» »

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav

artplant ::

Mogoče ni njihova pogruntavščina, je pa najlepši! In ge-ni-a-len! >:)

mitja73 ::

s1m0n je izjavil:

Če je Apple kaj pogruntal je to, da lahko šibko robo spraviš v lepo ohišje in ga drago prodaš!
So pa res edini, ki naredijo tak dizajn, ki je pač top po kvaliteti izdelave kot po izgledu in občutku.

Za uro me niti ne zanima ampak MB je katastrofa. Kaj jih je prijelo? To tekmovanje za čim tanjši prenosnik/telefon/tablico mora prenehat, ker trpi vse ostalo.


Šibko robo ? Se vidi da sploh ne veš kaj je v njihovih izdelkih.
Ne gredo se pa gaming scene in preseravanja z benchmarki.

Invictus ::

hojnikb je izjavil:


Dejmo se ne delat, da je Apple prvi z usb3.1, kaj šele da je to njihova pogruntavščina.

Saj ni, sam prvi ga je uporabil v nekem množičnem laptopu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mufasa ::

15 pro se ni zadnega intla not?
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

s1m0n ::

Invictus je izjavil:

hojnikb je izjavil:


Dejmo se ne delat, da je Apple prvi z usb3.1, kaj šele da je to njihova pogruntavščina.

Saj ni, sam prvi ga je uporabil v nekem množičnem laptopu ...


A ni bilo vedno tak pri njih?. Saj, če nekdo ne naredit tega bo pa kdo drug je pa dobro, da se nekje začne, da ostali sledijo!

hojnikb ::

Sj ni nič narobe z pushom standarda, sploh če ga naredi kdo velik kot je apple.

Ampak tapravi push se bo zaćel takrat, ko bo intel to integriral v vezne nabore/procesorje.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: smoke ()

driver_x ::

Za Thunderbolt se mi zdi, da se ni prijel ravno po pričakovanjih.

Looooooka ::

Dokler bo mel Apple ekslkuzivo se tud ne bo.

leiito ::

Mufasa je izjavil:

15 pro se ni zadnega intla not?


15" MBP so zaenkrat povsem isti kot predvčerajšnjim.

Mufasa ::

leiito je izjavil:

Mufasa je izjavil:

15 pro se ni zadnega intla not?


15" MBP so zaenkrat povsem isti kot predvčerajšnjim.


upam na intl latest and greatest, 1024mb ssd, 16 gig in externo grafo as standard jesen ... :)
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

lovro535 ::

Ne vem kako mislijo naredit vse samo čez en usb c port mogoče bodo prodajal kakšne posebne apple adapterje al pa razdelilce z zasoljeno ceno
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Lonsarg ::

K sreči je USB standard in lahko kupiš za 1€ svašta na ebayu. Razlog zakaj ima samo enega je pa pa ta, da USB C naprave itak ne bodo v masovni proizvodnji še par let, kar pomeni da boš tako ali tako rabil adapter in je načeloma vseeno, če je ta adapter hkrati tudi razdelilec. Bi pa pričakoval za vsako naslednjo verzijo da ima vsaj dva porta, pač polnjenje + naprava.

Vglavnam všeč mi je, da se je Apple prvič v zadnjih par letih dejansko se lotil uporabit nek standard. USB C bo čez 10 let očitno edini fizični priključek na planetu, tudi displayport bo nadomestil.

NejcSSD ::

lovro535 je izjavil:

Ne vem kako mislijo naredit vse samo čez en usb c port mogoče bodo prodajal kakšne posebne apple adapterje al pa razdelilce z zasoljeno ceno

Vse se že ve, imaš adapterje na spletni strani, cirka 80+€ so.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

smash ::

Ostane samo še vprašanje... "Will it bend?"

zmaugy ::

Invictus je izjavil:

Čakam še na komentar da bo Apple z novimi izdelki bankrotiral čez 6, oz skoraj 100%, čez 12 mesecev ...


Prehitel si me. :D

mitja73 ::

Res ste mi res hecni ko tisti ki nikoli ne bodo uporabljali Appla moti ravno vse na Applu.
Pač določeni izdelki niso namenjeni za vas, so pa namenjeni za ostalih 95% uporabnikov.

