» »

Foxconn se želi do leta 2018 70-odstotno robotizirati

Oberyn ::

Projekcija naslednjih par desetletij: korporacije bodo veliko večino najprej manualnih, pozneje pa tudi ustvarjalnih delavcev nadomestile z roboti, ki bodo med drugim delali tudi nove robote. Narod bo pa veliko večino izdelkov teh korporacij ignoriral in jih raje sam doma natisnil s 3D tiskalniki, ki se hitro razvijajo. Priti do tiskalnika ne bo problem, sosed ti ga bo natisnil s svojim. Do tu bo enostavno, ampak potem se bodo roboti enkrat odločili nadomestili tisto malenkost preostalega managementa v korporacijah z roboti, od tu naprej bo pa zanimivo.

vostok_1 ::

Kupil pa bo kdo 3D tiskalnik? Sosed pa tudi ti ga ne bo zastonj naredil.
It's not that simple.

Se pa strinjam, da bodo zadeve, zelo zanimive.

TESKAn ::

Nummy je izjavil:


TESKAn je izjavil:


Well, če ne morete prek te ideje, da morajo vsi nekaj delat, pa če je to delo še tako trapasto, duhamorno, nesmiselno, potem pa mogoče bolje, da pride tale bloodbath čim prej in damo prostor civilizaciji, ki ne bo imela te mentalne zblojenosti.

Glej, men ni problema nič delat. Še fajn mi bo, lahko bom počel kar mi bo volja. Samo problem je veš v čem? Kdo mi bo to plačal? Ti kdo da kaj zastonj?
Jaz če mi nebi bilo treba delat, bi šel na potovanje po evropi z motorjem čez celo poletje. A kdo mi bo kupu motor pa plaču za benz, hrano in prenočišča? Sveti burek???

Resno vprašanje: kdo ti še danes kaj zastonj vrednega da???


Preberite si manna in povejte, v katerem svetu bi raje živeli. Jaz zase vem.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Nummy ::

PrihajaNodi je izjavil:

Manu je izjavil:

@Nummy

Seveda da z 200€ ne boš mogel preživet. Ampak kot si sam povedal, da si bil v taki situaciji in so ti pomagali družinski člani in prijatelji. In to je bistvo socialne družbe.

Spregledal si bistvo kar sem hotel povedat: robotizacija sama po sebi ni slaba stvar. Če bo manj dela zaradi zaposlovanja, še vedno lahko brezposelni obdeluje zemljo in je na ta način zaposlen. To je najosnovnejša "zaposlitev", ki prinaša neko realno vrednost.

To pa seveda še zdaleč ni popolna rešitev, ampak gre v smer reševanja situacije brezposelnosti (na globalni ravni). Poleg uvajanja robotizacije bi bile potrebne še kakšne sistemske rešitve. Jaz sem podal eno znotraj nje.

Tisti video ni nobena pravljica, ampak je dejanska realnost. Preizkušena. Poleg tega, da si v 80% pridelajo svojo hrano, še zaslužijo 20000$ na leto za ostalo hrano, ki jo ne pridelajo (riž, žito). In vse to samo na 0,04 Ha oz. 400 m2 površine zemlje. Videa nisi niti pogledal, a ne?



Zdej pa prosim in brez zajebancije kaj vi kadite?

Ok se gremo vrtickarje za ladtno prezivetje:
- treba placat vodo
- davek na zemljo
- kurjavo bos dubil od kje?
- samo zelenjave ne mores jest, torej je potrebno kaj vec od vrta.
- spal in zivel bos kje? Neprofitno stanovanje...
.
- ne placas davka ne nepremicnine in ti ode zemlja?
.
Poleg tega se bo kmetijstvo tudi industrializiralo. No se po vecini ze je, samo se traktorja ne furas preko gpsa po poljih.

Imeli bi robote pa vendar bi rocno obdelovali polja? E fantje ta logika je pa zgresena.

.

Ukradu si mi idejo za moj reply, pa da še malo razširim...
Torej avtomatizacija in robotizacija naj bi nam prinesla vsem ugodje, brezdelje in magijo, da bo vse narejeno samo. Vse lepo in prav, vendar kot je omenil zgoraj Nodi, brezposelni se bodo šli vrtičkarje, poleg hrane človek potrebuje še marsikaj drugega kot samo golo hrano in stene. Govorimo o tem, da če vse avtomatiziramo in dobimo en kup brezposelnih, kako poskrbeti, da jim življenjski standard ne bo padel glede na danes ko še imajo službo. Kako zagotoviti, da se potem vsi "brezdelneži" ne bodo znašli v srednjem veku, ker če se recimo zgodi da bomo potem živeli v dveh kastah: eni, ki službo imajo in živijo moderno življenje in drugi, ki nimajo službe in živijo ob svečah, potem bo to prvi in glavni povod za vsesplošen pokol. Treba je razumet, da tako velike razlike med folkom preprosto ne morejo biti, ljudje bodo ponorel in jim dam čisto prav, tudi sam bi znorel.

@Manu: Video sem pogledal, samo tisto niti ni realno stanje, pa spet: amerika. EU je drugačna, slovenistan je drugačen, tukaj plačaš za vsak drek davek. Tu rabiš za vsako stvar skorajda papirje in dovoljenja od birokratov, poleg tega pa tudi za tako vrtičkanje rabiš investicijo. Obstaja veliko prijemov, kako si doma pridelati skorajda vso potrebno hrano vendar še vedno rabiš material in energijo. Sem gledal enega, ki se je zmislil hidoponično farmo, rastline je pa futral z vodo z iztrebki iz ribnika, ki ga je imel zraven. Praktično je imel narejeno cirkulacijo vode, tako da so ribji iztrebki futrali rastline, rastline so vodo delno očistile, on jo je spustu še čez en filter in nazaj ribam. Tako je imel doma zastonj zelenjavo in ribe. Ampak! Kako je prišel do tega? Ja $$$$$$$$$$$$$. Je treba najprej zemljo imet. Veš koliko so parcele pri nas? Pa take, da lahko tudi kaj sezidaš gor, recimo ribnik. Poleg ribnik rabiš tudi kako toplo gredo oz. eno stekleno stavbo v kateri imaš farmo, saj rabiš zelenjavo in sadje tudi pozimi. Že samo to, te stane čez 20.000€. Od kje to brezposelnemu? Božiček dal? Ne sanjat, da izgubiš službo, greš ven na en travnik posadiš 5 korenčkov in krompirjev in da boš čudežno preživel. Ja kako leto ja, potem ti bo pa to že lezlo ven iz riti, ker boš cele dneve natepaval eno in isto zelenjavo, da ne govorim o vplivu na zdravje (pomanjkanje beljakovin in drugih snovi). Ni tak enostavno kar pustiti službo in si vse pridelati sam doma. Nekaj stvari se da, marsikaj pa rabiš kar konkreten vložek.
Pri punci doma imajo tudi vrt oz. njihov, pa še vedno je treba imeti kak stroj, pa nafto pa to da stvari zrastejo, pa treba je kupiti semena,...itd. Pride ceneje kot kupljena zelenjava, to je res in tudi boljše kvalitete, ampak še vedno če bi bili brez službe bi VSE morali narediti na roke kot v srednjem veku. V čem je potem sploh fora avtomatizacije?
Da bodo ljudje brez služb morali garati za preživetje, mdtem ko bodo roboti delali njihovo delo, ki so ga prej delali da so preživeli? Čudna logika. Prav tako ne bomo morali biti vsi farmerji, saj zemlje saj take obdelovalne in rodovitne ni dovolj za vse. Še posebi če gledaš slovenistan. Predstavljaj si, da jutri 1 miljon folka začne s svojim vrtičkom oz. njivco. Mal bo gužva ratala.

PrihajaNodi ::

TESKAn je izjavil:

Nummy je izjavil:


TESKAn je izjavil:


Well, če ne morete prek te ideje, da morajo vsi nekaj delat, pa če je to delo še tako trapasto, duhamorno, nesmiselno, potem pa mogoče bolje, da pride tale bloodbath čim prej in damo prostor civilizaciji, ki ne bo imela te mentalne zblojenosti.

Glej, men ni problema nič delat. Še fajn mi bo, lahko bom počel kar mi bo volja. Samo problem je veš v čem? Kdo mi bo to plačal? Ti kdo da kaj zastonj?
Jaz če mi nebi bilo treba delat, bi šel na potovanje po evropi z motorjem čez celo poletje. A kdo mi bo kupu motor pa plaču za benz, hrano in prenočišča? Sveti burek???

Resno vprašanje: kdo ti še danes kaj zastonj vrednega da???


Preberite si manna in povejte, v katerem svetu bi raje živeli. Jaz zase vem.



Neumnost da vwecje ni! Preberi si malo temo nazaj. Enako kot nekateri pravijo da bodo dali brezposelne na kmetije. Pa mana nic ne omenja kaj mcdonald naredi z brezposelnimu. Jih presola v inzinirje, jih pobije, kastrira?...

MeGreat ::

Da bodo ljudje brez služb morali garati za preživetje, mdtem ko bodo roboti delali njihovo delo, ki so ga prej delali da so preživeli? Čudna logika. Prav tako ne bomo morali biti vsi farmerji, saj zemlje saj take obdelovalne in rodovitne ni dovolj za vse


Za koga pa bodo roboti proizvajali, če bodo ljudje brez služb? Za pravnike, ekonomiste, zdravnike ter inženirje?

Kruta resnica je, da je ljudi preveč. Kitajska se tega zaveda, zato tudi že nekaj časa uvaja pravila enega otroka. Ja, tudi na kitajskem imaš lahko 5 otrok, ampak boš za to plačal državi in s tem dokazal, da imaš denar potreben, da jih boš izšolal in jim omogočil solidno preživetje.
Bolje 100 milijonov ljudi z visokim standardom, kot milijarda revežev. Reveži so samo breme na proračunu ..

PrihajaNodi ::

Za koga pa bodo roboti proizvajali, če bodo ljudje brez služb? Za pravnike, ekonomiste, zdravnike ter inženirje?



