» »

Napačni/zastareli podatki pri iskanju v google-u

Napačni/zastareli podatki pri iskanju v google-u

Matej_K ::

Pozdravljeni

Rabim pomoč pri google iskanju. Če na strani www.google.si vpišeš pod iskalno polje ime našega podjetja (Kemofarmacija) se potem pri zadetkih v desnem polju pokažejo informacije o podjetju in slika našega podjetja. Problem imam v tem da je ta slika zastarela, na panoramo jo je dodal sodelavec ki pa je tisti email ki ga je uporabil v Panoramiu že ukinil in sedaj nemoremo odstranit slike.
Jaz sem že dodal novo sliko, verjetno jo boste videli ob kliku na staro sliko spodaj. (se ne pokaže vedno)

 Napacna slika

Napacna slika



Kaj mi je storiti?
... .. .

ToniT ::

Klikneš spodaj na link Ali ste lastnik podjetja?
Se prijaviš z Google accountom in potem slediš navodilom.
Na koncu dobiš na naslov firme po pošti kodo, s katero lahko spremeniš podatke.

Matej_K ::

Hvala za nasvet, sem se prijavil, izpolnil podatke o podjetju, objavil novejše fotografije, sedaj pa predvidevam da glede na napisano moram počakati google da posodobi?

Kdaj bodo spremembe prikazane v Googlu?
Google pred zamenjavo obstoječih podatkov v svojih izdelkih morda pregleda spremembe, ki jih naredite v profilu podjetja. Pregled običajno traja nekaj delovnih dni.
... .. .

ToniT ::

Ne!
Na firmo boš dobil po pošti kodo od Googla (eno zelo barvito pismo - da ga ne bo tajnica vrgla stran, ker bo mislila, da je reklama) in boš potem to sam uredil.

Miha 333 ::

Se pravi, napačne podatke lahko objavijo kar sami po lastni presoji brez kakega preverjanja ali kode, za objavo pravih podatkov se pa moraš registrirati in identificirati? Zanimivo. Čudno, da ne zahtevajo še plačila.

Matej_K ::

ToniT, preverjanje smo že uredili; se da tudi tako da te pokličejo preko telefona, ki začuda so ga imeli pravilno zapečenega notri v svoji bazi.
... .. .

ToniT ::

Hja... Pri meni je bil problem, ker je bila stara številka telefona in sem moral urediti preko pošte.

Se pravi, napačne podatke lahko objavijo kar sami po lastni presoji brez kakega preverjanja ali kode, za objavo pravih podatkov se pa moraš registrirati in identificirati? Zanimivo. Čudno, da ne zahtevajo še plačila.


Ni tako. Nekdo drug je objavil te podatke in se prijavil s svojim uporabniškim imenom. Pri nas konkretno je bil to nekdo, ki nam je naredil spletno stran, te firme pa ni več....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snemanje osebe in objava na internetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5312082 (4306) simnov
»

Google v Androidu dodal okno za izbiro brskalnika in iskalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7615324 (12744) videc
»

Evropski varuhi zasebnosti: delodajalci ne smejo preverjati kandidatov na družbenih o (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
9225782 (21450) PaX_MaN
»

Plačilo Google Play Developer Registration Fee

Oddelek: Pomoč in nasveti
122239 (1897) hurlimannxt
»

Zahtevnejše gostovanje, kje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1069744 (6828) Mati

Več podobnih tem