» »

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav

Nummy ::

mitja73 je izjavil:

Res ste mi res hecni ko tisti ki nikoli ne bodo uporabljali Appla moti ravno vse na Applu.
Pač določeni izdelki niso namenjeni za vas, so pa namenjeni za ostalih 95% uporabnikov.

Večina povprečnih uporabnikov ne priključi na prenosnik ničesar več razen napajanja. USB ključki,a to še obstaja v času ko imaš praktično zastonj vse lahko v oblaku, miši so brezžične ?

Vse lepo in prav, ampak pri USB3.1 rabiš vsaj 2 porta. Enega za napajanje in enega za zunanji monitor. Miš je brezžična, tipkovnica vgrajena. Pa še opcijo imaš potem inštalirat/skopirat kaj iz USB ključka brez da bi odklapljal vse.

Pri nas v firmi vsi na prenosnikih in zraven še zunanji monitor, ko greš domov, neseš prenosnik s sabo in potem delaš doma naprej če ti paše, tak da output za monitor MORA bit poleg samega napajanja, če ne si tu pač omejen na trajanje baterije in potem ali se slikaj ali pa dodatni monitor in polnit računalnik.

Kar se tiče pa ostalih stvari, ja USB-jev tabiš precej malo, sam sem še vedno pristaš kabelskih zadev, zato kupujem tipkovnice in miške še vedno na kabel. So še najbolj točne in ne crknejo, ko jih najbolj rabiš v nedeljo popoldne, ko nimaš kje dobiti baterij. Tud sam ne štekam tega hudega rezanja USB portov, trenutno na mojem macu samo 4 in moram včasih kako stvar vreči ven, da priklopim kaj drugega. Zoprno.

Kot pa že rekel: prenosnik je res lep ko pr norcih, ampak za 100-200EUR več in dobiš 13" rMBP z 16GB RAM-a in imaš gor polno USB-jev + še boljšo grafično. Tole je res bolj mišljeno kot napol tablica kot pa za kako bolj hudo delo. Mogoče še za brskanje po internetu pa kako pisanje, ampak jaz si ne predstavljam imeti samo en monitor tudi za brskanje po internetu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

neonX ::

Nummy sem mnenja, da vecina ne potrebuje dodatnih prikljuckov. ce gledam nase, uporabljam izkljucno prenosnik in ne pomnim kdaj bi nazadnje kaj nanj priklapljal. za predstavitve uporabljam apple tv, za prenos datotek imam 1TB DropBox, 200GB iCloud in AirPort TimeCapsule z 2TB.

nikolahodin ::

hojnikb je izjavil:

>USB ključki,a to še obstaja v času ko imaš praktično zastonj vse lahko v oblaku, miši so brezžične ?

seveda obstaja. Je pa njihov pomen vedno manjši, kot pri optičnih medijih.


Jst mam raje fajle na mojem usb kjučku kakor pa v oblaku. V oblaku ti lahko nekgdo gleda kaj imaš gor ( nepoblačeni obiskovalci ).

m0LN4r ::

No, saj če si 90% časa gibaš v okolju kjer maš dostop do _zelo dobre_ linije. Ni problem.
Ampak a ni poanta te MPB tablice z ekranom, da dolgo zdrži in hodiš čimveč znjo naokoli ?

1USB je neumnost, celo pa za napravo takega ranga. Pač šparal so z controlerjem in stem povezanimi zadevami.

Če pa vse te naštete izgovore seštejemo pa se vprašam, zakaj sploh uporabljate zadevo? Ena 200EUR draga kitajska tablica zna vse te obične stvari glihtko fenomenalno opravit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

leiito ::

Nummy je izjavil:

mitja73 je izjavil:

Res ste mi res hecni ko tisti ki nikoli ne bodo uporabljali Appla moti ravno vse na Applu.
Pač določeni izdelki niso namenjeni za vas, so pa namenjeni za ostalih 95% uporabnikov.

Večina povprečnih uporabnikov ne priključi na prenosnik ničesar več razen napajanja. USB ključki,a to še obstaja v času ko imaš praktično zastonj vse lahko v oblaku, miši so brezžične ?

Vse lepo in prav, ampak pri USB3.1 rabiš vsaj 2 porta. Enega za napajanje in enega za zunanji monitor. Miš je brezžična, tipkovnica vgrajena. Pa še opcijo imaš potem inštalirat/skopirat kaj iz USB ključka brez da bi odklapljal vse.

Pri nas v firmi vsi na prenosnikih in zraven še zunanji monitor, ko greš domov, neseš prenosnik s sabo in potem delaš doma naprej če ti paše, tak da output za monitor MORA bit poleg samega napajanja, če ne si tu pač omejen na trajanje baterije in potem ali se slikaj ali pa dodatni monitor in polnit računalnik.

Kar se tiče pa ostalih stvari, ja USB-jev tabiš precej malo, sam sem še vedno pristaš kabelskih zadev, zato kupujem tipkovnice in miške še vedno na kabel. So še najbolj točne in ne crknejo, ko jih najbolj rabiš v nedeljo popoldne, ko nimaš kje dobiti baterij. Tud sam ne štekam tega hudega rezanja USB portov, trenutno na mojem macu samo 4 in moram včasih kako stvar vreči ven, da priklopim kaj drugega. Zoprno.