Da. Čeprav se bo tudi pravniško delo avtomatiziralo.

Kruta resnica je, da je ljudi preveč. Kitajska se tega zaveda, zato tudi že nekaj časa uvaja pravila enega otroka. Ja, tudi na kitajskem imaš lahko 5 otrok, ampak boš za to plačal državi in s tem dokazal, da imaš denar potreben, da jih boš izšolal in jim omogočil solidno preživetje.
Bolje 100 milijonov ljudi z visokim standardom, kot milijarda revežev. Reveži so samo breme na proračunu ..


Pravila enega otroka ni več. In Kitajska ima problem s pomankanjem žensk, ker so jih prej zatirali. Hkrati bodo imeli v naslednjih 10 letjih problem s staranjem prebivalstav, mladi pa jih ne bodo morali nadomeščati.

Res je reveži so samo breme, sedaj pa si predstavljaj da ima miljardo kitajcev in indijcev svoj avtomobil.

Zanimivo je tudi kako kmetijstvo spodriva industrializcaija in seljenje ljudi za delo v mesta. Kmetijstvo se niti na Kitajskem ne splača več (ne govorim o veleposestnikih, ampak o malih kmetih). bIn sedaj si predstavljajte da se zadeve avtomatizirajo, kam bo ves ta narod šel. Nazaj na kmetije?

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

PrihajaNodi je izjavil:

Neumnost da vwecje ni! Preberi si malo temo nazaj. Enako kot nekateri pravijo da bodo dali brezposelne na kmetije. Pa mana nic ne omenja kaj mcdonald naredi z brezposelnimu. Jih presola v inzinirje, jih pobije, kastrira?...

Če ti ne moreš razumet napisanega, to ni problem zapisanega.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

PrihajaNodi ::

Ups imaš prav je več podobnih zgodbic.Kakorkoli ta je butasta. Zakaj:

Zgodbica
So, the first wave of fast food robots did not replace all of the burger flipping employees as everyone had expected. The robots replaced middle management and significantly improved the performance of minimum wage employees. All of the other fast food chains watched the Burger-G experiment with Manna closely, and they started installing Manna systems as well. Soon, nearly every business in America that had a significant pool of minimum-wage employees was installing Manna software or something similar. They had to do it in order to compete.


Realnost
http://www.computerworld.com/article/28...

http://paleofuture.gizmodo.com/fast-foo...

Tako da tehnofobi nehajte se slepit. Slej ko prej bo to udarilo tudi vas, če ne pa koga v vaši družini.

The elimination of jobs because of automation will happen anyway. Gartner says software and robots will replace one third of all workers by 2025, and that includes many high-skilled jobs, too.


Sincerly yours:

McDonald

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

And completely missing the point. Ni presenetljivo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

PrihajaNodi ::

In ta je? Enlighten me.

Da software dela za človeka in zamenja middle management?

TESKAn ::

Preberi. In poskušaj razumet.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

qubit ::

PrihajaNodi je izjavil:

@Qubik Verjetno imajo v Indiji generike. Naceloma so pa za bioloska zdravila patenti, ki jih vzpostavijo korporacije in ne DRZAVA kot si ti zmotno predstavljas. Korporacije nas drzijo za jaj.a.
Poleg tega je v Indiji 1.5 miljarde ljudi in se jim, glede na maso ljudi, torej splaca prodaja po nizji ceni.
Ti prevec valis krivdo na drzavo, vendar le ta brez korporacij in podjetij ne obstaja, ker one placujejo davke. Sedaj pa pazi, imas korporacijo tipa Foxconn, ki ima dejavnost na Kitajskem, davke pa ne placuje tam ampak v davcnih oazah. Poleg tega se robotizira in avtomatizira svojo dejavnost in dobis kaj? Okolico, ki je zasvinjana s tezkimi kovinamu in drzavljane brez dela. Skorumpirani politiki pa vse to podpirajo saj jim korporacija mastno placa da varuje svoj objekt, dejavnost z vojsko in policijo...


Ti si prebral sploh moj komentar ? Napisal sem, da
indija ne priznava tujih patentov in izdeluje generične tablete
nevem zakaj si potem ponovil
Verjetno imajo v Indiji generike


Pa članek lepo demonstrira, kako je cena pogojena samo z dogovori med farmacevtskim podjetjem in vlado, ti še vedno vstrajaš, da je "korparacija" kriva čeprav tudi korparacija je legalni status, ki ga uveljavlja vlada. Patente tudi uveljavlja vlada in tudi tu imaš lepo demonstracijo tega ameriška in pa evropska vlada uveljavljata patente medtem, ko indijska vlada jih ne, odraža se direktno na ceni in vedno je vlada tista spremenljivka za ceno.

Nekaj ti mora bit jasno, ko se govori o zdravilih, ki rešijo življenje preideš na moralno kategorijo in to farmacevtsko podjetje, ter vladni uslužbenci se zavedajo, da je človek pripravljen plačati vse kar ima, plus se zakriditirat za zdravilo, ki mu bo rešilo življenje. Se pravi, da je nemoralno patentirat takšno zdravilo, z tem ustvarit monopol in nato izkoristit to dejstvo, da si ti edini, ki lahko rešiš življenje z tableto.

Ti prevec valis krivdo na drzavo, vendar le ta brez korporacij in podjetij ne obstaja, ker one placujejo davke.


Se pravi logika ti dela težave ? Naj ti pomagam podjetja plačujejo davke zaradi tega, ker če jih ne grejo v zapor. Podjetje z produktom, ki ga ljudje hočejo, brez vlade vzcveti medtem, ko je vlada direktno odvisna od (vkradenega denarja) davkov.

Po drugi strani, vlada ima monopol nad pisanjem zakonov in uveljavljanjem teh zakonov, ima še dodatno enih 20 pomembnih monopolov, ampak trenutno ni pomembno. Se pravi vlada je ogromen vir moči, ki je nemoreš dobit nikjer drugje, ker imajo monopol nad temi aktivnostmi.
Rečimo, da obstajajo 3 podjetja, ki izdelujejo nek produkt, prvo podjetje, ki bo poprijelo za vladno moč se pravi lobiralo bo uveljavilo zakon, ki bo njim dal prednost najverjetneje neko regulacijo v imenu "varnosti ali enakosti", ter z tem izločlo drugi dve podjetji, ker zaradi dodatnih stroškov nebota konkurenčni. Se pravi, ko imaš vladno moč ustvariš pogoje, da samo nemoralna podjetja, ki so pripravljena izkoristit to moč obstanejo na trgu.

Lahko resetiramo celotni sistem začnemo iz nule, kljub temu se bo zgodovina vedno ponavljala, dokler bo vladna moč na voljo, bodo razulatati vedno enaki, nemoralni ljudje bodo imeli prednost pred moralnimi in z dovolj pretečenega časa, imaš na visokih pozicijah samo nemoralne ljudi.

Rešitev, ki pa jo jaz predlagam pa je, da postopoma omejimo moč vlade z tem, da začnemo ponujati boljše rešitve za tiste probleme, ki se vlada pretvarja, da jih rešuje (lahko jim tudi zmanjšamo proračun, preko neplačevanja davkov z tem se bo tumor prisiljen zmanjšat). Smo v dobi interneta, čas je za modernejše rešitve kot en kup nemoralnih ljudi, ki se odločajo o našem življenju.

Predlagam ti, da ko razmišljaš o interakcijah ljudi in pravilih po katerih, bi te interakcije morale potekati, da si metodičen in premisliš o vseh implikacijah, ki jih ima pravilo za motivacjo odločitev. Če te zanima začni brat v smeri Game theory: Game theory @ Wikipedia
Če boš šal metodično skozi naš sistem, ki ga imamo trenutno boš hitro videl, da niso nič krivi neki strički iz odzadja, "ki so vse splanirali", neben ni tako pameten, da bi bil sposoben ustvarit in imeti kontrolo nad toliko, kompleksnih interakcij. Vse kar se dogaja zdaj je organska posledica pravil, ki so postavljena in lahko zamenjaš vse ljudi, ampak dokler bodo pravila/motivacije ostale enake, bodo vedno isti razultati.

Manu ::

@Nummy in PrihajaNodi

Vidva se preveč bojita in sta po naravi pesimistična.

Treba je razumet, da živimo v zelo občutljivem obdobju za človeštvo. Smo na meji med preteklostjo in neznano prihodnostjo (kam nas vodi tehnologija?). Bojimo se, ker ne vemo kako bo.

Prihodnost bo odvisna od nas samih in sicer človeštva kot celote. Če se bomo šli trdi kapitalizem ne bomo uspeli. Komunizem je itak propadel.

Žal je tako, da se bomo ljudje (na zahodu) morali navaditi, da bo prihodnost bolj preprosta, kot si jo predstavljamo. Ne more ena 300 milijonska ZDA in 500 milijonska EU živeti potratno na račun ostalih prebivalcev. Predvsem ZDA porabi preveč naravnih virov samo zase. To ne bo vzdržalo, pa če si še tako želijo oz. želimo.

Zato je prehod v tako 'urbano vrtičkarstvo' nujen za mentaliteto potrošništva. Ljudje bomo morali biti bolj v stiku z naravo, ker na ta način, ko delamo v zaprtih prostorih postajamo odtujeni od okolja od katerega smo odvisni in brez njega ne moremo, čeprav ga zaradi potrošništva prekomerno uničujemo.

Nehali bomo morali gledati na življenje strogo prek očal monetarnega gospodarstva. Od tod strah, kako bomo preživeli od zemlje, saj je draga, davki so dragi itd...

Danes smo obrnjeni preveč v individualno bogatenje, namesto v skupno bogatenje. Zato strah posameznika, kako bo preživel, ko dela ne bo več zanj.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

qubit ::

PrihajaNodi je danes ob 00:53:20 izjavil:
Ti prevec valis krivdo na drzavo, vendar le ta brez korporacij in podjetij ne obstaja, ker one placujejo davke.


