništvom in podleganje diktatu marketinga in modnih trendov.

In ravno zato menim, da bo Applu z uro uspelo. Z Apple Watch bo potrošnik sporočal oz. želel sporočati, da je ne samo uspešen, ampak tudi usklajen s trendi, cool in tech savvy (kar puriste med računalničarji gotovo moti). Cenovno je AW postavljena dovolj nizko, da si jo bo kupil tudi nekdo, ki si je sicer morda želel na roki vrhunsko mehansko uro, pa se mu je zdelo več tisoč € preveč, predvsem pa z naborom materialov in dodatkov omogoča natančno sinhronost z družbeno stratifikacijo in za čas, ko so potrošništvo, statusni simboli in blagovne znamke the name of the game, karkoli že si mislimo o tem, je AW perfekten accessory, ne glede na uporabnost izdelka.

shadeX ::

Nummy ::

driver_x je izjavil:

Meni je pa najbolj zanimivo tole, da so z Applovimi izdelki najbolj nezadovoljni tisti, ki jih sploh nimajo. Enkrat sem poslušal psihologa, ki je na drugih primerih podobnega vedenja omenjal, da dlako v jajcu pri določenih prestižnih izdelkih iščejo tisti ljudje, ki si takih izdelkov želijo, a ne morejo privoščiti in tako opravičujejo svojo nesposobnost doseči tak predmet. OK, ko gre za kakšne prestižne znamke avtomobilov ali podobno mi je tako vedenje še nekako razumljivo, ko pa se pogovarjamo o telefonih za 500€ in prenosnikih za 1500€, pa ne več.

Nekak si zelo natančno opisal enega osebka v tej temi... ali pa mogoče dva...

leiito ::

shadeX je izjavil:

Za se uscat :))


Par for je duhovitih, ni dvoma, ampak da je nekdo vložil energijo v tole spet potrjuje, da Apple vzbuja strastna čustva, pozitivna ali negativna, medtem ko Microsoft, Acer, IBM ali Lenovo, meh, toliko kot Mitsubishi Galant ali Mercatorjeva generična pasta za čevlje.

Glede uniporta bo svoje pokazal čas. Ne gre pozabiti skepse ob launchu iPhona in iPada, tudi znotraj sektorja, med poznavalci, sploh Ballmer je bil car zgrešenih napovedi. Macbook je skoraj nišni izdelek, to ni prenosnik za na teren, v plavi halji, gumijastih škornjih in s svinčnikom za ušesom. Meni osebno ta port povsem zadošča in me veseli, da je šlo prenašanje, razvozlavanje in spotikanje ob kablovje v zgodovino. Medtem drugi še vedno povezujejo računalo in TV s HDMijem.

480p kamera mi je pomembna še manj, kar se mene tiče bi bil lahko Macbook tudi brez. Sam kamero, dobro, potrebujem na telefonu, za tiste, ki slikajo s prenosnikom pa MB gotovo ni.

leiito ::

Nisem prepričan, da se antiaplisti zavedajo, da so tudi sami podlegli Applovemu vplivu. Ni pomembno, če je Macbook ali Watch kontroverzen, če del populacije goreče sovraži firmo, njene izdelke in njihove kupce in uporabnike. Bistveno je, da se o brandu in izdelkih veliko govori, to pomeni, da so relevantni, za razliko od npr. MS, in glede tega jim v Cupertinu ni treba skrbeti, njihovi eventi in izdelki so veliko več kot biznis, so družbeni, kulturni in medijski fenomen.

s1m0n ::

Ni ti potrebno sovražit firmo ali uporabnike :)

Tako kot eni sovražijo cerkev, druge religije tako pač nekateri sovražijo Apple kult.
Izdelki so kar se tiče estetike top to je pa vse. Žal pa to postaja bolj pomembno kot specifikacije, priključki...

In Apple je samo statusni simbol nič drugo. A se od konkurence kupujejo tako prenosniki? Npr. Asusov Zenbook, ko to primeš v roke je za moje pojme nič kaj bolj ali manj kvaliteten od Air-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

m0LN4r ::

Pa kaj vam je. Jaz nimam nič proti applu, le to, da izkorišča naivnost kupcev, kot top-shop stem da lepo zapakira 70% slabši hardwer v alu folijo.
Tale novi MB, ki je v bistvu pohabljen netbook, žal ne opraviči svoje cene. Tudi MBP ne. Mogoče Air.

me veseli, da je šlo prenašanje, razvozlavanje in spotikanje ob kablovje v zgodovino.


To pa res nima veze stem, ali bi imel 1,2 ali 3 usbje, boljšo kamero, boljši proc. Še vedno bi funkcionalnost v tej smeri ostala enaka.

In Apple je samo statusni simbol nič drugo. A se od konkurence kupujejo tako prenosniki? Npr. Asusov Zenbook, ko to primeš v roke je za moje pojme nič kaj bolj ali manj kvaliteten od Air-a.


Točno tako. Vsak lahko stopi v center v iStore in si pogleda, da se v tem cenovnem rangu ne ponuja nič extravagantnega.