Kot pa že rekel: prenosnik je res lep ko pr norcih, ampak za 100-200EUR več in dobiš 13" rMBP z 16GB RAM-a in imaš gor polno USB-jev + še boljšo grafično. Tole je res bolj mišljeno kot napol tablica kot pa za kako bolj hudo delo. Mogoče še za brskanje po internetu pa kako pisanje, ampak jaz si ne predstavljam imeti samo en monitor tudi za brskanje po internetu...


Se šališ? Tipkovnice in miške brez žice crkujejo, baterij se pa v nedeljo ne dobi? Applov Magic TrackPad in BT keyboard ne crkuje. Za druge ne vem, pri Applu je namerno tako narejeno, da ne crkuje, še najmanj v nedeljo.

Baterije so najbolj klasične mignonke, na vsaki pumpi jih imajo, če že nočeš investirat v paket Duracelovih ali rechargabilnih.

Ko bo naslednje leto Apple lansiral Macbook z brezžičnim polnjenjem, sploh ne bo več nobenega porta, dotlej lahko kupiš pa une razdelilce, ki iz enega usb nardijo 5.

Kabli so stvar preteklosti, koristni samo da se kaj zatakne in prevrne, sicer pa je prihodnost brezžična in Apple se tega zaveda, ne pa da bi hotel pri bilijardah služiti še s konverterji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

hojnikb ::

> Za druge ne vem, pri Applu je namerno tako narejeno, da ne crkuje, še najmanj v nedeljo.

:)):)):))
Namerno narejeno, da ne crkne. Pa dej no, kake pokate.
#brezpodpisa

Meizu ::

Edini problem brezžičnosti je ping. Ping je pa lahko velik problem.

hojnikb ::

Pa motnje. Če imaš shitload naprav brežžično in veliko uporabnikov, je lahko to recept za zabavo.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Celo uni airi so bli tko narjeni v katerih so se grafe magično popravljale :)

Mah čuj ta folk dela z i3_U_+HD44/200, misliš da opazijo ping?
Bi mu dal notr core 2 duota pa fake miško z aliexpresa pa še to nebi opazli.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hotwheels ::

Če bi naredili magsafe + usb bi bilo top, zdaj pa je problem, da me moreš (lahko z dragimi dodatki) istočasno polnit računalnika in uporabljat usb ključ/zunanji monitor itd. Za povrh pa je magsafe imel še magnetni kontakt, če si pomotoma potegnil kabel.
@m0LN4r, zakaj? Za delo povprečnega uporabnika je dovolj, ne rabiš imet plastike, ne rabiš gledat kje bo ven pihalo, vseeno pa imaš polno funkcionalnost računalnika. Kdor si ga lahko privošči jaz ne vidim problema. Če ne rabiš gledat na ceno, je to za povprečnega uporabnika top zadeva.

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Npr. sam nucam mbpja za glasbeno produkcijo. Zadnja stvar, ki mi manjka je ta, da bom moral gonit studijske komponente brezžično. To je tak recept za katastrofo, da me že samo misel na to zmrazi.

Hvala in ne hvala.

m0LN4r ::

@m0LN4r, zakaj?

Zlate peščene ure bolj natačno kažejo čas, kot kaka povprečna plastična športna ura...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Meizu ::

Dejstvo je, da je brezžična povezava lahko bonus alternativa za nekoga, ki to potrebuje za neko pisarniško ali zelo mobilno delo. Nikakor pa brezžična povezava (vsaj v današnji obliki) ne more niti približno pretdstavljati popolne zamenjave povezave preko kabla.

Zadeva je preveč situacijska, medtem ko uporaba nekaterih komponent z brezžično povezavo pridobi na praktičnosti, jo druga kompletno izgubi.

taddeo ::

Jaz komaj čakam na izid Apple Watch! Kupil bom "sport" verzijo..mi je zelo lepa in tudi os mi je všeč..

leiito ::

Bomo videli koliko časa bo rabil Xiaomi, da naredi multiboot klon Da Watcha za $9.99. Oni imajo tudi občutek za lep dizajn.

Nummy ::

leiito je izjavil:

Nummy je izjavil:

mitja73 je izjavil:

Res ste mi res hecni ko tisti ki nikoli ne bodo uporabljali Appla moti ravno vse na Applu.
Pač določeni izdelki niso namenjeni za vas, so pa namenjeni za ostalih 95% uporabnikov.

Večina povprečnih uporabnikov ne priključi na prenosnik ničesar več razen napajanja. USB ključki,a to še obstaja v času ko imaš praktično zastonj vse lahko v oblaku, miši so brezžične ?

Vse lepo in prav, ampak pri USB3.1 rabiš vsaj 2 porta. Enega za napajanje in enega za zunanji monitor. Miš je brezžična, tipkovnica vgrajena. Pa še opcijo imaš potem inštalirat/skopirat kaj iz USB ključka brez da bi odklapljal vse.

Pri nas v firmi vsi na prenosnikih in zraven še zunanji monitor, ko greš domov, neseš prenosnik s sabo in potem delaš doma naprej če ti paše, tak da output za monitor MORA bit poleg samega napajanja, če ne si tu pač omejen na trajanje baterije in potem ali se slikaj ali pa dodatni monitor in polnit računalnik.