Še to, ko vidim napisanega nekaj takega mi prvo pade na pamet tak scenarij. V operacijski sobi na pojstli laži pacient, ki bi mu manjka pol roke in mu kri šprica iz nje. Zraven pa stoji zdravnik, ki bi rekel sestri zmerite mu pritisk, sestra bi odvrnila pacient ima kritično nizek pritisk, zdravnik pa bi rekel predpišite mu ene tablete za zviševanje pritiska, opazil sem tudi, da je pacient hudo bled najverjetneje je premalo na soncu, tako, da še ene D vitamin tablete, pa opazil sem tudi nekaj odrgnin in modric po telesu, sestra prosim razkužite mu to in dajte hanzaplast gor. Sestra zgrožena reče kaj pa odtrgana roka, iz katere šprica kri ? Zdravnik hladno res je, da je odtrgana roka problem samo mislim, da preveč krivde za njegovo stanje valite na odtrgano roko.

Treba je razmislit kaj je vzrok in kaj je simptom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qubit ()

PrihajaNodi ::

Ti si prebral sploh moj komentar ? Napisal sem, da
indija ne priznava tujih patentov in izdeluje generične tablete


Ti veš kaj je generik? Seveda priznavajo patente če so vključeni v WTO.

Pa članek lepo demonstrira, kako je cena pogojena samo z dogovori med farmacevtskim podjetjem in vlado, ti še vedno vstrajaš, da je "korparacija" kriva čeprav tudi korparacija je legalni status, ki ga uveljavlja vlada.


Tako kot so dogovori med bankami in vlado, recimo. Če bi bil free market, potem bi konkurenca naredila kaj, tako je pa na ogromno področjih kartelno dogovarjanje.

Nekaj ti mora bit jasno, ko se govori o zdravilih, ki rešijo življenje preideš na moralno kategorijo in to farmacevtsko podjetje, ter vladni uslužbenci se zavedajo, da je človek pripravljen plačati vse kar ima, plus se zakriditirat za zdravilo, ki mu bo rešilo življenje. Se pravi, da je nemoralno patentirat takšno zdravilo, z tem ustvarit monopol in nato izkoristit to dejstvo, da si ti edini, ki lahko rešiš življenje z tableto.


Pa? Nemoralno je tudi to da so ZDA poslale korporacijo imenovano BLACK WATER na območju kjer je opustišil hurikan Katrina. In kaj so delali? Varovali so bogate. Vojsko pa je vlada mobilizirali šele na koncu.

Se pravi logika ti dela težave ? Naj ti pomagam podjetja plačujejo davke zaradi tega, ker če jih ne grejo v zapor. Podjetje z produktom, ki ga ljudje hočejo, brez vlade vzcveti medtem, ko je vlada direktno odvisna od (vkradenega denarja) davkov.


Glej ga spet pišeš neumnosti. Kdo pa zagotavlja javno infrastrukturo? Da z davki, ampak brez nje tudi ne bi bilo podjetij.


Po drugi strani, vlada ima monopol nad pisanjem zakonov in uveljavljanjem teh zakonov, ima še dodatno enih 20 pomembnih monopolov, ampak trenutno ni pomembno. Se pravi vlada je ogromen vir moči, ki je nemoreš dobit nikjer drugje, ker imajo monopol nad temi aktivnostmi.
Rečimo, da obstajajo 3 podjetja, ki izdelujejo nek produkt, prvo podjetje, ki bo poprijelo za vladno moč se pravi lobiralo bo uveljavilo zakon, ki bo njim dal prednost najverjetneje neko regulacijo v imenu "varnosti ali enakosti", ter z tem izločlo drugi dve podjetji, ker zaradi dodatnih stroškov nebota konkurenčni. Se pravi, ko imaš vladno moč ustvariš pogoje, da samo nemoralna podjetja, ki so pripravljena izkoristit to moč obstanejo na trgu.



Daj ne nabijaj. Že samo dejstvo da lahko t.i. Trojka prisili vlade v kar pač želi, pomeni da to igro vodijo "strički z ozadja". In to da podjetja lobirajo ni nič spornega in je uveljavljena praksa. Enako je recimo pri zaposlitvah. To da smo trije brez službe imamo popolnoma enak položaj, se prijavimo na popolnoma enako delovno mesto pa vendar ker jaz poznam gospoda Akropoviča bom jasno delovno mesto dobil. Kaj je tu spornega.

Lahko resetiramo celotni sistem začnemo iz nule, kljub temu se bo zgodovina vedno ponavljala, dokler bo vladna moč na voljo, bodo razulatati vedno enaki, nemoralni ljudje bodo imeli prednost pred moralnimi in z dovolj pretečenega časa, imaš na visokih pozicijah samo nemoralne ljudi.


Ne poznaš zgodovine. Brez vlade in pobiranja davkov ne bi bilo civilizacij. Ker z uradniki in znastveniki ki so bili plačani od vlad se je začel razvoj, ne na kmetijstvu. Je pa kmetijstvo dajalo presežke državam, kraljestvom, cesarstvom.

Rešitev, ki pa jo jaz predlagam pa je, da postopoma omejimo moč vlade z tem, da začnemo ponujati boljše rešitve za tiste probleme, ki se vlada pretvarja, da jih rešuje (lahko jim tudi zmanjšamo proračun, preko neplačevanja davkov z tem se bo tumor prisiljen zmanjšat). Smo v dobi interneta, čas je za modernejše rešitve kot en kup nemoralnih ljudi, ki se odločajo o našem življenju.


Neumnost.

Predlagam ti, da ko razmišljaš o interakcijah ljudi in pravilih po katerih, bi te interakcije morale potekati, da si metodičen in premisliš o vseh implikacijah, ki jih ima pravilo za motivacjo odločitev. Če te zanima začni brat v smeri Game theory: Game theory @ Wikipedia
Če boš šal metodično skozi naš sistem, ki ga imamo trenutno boš hitro videl, da niso nič krivi neki strički iz odzadja, "ki so vse splanirali", neben ni tako pameten, da bi bil sposoben ustvarit in imeti kontrolo nad toliko, kompleksnih interakcij. Vse kar se dogaja zdaj je organska posledica pravil, ki so postavljena in lahko zamenjaš vse ljudi, ampak dokler bodo pravila/motivacije ostale enake, bodo vedno isti razultati.


Predlagam ti da si prebereš kakšno knjigo ki razmeji kaj je država, vlada, centralna banka in korporacija. Da boš dejansko videl kdo ima moč.
Še en youtube filmček

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Zato je prehod v tako 'urbano vrtičkarstvo' nujen za mentaliteto potrošništva. Ljudje bomo morali biti bolj v stiku z naravo, ker na ta način, ko delamo v zaprtih prostorih postajamo odtujeni od okolja od katerega smo odvisni in brez njega ne moremo, čeprav ga zaradi potrošništva prekomerno uničujemo.


Mentalno potrošništvo? Wtf? Tudi jaz bi kadil to.

Spet nazaj na vrtičke v dobi ko bo vse avtomatizirano.

Če bomo pa vrtičkali se bo pa mentaliteta ljudi spremenila?

Nehali bomo morali gledati na življenje strogo prek očal monetarnega gospodarstva. Od tod strah, kako bomo preživeli od zemlje, saj je draga, davki so dragi itd...


In kdo bo to določal? Ti ali korporacija tipa Google, Apple, ki bo avtomatizirala kmetijstvo oziroma obdelavo polj.

Danes smo obrnjeni preveč v individualno bogatenje, namesto v skupno bogatenje. Zato strah posameznika, kako bo preživel, ko dela ne bo več zanj.


Skupno bogatenje? Kaj to pomeni. Da bos dobil stanovanje "for free" z delom in trudom robota?

qubit je izjavil:

PrihajaNodi je danes ob 00:53:20 izjavil:
Ti prevec valis krivdo na drzavo, vendar le ta brez korporacij in podjetij ne obstaja, ker one placujejo davke.


Še to, ko vidim napisanega nekaj takega mi prvo pade na pamet tak scenarij. V operacijski sobi na pojstli laži pacient, ki bi mu manjka pol roke in mu kri šprica iz nje. Zraven pa stoji zdravnik, ki bi rekel sestri zmerite mu pritisk, sestra bi odvrnila pacient ima kritično nizek pritisk, zdravnik pa bi rekel predpišite mu ene tablete za zviševanje pritiska, opazil sem tudi, da je pacient hudo bled najverjetneje je premalo na soncu, tako, da še ene D vitamin tablete, pa opazil sem tudi nekaj odrgnin in modric po telesu, sestra prosim razkužite mu to in dajte hanzaplast gor. Sestra zgrožena reče kaj pa odtrgana roka, iz katere šprica kri ? Zdravnik hladno res je, da je odtrgana roka problem samo mislim, da preveč krivde za njegovo stanje valite na odtrgano roko.

Treba je razmislit kaj je vzrok in kaj je simptom.


Ta primer velja bolj zate.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Treba je razumet, da živimo v zelo občutljivem obdobju za človeštvo. Smo na meji med preteklostjo in neznano prihodnostjo (kam nas vodi tehnologija?). Bojimo se, ker ne vemo kako bo.

Skatka popolnoma drugače kot kdajkoli prej, kjer so šamani in vrači pač vedeli kaj bo in s prihodnostjo niso imeli problemov.
Manu, super si, hvala za tvoje prispevke. Na stand-up predstave mi ni potrebno več hoditi.

qubit ::

PrihajaNodi :: danes, 11:57:32
Ti veš kaj je generik? Seveda priznavajo patente če so vključeni v WTO.

Ti je res treba vse z prstom pokazat al kaj ??

It is not uncommon for the Indian government to take actions that impact the ability of a foreign company to sell drugs in India that are deemed too expensive. For example, Novartis was never able to get a patent for its cancer drug, Glivec, in India, thus enabling local manufacturers to make and sell it. Even when patents are granted, the Indian Patents Act allows for compulsory licenses to be issued to local manufacturers for life-saving drugs that are deemed too costly.

link: http://www.forbes.com/sites/johnlamatti...