Moti me le to poveličevanje, čisto vsake umazane poteze po dobičku. Ni to Rolls Royce med netbooki, ampak bolj kak mercedes, stem da plačaš drago za izgled in kak feature tu pa tam, ampak dobiš notr najslabše motorje od Renaulta.

Tale MB je recimo meni zelo zelo všeč, ampak kaj naj s takim performancom in omejenostjo, če konkurenca ponuja za isti keš veliko več manevrskega prostora in uporabnost a hkrati upoštevajoč kvaliteto in lepoto. Pa ne zdaj spet z nebulozami, kaj je lepše in kaj ni.

Zdaj boste seveda spet omenili lahkoto in tankost za vzrok, ampak spet ni to vzrok za tako omejen Premium izdelek. Jaz od premium izdelka pričakujem več, kot le to. Žal. Konc koncev pa 5mm in 500g se v praksi na mizi in ali v torbici, nikjer ne pozna. Pozna se pa marsikaj drugega, ki ga ta izdelek nima in ne nudi.

Če se bo cena ustalila in bila opravičena je nakup smiselen, ni pa treba v nebo kovat nekaj, kar tja ne sodi zaradi ugleda. Včasih imam občutek, da so zagovorniki zanalašč slepi in enostavno ne glede na vse napake še vedno kujejo v nebo svoj "premium" izdelek, ki to sploh ni.

AW pa je prestižn izdelek, to nebom komentiral in niti nisem. Saj je tam ciljna publika povsem opravičena. Pri Netbookih in Notebookih pa žal ni. Tam se pa fura stara slava in molze kupce, ker (kot že rečeno) jih lahko in zaljubljenci v znamko (BMW) najdejo opravičilo za čisto vsak nateg, stem da namest dobrega motorja dobiš le dobro karoserijo.

Kar pa mi je zanimivo je, da čisto vsak negativen (realen) komentar se takoj interpretira osebno, le zakaj. Saj je le negativen komentar in nič drugega, tako kot šimfanje čez gorenjetove pralne stroje. Pa se tam noben ne užali in kuje v nebo gorenje na takem nivoju, kot se apple tukaj.
Če pa tega res ne vidite, mi je pa res žal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

#brezpodpisa

s1m0n ::

New MacBook logic board is only twice the size of iPhone 6's

Torej MB ni nič drugo kot elektronika tablici z veliko baterijo?
A je že kdo videl te tablice za W8.1 za 200-300EUR Nič kaj drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

hojnikb ::

ne, ker je še vedno noter x86 proc, v telefonu je pa arm.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Saj intel se že tudi tam prikazuje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

s1m0n ::

No saj je lep ni kaj.
Ampak treba je razumet zakaj se bo stvar prodajala, ko se pa od konkurence z samo enim priključkom USB C ne bi niti prodajal :) Recimo Yoga 3 Pro mu je direktna konkurenca še tanjši in s priključki pa ne bo imel takšnih prodajnih številk kot nov MB, ki je čisto zgrešena izbira (bolje bi ustrezal kot zamenjava Air modela kot MB).

Nummy ::

m0LN4r je izjavil:

Pa kaj vam je. Jaz nimam nič proti applu, le to, da izkorišča naivnost kupcev, kot top-shop stem da lepo zapakira 70% slabši hardwer v alu folijo.
Tale novi MB, ki je v bistvu pohabljen netbook, žal ne opraviči svoje cene. Tudi MBP ne. Mogoče Air.

me veseli, da je šlo prenašanje, razvozlavanje in spotikanje ob kablovje v zgodovino.


To pa res nima veze stem, ali bi imel 1,2 ali 3 usbje, boljšo kamero, boljši proc. Še vedno bi funkcionalnost v tej smeri ostala enaka.

In Apple je samo statusni simbol nič drugo. A se od konkurence kupujejo tako prenosniki? Npr. Asusov Zenbook, ko to primeš v roke je za moje pojme nič kaj bolj ali manj kvaliteten od Air-a.


Točno tako. Vsak lahko stopi v center v iStore in si pogleda, da se v tem cenovnem rangu ne ponuja nič extravagantnega.

Moti me le to poveličevanje, čisto vsake umazane poteze po dobičku. Ni to Rolls Royce med netbooki, ampak bolj kak mercedes, stem da plačaš drago za izgled in kak feature tu pa tam, ampak dobiš notr najslabše motorje od Renaulta.

Tale MB je recimo meni zelo zelo všeč, ampak kaj naj s takim performancom in omejenostjo, če konkurenca ponuja za isti keš veliko več manevrskega prostora in uporabnost a hkrati upoštevajoč kvaliteto in lepoto. Pa ne zdaj spet z nebulozami, kaj je lepše in kaj ni.

Zdaj boste seveda spet omenili lahkoto in tankost za vzrok, ampak spet ni to vzrok za tako omejen Premium izdelek. Jaz od premium izdelka pričakujem več, kot le to. Žal. Konc koncev pa 5mm in 500g se v praksi na mizi in ali v torbici, nikjer ne pozna. Pozna se pa marsikaj drugega, ki ga ta izdelek nima in ne nudi.