Kar se tiče pa ostalih stvari, ja USB-jev tabiš precej malo, sam sem še vedno pristaš kabelskih zadev, zato kupujem tipkovnice in miške še vedno na kabel. So še najbolj točne in ne crknejo, ko jih najbolj rabiš v nedeljo popoldne, ko nimaš kje dobiti baterij. Tud sam ne štekam tega hudega rezanja USB portov, trenutno na mojem macu samo 4 in moram včasih kako stvar vreči ven, da priklopim kaj drugega. Zoprno.

Kot pa že rekel: prenosnik je res lep ko pr norcih, ampak za 100-200EUR več in dobiš 13" rMBP z 16GB RAM-a in imaš gor polno USB-jev + še boljšo grafično. Tole je res bolj mišljeno kot napol tablica kot pa za kako bolj hudo delo. Mogoče še za brskanje po internetu pa kako pisanje, ampak jaz si ne predstavljam imeti samo en monitor tudi za brskanje po internetu...


Se šališ? Tipkovnice in miške brez žice crkujejo, baterij se pa v nedeljo ne dobi? Applov Magic TrackPad in BT keyboard ne crkuje. Za druge ne vem, pri Applu je namerno tako narejeno, da ne crkuje, še najmanj v nedeljo.

Baterije so najbolj klasične mignonke, na vsaki pumpi jih imajo, če že nočeš investirat v paket Duracelovih ali rechargabilnih.

Ko bo naslednje leto Apple lansiral Macbook z brezžičnim polnjenjem, sploh ne bo več nobenega porta, dotlej lahko kupiš pa une razdelilce, ki iz enega usb nardijo 5.

Kabli so stvar preteklosti, koristni samo da se kaj zatakne in prevrne, sicer pa je prihodnost brezžična in Apple se tega zaveda, ne pa da bi hotel pri bilijardah služiti še s konverterji.

Been there, done that. Crkuje vse živo, tudi apple miška in tipkovnica crkneta ko je najmanj treba. Probal brezžično, sami problemi, od interferenc s telefonom, pa potem polnilne baterije niso šle not, pa netočnost,... ne hvala. Pa tud apple miške mi nikakor ne dopadejo. Sej je fajn tist kolešček, ampak gumbi so pa tečno narejeni, prtisnem levga, pa se klikneta oba, prtisnem desnga pa se spet klikneta oba... ma mrš pa taka miš. Prisegam na svojo razer, ki je točna do pikice milimetra in vsakega pixla na monitorju, pa še 12 dodatnih gumbov za makrote na dosegu palca!
Tipkovnico pa furam apple-ovo, žično. To pa edino kar je fajna, pa še F tipke so vse do F19, kar pride super kul prav v photoshop-u in še nekaterih programih. Edin kar mi gre na jetra je to, da apple ni sposoben naredit ene navadne desktop tipkovnice z osvetlitvijo, na trgu pa ni nobene mac tipkovnice, ki bi bla na kabel, bila osvetljena in imela numerični del (yes I need it!!!111oneoneone). Tiste krajše verzijo mi niso fajn. Zdej pa tiste USB lučke gonim, ki crknejo na vsake 2 mesca iz conrad-a (tud za to gre en port), da si osvetljujem tipkovnco (ja včasih falim kako tipko pa morm pogledat, jeba ko maš miljavžnt bližnc).

roli ::

Meizu je izjavil:

A je možno tele 13 colske mbpje dobit tudi z 16gb rama? Al je fizično zaklenjen na 8?

Hiter odgovor na tole vprašanje - ja je.
http://www.apple.com/macbook-pro/specs-...

Po novem lahko v 13" MBPjih dobiš tudi 16GB RAMa. Kar je precej lepo. Jaz sicer zadnje čase opažam, da rabim svojega 13" MBPja (early 2011 model) malo nadgradit. Ampak po pravici povedano bom verjetno še eno generacijo počakal. Rabim malo večji preskok kot tole kar so sedaj predstavili.
http://www.r00li.com

Markoff ::

leiito je izjavil:

Baterije so najbolj klasične mignonke, na vsaki pumpi jih imajo, če že nočeš investirat v paket Duracelovih ali rechargabilnih.

Ko bo naslednje leto Apple lansiral Macbook z brezžičnim polnjenjem, sploh ne bo več nobenega porta, dotlej lahko kupiš pa une razdelilce, ki iz enega usb nardijo 5.

Kabli so stvar preteklosti, koristni samo da se kaj zatakne in prevrne, sicer pa je prihodnost brezžična in Apple se tega zaveda, ne pa da bi hotel pri bilijardah služiti še s konverterji.

Uf, kako zastarelega se počutim. Miš in tipkovnica na kabel, klasični desktop PC, 8 USB portov, ne uporabljam megle, pardon, oblaka, ... no, ja, s temi zastarelimi kištami, ki jih uporabljam, vsaj kaj uspem narediti. Za razliko od igračk, imenovanih pametni telefoni, tablice, ... efficiency down the drain.

Prihodnost brez kablov? Ko boš filal električni avto (thanks to econazis) po 2x na dan z 10 kg kablom, boš videl prihodnost. Ali misliš, da bomo več 10 kWh baterije filal na daljavo s konkretnimi izgubami?