Večina povprečnih uporabnikov ne priključi na prenosnik ničesar več razen napajanja. USB ključki,a to še obstaja v času ko imaš praktično zastonj vse lahko v oblaku, miši so brezžične ?

leiito ::

Mufasa je izjavil:

leiito je izjavil:

Mufasa je izjavil:

15 pro se ni zadnega intla not?


15" MBP so zaenkrat povsem isti kot predvčerajšnjim.


upam na intl latest and greatest, 1024mb ssd, 16 gig in externo grafo as standard jesen ... :)


To imaš lahko že zdaj.

zmaugy ::

smash je izjavil:

Ostane samo še vprašanje... "Will it bend?"


Moj 6+ je po treh mesecih uporabe še vedno povsem raven. Je pa res, da z njim ne podlagam avta na klancu, tudi pod stol, ki se maje, ga ne dam (lažem - nimam nobenega takšnega stola), niti z njim ne zabijam žebljev (kar tudi sicer počnem zelo zelo redko).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

leiito ::

mitja73 je izjavil:

Res ste mi res hecni ko tisti ki nikoli ne bodo uporabljali Appla moti ravno vse na Applu.
Pač določeni izdelki niso namenjeni za vas, so pa namenjeni za ostalih 95% uporabnikov.

Večina povprečnih uporabnikov ne priključi na prenosnik ničesar več razen napajanja. USB ključki,a to še obstaja v času ko imaš praktično zastonj vse lahko v oblaku, miši so brezžične ?


Ditto. Že vsaj 2 leti ne vtikam v Maca ničesar.

hojnikb ::

>USB ključki,a to še obstaja v času ko imaš praktično zastonj vse lahko v oblaku, miši so brezžične ?

seveda obstaja. Je pa njihov pomen vedno manjši, kot pri optičnih medijih.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Markoff ::

artplant je izjavil:

Men se bo zmešal od vse te Apple lepote, prefinjenosti in dizajna, sploh pa novih možnosti uporabe, ki jih tak rekordno tanek izdelek omogoča! Ta stroj kljub 1 USB portu sedaj res omogoča profesionalno delo ker z običajnimi PC škropilnicami nikamor ne prideš. Posebej veliko mi pomeni nov metuljasti sistem pod tipkami zaradi katerega je lahko že itak rekordno tanek računalnik tanjši še za pol milimetra! Krasno, luv it!

Še en kandidat za Eplovo stranko. :)

digitalcek je izjavil:

Markoff je izjavil:

.....koliko ste že rekli, da hočete imeti za tisto staro violino?


Miljon in pol dolarjev. Pa niti ni stradivarka. Je pa bila rešena s Titanika. Edina rešena violina s Titanika...:)

I'll buy that for a dollar!
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

ahac ::

leiito je izjavil:

mitja73 je izjavil:

Res ste mi res hecni ko tisti ki nikoli ne bodo uporabljali Appla moti ravno vse na Applu.
Pač določeni izdelki niso namenjeni za vas, so pa namenjeni za ostalih 95% uporabnikov.

Večina povprečnih uporabnikov ne priključi na prenosnik ničesar več razen napajanja. USB ključki,a to še obstaja v času ko imaš praktično zastonj vse lahko v oblaku, miši so brezžične ?


Ditto. Že vsaj 2 leti ne vtikam v Maca ničesar.


V tem primeru je pa butasto, da ima sploh USB...
Zakaj vlečejo s sabo še vse ostalo kar USB omogoča, če pa očitno tega nihče več ne rabi?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

mitja73 ::

ahac je izjavil:

leiito je izjavil:

mitja73 je izjavil:

Res ste mi res hecni ko tisti ki nikoli ne bodo uporabljali Appla moti ravno vse na Applu.
Pač določeni izdelki niso namenjeni za vas, so pa namenjeni za ostalih 95% uporabnikov.

Večina povprečnih uporabnikov ne priključi na prenosnik ničesar več razen napajanja. USB ključki,a to še obstaja v času ko imaš praktično zastonj vse lahko v oblaku, miši so brezžične ?


Ditto. Že vsaj 2 leti ne vtikam v Maca ničesar.


V tem primeru je pa butasto, da ima sploh USB...
Zakaj vlečejo s sabo še vse ostalo kar USB omogoča, če pa očitno tega nihče več ne rabi?