Če se bo cena ustalila in bila opravičena je nakup smiselen, ni pa treba v nebo kovat nekaj, kar tja ne sodi zaradi ugleda. Včasih imam občutek, da so zagovorniki zanalašč slepi in enostavno ne glede na vse napake še vedno kujejo v nebo svoj "premium" izdelek, ki to sploh ni.

AW pa je prestižn izdelek, to nebom komentiral in niti nisem. Saj je tam ciljna publika povsem opravičena. Pri Netbookih in Notebookih pa žal ni. Tam se pa fura stara slava in molze kupce, ker (kot že rečeno) jih lahko in zaljubljenci v znamko (BMW) najdejo opravičilo za čisto vsak nateg, stem da namest dobrega motorja dobiš le dobro karoserijo.

Kar pa mi je zanimivo je, da čisto vsak negativen (realen) komentar se takoj interpretira osebno, le zakaj. Saj je le negativen komentar in nič drugega, tako kot šimfanje čez gorenjetove pralne stroje. Pa se tam noben ne užali in kuje v nebo gorenje na takem nivoju, kot se apple tukaj.
Če pa tega res ne vidite, mi je pa res žal.


Prvo kot prvo je vsem znano, da je novi macbook precej precenjen, če za isti denar dobiš 13" rMBP-ja.
Prav tako so ga poleg cene usrali s kamero, ampak itak kamera sploh ni važna, sam je nikoli nisem rabil in je tudi nikoli ne bom, v bistvu bi jo samo prelepil in pozabil, da je sploh tam, tak da je meni vseeno ali je 460p 720p ali žbljp. Marsikateremu drugemu je tudi vseeno za kamero.
In kot že miljonkrat povedano, pri apple-u ne plačaš samo za hardware, pač pa tudi software. OS je veliko boljši za delo kot katerikoli drug OS kljub svojim pomanjkljivostim. Že sama harmonija SW + HW je tukaj unikat, ki ga nimaš nikjer drugje. Kot uporabnik se ne rabiš sekirat glede sistema, enkrat dela vedno dela. Konec koncv je to UNIX in za UNIX-like sisteme vemo da so lahko zelo stabilni, če so enkrat pravilno skonfigurirani. Pri konkurenci nimaš nobenega proizvajalca, ki bi tako lepo pokril svoj HW s svojim SW. Razdrobljenost HW-ja, tudi prenosniki imajo veliko pomanjlkjivost: bloatware v driverjih. Ko kupiš mac-a dela že od štarta super, pri navadnem PC-ju moraš pa še miljavžnt stvari skonfigurirat, inštalirat, nastavit,... Sam da postaviš sistem in ga pripraviš za delo lahko traja par ur.
NAslednja stvar pri apple-u je njihov support. Daleč najboljši support od vse proizvajalcev računalnikov. Že ko samo v trgovino prideš, si tam prodajalec vzame čas samo zate ni tak kot v navadni trgovini ko so vsi zdolgočaseni, ali pa sploh nobenega blizu ni.
Če ti crkne mac, imaš možnost dobiti nadomestnega, da lahko delaš naprej. Kateri konkurent ti ponuja enako?

Potem je tu OS, ki ima vgrajenih veliko programov, ki bi morali biti na vsakem računalniku samoumevni, pa jih konkurenca nima. Zakaj? Nesposobnost in ignoranca potreb uporabnikov.
Sama enostavnost OS, dodatni bonbončki kot so: več desktop-ov, super backup sistem, automator, applescript, utilities, ki jih extendaš z plug-ini, dodaten keyboard shortcut modifier, enostavnost nastavitev,...
Še vedno čakamo "junaka", ki bi naredil podoben sistem, pa magari iz kake linux distribucije... pa ga ni. Očitno to ni tako enostavno ali pa noben ni toliko sposoben, da bi ponovil zgodbo Apple-a. Za začetek bi bilo dovolj, če bi samo "skopirali" osnovne koncepte in istem ponudili for free, pa tudi to več kot očitno preveč. Apple-u je preprosto uspelo to, kar še nobenemu do sedaj ni in več kot očitno še nobenemu ne bo, vsaj ne v kaki bližnji prihodnosti. Glej ideja je na pladnju: naredi svoje PC konfiguracije, naredi svoj OS, naredi dobro podporo in prodajaj, kasneje pa razvijaj OS v svojo smer, prisluhni uporabnikom, podpiraj poganjanje najbolj zaželjenih aplikacij in zmaga ti ne uide. Sam več kot očitno tega nisi sposoben, ker edino kar dobimo od tebe je jajcanje po forumu...
Veliko večino stvari vtakneš v mac-a in dela brez kakih večjih inštalacij ali nastavitev. Konkurenca? Ja inptaliraj driver, prvo ga najdi, nekateri so pa še bolj sadomazo: sam napiši driver in ga skompajlaj... Komaj čakam.
Malware. Samo to bom napisal. Windows poln vsega sranja, vključno s posiljevanjem in podtikanjem stvari v "free" programe. Ne hvala, raje plačam par evrov in imam potem licenčen program brez raznoraznih toolbarov, reklam in podobnega sranja.
Preprost ne zastopiš, da se veliki večini ne da drkat ure in ure z računalnikom, ampak hočejo preprosto DELAT na njemu. Sej vem, si še mlad pa neizkušen, ko boš prišel v firmo delat te šef tam ne bo gledal, da bo cele dneve drkal kompjuter pa tweakal stvari ampak da boš delal. Mac je preprosto to: workhorse.
Potem pa pridemo še do same sestave računalnikov. Velika večina konkurence v svoje prenosnike še vedno tlači 5400 diske, medtem ko imaš v VSEH mac-ih sedaj SSD serijsko. In ne ne en šrot od SSD-ja, ampak precej hitrega, v nekaterih modelih celo najhitrejšega kar se ga dobi na trgu. Že samo to pove, koliko so bolj pozorni do sovjih kupcev kot ostali, ki jim je pač najbolj važno, da prihranijo tistih bogih 100€ na počasnem disku. Zasloni so ponavadi veliko boljši kot pri konkurenci, le redki modeli imajo enake ali boljše zaslone, če pa že, so pa dragi ali pa imajo druge kose HW-ja totalno bedne (disk,...).