Tako kot so dogovori med bankami in vlado, recimo. Če bi bil free market, potem bi konkurenca naredila kaj, tako je pa na ogromno področjih kartelno dogovarjanje.

Nevem kaj si hotel z tem povedat našetel si še samo en vzrok več, da umaknemo vlado in to je nategovanje folka preko simbioze vlade in banke, ko davkoplačevalci pokrivajo izgube banke pa pobirajo dobičke. Vsi monopoli so posledica regulacij in licenc ter patentiranj vse to omogoča vlada tak, da nevem kaj si ga bluzis. Lahko ima 20 podjetij kartelni dogovor pa napihnjene cene, to še vedno ne preprečuje, da jaz odprem podjetje in ponudim isti produkt ali storitev, za nižjo ceno in jim speljem vse stranke.

Pa? Nemoralno je tudi to da so ZDA poslale korporacijo imenovano BLACK WATER na območju kjer je opustišil hurikan Katrina. In kaj so delali? Varovali so bogate. Vojsko pa je vlada mobilizirali šele na koncu.

Spet še enkrat si mi potrdil, da vlada dela nemoralne stvari. Jaz nemorem odpret podjetja, kot je BLACK WATER in strealat po ulicah, ter imeti imuniteto pred sodiščem, tako kot jo imajo oni. Edini način, da to dosežem je, da delam usluge za vlado in oni mi v zameno nudijo imuniteto na sodiščih.

Glej ga spet pišeš neumnosti. Kdo pa zagotavlja javno infrastrukturo? Da z davki, ampak brez nje tudi ne bi bilo podjetij.

To je eden izmed problemov, ki vlada trdi, da jih rešuje čeprav vsi vemo, da vsaka cesta nas stane 3-10 krat več od realne cene, za vsaki projekt en kup afer zaradi korupcije. Točno to je moja poanta, če bi se sami zorganizirali za izgradnjo infrastrukture bi bilo dosti bolj unčikovito, se pravi cenejše pa kvalitetnejše vlada samo ovira kreativnost.

Daj ne nabijaj. Že samo dejstvo da lahko t.i. Trojka prisili vlade v kar pač želi, pomeni da to igro vodijo "strički z ozadja". In to da podjetja lobirajo ni nič spornega in je uveljavljena praksa. Enako je recimo pri zaposlitvah. To da smo trije brez službe imamo popolnoma enak položaj, se prijavimo na popolnoma enako delovno mesto pa vendar ker jaz poznam gospoda Akropoviča bom jasno delovno mesto dobil. Kaj je tu spornega.

To niso strički iz odzadja, to so vsi vladno odobreni ljudje, direktna posledica vlade točno se ve kdo so in kakšno fukncijo imajo tako, da zopet si dokazal, da nemoralni ljudje uporabljajo vladno moč za lastno korist. Lobiranje je uveljavljena praksa pa legalna praksa, ampak to še ne pomeni, da ni sporno. Tudi ni enako kot pri zaposlitvah. Namen lobaranja je, da spremeniš zakonodajo ali regulacije v svojo prid in z tem pokopaš konkurenco, se pravi škoduješ drugim. To če pa akrapovič zaposli tebe, ki si nesposobn, pa nosi on stroške za igubo, ki jo boš prineso podjetju in škodi samo samemu sebi.

Ne poznaš zgodovine. Brez vlade in pobiranja davkov ne bi bilo civilizacij. Ker z uradniki in znastveniki ki so bili plačani od vlad se je začel razvoj, ne na kmetijstvu. Je pa kmetijstvo dajalo presežke državam, kraljestvom, cesarstvom.

Smešno mi je, ko napišeš, da ne poznam zgodovine potem, pa dalje napišeš brez pobiranja davkov nebi bilo civilizacij. Davke so pobirali vsi vladarji skozi zgodovino tudi, ko ni bilo civilizacij ali je to bil shaman, poglavar, kralj, diktator... samo različna imena za isto stvar ljudje, ki imajo pravico krast in imajo legalno imuniteto, za nemoralna dejanja).

Evo pa še malo zgodovine ena izmed največjh in za svoj čas najnaprednejših civilizacij se je porušila zaradi pobiranja davkov, ko je bilo velika večina ljudi zaposlenih v javnem sektorju, podjetja so zaradi visokih davkov propadala, brezposelnost je naraščala, ljudje so prejemali en kup socialnih finančnih pomoči, vlada je kar naprej hodila v vojne, za katere so plačali z rečenjem valute, to so še časi, ko so uporabljali plemenite kovine za valuto in civilizacija je rimski imperij. Poglej si vzporednice z moderno civilizacijo in boš hitro videl, ki je težava. Takrat ni bilo korparacij in raznih rothschild-ov, ki se jih ti tako bojiš, tudi čipiranja in robotizacije ni bilo, pa so kljub temu uspeli uničit ekonomijo, enako kot jo mi uničujemo danes z kradenjem preko vlade. Zato sem ti dal primer(zdravnika, ki ne vidi odtrgane roke).
Poglej si vzporednice pa premisli kolko je kriva robotizacija pa korparacije:

Neumnost.

Na mesto, da napišeš neumnost podaj kakšen argument, zakaj je to neumnost. In pa argumentiraj kaj je po tvojem mnenju rešitev.

Predlagam ti da si prebereš kakšno knjigo ki razmeji kaj je država, vlada, centralna banka in korporacija. Da boš dejansko videl kdo ima moč.
Še en youtube filmček

Sem prebral ogromno knjig o ekonomiji predlagam, da tudi ti kakšno vzameš v roke, presenečen boš koliko lukenj si imel v razumevanju. Tudi tvoj video mi ni pokazal nič novega, tebi pa manjka ta povezava, jaz nemorem jutri ustvarit podjetja, ki bo konkuriralo FED-u, zato ker je to javno privatni monopol spet dokaz, da rabiš vlado za nekaj takega.

Vglavnem vse to sma že razčistla ti misliš, da so korparacije vzrok vseh težav jaz mislim, da je vlada vzrok vseh težav. Se pravi kakšno rešitev imaš, da omejiš moč korparacij ? Napiši implementacijo, ker vse kaj si do zdaj napisal je samo en kup strašenja pa pesimizma vsi vemo, da so stvari daleč od ideala noben ne trdi, da je sistem, ki ga imamo super, niti noben ne zagovarja nemoralnosti z strani korparacij, podjetij ali vlade pomembno je kako ustvarit okolje, kjer se moralnost nagrajuje in nemoralnost kaznuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qubit ()

PrihajaNodi ::

Vglavnem vse to sma že razčistla ti misliš, da so korparacije vzrok vseh težav jaz mislim, da je vlada vzrok vseh težav. Se pravi kakšno rešitev imaš, da omejiš moč korparacij ? Napiši implementacijo, ker vse kaj si do zdaj napisal je samo en kup strašenja pa pesimizma vsi vemo, da so stvari daleč od ideala noben ne trdi, da je sistem, ki ga imamo super, niti noben ne zagovarja nemoralnosti z strani korparacij, podjetij ali vlade pomembno je kako ustvarit okolje, kjer se moralnost nagrajuje in nemoralnost kaznuje.


Čisto tako iz firbca? Kdo bo zamenjal vlado? Misliš da korporacije in kartelni dogovori niso škodljivi? Kdo bi kontroliral ta free market? Še nisi slišal za Google in Apple sodbo, kjer so zaposleni tožili korporacije?

Da moralnost nagrajuje in nemoralnost kaznuje je pa utopija. Nažalost. Lahko si pa vzamemo vsaj nek izgled, torej skandinavske države.

PrihajaNodi ::

Poglej si vzporednice pa premisli kolko je kriva robotizacija pa korparacije:


Evo pa še malo zgodovine ena izmed največjh in za svoj čas najnaprednejših civilizacij se je porušila zaradi pobiranja davkov, ko je bilo velika večina ljudi zaposlenih v javnem sektorju, podjetja so zaradi visokih davkov propadala, brezposelnost je naraščala, ljudje so prejemali en kup socialnih finančnih pomoči, vlada je kar naprej hodila v vojne, za katere so plačali z rečenjem valute, to so še časi, ko so uporabljali plemenite kovine za valuto in civilizacija je rimski imperij. Poglej si vzporednice z moderno civilizacijo in boš hitro videl, ki je težava. Takrat ni bilo korparacij in raznih rothschild-ov, ki se jih ti tako bojiš, tudi čipiranja in robotizacije ni bilo, pa so kljub temu uspeli uničit ekonomijo, enako kot jo mi uničujemo danes z kradenjem preko vlade. Zato sem ti dal primer(zdravnika, ki ne vidi odtrgane roke).


Torej je bila situacija podobna kot Nemčija po WW1? Sicer pa, če so uničili ekonomijo so jo zaradi nasprotnikov, ker so upori bili možno sistem se je dal zrušiti, ljudi odstaviti. Sedaj v visoko tehnološki eri pa obstaja možnost da se nasprotnike likvidira še preden bi do kakšnih uporov lahko prišlo. Razumeš pararelolo? Si predstavljaš da bi cesar lahko svoje nasprotnike čipiral in vedel vse o njih? Imel bi robote, ki ne stanejo praktično nič (ok vzdrževanje, gorivo) se pa težko primerja z armado.

Smešno mi je, ko napišeš, da ne poznam zgodovine potem, pa dalje napišeš brez pobiranja davkov nebi bilo civilizacij. Davke so pobirali vsi vladarji skozi zgodovino tudi, ko ni bilo civilizacij ali je to bil shaman, poglavar, kralj, diktator.


Ti poznaš pojem civilizacija, horda, plemena? Poglej si malo.