Naprave brez kablov so fine. Žal niso vse zelo uporabne.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Meizu ::

roli je izjavil:

Meizu je izjavil:

A je možno tele 13 colske mbpje dobit tudi z 16gb rama? Al je fizično zaklenjen na 8?

Hiter odgovor na tole vprašanje - ja je.
http://www.apple.com/macbook-pro/specs-...

Po novem lahko v 13" MBPjih dobiš tudi 16GB RAMa. Kar je precej lepo. Jaz sicer zadnje čase opažam, da rabim svojega 13" MBPja (early 2011 model) malo nadgradit. Ampak po pravici povedano bom verjetno še eno generacijo počakal. Rabim malo večji preskok kot tole kar so sedaj predstavili.



Hvala ti. Sam ja... 160 funtov za nadgradnjo na 16gb... :/

leiito ::

Nummy je izjavil:

leiito je izjavil:

Nummy je izjavil:

mitja73 je izjavil:

Res ste mi res hecni ko tisti ki nikoli ne bodo uporabljali Appla moti ravno vse na Applu.
Pač določeni izdelki niso namenjeni za vas, so pa namenjeni za ostalih 95% uporabnikov.

Večina povprečnih uporabnikov ne priključi na prenosnik ničesar več razen napajanja. USB ključki,a to še obstaja v času ko imaš praktično zastonj vse lahko v oblaku, miši so brezžične ?

Vse lepo in prav, ampak pri USB3.1 rabiš vsaj 2 porta. Enega za napajanje in enega za zunanji monitor. Miš je brezžična, tipkovnica vgrajena. Pa še opcijo imaš potem inštalirat/skopirat kaj iz USB ključka brez da bi odklapljal vse.

Pri nas v firmi vsi na prenosnikih in zraven še zunanji monitor, ko greš domov, neseš prenosnik s sabo in potem delaš doma naprej če ti paše, tak da output za monitor MORA bit poleg samega napajanja, če ne si tu pač omejen na trajanje baterije in potem ali se slikaj ali pa dodatni monitor in polnit računalnik.

Kar se tiče pa ostalih stvari, ja USB-jev tabiš precej malo, sam sem še vedno pristaš kabelskih zadev, zato kupujem tipkovnice in miške še vedno na kabel. So še najbolj točne in ne crknejo, ko jih najbolj rabiš v nedeljo popoldne, ko nimaš kje dobiti baterij. Tud sam ne štekam tega hudega rezanja USB portov, trenutno na mojem macu samo 4 in moram včasih kako stvar vreči ven, da priklopim kaj drugega. Zoprno.

Kot pa že rekel: prenosnik je res lep ko pr norcih, ampak za 100-200EUR več in dobiš 13" rMBP z 16GB RAM-a in imaš gor polno USB-jev + še boljšo grafično. Tole je res bolj mišljeno kot napol tablica kot pa za kako bolj hudo delo. Mogoče še za brskanje po internetu pa kako pisanje, ampak jaz si ne predstavljam imeti samo en monitor tudi za brskanje po internetu...


Se šališ? Tipkovnice in miške brez žice crkujejo, baterij se pa v nedeljo ne dobi? Applov Magic TrackPad in BT keyboard ne crkuje. Za druge ne vem, pri Applu je namerno tako narejeno, da ne crkuje, še najmanj v nedeljo.

Baterije so najbolj klasične mignonke, na vsaki pumpi jih imajo, če že nočeš investirat v paket Duracelovih ali rechargabilnih.

Ko bo naslednje leto Apple lansiral Macbook z brezžičnim polnjenjem, sploh ne bo več nobenega porta, dotlej lahko kupiš pa une razdelilce, ki iz enega usb nardijo 5.

Kabli so stvar preteklosti, koristni samo da se kaj zatakne in prevrne, sicer pa je prihodnost brezžična in Apple se tega zaveda, ne pa da bi hotel pri bilijardah služiti še s konverterji.

Been there, done that. Crkuje vse živo, tudi apple miška in tipkovnica crkneta ko je najmanj treba. Probal brezžično, sami problemi, od interferenc s telefonom, pa potem polnilne baterije niso šle not, pa netočnost,... ne hvala. Pa tud apple miške mi nikakor ne dopadejo. Sej je fajn tist kolešček, ampak gumbi so pa tečno narejeni, prtisnem levga, pa se klikneta oba, prtisnem desnga pa se spet klikneta oba... ma mrš pa taka miš. Prisegam na svojo razer, ki je točna do pikice milimetra in vsakega pixla na monitorju, pa še 12 dodatnih gumbov za makrote na dosegu palca!
Tipkovnico pa furam apple-ovo, žično. To pa edino kar je fajna, pa še F tipke so vse do F19, kar pride super kul prav v photoshop-u in še nekaterih programih. Edin kar mi gre na jetra je to, da apple ni sposoben naredit ene navadne desktop tipkovnice z osvetlitvijo, na trgu pa ni nobene mac tipkovnice, ki bi bla na kabel, bila osvetljena in imela numerični del (yes I need it!!!111oneoneone). Tiste krajše verzijo mi niso fajn. Zdej pa tiste USB lučke gonim, ki crknejo na vsake 2 mesca iz conrad-a (tud za to gre en port), da si osvetljujem tipkovnco (ja včasih falim kako tipko pa morm pogledat, jeba ko maš miljavžnt bližnc).


to each his own. Jaz uporabljam magic track pad, ki je, khm, magičen, vse precizno, mehko, gladko in brezžično. Komaj čakam, da preizkusim metuljasto tipkovnico. To je en tistih detajlov, na katerega pomisli samo Apple, zihr so imeli enormno testno ekipo tipkarjev, ki so preizkušali različne rešitve iz narave dokler niso našli optimalne solucije pri metulju.