Ker je pač Intel specificiral USB kot podatkovno in napajalno vodilo v novih verzijah ki ga lahko obrneš kakor želiš.

ahac ::

Ker je pač Intel specificiral USB kot podatkovno in napajalno vodilo v novih verzijah ki ga lahko obrneš kakor želiš.


To že.
Ampak tukaj razlagate, da itak nihče ne rabi več nič drugega kot napajanje. Torej je cel podatkovni del USBja brezveze. Podatki so v oblaku.
Za napajanje bi pa lahko imel tak kabel kot ostali Macbooki. Nek razlog za USB mora obstajat...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

mrdaco ::

ahac je izjavil:

Ker je pač Intel specificiral USB kot podatkovno in napajalno vodilo v novih verzijah ki ga lahko obrneš kakor želiš.


To že.
Ampak tukaj razlagate, da itak nihče ne rabi več nič drugega kot napajanje. Torej je cel podatkovni del USBja brezveze. Podatki so v oblaku.
Za napajanje bi pa lahko imel tak kabel kot ostali Macbooki. Nek razlog za USB mora obstajat...


Vidim da imajo vsi bazo fotografij in filmov kar v oblaku... Mojstri ni kaj... Za namestitev ostalega OSa preko bootkampa pa itak niso slišali.

flameir ::

USB port se bo rabu, dokler ne bo po vsem svetu zastonj internet. Namreč kaj mi koristijo podatki v oblaku, če sem nekje v tujini brez interneta?

Kaj pa uporabniki, ki še vedno kaj dajo na zasebnost. A bo si vse v oblak shranu al bo mel raj na USBju?

Pozabljate, da je na tem forumu vse preveč genijev, ki imajo vse v oblakih, ne vtaknejo v maca 2leti ničesar. Grem stavit, da vsaj polovica uporabnikov koristi USB port, in ga bo še kar nekaj let.

Drugače pa, izjemen dizajn. Je ni firme, ki dela take lepote, kot apple. :) Škoda res, da ne izdajo kakšne 20mm verzije z 17 zaslonom. Pri telefonih grejo zasloni gor, pri leptopih pa dol. Ravno obratno, kar bi npr. jaz želel. :D

leiito ::

flameir je izjavil:

USB port se bo rabu, dokler ne bo po vsem svetu zastonj internet. Namreč kaj mi koristijo podatki v oblaku, če sem nekje v tujini brez interneta?

Kaj pa uporabniki, ki še vedno kaj dajo na zasebnost. A bo si vse v oblak shranu al bo mel raj na USBju?

Pozabljate, da je na tem forumu vse preveč genijev, ki imajo vse v oblakih, ne vtaknejo v maca 2leti ničesar. Grem stavit, da vsaj polovica uporabnikov koristi USB port, in ga bo še kar nekaj let.

Drugače pa, izjemen dizajn. Je ni firme, ki dela take lepote, kot apple. :) Škoda res, da ne izdajo kakšne 20mm verzije z 17 zaslonom. Pri telefonih grejo zasloni gor, pri leptopih pa dol. Ravno obratno, kar bi npr. jaz želel. :D


Sam se nimam ravno genija, vsaj za računalniškega ne, uporabljem, kako deluje nimam pojma in me niti ne zanima, pa res že dolgo ne rabim nobenih kablov za nič. Strinjam se, seveda, da nekateri morda še uporabljajo HDMI, ampak odkar teče Plex na tivijih, ni več potrebe, enako za ključke, glede na oblake, tudi zunanji diski oz. NAS so na wifi ali vštekani v routerj, iPhone pa itak že zdavnaj ne potrebuje niti iTunes niti česar drugega, kar bi terjalo kabel.

Če obstaja možnost, da bom na poti, kjer ne bo neta, kaj potreboval, si tisto nekaj downloadam na napravo, in to iPad z BT tipkovnico (hvala MS za džabe Office) od fajlov do glasbe in filmov. Je pa tak scenarij danes dokaj redek, še najbolj nerodno je, da ni interneta na avionu.

mitja73 ::

ahac je izjavil:

Ker je pač Intel specificiral USB kot podatkovno in napajalno vodilo v novih verzijah ki ga lahko obrneš kakor želiš.


