» »

SIOL modem

SIOL modem

Master_Yoda ::

K vragu mi je sel Prospero 632 in so mi danes dali Innbox V60U, pa me zanima, ali je kot router ta stvar uporabna, ali jih naj poklicem in recem da mi ga dajo v bridge mode in se naprej uporabljam svoj router? Lepo bi bilo da se resim se ene skatle, ce je performance modem/routerja zadovoljiva.

Internet je 20/20 optika (+TV+Telefon), router, ki bi pa romal v omaro pa je D-Link DIR-655.

Hvala za odgovore!

black ice ::

Vedno med modem in ostale naprave postavi tudi lasten router.

Gapi ::

Ne rabiš klicat, lahko tudi sam nastaviš na bridge. user/user in urediš zadevo.
No person is rich enough,to buy back his past.

Master_Yoda ::

Sem disablal wifi in internetno povezavo na modem/routerju in priklopil na en data port svoj router. Kolikor vidim dela vse. Je to to ali bi moral se kaj drugega na modemu disablati ? (DHCP sem pustil enablan, da ce se slucajno kdaj gor priklapljam nerabim ipjev nastavljati)

P.S. Zakaj pa je dobro imeti svoj router ? Je HW na teh res toliko slabsi in so problemi? Ker funkcij ima dosti, ceprav jih ravno ne potrebujem - opazil sem print server, disk lahko gor priklopis in zgleda uporabis kot NAS.

Zgodovina sprememb…

black ice ::

Dobro je imeti svoj router zato, da nimaš vseh naprav izpostavljenih zunanjemu svetu.

Druga stvar - ne vem, če sam edini primerek ampak sam imam s stabilnostjo Telekomovih škatlic same preglavice. Če po treh dneh ne šteka sem lahko srečen. To je bilo z vsako škatlo do sedaj. Odkar PPPOE povezavo vzpostavlja moj router je uptime tudi po 30 dni in več.

Master_Yoda ::

Tocno pozabil sem na boljsi FW na lastnem. Hvala!

Se eno vprasanje mimo topica: Katere DNS streznike uporabljate ? Jaz trenutno openDNS, mi pa namebench kaze da je googlov 8.8.4.4 71% hitrejsi z moje lokacije. Nevem pa kako je z logiranjem na googlovih (verjetno se logira vse in prodaja podatke?) zato se nisem preklopil.

...:TOMI:... ::

Jaz uporabljam arnesove.
Tomi

telexdell ::

Že kar nekaj let uporabljam innbox 50U pa nimam čezen nobenih pripomb. Pri modemu nameščenem v mansardi mi WiFi (n tip) deluje po celi hiši, na terasi in celo v kleti. nastavljeni imam dve WiFi omrežji- eno za data in drugo za multicast. Pa imam (ob optiki in pomoči G stikala) nanj priključenih od 10...15 naprav. Skratka-za povprečnega uporabnika je še en usmerjevalnik stran vržen denar tako za njegov nakup kot za porabljeno energijo. Da o težavah, da so ti v hiši vidne vse naprave ob več usmerjevalnikih sploh ne zgubljam besed.
Torej, poskusi le z novim innbox 60 modemom. Če z njim ne boš zadovoljen, lahko še vedno namestiš dodatni usmerjevalnik.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

telexdell ::

black ice je izjavil:

Dobro je imeti svoj router zato, da nimaš vseh naprav izpostavljenih zunanjemu svetu.

Druga stvar - ne vem, če sam edini primerek ampak sam imam s stabilnostjo Telekomovih škatlic same preglavice. Če po treh dneh ne šteka sem lahko srečen. To je bilo z vsako škatlo do sedaj. Odkar PPPOE povezavo vzpostavlja moj router je uptime tudi po 30 dni in več.

In kako so preko dodatnega usmerjevalnika naprave manj izpostavljene zunanjemu svetu??? Na eni strani imamo znanje in izkušnje posameznika kateri prčka po požarnem zidu svojega usmerjevalnika in na drugi strani skupino profesionalcev katere prčkajo po požarnem zidu vseh SIOL-ovih modemov... sam v tam 12 letih uporabe izključno modema distributerja signala še nisem zaznal nobenega nepooblaščenega vdora v moje naprave in to kljub dvema najstnikoma. Če pa je mogoče kakšen bil, pa ga nisem zasledil in mi ni povzročil nobene škode.


PS- Kaj pa protokol IPV6, ko so vse naprave direktno priključene na zunanji svet???
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

cekr ::

Da še sam malo pristavim.

Sam imam TV komunikatorje vezane direktno na 50U, internet pa preko dodatnega routerja.
So kakšne komplikacije, če bi čezenj peljal tudi TV komunikatorje? Seveda s primernimi nastavitvami.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

...:TOMI:... ::

Saj preko IPv4 je tudi direktno. NAT je samo translacijski mehanizem in ne varnostni, tako, da ne vem o čem sanjate o dodatni varnosti.
Tomi

Master_Yoda ::

Heh se en + lastnega routerja: Na Telekomovem forwardam port 80 na lokalni ip na katerem laufam http server. Javi mi da bo modemov/routerjev web server se prestavil na 8080. In seveda se ne in ne gre dostopati do mojega web serverja saj mi vedno routa na routerjev server.

V nastavitvah pa nisem zasledil da bi slo to izklopiti, saj ne rabim imeti dostopa do routerja, ko me ni doma (in ravno varno ni da lahko do routerja dostopas preko interneta kljub temu da je geslo).

telexdell ::

Master_Yoda je izjavil:

Heh se en + lastnega routerja: Na Telekomovem forwardam port 80 na lokalni ip na katerem laufam http server. Javi mi da bo modemov/routerjev web server se prestavil na 8080. In seveda se ne in ne gre dostopati do mojega web serverja saj mi vedno routa na routerjev server.

V nastavitvah pa nisem zasledil da bi slo to izklopiti, saj ne rabim imeti dostopa do routerja, ko me ni doma (in ravno varno ni da lahko do routerja dostopas preko interneta kljub temu da je geslo).

Sam imam že nekaj let lasten WWW strežnik na NAS disku na vratih 80. Vmes so mi že najmanj 3x zamenjali modem, pa na nobenem nisem imel težav s tem.

Če tebi to ne deluje, očitno delaš nekaj narobe. Lahko pa pokličeš tehnično pomoč in ti bodo nastavili oni.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328617 (29073) ignats
»

siol tv na lede/openwrt usmerjevalniku

Oddelek: Omrežja in internet
232874 (2304) XS!D3
»

Telekom optika-paket modri (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10728278 (18804) ufek
»

IP promet

Oddelek: Omrežja in internet
101181 (963) kunigunda
»

Flashanje routerja Siniope

Oddelek: Omrežja in internet
171323 (926) kratos

Več podobnih tem