Btw, škoda za magsafe, tudi to je bila ena v stotini majhnih, ampak briljantnih in zelo koristnih rešitev, ki jih najdeš samo pri Applu.

settler ::

Čudno da recimo Sony ni uveljavil magsafe-a, glede na to da izvira ideja od tam.

artplant ::

Markoff je izjavil:

artplant je izjavil:

Men se bo zmešal od vse te Apple lepote, prefinjenosti in dizajna, sploh pa novih možnosti uporabe, ki jih tak rekordno tanek izdelek omogoča! Ta stroj kljub 1 USB portu sedaj res omogoča profesionalno delo ker z običajnimi PC škropilnicami nikamor ne prideš. Posebej veliko mi pomeni nov metuljasti sistem pod tipkami zaradi katerega je lahko že itak rekordno tanek računalnik tanjši še za pol milimetra! Krasno, luv it!

Še en kandidat za Eplovo stranko. :)

digitalcek je izjavil:

Markoff je izjavil:

.....koliko ste že rekli, da hočete imeti za tisto staro violino?


Miljon in pol dolarjev. Pa niti ni stradivarka. Je pa bila rešena s Titanika. Edina rešena violina s Titanika...:)

I'll buy that for a dollar!


Eh Markoff ... sarkazem! Kwa čmo - se bom drugič bol potrudu ;)

Masamune ::

Del debate, ki se nanaša na _pomankanje_ priklučkov v novem MB me spominja na debato, ko je apple začel prodajati prenosnike brez optične enote. Seveda se strinjam tudi z argumenti nekaterih, ki te priključke potrebujejo in se zaradi tega ne bodo odločili za nakup prenosnika, ki teh priključkov nima - zato pa apple ne prodaja samo enega modela, ampak več različnih možnih kombinacij, da zadovoli čimvečje število potencialnih kupcev. Seveda vseh ne bo nikoli.

Zame osebno to ni nobena tragedija. Imam prenosnik že vrsto let in upam si trditi, da zandjih pet let nisem vanj vklopil nič drugega razen napajalnika. Zunanji disk imam v mreži, ko pa na njem delam bolj intenzivno, za kar potrebujem miško (teh trackpadov se nekako nikoli nisem uspel navaditi), priklopim bluetooth miško. Pri nas doma prenosnik uporabljata predvsem žena in hčerka, ki ga uporabljata na kavču, v kuhinji, v postelji,... Hočem reči, da prenosnik nima stalnega mesta (niti za polnjenje) in ga uporabljamo na različnih mestih - saj zato pa je prenosnik. Če pa v tak računalnik priklopiš kup stvari, pa prenosna dimenzija takšne napreve (po moje) izgubi pomen. Mislim, da je apple s to napravo ciljal predvsem na ljudi, ki bi prenosnik uporablajli na tak način, glede na to, da so stavili vse na njegovo prenosnost. Za drgačne načine uporabe ima na voljo še vedno MBR modele. Brezveze se kregat kaj je prav in kaj ne... Vsi imate/imamo svoj prav in prav je tako.
lp, j

s1m0n ::

Ta poteza samo en USB C je bila planirana, da bodo lahko z adapterji še dodatno poračunal.
Ja enim je en priključek dovolj ampak ne skupaj s priključkom za polnit naprava :)

mitja73 ::

Malo branja za vse vernike "budget" izdelkov - https://unicornfree.com/2015/nobody-wil...

mrdaco ::

Masamune je izjavil:

Del debate, ki se nanaša na _pomankanje_ priklučkov v novem MB me spominja na debato, ko je apple začel prodajati prenosnike brez optične enote. Seveda se strinjam tudi z argumenti nekaterih, ki te priključke potrebujejo in se zaradi tega ne bodo odločili za nakup prenosnika, ki teh priključkov nima - zato pa apple ne prodaja samo enega modela, ampak več različnih možnih kombinacij, da zadovoli čimvečje število potencialnih kupcev. Seveda vseh ne bo nikoli.

Zame osebno to ni nobena tragedija. Imam prenosnik že vrsto let in upam si trditi, da zandjih pet let nisem vanj vklopil nič drugega razen napajalnika. Zunanji disk imam v mreži, ko pa na njem delam bolj intenzivno, za kar potrebujem miško (teh trackpadov se nekako nikoli nisem uspel navaditi), priklopim bluetooth miško. Pri nas doma prenosnik uporabljata predvsem žena in hčerka, ki ga uporabljata na kavču, v kuhinji, v postelji,... Hočem reči, da prenosnik nima stalnega mesta (niti za polnjenje) in ga uporabljamo na različnih mestih - saj zato pa je prenosnik. Če pa v tak računalnik priklopiš kup stvari, pa prenosna dimenzija takšne napreve (po moje) izgubi pomen. Mislim, da je apple s to napravo ciljal predvsem na ljudi, ki bi prenosnik uporablajli na tak način, glede na to, da so stavili vse na njegovo prenosnost. Za drgačne načine uporabe ima na voljo še vedno MBR modele. Brezveze se kregat kaj je prav in kaj ne... Vsi imate/imamo svoj prav in prav je tako.