To že.
Ampak tukaj razlagate, da itak nihče ne rabi več nič drugega kot napajanje. Torej je cel podatkovni del USBja brezveze. Podatki so v oblaku.
Za napajanje bi pa lahko imel tak kabel kot ostali Macbooki. Nek razlog za USB mora obstajat...


Preveč dobesedno črko po črko bereš. 90% uporabnikov rabi USB 1× letno in takrat ne rabijo 33 USBjev.

trnvpeti ::

tipkovnica do roba.touchpad velik in do roba
ekran 12" spet odlicen, teza 900g

manjka funkcionalnost, da se ekran obrne okoli v tablico

driver_x ::

Jaz USB na MacBook Airu potrebujem zato, da lahko na potovanjih iz njega polnim iPhone. Doma pa največ za razno periferijo. Precej mi pride prav tudi SD slot.

leiito ::

Zaslon je retina, ni več edinstven in glede na Dell XPS 13 zaslon od roba do roba (in na željo še touch za povrh, če to kdo rabi), je treba priznati, da bi bil res dosežek zaslon rob do roba tudi pri MBP. In s tem 13" zaslon v 11" kišti, ki jo daš pa že v žep srajce.

m0LN4r ::

5Y70 2 / 4 1,1 / 2,6 GHz 4 MB HD 5300 100 / 850 MHz 1600 MHz 4,5 W

i3-u + R240 z 5W okej.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TRIROG ::

Je že kdo ruknil 8.2 na 4S? je smiselno?

trnvpeti ::

kdo bo zdaj kupoval macbook air?

mrdaco ::

mitja73 je izjavil:

ahac je izjavil:

Ker je pač Intel specificiral USB kot podatkovno in napajalno vodilo v novih verzijah ki ga lahko obrneš kakor želiš.


To že.
Ampak tukaj razlagate, da itak nihče ne rabi več nič drugega kot napajanje. Torej je cel podatkovni del USBja brezveze. Podatki so v oblaku.
Za napajanje bi pa lahko imel tak kabel kot ostali Macbooki. Nek razlog za USB mora obstajat...


Preveč dobesedno črko po črko bereš. 90% uporabnikov rabi USB 1× letno in takrat ne rabijo 33 USBjev.


Zdaj ali jaz nisem normalen uporabnik, ampak jaz rabim vsaj 2 usb porta. To je minimum. A moram razalagat zakaj?

m0LN4r ::

Edit: i3-u + HD4200/4400ish z 5W, super za powerpoint pa za nosit na kofe, verjetn si ga bom kupil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

leiito ::

mrdaco je izjavil:

mitja73 je izjavil:

ahac je izjavil:

Ker je pač Intel specificiral USB kot podatkovno in napajalno vodilo v novih verzijah ki ga lahko obrneš kakor želiš.


To že.
Ampak tukaj razlagate, da itak nihče ne rabi več nič drugega kot napajanje. Torej je cel podatkovni del USBja brezveze. Podatki so v oblaku.
Za napajanje bi pa lahko imel tak kabel kot ostali Macbooki. Nek razlog za USB mora obstajat...


Preveč dobesedno črko po črko bereš. 90% uporabnikov rabi USB 1× letno in takrat ne rabijo 33 USBjev.


Zdaj ali jaz nisem normalen uporabnik, ampak jaz rabim vsaj 2 usb porta. To je minimum. A moram razalagat zakaj?


Minimum? Zunanji disk OK, kaj je pa drugo?

s1m0n ::

Pri meni je tako 2x USB ali pa USB + SD čitalec drugače ne gre!

Da bi dali gor vsaj en dodaten USB 3.0 na drugi strani bi blo vse cool.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

trnvpeti ::

John je udarjen na debelino. Who cares za 1-2mm gor dol.

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

kdo bo zdaj kupoval macbook air?

tisti ki rabi usb porte :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

kdo bo zdaj kupoval macbook air?

tisti ki rabi usb porte :)

airovci to ze sedaj ne rabijo

hojnikb ::

Zakaj je potemtakem apple tako dolgo časa čakal z odstranejvanjem ?
#brezpodpisa

driver_x ::

TRIROG je izjavil:

Je že kdo ruknil 8.2 na 4S? je smiselno?