Če ti kaj ni všeč pri Apple-u pa sam naredi boljše, če si tako "pameten" in "sposoben"...

Jaz tudi ne zastopim te nove cenovne politike Apple-a, ampak več kot očitno si jo lahko privoščijo in delajo ogromne dobičke na ta račun. Sej vem, zavist je huda stvar, še posebi če si "mladiček", ki mu določene stvari nikakor ne gredo v glavo.

s1m0n ::

Njihova politika je po novem taka, da ker so opazili, da kupci kupijo vse kar dajo ven zdaj samo ciljajo na profit :)

Kar se pa OS-a tiče vsakemu svoje! Jaz ne bi hotel met ne iOS ne OS X pa sem oboje uporabljal več kot mesec. No iOS še ni bil tak problem!
Pač tudi vsak bo branil tisto kar sam uporablja. Ne OSX ne Windows nista boljši ali slabši drug od drugega samo bolj primerna za določen cilj uporabnikov in to je to.

Uporabljaš tisti OS, ki ti ponuja kar potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

m0LN4r ::

Sej vem, zavist je huda stvar, še posebi če si "mladiček", ki mu določene stvari nikakor ne gredo v glavo.

Zakaj govoriš o sebi nevem, ampak ok. Jaz sem zelo razumen do različnih ljudi pa tudi če mam šele 12 let.

In zakaj spet primerjaš ekosistem, proti proizvajalcu izključno naprave tudi nevem. Ravno tako o HDDjih in SSDjih si zamudil vlak že nekaj let. Pa ti sploh veš koliko firm dela na ne iOS sistemih? Kake kvasiš, mojbog. Work horse? Ti veš kaj pomeni workhorse?

Najprej razjasni svoje misli, opusti egoizem, nadustost in poveličanost pa probaj kaj brez tega napisat, da vidimo kaj ostane.

Že ko samo v trgovino prideš, si tam prodajalec vzame čas samo zate ni tak kot v navadni trgovini ko so vsi zdolgočaseni, ali pa sploh nobenega blizu ni.

Tu ti moram dat prav, ker še nisem bil v še eni tako mičkeni (lastne znamke) štacunici, kjer imajo do 9 izdelkov maksimalno pa 1ga kupca na uro.

In kot sem že napisal, nevem zakaj te toliko boli, ker te očitno zelo, drugače se sploh nebi vsajal okrog tega vedno.

Če ti crkne mac, imaš možnost dobiti nadomestnega, da lahko delaš naprej. Kateri konkurent ti ponuja enako?

Si en cel mesec brez tvojega lačnega "workhorsa" (izkušnje), medtem ko drugje menjaš komponento v treh delovnih dneh.

o kupiš mac-a dela že od štarta super, pri navadnem PC-ju moraš pa še miljavžnt stvari skonfigurirat, inštalirat, nastavit,...

No to pa nisem vedel, da prideš iz trgovine z OSom pa lahko že kr delaš. Me zanima kakšno delo je to?
Aja rabiš pa še takšen adapter, kabel, dongle, winse naložt, office ste končno dobil, da sploh kam prideš.

O tem da moraš marsikaj požret pri jabki tudi nebom, ampak požiranje vam gre itak odlično, kakor tudi kovanje v nebo.

Še enkrat, meni dol visi, ampak vidim kako dejansko ste butthurt. Najprej driver, potem throtling, potem podhranjenost, potem cene, potem support, ki rabi 5 let da popravi in posodobi kak firmware ali driver.
Pa da vas dobesedno posilijo z nakupom izključno lastnih dodatkov periferije, da sploh lahko normalno delaš v današnjem svetu.

Jaz razumem, da apple dela to z namenom, da odlično služi (lasten hw+sw in še bethovenova simfonija).
Ti pa ne razumeš, da primerjaš tole z dvema, tremi ločenimi industrijami, ki pa so za razliko od zgornje namenjene čisto vsem od 3-100 let, od čistilke pa do filmskih studiojev in sega od 300EUR do 4000EUR, ti dopušča popoln manevrski prostor prilagajanja svojim potrebam do potankosti in lahko uporabiš 1000x večji izbor periferije itn.