Ti si pa res en vernik. Vidim da ti je prenosnik samo za doma, kar pa ne opravičuje imena prenosnik. Jaz nujno rabim usb, že zaradi multimedije, v primeru, da prisem prenosnik na vikend, in si tukaj želim na medijskem predvajalniku ogledat kak film. Seveda je za to nujen USB. Potem spet priprava boot USB ključkov na terenu ali pri stranakah, pri tem je nujen 2x USB, saj imam vse ISO fajle na zunanjih medijih. Da ne omenim, da moram ravno preko USB-ja nosit vsebine v službo, če želim posnet CD ali DVD, ker seveda, kot ti trdiš optične enote že desetletje niso pomembne.

Pa si lastim Macbooka pro, da neboš mislil da sem Apple hejter.

m0LN4r ::

mitja73 je izjavil:

Malo branja za vse vernike "budget" izdelkov - https://unicornfree.com/2015/nobody-wil...

Ja lepo piše, da neumnost kupcev ne pozna meja. Opravičil za nakup je naštel veliko, pa izpostavil je statusni simbol, kot applov cilj in nič drugega.
Saj to se že zelo dolgo ve.

Zanimiv je fenomen, kako se eni počutijo užaljene, ko je njihov statusni simbol ponižan... Predvsem avtorji takih člankov, heh

Saj ni redkost tudi meg povprečnimi ljudmi, drag avto pa živeti pri mamici. Ali pa McDonals delavec z celo iPanogo doma pa 50EUR naročnine in brez dnara za najemnino :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

zihr so imeli enormno testno ekipo tipkarjev, ki so preizkušali različne rešitve iz narave dokler niso našli optimalne solucije pri metulju.

Naprimer, točno taki.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Lonsarg ::

Res je en prikljucek za naprave je naceloma dovolj za veliko vecino, ampak tukaj je poudarek za naprave, potem pa pride se polnjenje v igro. Jat sem se za svoj tablet kupil adapter, da lahko hkrati polnem in imam eno napravo.

Pa z tem ne mislim periferije, tisto sem saltal ze na bluetooth, ceprav bluetooth misk sploh se ni toliko na trgu.

driver_x ::

m0LN4r je izjavil:

mitja73 je izjavil:

Malo branja za vse vernike "budget" izdelkov - https://unicornfree.com/2015/nobody-wil...

Ja lepo piše, da neumnost kupcev ne pozna meja. Opravičil za nakup je naštel veliko, pa izpostavil je statusni simbol, kot applov cilj in nič drugega.
Saj to se že zelo dolgo ve.

Zanimiv je fenomen, kako se eni počutijo užaljene, ko je njihov statusni simbol ponižan... Predvsem avtorji takih člankov, heh

Saj ni redkost tudi meg povprečnimi ljudmi, drag avto pa živeti pri mamici. Ali pa McDonals delavec z celo iPanogo doma pa 50EUR naročnine in brez dnara za najemnino :)


A pol mi to uro odsvetuješ?

m0LN4r ::

Ne. Ni moj problem.

Btw:


Designer Bluetooth Desktop: Microsoft, če vam zmanjka priključkov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

driver_x ::

m0LN4r je izjavil:

Ne. Ni moj problem.


Sprašujem zato, ker sem dobil vtis da si edini poklican za odločanje o tem, kaj kdo rabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

m0LN4r ::

Nevem, kje sem to zapisal. Pomota.

Nekaj rabiti (potrebovati) in kupčeva neumnost ni isto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Markoff ::

artplant je izjavil:

Eh Markoff ... sarkazem! Kwa čmo - se bom drugič bol potrudu ;)

Vem, da je bil sarkazem. Jaz sem na kup sarkazma dodal še svojega. :)
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Invictus ::

mrdaco je izjavil:


Ti si pa res en vernik. Vidim da ti je prenosnik samo za doma, kar pa ne opravičuje imena prenosnik. Jaz nujno rabim usb, že zaradi multimedije, v primeru, da prisem prenosnik na vikend, in si tukaj želim na medijskem predvajalniku ogledat kak film. Seveda je za to nujen USB. Potem spet priprava boot USB ključkov na terenu ali pri stranakah, pri tem je nujen 2x USB, saj imam vse ISO fajle na zunanjih medijih. Da ne omenim, da moram ravno preko USB-ja nosit vsebine v službo, če želim posnet CD ali DVD, ker seveda, kot ti trdiš optične enote že desetletje niso pomembne.

Pa si lastim Macbooka pro, da neboš mislil da sem Apple hejter.

Delo računalničarja je še kaj drugega kot pisanje ISOtov na CDje in USBje.

Pri mojem delu imam USB samo zaradi miške. Ostalo dela preko mreže ...