To niso strički iz odzadja, to so vsi vladno odobreni ljudje, direktna posledica vlade točno se ve kdo so in kakšno fukncijo imajo tako, da zopet si dokazal, da nemoralni ljudje uporabljajo vladno moč za lastno korist. Lobiranje je uveljavljena praksa pa legalna praksa, ampak to še ne pomeni, da ni sporno. Tudi ni enako kot pri zaposlitvah. Namen lobaranja je, da spremeniš zakonodajo ali regulacije v svojo prid in z tem pokopaš konkurenco, se pravi škoduješ drugim. To če pa akrapovič zaposli tebe, ki si nesposobn, pa nosi on stroške za igubo, ki jo boš prineso podjetju in škodi samo samemu sebi.


Torej je kriva monetarna politika ne vlada in zakonodaja. Pa v primeru zaposlitve sem ti napisal da smo vsi enaki po kvaliteti pa nisi razume poante. Prevladalo je pa poznastvo, enako kot prevlada en faktor podjetja ki lobira za svoje posle.

To je eden izmed problemov, ki vlada trdi, da jih rešuje čeprav vsi vemo, da vsaka cesta nas stane 3-10 krat več od realne cene, za vsaki projekt en kup afer zaradi korupcije. Točno to je moja poanta, če bi se sami zorganizirali za izgradnjo infrastrukture bi bilo dosti bolj unčikovito, se pravi cenejše pa kvalitetnejše vlada samo ovira kreativnost.



Aja, če bodo pa privatniki prevzeli vse v svoje roke, bomo imeli pa infrastrukturne povezave samo tam kjer je to profitabilno, torej odročnejša področja bi se zanemarilo ker ne bi imeli profita od njih. Čeprav bi se jih na dolgi rok dalo posodbiti.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Spet še enkrat si mi potrdil, da vlada dela nemoralne stvari. Jaz nemorem odpret podjetja, kot je BLACK WATER in strealat po ulicah, ter imeti imuniteto pred sodiščem, tako kot jo imajo oni. Edini način, da to dosežem je, da delam usluge za vlado in oni mi v zameno nudijo imuniteto na sodiščih.


Ne vlada, korporacija Black Water je zlobirala da so dobivali pogodbe. Misliš da če zamenjavo vlado z žnji imenom ki bi prevzel/a zadeve bi bilo pa kaj drugače? Po tvojem naj firma vodi državo?

Nevem kaj si hotel z tem povedat našetel si še samo en vzrok več, da umaknemo vlado in to je nategovanje folka preko simbioze vlade in banke, ko davkoplačevalci pokrivajo izgube banke pa pobirajo dobičke. Vsi monopoli so posledica regulacij in licenc ter patentiranj vse to omogoča vlada tak, da nevem kaj si ga bluzis. Lahko ima 20 podjetij kartelni dogovor pa napihnjene cene, to še vedno ne preprečuje, da jaz odprem podjetje in ponudim isti produkt ali storitev, za nižjo ceno in jim speljem vse stranke.


Ce bos to naredil, bodo druga podjetja, spustila cene tako nizko da ti enostavno ne bos preživel. Saj to dela strabag pri nas ko gradi ceste in uničuje še ostalo od gradbenih podjetij v sloveniji. Temu se reče dumping cene.

Zgodovina sprememb…

qubit ::

PrihajaNodi je izjavil:

Vglavnem vse to sma že razčistla ti misliš, da so korparacije vzrok vseh težav jaz mislim, da je vlada vzrok vseh težav. Se pravi kakšno rešitev imaš, da omejiš moč korparacij ? Napiši implementacijo, ker vse kaj si do zdaj napisal je samo en kup strašenja pa pesimizma vsi vemo, da so stvari daleč od ideala noben ne trdi, da je sistem, ki ga imamo super, niti noben ne zagovarja nemoralnosti z strani korparacij, podjetij ali vlade pomembno je kako ustvarit okolje, kjer se moralnost nagrajuje in nemoralnost kaznuje.


Čisto tako iz firbca? Kdo bo zamenjal vlado? Misliš da korporacije in kartelni dogovori niso škodljivi? Kdo bi kontroliral ta free market? Še nisi slišal za Google in Apple sodbo, kjer so zaposleni tožili korporacije?

Da moralnost nagrajuje in nemoralnost kaznuje je pa utopija. Nažalost. Lahko si pa vzamemo vsaj nek izgled, torej skandinavske države.

Prvo se moraš vprašati kaj vlada sploh je in zakaj jo potrebujemo. Zakaj vlada vodi šole in zdravstvene ustanove in zakaj ne vodi trgovin ali fitnesov, če pogledamo trgovine pa fitnes, oboje vpliva na javno zdravje, oboje je lahko za določene ljudi predrago itd. Kje potegneš črto kaj naj vodi vlada in kaj naj bo priskrbljeno preko prostega trga preko privatnih podjetij.

Vsi podatki kažejo na to, da vlada nezna vodit podjetij in razlog je preprost tisto podjetje ni njihova lastnina ničesar niso vložili v to podjetje in ničesar nimajo za izgubit, zato so pripravljeni sprejemat višje rizike, dobički bodo pomenili višje plače za njih, izgube pa bodo prenesene na davkoplačevalce in, ko to združiš še z nesposobnostjo ter nemoralnostjo, dobiš to kaj imaš danes, samo gledajo kako izropat javno podjetje.

Se pravi, da čimveč moramo privatizirat, ker podjetje če sprejema visoke rizike in se jim ne izide pač propadejo pa jih bo zamenjal nekdo bolj sposoben, najbolj pomembno pa je, da ljudje ne nosijo stroškov za nesposobnost drugih.

Za določeno infrastrukturo je problem zagotovit dovolj konkurence, ker rabiš visoki kapital za vstop in tudi ni praktično, da vsak gradi svoj vodovod, zato se mi zdi, da je infrastruktura dosti bolj primerna za brezprofitne transparentne organizacije. Uporabnikom infrastrukture pa zakasiraš za uporabo in z tem pokriješ stroške izgradnje ter vzdrževanja. Za začetni kapital za izgradnjo pa lahko brezprofitna organizacija, da obveznice, ki garantirajo 10% dobiček na investicijo, investira pa lahko vsak pa četudi 10€ bo pač dobil 11€ po petih ali desetih letih.

Kdo bi kontroliral ta free market?

Free market nemoreš kontrolirat zato je beseda free in ne controlled market, preberi kakšno knjigo avstrijske ekonomije in boš videl kako elegantno market regulira sam sebe, problem nastane točno takrat, ko ljudje(politiki brez znanja ekonomije) začnejo "kontrolirat" in "regulirat" market, to imamo danes centralno bančništvo, lobiranje itd.

Free market je točno tisto kaj sem ti pisal okolje, ki postavi taka pravila, da se nagrajuje sposobne in moralne, ter izloči nesposobne in nemoralne, kdo pa je označen za sposobnega ali nesposobnega pa odločajo kupci z tem, kam namenijo svoj denar. Jutri se lahko vsi ljudje odločijo, da nebodo podpirali nekega podjetja, pa bo to podjetje propadlo, če se jutri ljudje odločijo, da nebodo podpirali vlade pa gredo v zapor razlika je očitna.

Še nisi slišal za Google in Apple sodbo, kjer so zaposleni tožili korporacije?

Mislim, da sem slišal za tožbo nevem pa podrobnosti samo nima veze, rečimo, da se 20 podjetij zmeni, da si ne bodo med sabo, kradli delavcev z ponujanjem višje plače, pa rečimo, da to traja en čas in bi delavci brez tega dogovora imeli 200.000€ plače na leto, trenutno pa imajo 140.000€, se pravi bilo katero podjetje, ki ni del tihega kartelenga dogovora ali pa tudi je in ga krši, lahko dobi delavca vrednega 200.000€ za 160.000€ in zakaj nebi izkoristilo te razprodaje ?? Lahko gremo še dalje in rečemo, da so se vsa podjetja dogovorila. Še vedno lahko jaz tukaj vidim priložnost za poceni delavce pa visoke profite, zberem denar od investitorjev, odprem podjetje in zaslužim ogromno denarja, investitorji so kot hijene za takšne priložnsti, kjer se na kilometer vidi prostor za zaslužek, na trgu, ki je že preverjen in stestiran, takoj bi jih bilo 20 z kupi denarja.

PrihajaNodi ::

Prvo se moraš vprašati kaj vlada sploh je in zakaj jo potrebujemo. Zakaj vlada vodi šole in zdravstvene ustanove in zakaj ne vodi trgovin ali fitnesov, če pogledamo trgovine pa fitnes, oboje vpliva na javno zdravje, oboje je lahko za določene ljudi predrago itd. Kje potegneš črto kaj naj vodi vlada in kaj naj bo priskrbljeno preko prostega trga preko privatnih podjetij.


Torej naj ukinemo socialne transfere in ceste ki vodijo do odročnih vasi in odrežemo polovico Slovenijo ker se privatnikom ne bi imelo smisla ukvarjati z njimi.

Vsi podatki kažejo na to, da vlada nezna vodit podjetij in razlog je preprost tisto podjetje ni njihova lastnina ničesar niso vložili v to podjetje in ničesar nimajo za izgubit, zato so pripravljeni sprejemat višje rizike, dobički bodo pomenili višje plače za njih, izgube pa bodo prenesene na davkoplačevalce in, ko to združiš še z nesposobnostjo ter nemoralnostjo, dobiš to kaj imaš danes, samo gledajo kako izropat javno podjetje.


Saj ni namen vlade da vodi podjetja. Zakaj bi jih. Pač je bolj regulator.


Za določeno infrastrukturo je problem zagotovit dovolj konkurence, ker rabiš visoki kapital za vstop in tudi ni praktično, da vsak gradi svoj vodovod, zato se mi zdi, da je infrastruktura dosti bolj primerna za brezprofitne transparentne organizacije. Uporabnikom infrastrukture pa zakasiraš za uporabo in z tem pokriješ stroške izgradnje ter vzdrževanja. Za začetni kapital za izgradnjo pa lahko brezprofitna organizacija, da obveznice, ki garantirajo 10% dobiček na investicijo, investira pa lahko vsak pa četudi 10EUR bo pač dobil 11EUR po petih ali desetih letih.