Lahko pa daš applu predlog, da naredi iOS (dostopen) kompatibilen z vsem HWjem, saj bi ga lahko, ampak ga nebo...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

shadeX ::

@Nummy

Opisal si cel kup problemov. Čudno da jaz teh problemov na konkurenci nimam. (Si lastim Asus laptop (windows 8.1) ter mac-a (Maverics) ). In nad mac-om nisem ravno navdušen. Sem pa navdušen nad njihovim iOS sistemom (ipad mini 3 ), ki za razliko od androida dela kot namazan.

leiito ::

na macu imaš maverics? brez k-ja? In ne Yosemite ker? Tega ne štekam, v čem je fora razlagat, da imaš oz. uporabljaš nekaj, česar dejansko nimaš, če je tvoja izkušnja itak statistično irelevantna.

Sicer pa ostajam pri mnenju, da so tisti, ki se kim zdi Apple izkoriščevalski, nekonkrenčen, slab itd., pa kljub temu vlagajo svojo energijo v debate o njihovih izdelkih dejanske žrtve Applovega marketinga in se potem tolažijo s prešvoh kamero in premalo porti.

s1m0n ::

Ni premalo portov :) Je le EN! In kaj ti je prednost tankega prenosnika, če moraš s sabo nosit še hub, adapter itd. za vse ostalo kar želiš ali boš priključil gor? En port več, en tipičen USB 3.0 pa bi problem bil rešen in razen kamerce ni več ni slabega (razen kam ga uvrščajo v svojem segmentu in cena).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

AndrejO ::

driver_x je izjavil:

Enkrat sem poslušal psihologa, ki je na drugih primerih podobnega vedenja omenjal, da dlako v jajcu pri določenih prestižnih izdelkih iščejo tisti ljudje, ki si takih izdelkov želijo, a ne morejo privoščiti in tako opravičujejo svojo nesposobnost doseči tak predmet.

O temu je pisal že Ezop v svoji basni Lisica in grozdje.

V slovenščini imamo iz tega vira ustaljeno frazo o "kislem grozdju", ki v celoti povzame vse, kar si zapisal. Basen je dejansko že tako zelo udomačena, da je na slovenskih Wiki straneh celo podana kot primer te književne vrste.

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:

Pa kaj vam je. Jaz nimam nič proti applu, le to, da izkorišča naivnost kupcev, kot top-shop stem da lepo zapakira 70% slabši hardwer v alu folijo.
Tale novi MB, ki je v bistvu pohabljen netbook, žal ne opraviči svoje cene. Tudi MBP ne. Mogoče Air.

To je samo tvoje mnenje, ki se je/bo izkazalo povsem nepomembno za Apple ... Kot večina mnenj prekov propada Appla tukaj ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

leiito je izjavil:

na macu imaš maverics? brez k-ja? In ne Yosemite ker? Tega ne štekam, v čem je fora razlagat, da imaš oz. uporabljaš nekaj, česar dejansko nimaš, če je tvoja izkušnja itak statistično irelevantna.

Sicer pa ostajam pri mnenju, da so tisti, ki se kim zdi Apple izkoriščevalski, nekonkrenčen, slab itd., pa kljub temu vlagajo svojo energijo v debate o njihovih izdelkih dejanske žrtve Applovega marketinga in se potem tolažijo s prešvoh kamero in premalo porti.


Zakaj že? Maverics je predzadnji OSX in ga še vedno uporablja ogromno ljudi. Mac pa uporabljam izključno za to da upalim xcode in skompajlam kodo v xcode (appstore) To je vse. 4x na leto. Počasnosti mac-a ne prebavljam..

m0LN4r ::

Probaj islamskim skrajnežem dopovedat, da Alah ne obstaja, efekt je enak.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Furbo ::

AndrejO je izjavil:

driver_x je izjavil:

Enkrat sem poslušal psihologa, ki je na drugih primerih podobnega vedenja omenjal, da dlako v jajcu pri določenih prestižnih izdelkih iščejo tisti ljudje, ki si takih izdelkov želijo, a ne morejo privoščiti in tako opravičujejo svojo nesposobnost doseči tak predmet.

O temu je pisal že Ezop v svoji basni Lisica in grozdje.

V slovenščini imamo iz tega vira ustaljeno frazo o "kislem grozdju", ki v celoti povzame vse, kar si zapisal. Basen je dejansko že tako zelo udomačena, da je na slovenskih Wiki straneh celo podana kot primer te književne vrste.


Sem prav spremljal nekaj zadnjih tem o androidnih gadgetih tukaj in noben apple uporabnik ni uletel noter in pametoval. Obratno je seveda.. ravno obratno.
Potem naj bi bili pa uporabniki appla verniki.. hmmm.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

AndrejO ::

Glede na to, da nekateri pač lahko dosežejo pregovorno grozdje, verjetno ne rabijo razpredati o njegovi domnevni kislosti. A ne?

Invictus ::

http://www.osnews.com/story/28393/_Powe...