Sam bi si žele 14 inčnega novega MacBooka ... 12 inčni je premajhen. Ima pa svoj zelo velik trg. Ker povprečni uporabniki preprosto ne rabijo vmesnikov. Če so tablice dovolj dobre, bo tudi ta novi Mac. Da ne govorim o večjih podjetjih kjer je tako ali tako vse online, in so USB ključki prepovedani ...

m0LN4r je izjavil:


Saj ni redkost tudi meg povprečnimi ljudmi, drag avto pa živeti pri mamici. Ali pa McDonals delavec z celo iPanogo doma pa 50EUR naročnine in brez dnara za najemnino :)

Isto velja za vse, ki si lastijo drag pametn telefon. Saj Android ni omejen navzgor na 100 EUR. Samsung lepo stane 900 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

m0LN4r ::

Maš prav, tut raztrgane kavbojke so ble _IN_ (uspešnica) pa dražje kot cele. So še btw? Aja, pajkice so zdaj (all seasons)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

leiito ::

m0LN4r je izjavil:

mitja73 je izjavil:

Malo branja za vse vernike "budget" izdelkov - https://unicornfree.com/2015/nobody-wil...

Ja lepo piše, da neumnost kupcev ne pozna meja. Opravičil za nakup je naštel veliko, pa izpostavil je statusni simbol, kot applov cilj in nič drugega.
Saj to se že zelo dolgo ve.

Zanimiv je fenomen, kako se eni počutijo užaljene, ko je njihov statusni simbol ponižan... Predvsem avtorji takih člankov, heh

Saj ni redkost tudi meg povprečnimi ljudmi, drag avto pa živeti pri mamici. Ali pa McDonals delavec z celo iPanogo doma pa 50EUR naročnine in brez dnara za najemnino :)


Sicer gre itak samo za en blog, subjektivno mnenje ene osebe, ampak nikjer ne piše, da je statusna simbolika Applov cilj, temveč da ne gre spregledati, da so Applovi izdelki statusni simbol na emerging markets, posebno na Kitajskem. V razvitih državah namreč niso, nikakor, še v Sloveniji ne, vsaj ne v mestih, morda kje v ruralnih okoljih.

Ampak tudi če bi Applovi (ali pa špica Samsunga ipd) izdelki bili statusni simbol, kaj je s tem narobe? Če je nekdo deloven in/ali nadarjen in je za to vsaj približno pošteno nagrajen, ali pa če je denar podedoval, kaj je narobe s statusnimi simboli? Smo pač potrošniška družba, dostop do najboljših samic je pogojen z materialnim uspehom in s statusnim simboli subjekti pač izkazuje svoj status, kaj pa naj bi, hodili naokrog s plačilno listo ali bančnim izpiskom?

gddr85 ::

edin to je, da najbrž ne palijo vsi na to, tud vse najboljše samice ne, karkol že to pomeni

driver_x ::

Če je že debata o statusnem simbolu, potem bi to lahko bila od Appla le tista ura za 10k, pa še z njo je problem, ker se ne vidi od daleč.

m0LN4r ::

dostop do najboljših samic je pogojen z materialnim uspehom

Žal za nekatere je res tako, se strinjam. Tut pri raznih živalih je tko. Lepše perje -> samica -> parjenje.

Nevem kako, ampak ravno delavni/nadarjeni, se ne razkazujejo na tak način, ker jim ni treba.

V razvitih državah namreč niso, nikakor, še v Sloveniji ne, vsaj ne v mestih,

Haha, malo bo treba več med ljudi. Predvsem v kak center, trg, kjer so taki kot jih opisuješ. Reveži z statusnim simbolom, ki iščejo najcenejšo kavo v mestu, da dobijo s telefonom samico.

nekdo deloven in/ali nadarjen

Takšni ljudje se načeloma ne važijo in razkazujejo, ker ni potrebe po tem.

Torej, če maš najboljšo samico brez tega, si še to nabavim pa bom mel harem... No pa saj sem rekel, da si bom kupil tega novega MPBja za kavice z šefom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

s1m0n ::

Žal tudi sam opažam iz kroga kolegov, ki nimajo niti za kavico, da okoli lečejo z ta zadnjim iPhone modelom in 50EUR naročnine.

Ampak, če se ti telefon tak dopade zakaj ne. Tudi sam bi mel tak telefon a ne od Appla in ne z iOS. Žal ni nobenega solidnega na Android strani razen HTC z M8/M9.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Masamune ::

mrdaco je izjavil:

Masamune je izjavil:

Del debate, ...
blablabla
Vsi imate/imamo svoj prav in prav je tako.


Ti si pa res en vernik. Vidim da ti je prenosnik samo za doma, kar pa ne opravičuje imena prenosnik. Jaz nujno rabim usb, že zaradi multimedije, v primeru, da prisem prenosnik na vikend, in si tukaj želim na medijskem predvajalniku ogledat kak film. Seveda je za to nujen USB. Potem spet priprava boot USB ključkov na terenu ali pri stranakah, pri tem je nujen 2x USB, saj imam vse ISO fajle na zunanjih medijih. Da ne omenim, da moram ravno preko USB-ja nosit vsebine v službo, če želim posnet CD ali DVD, ker seveda, kot ti trdiš optične enote že desetletje niso pomembne.

Pa si lastim Macbooka pro, da neboš mislil da sem Apple hejter.