Ta je dobra ja unicef bo zagotavljal infastrukturo. Povej mi prosim eno brezprofitno transparentno organizacijo?


Free market nemoreš kontrolirat zato je beseda free in ne controlled market, preberi kakšno knjigo avstrijske ekonomije in boš videl kako elegantno market regulira sam sebe, problem nastane točno takrat, ko ljudje(politiki brez znanja ekonomije) začnejo "kontrolirat" in "regulirat" market, to imamo danes centralno bančništvo, lobiranje itd.


A kartelno dogovarajnje pa ne obstaja? Torej v primeru SKUPNEGA nategovanja delavcev v ZDA, pri Googlu in Applu je bila pa vlada točno kriva česa?


Free market je točno tisto kaj sem ti pisal okolje, ki postavi taka pravila, da se nagrajuje sposobne in moralne, ter izloči nesposobne in nemoralne, kdo pa je označen za sposobnega ali nesposobnega pa odločajo kupci z tem, kam namenijo svoj denar. Jutri se lahko vsi ljudje odločijo, da nebodo podpirali nekega podjetja, pa bo to podjetje propadlo, če se jutri ljudje odločijo, da nebodo podpirali vlade pa gredo v zapor razlika je očitna.


Torej utopija, kot komunizem. Kupci gledajo samo na ceno. No ta je 90%. To zadnje tudi ne drži, ker Google praktično ne more propasti tudi če se slovenci odločimo za bojkot in prehod na najdi.si

Mislim, da sem slišal za tožbo nevem pa podrobnosti samo nima veze, rečimo, da se 20 podjetij zmeni, da si ne bodo med sabo, kradli delavcev z ponujanjem višje plače, pa rečimo, da to traja en čas in bi delavci brez tega dogovora imeli 200.000EUR plače na leto, trenutno pa imajo 140.000EUR, se pravi bilo katero podjetje, ki ni del tihega kartelenga dogovora ali pa tudi je in ga krši, lahko dobi delavca vrednega 200.000EUR za 160.000EUR in zakaj nebi izkoristilo te razprodaje ?? Lahko gremo še dalje in rečemo, da so se vsa podjetja dogovorila. Še vedno lahko jaz tukaj vidim priložnost za poceni delavce pa visoke profite, zberem denar od investitorjev, odprem podjetje in zaslužim ogromno denarja, investitorji so kot hijene za takšne priložnsti, kjer se na kilometer vidi prostor za zaslužek, na trgu, ki je že preverjen in stestiran, takoj bi jih bilo 20 z kupi denarja.


O ima vezo, ogromno. To je problem da si preveč usmerjen v desno stran, če se lahko tako izrazim. Ko govoriva o razprodaji gre po tej tvoji logiki ta tako nizko da prideš iz 160k na sendvič, malico, prevoz je pa odvisen od mamine penzije.
U bistvu je najbolje da se delavcu ne plača nič. Aja ne, saj jih bodo menjali roboti, oni pa bodo imeli vrtove...

qubit ::

Ne vlada, korporacija Black Water je zlobirala da so dobivali pogodbe. Misliš da če zamenjavo vlado z žnji imenom ki bi prevzel/a zadeve bi bilo pa kaj drugače? Po tvojem naj firma vodi državo?


Zelo težko se je prebit skozi tvojo trdo glavo, zdi se mi, da sploh ne prebereš komentarjev ali pa se ti neda razmišljat. Kakšna je razlika če vodi državo skupina politikov ali pa skupina podjetnikov in eni in drugi so ljudje in ljudje so lahko moralni ali nemoralni, sposobni ali nesposobni, najnevarnejši pa so sposobni ljudje, ki so nemoralni.

Jaz ti hočem dopovedat, da je pomembno, da je sistem zgrajen tako, da nagrajuje moralnost in kaznuje nemoralnost enako velja za sposobnost in ne nočem, da državo vodi podjetje, nočem sploh države hočem samo, da ljudje vodijo sami sebe in, da za vsako odločitev direktno nosijo odgovornost, pa če se odločitev izkaže za dobro ali slabo.

Ker pa imamo vsi določeno potrebo po infrastrukturi in varnosti pa ker smo socialna bitja imamo določene skupne interese, pomembno je kako jih rešimo. In prostovoljna interakcija, bi vedno morala imeti prednost, pred prisilno interakcijo. To pomeni, da se lahko odločiš kam bo šel tvoj denar, katere cilje boš podpiral in katere ne. Maš v zgornjem komentarju kako bi jaz izpeljal z neprofitno transparentno organizacijo, pomembno pa je, da jaz sigurno nimam najboljše rešitve in sistem mora bit postavljen tako, da se razvija vedno v najboljšo rešitev.

Ce bos to naredil, bodo druga podjetja, spustila cene tako nizko da ti enostavno ne bos preživel. Saj to dela strabag pri nas ko gradi ceste in uničuje še ostalo od gradbenih podjetij v sloveniji. Temu se reče dumping cene.

Gradbena podjetja pri nas naredijo to, da se pogodijo z vlado in na javnem razpisu dajo tako nizko ceno, da je noben nemore prekašat, potem pa po par letih izvajanje projekta so "nepredvideni stroški" pa cena zraste za trikratnik ali več, to rešiš z pogodbo, v kateri oni nosijo stroške če napačno ocenijo ceno projekta, samo v tem primeru pač nemore vlada pobrat svoje provizije.

qubit ::

Dobro Nodi vidim, da samo čas zapravljam z tabo nisi še ponudil nobne rešitve, niti konkretnih argumetov samo en kup trditev imaš, ki jih vsaka dobra knjiga iz ekonomije z lahkoto invalidira ali pa eno sodelovanje na trgu z lastnim podjetjem, bi že zadostovalo. Upam, da si je kdo, ki je dejansko pripravljen spremenit stvari na boljše in ceni ideje, prebral kar sem napisal če pa ne, pa je bila vsaj dobra lekcija, da PrihajaNodi nikoli ne odide in boš samo zapravil en kup časa.

Nummy ::

Manu je izjavil:

@Nummy in PrihajaNodi

Vidva se preveč bojita in sta po naravi pesimistična.

Treba je razumet, da živimo v zelo občutljivem obdobju za človeštvo. Smo na meji med preteklostjo in neznano prihodnostjo (kam nas vodi tehnologija?). Bojimo se, ker ne vemo kako bo.

Prihodnost bo odvisna od nas samih in sicer človeštva kot celote. Če se bomo šli trdi kapitalizem ne bomo uspeli. Komunizem je itak propadel.

Žal je tako, da se bomo ljudje (na zahodu) morali navaditi, da bo prihodnost bolj preprosta, kot si jo predstavljamo. Ne more ena 300 milijonska ZDA in 500 milijonska EU živeti potratno na račun ostalih prebivalcev. Predvsem ZDA porabi preveč naravnih virov samo zase. To ne bo vzdržalo, pa če si še tako želijo oz. želimo.

Zato je prehod v tako 'urbano vrtičkarstvo' nujen za mentaliteto potrošništva. Ljudje bomo morali biti bolj v stiku z naravo, ker na ta način, ko delamo v zaprtih prostorih postajamo odtujeni od okolja od katerega smo odvisni in brez njega ne moremo, čeprav ga zaradi potrošništva prekomerno uničujemo.

Nehali bomo morali gledati na življenje strogo prek očal monetarnega gospodarstva. Od tod strah, kako bomo preživeli od zemlje, saj je draga, davki so dragi itd...

Danes smo obrnjeni preveč v individualno bogatenje, namesto v skupno bogatenje. Zato strah posameznika, kako bo preživel, ko dela ne bo več zanj.


Jaz se ničesar ne bojim, samo povem kako bo zelo verjetno zgledala prihodnost glede na trenutne kazalce. Problem je v tem, da nekateri mislite da bo vse ok in bomo pri malo večji brezposelnosti pač ljudem rekli naj vrtičkajo in bodo imeli dovolj za jesti. Ampak jaz ti že ves čas trobim, da ni samo hrana dovolj. So pomembne še druge stvari, ljudje smo navajeni na določen standard do sedaj in če bo prišlo do "sranja" bomo probali vsi ta standard obdržati, pa tudi če bo treba ustreliti soseda in zropati njegovo domovanje...

Prihodnost ni odvisna samo od nas, od nas je odvisna nekje 5%, vse ostale niti imajo v rokah bogatuni in politiki. Največji problem pa je, da se spremenilo ne bo nič, saj bogatuni ne bodo hoteli iz rok dati svojega bogastva in moči, ki jo imajo na drugimi. To ti tudi že trobim ves čas.

Se strinjam, da porabimo preveč naravnih virov, ampak na določenih področjih ravno naša fajn ekonomija oz. kapitalizem diktira, da porabimo čimveč virov, da se čimveč troši. Samo poglej kake stvari danes delajo, nekvalitetne za 5 let ali še manj (za obdobje garancije) potem pa kupi novo. Veliko stvari bi lahko naredili za 10-20 let in tako da bi se dalo stvari nadgrajevati, reciklirati,... Tudi vrečk ne rabimo plastičnih v trgovinah ampak so iz blaga čisto dovolj. Prav tako povratna embalaža povsod. Pa da ne pozabimo še na tehnologije, ki jih z namenom zavirajo samo zaradi dobičkov - el. avtomobili recimo. Ali pa jedrske elektrarne. Lahko bi vložili veliko več denarja in ljudi v razvoj fuzijskega reaktorja in bi imeli veliko bolj čisto energijo, pa se to ne zgodi, ker je pač jedrski lobij premočan, nihče pa noče investirati v neko "rizično" tehnologijo.