En dober članek na temo "power userjev"
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

driver_x ::

m0LN4r je izjavil:

Pa kaj vam je. Jaz nimam nič proti applu, le to, da izkorišča naivnost kupcev, kot top-shop stem da lepo zapakira 70% slabši hardwer v alu folijo.


Se pravi, moti te to, kaj kupujejo drugi. Nek izdelek, ki ga sicer nimaš in ga poznaš samo iz specifikaci na papirju si ocenil kot neustrezen, kar je povsem legitimno početje. Ampak sebe očitno smatraš kot vele pomembnega, zato meniš da si poklican soditi o tem, kaj potrebujejo in smejo uporabljati drugi. Tiste, ki ne delijo tvojih potreb in mnenja, celo imenuješ naivne. Zanimivo.

s1m0n ::

MacBook tak ni za power-userja za to je namenjen MacBook Pro

driver_x ::

Furbo je izjavil:


Sem prav spremljal nekaj zadnjih tem o androidnih gadgetih tukaj in noben apple uporabnik ni uletel noter in pametoval. Obratno je seveda.. ravno obratno.
Potem naj bi bili pa uporabniki appla verniki.. hmmm.


Z Applom so najbolj obsedeni tisti, ki ga nimajo.

leiito ::

Invictus je izjavil:

http://www.osnews.com/story/28393/_Powe...

En dober članek na temo "power userjev"


Jp. In prvič vidim izraz specs monkeys. In načelno to drži, marketing 101, ljudi ne zanimajo lastnosti, ampak prednosti produkta.

Lonsarg ::

Ljudi kot prvo zanima znamka, kritično presojanje pride veliko kasneje, oziroma v primeru tehnike dostikrat ostane pri znamki in nasvetih prjatlov, ker kupec nima pojma o napravi, ki jo kupuje.

Avtomobili so na prvi pogled enaki, ampak tam se v povprečju v bistvu folk precej bolj pozanima kot pri tehniki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

leiito ::

90% avtov se kupi na emocije, ne na razum, pa gre pri večini za drugo največjo investicijo v življenju. Zakaj bi bilo pri računalnikih drugače? En mičken del populacije tripa na specse, ostale veliko bolj zanima kako stvar dela v real life scenarijih in tu je Applu treba priznati popolno superiornost na vseh področjih z izjemo igric, za to pa otrokom itak kupimo PS ali Wii.

Že sedanjost, kaj šele prihodnost, je brezžična in ko bo Apple ponudil še wireless charging, portov morda sploh ne bo več. Mene je malo skrbel procesor, ampak danes in še bolj jutri gre vse prek browserja (Apple zdaj ponuja cel iWorks paket na ta način, tudi za uporabnike PCja), Apple pa si ne bi dovolil lansirati podhranjene mašine.

Btw, včeraj me je znanka prosila za pomoč pri Asusu, ki ga je kupila. Džizs kakšna polomija, niti na internet ni mogla dokler nisva korigirala na 6 mesecev naprej naštimanga datuma, mašina je pa brez da kupiš Office, antivirusni program in downloadaš Chrome in še kaj povsem neuporabna in vrednost dejansko veliko nižja kot pove cena. Okna 8.1, mondo bizarro, v bistvu samo neke moteče ploščice čez prejšnji desktop, ke inovacija, ni čudno da ljudem ni všeč. Ko primerjaš napredek, ki ga je Apple naredil z Yosemite na že itak fantastičen OS, se resno vprašaš, če se bo Microsoft po 15-letni hibernaciji sploh še kdaj pobral.

hojnikb ::

>Okna 8.1, mondo bizarro, v bistvu samo neke moteče ploščice čez prejšnji desktop, ke inovacija, ni čudno da ljudem ni všeč.

očitno še nisi slišal za desktop mode.
#brezpodpisa

Furbo ::

Ki je polovičen in drugačen kot prej.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hojnikb ::

"desktop" mode je čisto tak, ko iz win7. Samo kak klik več je treba nardit.
#brezpodpisa

Nummy ::

leiito je izjavil:

90% avtov se kupi na emocije, ne na razum, pa gre pri večini za drugo največjo investicijo v življenju. Zakaj bi bilo pri računalnikih drugače? En mičken del populacije tripa na specse, ostale veliko bolj zanima kako stvar dela v real life scenarijih in tu je Applu treba priznati popolno superiornost na vseh področjih z izjemo igric, za to pa otrokom itak kupimo PS ali Wii.

Že sedanjost, kaj šele prihodnost, je brezžična in ko bo Apple ponudil še wireless charging, portov morda sploh ne bo več. Mene je malo skrbel procesor, ampak danes in še bolj jutri gre vse prek browserja (Apple zdaj ponuja cel iWorks paket na ta način, tudi za uporabnike PCja), Apple pa si ne bi dovolil lansirati podhranjene mašine.