Pa saj si napisal isto kakor jaz. Potrebe ljudi so različne in NEMOGOČE je z eno napravo potešiti vseh želja različnih ljudi. Vsak si kupi tisto kar njemu odgovarja. Pravim samo, da ne razumem ljudi, ko jamrajo, da je tanov MB za en k... ker nima praktično nobenga prključka, če pa je več kot očitno, da potemtakem ta računalnik ni namenjem njim, ampak so za njih drugi modeli. Enim odgovarja in si ga bodo kupili, drugim ne in bodo kupili drug model oz. bodo kupili pri konkurenci. In vsaka debata kaj je "prav" in kaj je "dobro" je že v osnovi zgrešena in totalno neproduktivna. Ali se je Apple odločil prav, pa bo pokazal čas. Tudi ne bi bilo prvič, da se moti...
lp, j

Lonsarg ::

Gre za to, da nobenega ne bi motil dodaten port, medtem ko marsikoga bo motila odsotnost. Torej se ni odločil za prav noben segment uporabnikov z tako odločitvijo. Segment uporabnikov, ki bi imel kaj proti še enemu portu ne obstaja.

s1m0n ::

Ah tiste, ki bodo novega MacBooka nabavli to ne skrbi bodo že nabavni dodaten adapter (hub)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Nummy ::

Lonsarg je izjavil:

Gre za to, da nobenega ne bi motil dodaten port, medtem ko marsikoga bo motila odsotnost. Torej se ni odločil za prav noben segment uporabnikov z tako odločitvijo. Segment uporabnikov, ki bi imel kaj proti še enemu portu ne obstaja.

Poleg tega pa nikakor ni logična poteza cena tega novega modela, saj je praktično enaka kot 1 inč večji model, ki ima boljši hardware le ni tako tanek in ima slabšo baterijo. Če bi bil vsaj 200-400€ cenejši kot 13" rMBP bi človek rekel: ajde pade nekam vems med air in pro serijo, tak pa po ceni pro, po specifikacijah pa komajda air.

Ne res zanima kateri "znalac" postavlja cene pri Apple-u, ker včasih so res pošteno zgrešene in se mi zdi, da je bil model mal pijan, ko je cifre pisal.

leiito ::

m0LN4r je izjavil:

dostop do najboljših samic je pogojen z materialnim uspehom

Žal za nekatere je res tako, se strinjam. Tut pri raznih živalih je tko. Lepše perje -> samica -> parjenje.

Nevem kako, ampak ravno delavni/nadarjeni, se ne razkazujejo na tak način, ker jim ni treba.

V razvitih državah namreč niso, nikakor, še v Sloveniji ne, vsaj ne v mestih,

Haha, malo bo treba več med ljudi. Predvsem v kak center, trg, kjer so taki kot jih opisuješ. Reveži z statusnim simbolom, ki iščejo najcenejšo kavo v mestu, da dobijo s telefonom samico.

nekdo deloven in/ali nadarjen


Takšni ljudje se načeloma ne važijo in razkazujejo, ker ni potrebe po tem.

Torej, če maš najboljšo samico brez tega, si še to nabavim pa bom mel harem... No pa saj sem rekel, da si bom kupil tega novega MPBja za kavice z šefom.


Povsem legitimen biološki interes samic je, da iščejo materialno varnost zase in mladiče, enako kot samci iščemo zdrave samice z boki vs. pas v zlatem rezu in primerne mlečne žleze. Tako je povsod. Je pa res, da smo mi pač Balkan, kjer je vrednota znajti se v balkanskem pomenu besede in da šteje v družbi nasploh skoraj izključno materialni uspeh, ne glede na morebitno sporno poreklo. V državah s protestantsko etiko veljajo preveč očitni statusni simboli za znak slabega okusa.

Ampak Applovi izdelki to res niso, ker so znak dobrega okusa.

m0LN4r ::

Dokler ma gor jabko pa tak lepo reklamo, bo šlo kot vroče žemlj-iCe, pa lahko prodajajo madžarski breskov kompot v alu konzervi.
Isto, kot AGT, folk še kr kupuje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gddr85 ::

damn, sam tist škorpijon pa res dobr zgleda :D

HeMan ::

Lonsarg je izjavil:

Gre za to, da nobenega ne bi motil dodaten port, medtem ko marsikoga bo motila odsotnost. Torej se ni odločil za prav noben segment uporabnikov z tako odločitvijo. Segment uporabnikov, ki bi imel kaj proti še enemu portu ne obstaja.


Verjetno jim je bil cilj da naredijo maksimalno tanek prenosnik. Dodaten port pa bi verjetno na to vplival.

hojnikb ::

HeMan je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Gre za to, da nobenega ne bi motil dodaten port, medtem ko marsikoga bo motila odsotnost. Torej se ni odločil za prav noben segment uporabnikov z tako odločitvijo. Segment uporabnikov, ki bi imel kaj proti še enemu portu ne obstaja.


Verjetno jim je bil cilj da naredijo maksimalno tanek prenosnik. Dodaten port pa bi verjetno na to vplival.

Bullshit in Zenbook ux305 je dokaz, da se da spravit usb porte tudi v tanjši body.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čez dober teden prihaja macOS Sierra

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4214654 (11572) matijadmin
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17456980 (49354) Nummy
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795575 (84673) amacar
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127073 (23031) SkipEU
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438194 (33550) dejanslo

Več podobnih tem