Ne mestno vrtičkarstvo ni rešitev, ker potem samo problem preložiš iz enega kupa na drugega. Rešitev je da se zmanjša vpliv denarja ali pa celo ukini popolnoma, ter da se vse ljudi, ki danes delajo brezvezne službe (večina odvetnikov, ekonomistov in podobnih) preusmeri v tehnične vode in razvoj. Ti ljudje niso neumni in so sposobni delati v razvoju. Kaj bi razvijali? Tehnologijo za pridobivanje čimbolj čiste energije, obnovo vode, zemlje, reciklažo, vesoljsko tehnologijo, kako vsem zagotoviti trenutni standard in ob tem ne uničiti planeta in se ne pobiti med sabo. To je rešitev. Roboti naj delajo potem vso fizično delo, če se že gremo avtomatizacijo, samo potem je treba ljudem omogočiti enostavno preživetje in jih čimveč usmeriti v razvoj in raziskave. Kdor pa ne bo želel ali ne bo sposoben mu pač ne bo treba. Hkrati bi morali pa tudi razmišljati o zmanjševanju števila svetovnega prebivalstva na vsaj polovico. In tu govorim predvsem o določenih zakonih. Ampak ne bom o tem tu, ampak samo povem, da bi bila potem to tudi ena izmed prioritet, ker bi bilo bistveno lažje zagotoviti lepo življenje 3 milijardam ljudi, kot 9 ali 10.

Za gledanje skozi monetarna očala pa se obrni kar na politike in bogatune. Ti so tisti, ki bodo morali reči NE denarju in kapitalu ter začeti človeštvo voziti v drugo (pravo) smer. Dokler bomo plačani za delo in dokler za denar dobimo hrano in ostale stvari se mi navadni ljudje nimamo kaj spreminjati.

Mr.B ::

PrihajaNodi,
v podnapisi... Robot je storšek nakupa, ter strošek osnovnega vdrževanja ter elektrike.. torej vsi ostali stroški, grejo direkt v socialo, s katere potem ti lahko celi dan sadiš rožice in delaš tisto kar te veseli... Razen če je tvoje delo edino kar znaš odeelati tistih 8 ur.. Potem pa razumem da se ti bo strgalo..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TESKAn ::

Razen če je tvoje delo edino kar znaš odeelati tistih 8 ur.. Potem pa razumem da se ti bo strgalo..

Ah dej no, ce mu vzamemo njegovo duhamorno delo, nad cem bo pa bentil za sankom? Kaj mu bo izgovor, da se ne spravi z svoje riti in naredi kaj iz sebe? Naenkrat ne bo vec izgovorov, da bi bil najboljsi karkolize, pa ga tecen sef tolk tera, da popoldne prav nic ne more...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

PrihajaNodi ::

Mr.B je izjavil:

PrihajaNodi,
v podnapisi... Robot je storšek nakupa, ter strošek osnovnega vdrževanja ter elektrike.. torej vsi ostali stroški, grejo direkt v socialo, s katere potem ti lahko celi dan sadiš rožice in delaš tisto kar te veseli... Razen če je tvoje delo edino kar znaš odeelati tistih 8 ur.. Potem pa razumem da se ti bo strgalo..



Pa to je super. Kakšne nore ideje pobirajo nekateri iz vseh kotov spleta. Noro. Mene pa čudi da sploh imaš službo ko hodiš na dan s takšnimi idejami. Noro, res noro.

PrihajaNodi ::

Zelo težko se je prebit skozi tvojo trdo glavo, zdi se mi, da sploh ne prebereš komentarjev ali pa se ti neda razmišljat. Kakšna je razlika če vodi državo skupina politikov ali pa skupina podjetnikov in eni in drugi so ljudje in ljudje so lahko moralni ali nemoralni, sposobni ali nesposobni, najnevarnejši pa so sposobni ljudje, ki so nemoralni.

Jaz ti hočem dopovedat, da je pomembno, da je sistem zgrajen tako, da nagrajuje moralnost in kaznuje nemoralnost enako velja za sposobnost in ne nočem, da državo vodi podjetje, nočem sploh države hočem samo, da ljudje vodijo sami sebe in, da za vsako odločitev direktno nosijo odgovornost, pa če se odločitev izkaže za dobro ali slabo.

Ker pa imamo vsi določeno potrebo po infrastrukturi in varnosti pa ker smo socialna bitja imamo določene skupne interese, pomembno je kako jih rešimo. In prostovoljna interakcija, bi vedno morala imeti prednost, pred prisilno interakcijo. To pomeni, da se lahko odločiš kam bo šel tvoj denar, katere cilje boš podpiral in katere ne. Maš v zgornjem komentarju kako bi jaz izpeljal z neprofitno transparentno organizacijo, pomembno pa je, da jaz sigurno nimam najboljše rešitve in sistem mora bit postavljen tako, da se razvija vedno v najboljšo rešitev.


No mogoče boš moral pogledati v tiste ekonomske knjige in odgovoriti zakaj recesija leta 1929, zakaj Black Monday eventi, zakaj recesija 08. Itd. Ti vrli ekonomisti so res prefrigani, vse napisejo kako kaj poteka realno so pa njihove napovedi slabše od Danjevih Zvezd.

Bolj kot to da si ustvarjaš iluzije v glavi, bereš svoje ekonomske pravljice si poglej realnost in preberi (na Slo techu objavleno domače branje) AUTOMATE THIS.

Ko boš prebral kakšno pametno čtivo imava motiv za nadaljno diskusijo, dokler pa stojijo tvoji argumenti na: preberi si knjigo o ekonomiji, pa žal, no go.


Gradbena podjetja pri nas naredijo to, da se pogodijo z vlado in na javnem razpisu dajo tako nizko ceno, da je noben nemore prekašat, potem pa po par letih izvajanje projekta so "nepredvideni stroški" pa cena zraste za trikratnik ali več, to rešiš z pogodbo, v kateri oni nosijo stroške če napačno ocenijo ceno projekta, samo v tem primeru pač nemore vlada pobrat svoje provizije.


Mogoče ti ni jasno, ampak ogromno poslov je prevzel Strabag z dumping cenami in banko zadaj. Toliko da uniči domače gospodarstvo.
A je spet vlada kriva? Ja itak, ker je prilagodila razpis.


Sicer pa najboljšo rešitev je predlagal Nummy spodaj.

No pa si preberi:

1. Hitler Broke Free from the International Banking Cartels

When Hitler's period as Chancellor of Germany began, the German people had no work, no money and were starving. A wheelbarrow full of 100 billion-mark banknotes could not buy a loaf of bread at the time, and many Germans were living in shacks after countless homes and farms had been seized by Rothschild/Rockefeller-controlled banks.

In his 1967 book The Magic of Money, Hitler's Reichsbank President, Dr. Hjalmar Horace Greeley Schacht, let out the big secret:

"The mark's dramatic devaluation began soon after the Reichsbank was "privatized," or delivered to private investors."

In other words, responsible for the post-war hyperinflation was not the German government, but rather the privately owned central bank in Germany, and its monopoly it had over the creation of money. Germany's economy was crashed and devastated by bankers... that is, until Hitler arrived.

After Hitler was elected, refusing to play ball with the Rockefeller-Rothschild rules, one of the first things he did was fix the corrupt, debt-based financial system. By completely thwarting the international banking cartels, the Nazi government issued its own currency known as Reich Marchs, which were debt free and uncontrollable by international financial interests.


Kriva ni država pač pa privatne banke.

Pa tisti njihov denar ni baziral na "golden" ali "oil" standard,..poglej malo naprej na čem je baziral njihov denar. Problem je monetarna politika.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

PrihajaNodi,
ravnokar si potrdil, da ne veü kaj bi z lajfom.. Kaj misliü da ko konöaü üolo, se zaöne tlaka po 8 ur na dan... Ej boü pa namesto ütirih vzel 8 rund, samo kaj ko bo namesto keüa, bili krediti, pa bo teh zmanjkalo, öe boü osem rund na dan stankal... Paö nekaj imaginarnega, boü zamenjal za nekaj imaginarnega, in vsi bodo sreöni...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrihajaNodi ::

Prosim če se držiš izven osebnega nivoja. Hvala

Manu ::

nekikr je izjavil:

Treba je razumet, da živimo v zelo občutljivem obdobju za človeštvo. Smo na meji med preteklostjo in neznano prihodnostjo (kam nas vodi tehnologija?). Bojimo se, ker ne vemo kako bo.

Skatka popolnoma drugače kot kdajkoli prej, kjer so šamani in vrači pač vedeli kaj bo in s prihodnostjo niso imeli problemov.
Manu, super si, hvala za tvoje prispevke. Na stand-up predstave mi ni potrebno več hoditi.

Me veseli, da se zabavaš. Samo še malo bolj možgane napni, pa poskusi razumet kaj je bilo napisano.

Prihodnost je negotova, ker na vidiku ni boljšega ekonomskega sistema, kot tega ki ga imamo zdaj, ki pa ravno tako ne funkcionira kot bi moral.
Iščemo rešitve in rinemo še vedno s tem sistemom, ampak ne gre.

In ja popolnoma drugače kot kdaj koli prej. Na globalni ravni se človeštvo ni s tem srečalo. Le posamezne civilizacije, ki pa niso bile tako povezane med sabo, kot je svet danes.

Prihodnost pa je lahko gotova na ta način: če to leto pridelaš več hrane kot jo potrebuješ, potem veš, da jo lahko shraniš za naslednje leto, če bo takrat letina slabša. Zato je prihodnost optimistična.

Saj tudi vreme znamo kar dobro napovedati. Pa analitiki pričakujejo to in ono v gospodarstvu glede na pretekle dogodke in sprejete zakone in predpise. Temu se reče predvidevanje.

Zdaj pa smo v situaciji, ko delamo to, kar znamo najbolje, pa gospodarstvo ne funkcionira najbolje. Od tod negotovost za prihodnost. Saj če smo zapadli v krizo s tem ekonomskim sistemom, in če uporabljamo isti ekonomski sistem, potem je negotovost večja, saj imamo negativne izkušnje iz preteklosti.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Nummy ::

Največji problem človeštva je, da se nič ne nauči iz svoje lastne zgodovine...