Danes zjutraj. Kakšnih opaznih sprememb ni, vsaj jaz nisem zaznal nobene.

flameir ::

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

kdo bo zdaj kupoval macbook air?

tisti ki rabi usb porte :)

airovci to ze sedaj ne rabijo


Zakaj vsi posplošujete zadeve? Če ti ne rabiš in dva tvoja kolega, pol tud trije drugi ne rabijo? Ne gre to tako.

trnvpeti ::

apple pac tudi na tih nacin(prikljucki) sluzi
tudi potiho so vse prilotali gor, tudi bolj potiho ukinjajo podporo,...

flameir je izjavil:



Zakaj vsi posplošujete zadeve? Če ti ne rabiš in dva tvoja kolega, pol tud trije drugi ne rabijo? Ne gre to tako.

to poskusa apple posplosevat
in glede na odziv applovcov jim se kako uspeva

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Runnagain ::

Na svojem MBA-ju uporabljam tako USB port, SD card ter thunderbolt priključek, enkrat s konverterjem HDMI za priklop večjega monitorja, drugič s konverterjem za ethernet za debug omrežja in prenos podatkov.
Prenašanje večjih količin podatkov preko wifi-ja na NAS je enostavno predolgotrajen proces.

Zgodovina sprememb…

issak ::

Looooooka je izjavil:

Dokler bo mel Apple ekslkuzivo se tud ne bo.


Kakšno ekskluzivo?
http://www.asus.com/Motherboards/Z97EUS...
http://www.gamersnexus.net/news-pc/1761...
http://www.anandtech.com/show/8133/comp...

Je pa tale MacBook točno to, kar USB3.1 potrebuje, da preide v mainstream, tako kot je USB3.0 rabil nekaj časa.

Runnagain je izjavil:

Na svojem MBA-ju uporabljam tako USB port, SD card ter thunderbolt priključek, enkrat s konverterjem HDMI za priklop večjega monitorja, drugič s konverterjem za ethernet za debug omrežja in prenos podatkov.
Prenašanje večjih količin podatkov preko wifi-ja na NAS je enostavno predolgotrajen proces.


AC router pa šopaj. Sej je AC wifi v MacBooku. Sicer so dragi, ampak nič več kot trije Apple konverterji skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Nummy ::

leiito je izjavil:

Danes je vsekakor poseben dan in tudi sonce se je poklonilo Applu in sije v vsej svoji lepoti. Komaj čakam luno in ne bi bil presenečen, če bo podobna logotu.


Imam rad vsaj polovico Apple izdelkov, ampak takole pretiravat pa ni treba jebela cesta no... ;((

mchaber ::

issak je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Dokler bo mel Apple ekslkuzivo se tud ne bo.


Kakšno ekskluzivo?
http://www.asus.com/Motherboards/Z97EUS...
http://www.gamersnexus.net/news-pc/1761...
http://www.anandtech.com/show/8133/comp...

Je pa tale MacBook točno to, kar USB3.1 potrebuje, da preide v mainstream, tako kot je USB3.0 rabil nekaj časa.

Runnagain je izjavil:

Na svojem MBA-ju uporabljam tako USB port, SD card ter thunderbolt priključek, enkrat s konverterjem HDMI za priklop večjega monitorja, drugič s konverterjem za ethernet za debug omrežja in prenos podatkov.
Prenašanje večjih količin podatkov preko wifi-ja na NAS je enostavno predolgotrajen proces.


AC router pa šopaj. Sej je AC wifi v MacBooku. Sicer so dragi, ampak nič več kot trije Apple konverterji skupaj.

Bolj kot hitrost prenosa se pozna ping.
.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mchaber ()

lovro535 ::

Mislim da SD card reader je pa dovolj tanek da bi ga lahko vgradili glede usbja res je de nekateri ne rabijo veliko portov nekateri pa a bodo čez 2 leti bili brez portov samo wirless charging pa nič drugega.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lovro535 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čez dober teden prihaja macOS Sierra

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4214649 (11567) matijadmin
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17456972 (49346) Nummy
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795570 (84668) amacar
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127069 (23027) SkipEU
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438184 (33540) dejanslo

Več podobnih tem