» »

Giroskop???

Giroskop???

Phoebus ::

Ej fantje a veste, ce se kje pri nas da dobit giroskop (on chip!!!) in kolk to kej stane? Mislim na consumer in ne army varjanto, ker za drugo ni $$$ :D

Phoebus ::

Dejte no, a se noben ni delal z giroskopom? :'(

BigWhale ::

Banzai!

Saj mogoce sem 20 let pred leseno zlico, ampak, giroskop na cipu? Nazadnje, ko sem vedel kaj je giroskop, je bila to ena vrtavka, ki se je vrtela in imela se polno drugih mehanskih delov... Kako bi pa to v cip spravil, mi pa ni cist jasno...


--
BigW!

Phoebus ::

Giroskopicne miske in podobne naprave imajo giroskop na cipu. Torej tak cip obstaja. Oz. ne googlu se najde celo opise tega, ampak da bi pri nas kaj najdu pa...

madmitch ::

Najbolj sigurno ga boš dobil v trgovinah špecializiranih za radijsko vodene modele (RC). Tako žiroskopki se uporabljajo za modele letal, helikopterjev, podmornic... Najboljši so, po moji oceni Robbe. So pa dragi k' pra****!
Evo ti še naslov prodajalne (menda edine) v SLO

Klasični žiroskopi so drugače sestavljeni iz dveh ali več "zvrkov" - vrtavk, ki se vrtijo zelo hitro (tudi do 70K rpm za hitre vojaške ladje in letala). Lepa navada žiroskopa je, da se verno postavi v meridian in da je vedno vodoravno.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Phoebus ::

U lulika so dragi!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

madmitch ::

Ja saj si lahko umisliš tudi cenejšega mehanskega (min 30 kg, 40x40x50cm). Občasno rabljene prodaja hrvaška vojna mornarica. >:D >:D
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Brane2 ::

IIRC žiroskop na čipu zaenkrat še ne obstaja. Mislim, da so tisto 3-osni accelerometri (merilniki pospeška). Tako je tudi z "žiroskopi" v miški.

Kolikor vem, obstajajo tudi elektronski žiroskopi (poleg mehanske vrtavke), vendar so ti preveliki da bi jih spravil na čip. V osnovi gre za full kakovosten laser, katerega žarek gre po posebnem fiberoptičnem vlaknu in po sklenjeni zanki intrerferira s samim seboj. Spremembe položaja zanke povzročijo interferenčne spremembe in sistem tako zazna velikost premika. Če postaviš tri take zanke ortogonalno v X,Y in Z smeri, dobiš žiroskop...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Arduino senzor rotacije v prostoru

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101110 (789) Siddh
»

Voyager 1 v zrelih letih zapušča Osončje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7632201 (27881) Sova
»

Kolo in ravnotežje

Oddelek: Loža
414099 (3071) ABX
»

Puška za PC

Oddelek: Programiranje
172222 (1419) TEDY
»

Prvič izmerjen učinek umetne (inducirane) gravitacije! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5514349 (10798) Thomas

Več podobnih tem