Btw, včeraj me je znanka prosila za pomoč pri Asusu, ki ga je kupila. Džizs kakšna polomija, niti na internet ni mogla dokler nisva korigirala na 6 mesecev naprej naštimanga datuma, mašina je pa brez da kupiš Office, antivirusni program in downloadaš Chrome in še kaj povsem neuporabna in vrednost dejansko veliko nižja kot pove cena. Okna 8.1, mondo bizarro, v bistvu samo neke moteče ploščice čez prejšnji desktop, ke inovacija, ni čudno da ljudem ni všeč. Ko primerjaš napredek, ki ga je Apple naredil z Yosemite na že itak fantastičen OS, se resno vprašaš, če se bo Microsoft po 15-letni hibernaciji sploh še kdaj pobral.


Jat pri avtu prvo pogledam opremo oz. kaj mi dajo za ponujeno ceno. Potem ko sem zadovoljen, me zanima notranjost, mora biti udoben, fajn, in ne s kako "čudno" armaturo. Sem bolj pristaš klasike in imam rad dokaj normalne števce in vse na bolj kot ne standardni lokaciji (nebi mogel furati avta, ki ima recimo digitalen števec na sredini namesto na levi strani za volanom). Potem pride pa na vrsto še izgled avta od zunaj, mora biti dokaj normalen, ne preveč vpadljiv in potem še na koncu primerjam kaj mi da konkurenca. Trenutno mi je najbolj všeč Hyundai i40 wagon, ampak tudi i30 mi ni slab. Poleg dobre opreme, ima na voljo tudi car play za povezavo iPhone-a, na sredini ima lepo zaslon za vse "igračke", udoben za sedete, znamka dela kar trpežne avtomobile (trenutno imam Hyundai-ja in dela super - razen akumulator bom moral letos konec leta menjati, ker je pač že težko vžigal to zimo, drugače pa avto dela super!). Všeč mi je bil tudi tanov golf, ampak na žalost premajhen za moje potrebe. Najbolj so me pa razočarali Renault in Citroen, kjer sem praktično sedu v avtu manj kot 1 minuto in sem pobegnu ven. Je pa res, da če mi je en avto res všeč, se bolj nagibam k nakupu tega modela, ampak še vedno imam potem zraven punco pa kakega prjatla, da me brcne v rit in mi reče da tega ne smem kupit.

Pri računalnikih je zgodba drugačna, kjer je izgled res tazadnja stvar, ki jo gledam. Najbolj mi je pomembna uporabnost in seveda support. Windows me je razočaral po vseh teh letih in ga imam nameščenega izključno zaradi gaming-a in par programov, ki jih še nimam na OS X. Če bo kdaj OS X imel podporo poganjati vse te igre, me windows ne vidi več. Tak "klump" od sistema, polno virusov in malware-a na vsakem koraku, popolnoma "gol" sistem brez vseh osnovnih orodij,... ne hvala. Sem bil dolgo na njem, potem pa sem probal OS X (najprej hackintosh) in me je preprosto prepričal. Sedaj za delo nočem ničesar drugega kot mac-a, ker sem skoraj 100% brez skrbi. Poleg tega pa še najboljša stvar: time machine! Na windows-ih inštaliraš kak "sesut" driver, ti gre sistem v maloro in je velika možnost, da moraš čisto na fresh inštalirati sistem. Potem pa ure in ure konfiguriranja nazaj in inštaliranja programov. Ne hvala. OS X zbrišem disk, inštaliram sistem in potem samo restore iz time machine in voila, sistem je tak kot je bil prej z vsemi nastavitvami do zadnje pikice natančno nazaj. Poleg tega pa mi time machine backup-ira celoten disk in ne samo določenih folderjev in datotek, ter mi dela increment backup vsako uro če to rabim. Life saver v vseh pogledih!

leiito ::

hojnikb je izjavil:

>Okna 8.1, mondo bizarro, v bistvu samo neke moteče ploščice čez prejšnji desktop, ke inovacija, ni čudno da ljudem ni všeč.

očitno še nisi slišal za desktop mode.


Nisem, ampak ravno v tem je problem. Če že ne znajo ali nočejo narediti estetsko, OS mora biti intuitiven, ne pa da rabiš neko tajno geslo ali secret handshake. Pri Applu vzameš iz škatle, zakurblaš in delaš, tudi če nisi še nikoli uporabljal osx, ne boš imel nobene težave. 8.1 se zdi konceptualno namenjen touch napravam, morda je na tablicah boljša rešitev, ampak celotna uporabniška izkušnja na PC/Windows kombinaciji je porazna, kot da si z nakupom računalnika in OS opravil šele pol dela, zdaj se mora cel kup neše šare šele naložiti ali updejtati, potem mora priti pa še nekdo, ki ve za desktop mode, ki ti bo od nekod inštaliral Office in antivirusni program. Vse skupaj je na nivoju Internet Explorerja in ne poznam nikogar, ki uporablja IE, če ima na voljo alternativni browser.

hojnikb ::

>Nisem, ampak ravno v tem je problem. Če že ne znajo ali nočejo narediti estetsko, OS mora biti intuitiven, ne pa da rabiš neko tajno geslo ali secret handshake.

Ikonica za desktop mode precej očitno postavljena v ta metro. Še piše, da gre za desktop.
#brezpodpisa

leiito ::

preveč je keramike, da bi jo opazil.

technolog ::

leiito je izjavil:

Zatikanja pri delu na Applovih izdelkih ne obstaja, nisem še slišal, da bi se to komu zgodilo, ker je software v perfektni sinergiji s hardwarom.