PrihajaNodi ::

Mr.B ::

PrihajaNodi,
ja in za bodo krivi roboti, ker boš ti porabl ta drevesa za skret papir.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Manu ::

Ni problem v robotizaciji dela, problem je v prekomernem trošenju omejenih naravnih virov.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Mr.B ::

Naravni vir, trenutno na zamlji je voda in zemlja, kjer boš gojil hrqano. Vse ostalo se lahko ustvari tako in drugače, ali pripelje izven zemlje, ako bo to problem...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

LordNacho ::

qubit je izjavil:



Zelo težko se je prebit skozi tvojo trdo glavo, zdi se mi, da sploh ne prebereš komentarjev ali pa se ti neda razmišljat. Kakšna je razlika če vodi državo skupina politikov ali pa skupina podjetnikov in eni in drugi so ljudje in ljudje so lahko moralni ali nemoralni, sposobni ali nesposobni, najnevarnejši pa so sposobni ljudje, ki so nemoralni.

Jaz ti hočem dopovedat, da je pomembno, da je sistem zgrajen tako, da nagrajuje moralnost in kaznuje nemoralnost enako velja za sposobnost in ne nočem, da državo vodi podjetje, nočem sploh države hočem samo, da ljudje vodijo sami sebe in, da za vsako odločitev direktno nosijo odgovornost, pa če se odločitev izkaže za dobro ali slabo.

Ker pa imamo vsi določeno potrebo po infrastrukturi in varnosti pa ker smo socialna bitja imamo določene skupne interese, pomembno je kako jih rešimo. In prostovoljna interakcija, bi vedno morala imeti prednost, pred prisilno interakcijo. To pomeni, da se lahko odločiš kam bo šel tvoj denar, katere cilje boš podpiral in katere ne. Maš v zgornjem komentarju kako bi jaz izpeljal z neprofitno transparentno organizacijo, pomembno pa je, da jaz sigurno nimam najboljše rešitve in sistem mora bit postavljen tako, da se razvija vedno v najboljšo rešitev.



This.

Nummy ::

Mr.B je izjavil:

Naravni vir, trenutno na zamlji je voda in zemlja, kjer boš gojil hrqano. Vse ostalo se lahko ustvari tako in drugače, ali pripelje izven zemlje, ako bo to problem...

A res?
Boš pripeljal rude s čim? Raketami, ki jih nimamo? Še eno bogo vesoljsko postajo komajda vzdržujemo in oskrbujemo, potem pa ti sanjaš kukuruz, da bi rudaril po asteroidih? Dej še men te gobice. Jaz bi tud.

Pa tudi, če bi imeli vso to tehniko, je naslednji problem gorivo, ki pa ni samo voda in zemlja...

In da če želiš živeti kot v kameni dobi, potem je voda in zemlja čisto dovolj za življenje. Pa veliko sreče pri preživetju in lepo starost ti želim >:D (ne pozabi, nič kovine, nič plastike, samo kamen, rastline in kak kožuh in meso od živali so dovoljeni).

PrihajaNodi ::

Imam ocutek da jih je kar nekaj na tem forumu uziva prepovedane substance.
Mogoce je Mr.B mislil na surovine iz marsa, po tem ko bomo zbrali denar za reality show in poslali "prostovoljce" gor, od katerih jih bo verjetno 80% umrlo. Torej jih bo ostalih 20% izvajalo mining na Marsu. Seveda ce bodo zbrali denar. Ce bi bil bil interes podjetij da kot druzba napredujemo potem bi mogoce se slo. Tako je pa v ospredju samo kapital in na zalost v vesolju ni profita oz. Je vlozek prevelik. Ce bi koristi bile bi Google ze stegoval lovke proti nebu. Tako pa so bolj zanimivi droni.

Zgodovina sprememb…

Manu ::

Mr.B je izjavil:

Naravni vir, trenutno na zamlji je voda in zemlja, kjer boš gojil hrqano. Vse ostalo se lahko ustvari tako in drugače, ali pripelje izven zemlje, ako bo to problem...

Po površini gledano je zemlje dovolj, a ni dovolj humusa oz. vrhnje plasti tal, ker zaradi intenzivnega kmetijstva erodira v reke in morja. Vode je dovolj, a je onesnažena ali pa se jo prekomerno uporablja zaradi netrajnostnega intenzivnega kmetijstva in jo mnogo kje po svetu primanjkuje (zaradi pomanjkanja vrhnje plasti tal voda hitro odteče in pokrajina postaja podobna puščavi). Govorim globalno.
Gozdovi so omejena dobrina, ki prinašajo zelo pomembno dodano vrednost, ker so "pljuča" zemlje in dajo mnogo koristi, a smo posekali veliko gozdov (globalno gledano).
Morje je onesnaženo in ga preveč izkoriščamo. Smo prišli do meje?
Pretirano potrošništvo zahteva pretirano izkopavanje redkih zemelj, kar je umazano početje in povzroča okoljsko škodo.

Problem vidim v pretiranem uničevanju okolja brez inteligentnega premisleka, saj ni smiselno rezati vejo na kateri sedimo. Trenutni gospodarski sistem, ki je dobičkonosno usmerjeno, nima posluha za okolje. Zato mi deluje precej nespametno na dolgi rok.

Sama robotizacija pa ni problem, če je njen namen osvobajanje človeka od fizičnega dela. Bolj je problem pretirano potrošništvo (pametnega telefona res ni treba menjat vsako leto...).
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Nummy ::

Manu je izjavil:


Problem vidim v pretiranem uničevanju okolja brez inteligentnega premisleka, saj ni smiselno rezati vejo na kateri sedimo. Trenutni gospodarski sistem, ki je dobičkonosno usmerjeno, nima posluha za okolje. Zato mi deluje precej nespametno na dolgi rok.

Sama robotizacija pa ni problem, če je njen namen osvobajanje človeka od fizičnega dela. Bolj je problem pretirano potrošništvo (pametnega telefona res ni treba menjat vsako leto...).


Pretirano uničevanje okolja se da omiliti z reciklažami in proizvajanjem boljši izdelkov, ki imajo zamenljive dele, ki se jih dobi še dolgo po koncu prodaje izdelka. Samo hec je v tem, da se vse to ekonomsko ne izplača in se pač tega ne dela. Misliš da je dobičkonosno delati recimo telefone za 20 let? Ni.

Res nam ni treba menjati vsako leto telefona (sam osebno sem vedno menjal telefon na nekje 5 let, razen androida sem se znebil po 2 letih, ker mi je požrl vse živce do kraja in trenutni telefon upam da bo zdržal vsaj 5 let). Ampak problem je v tem, da nas sami proizvajalci silijo v to. Kupiš telefon, potem proizvajalec da naslednje leto nov model ven, model, ki ga imaš pa po veliki verjetnosti iz proizvodnje, prav tako dele za njih. Naredijo nov software update, ki se zgodi da ni niti za tvoj trenutni telefon na voljo. Potem pride še do iztrošene baterije (enega cheap made in china ponaredka pač ne daš notri) in potem si postavljen pred dejstvo:
-ali ostaneš na istem telefonu in imaš popolnoma zastarel software (torej manj funkcij jadda jadda) in kupiš novo baterijo, ki te po možnosti stane celo premoženje (nekje 20% vrednosti telefona - primer)
-ali kupiš novega, ki je hitrejši, dobiš vse nove funkcije in ima novo baterijo

Ni problem niti v tem, da bi vsako leto menjali telefon, problem je v tem, da se starih telefonov večinoma ne reciklira (ker še vedno ne poznamo 100% reciklaže elektronike), se dogaja da se ti telefoni znajdejo v revnejših državah, kjer jih preprosto skurijo ko ne delajo več in potem prodajo nazaj tiste "redke" kovine, ki ostanejo. Pri tem kurjenju pa nastaja še več onesnaževanja kot pri sami proizvodnji.

Pa niso samo telefoni problem, ampak vse ostalo, ki je narejeno ravno toliko da traja vsaj čas garancije ali pa mogoče max 5 let, potem pa pridi in kupi in kupi novo. Sej nebi bil problem, če bi lahko res vsako stvar 100% reciklirali, ampak ponavadi smo že lahko veseli, če lahko uporabimo vsaj 50% surovin od pokvarjenega izdelka.

Spet tu ni stvar na navadnih ljudeh, da spremenimo stvari, ker jih ne moremo razen tako, da preprosto nehamo vse kupovat in živimo v kameni dobi. Tega pa ne bo naredil nihče.
Rešitev problema je spet pri tistih, ki imajo "vajeti v rokah", torej politiki, podjetniki, bogatuni,...

Mr.B ::

Nummy,
največje nahajališče goriva za rakete je ravno luna. Toliko o tvojih bučah PrihajaNodi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrihajaNodi ::

http://www.uh.edu/engines/epi430.htm

Si obvestil Zuckenberga? Upam da kdo od CEO - jev velikih korporacij bere tale forum.
Si mogoce pomislil o start upu- mining on moon bi bilo lahko ime podjetju.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

PrihajaNodi,
za tvojo mahnost boš odgovoren sam, ok pa preveč gledaš te kapitalsitične propagande tipa Hollywood nekaj..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Nummy ::

Mr.B je izjavil:

Nummy,
največje nahajališče goriva za rakete je ravno luna. Toliko o tvojih bučah PrihajaNodi.

Smarty pants, kako pa prideš do lune??? Aja rabiš gorivo... talent si res.

Mr.B ::

Nummy,
sej vem da se je NASA, kot posledica pomanjkanja goriva, del svojega posla predala tistim grdim kapitalistom.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrihajaNodi ::

Tistim, ki preko donacij zbirajo denar da bodo imeli reality show? Aja,,oni gredo na Mars.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Foxconn v eni tovarni več kot polovico zaposlenih zamenjal z roboti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7020185 (16190) Invictus
»

Google in Foxconn sodelujeta v robotiki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
17736809 (32468) Oki
»

Foxconn spet o širitvi v ZDA

Oddelek: Novice / Rezultati
237997 (6421) jype
»

Foxconn se robotizira

Oddelek: Novice / Ostale najave
4414408 (12763) nekikr

Več podobnih tem