A lahko nehamo s tem bullshitom?

Pri Phornixu so na istem hardwareu poganjali tako Mac OS kot Ubuntu Linux. Rezultati so tukaj: http://www.phoronix.com/scan.php?page=a...

m0LN4r je izjavil:

Procesor se lahko kosa z T9600 iz leta 2008/09 ali pa i3-400Xu od lani.
Grafa pa se lahko kosa z 240M iz leta 2009 in 520/5M iz leta 2011.

Vzrok -> varčnost 5W. Pač.
Mene zanima, kako bo to poleti v vročini in throtlanje ob kaki obremenitvi.


In varčnost je ključna. Jaz imam točno T9600 v laptopu in zadeva se ob full loadu tako greje (67 stopinj), da je kriza.

leiito ::

Linux? Seriously? Za desktop? Mrtvo, pokopano, pozabljeno.

Hvala, Nummy, za Hackintosh, točno to ji bom naštimal na PC, da se otrok ne muči z abominacijo 8.1, res ni fer, ljudje imajo že tako malo časa.

technolog ::

Kaj ma linux tle veze? Spodbijal sem tvojo trditev, da je SW in HW v perfektni sinergiji. Očitno ne, če ga nek drug OS (pač linux konkretno) šišne tud za 40% pri nekaterih benchmarkih NA ISTEM MACBOOKU. Zelo verjetno ga šine tud Windows v dual bootu.

Sprašujem se, če bolehaš za "Apple blindness".

Zgodovina sprememb…

leiito ::

btw, za Foronix še nikoli nisem slišal, ampak ko izvaja primerjalne teste stran namenjena Linuxu, se velja vprašati po objektivnosti. In še komentarjev bodisi ne dopušča, bodisi se ni nikomur zdelo vredno časa. Da je Linux desktop passe priznava tudi sam Torvald. Predvsem pa, ne cifre, uporabniška izkušnja šteje in tu OSXu pač ni para. To ni osebno mnenje, o tem se strinjajo vsi resni tech portali.

technolog ::

Komentarji so omogočeni. Lahko si jih tudi prebereš, 7 strani jih je.

Phoronix tud ni problem, ker lahko z njihovim test suitom vse meritve ponoviš sam pri sebi (in ljudje imajo podobne izkušnje).

Lej, če nek drug OS hitreje generira praštevila ali pa računa SVD razcep in ostale BLAS in LAPACK metode (ali pač katero koli drugo znanstveno delo) kot Mac OS X, je to big deal. Mene ne zanima, če GUI enkrat na mesec za 10s freezne, dokler je hiter za znastvene izračune. To je pomembno. Da ne omenjamo FPSjev pri igrah.

Dejstvo je, da je ta Jobsova mantra, da sta SW in HW perfektno narejena drug za drugega, ena navadna laž. Sprejmi to :)

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

leiito je izjavil:

kako stvar dela v real life scenarijih in tu je Applu treba priznati popolno superiornost na vseh področjih z izjemo igric, za to pa otrokom itak kupimo PS ali Wii.

Shrani si ta stavek in si ga poglej čez 10 let(hopefuly ne boš odrasel tak...), resno. Da ne vidiš povezave med tem stavkom in hudo za k psihologu fanatičnostjo je žalostno...

Da potem izčeš izgovore v antifanatikih(ja tudi teh je pri Applu dosti), češ oni so fanatiki ti pa ne je tut žalostni, oboji ste fanatiki. In ne, tak, ki malce pokrizitira Apple ni antifanatik, čeprav ga ti rad tako označuješ. Enako kot ni Apple fanatik tisti, ki malo pohvali Apple. Ti pa nisi malo pohvalil Apple, ti si vso dušo izlil v prepričevanju drugih in sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

leiito ::

Kot laik o tem težko sodim, ampak dejstvo je, da na Applovih napravah sw in hw skupaj ponujata uporabniško izkušnjo, ki je neprimerno boljša od tistega, kar dobi tipičen uporabnik na PC/Win kombinaciji ali androidu. Kaj točno ponuja Linux ne vem, se mi zdi pa nenavadno, če bi bil boljši OS, zakaj ga na tej platformi praktično nihče ne uporablja. Boljši v smislu uporabniške izkušnje, komu mar benchmarki.

hojnikb ::

> Boljši v smislu uporabniške izkušnje, komu mar benchmarki.

Tisti, ki celo dela še kej druga kot odpre brskalnik in iTunes mu je performance, ki ga izpjunejo benchmarki še kako pomemnben. Sj ti je tehnolog lepo povedal.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

technolog ::

Ja, za FB pa gmail je uporabniška izkušnja res pomembna. A ne za tiste, ki dejansko uporabljajo laptop za kako CPU intenzivno delo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čez dober teden prihaja macOS Sierra

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4214649 (11567) matijadmin
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17456972 (49346) Nummy
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795570 (84668) amacar
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127069 (23027) SkipEU
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438184 (33540) dejanslo

Več podobnih tem