» »

IP promet

IP promet

Blisk ::

Mene zanima čist preprosta zadeva.
Če imam naprimer 3 IP naslove in na vsakem svoj server naprimer
server1 193.2.1.120
server2 193.2.1.121
server3 193.2.1.122

Priključeni so na switch, ki gre potem na ruter in ven v svet.
Zanima mel če lahko moj ponudnik interneta naprimer SIOL preverja promet, ki poteka od server1 do server2 in obratno?

Če jaz prav razumem ne, ker gre promet direktno od IPja do IPja in se ne uporablja domen za to.
Ali se motim?

ToniT ::

Notranji promet se ne vidi od zunaj.

Duhec ::

Lokalni mrežni promet (intranet) se ne vidi navzven.

black ice ::

Naceloma naj ne bi pregledovali prometa znotraj LAN, vendar nikoli ne ves. Zato se vmes da svoj router, katerega priklopis na modem ostale naprave vezes na router.

NoName ::

SiOL tvojega notranjega prometa ne sme preverjati ali kakorkoli analizirati... Dejansko tudi vsebine prometa, ki ga ti pošiljaš navzven, ne sme analizirati... Ampak, kot je omenil black ice - vključi svoj usmerjevalnik, siolov router pa degradiraj v modem oz. switch.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Hayabusa ::

SiOL tvojega notranjega prometa ne sme preverjati ali kakorkoli analizirati.

Saj krasti se tudi ne sme, a so zapori polni.
Če obstaja tehnična možnost, potem smatraj da se dogaja.

ToniT je izjavil:

Notranji promet se ne vidi od zunaj.

Če si na isp-jevi modem+router škatlici lahko oni vidijo vse, kar se pretaka po lanu.


od tu dalje:
https://slo-tech.com/forum/t594517/p428...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Blisk ::

OK mene zanima ali lahko oni čekirajo promet pred ruterjem, se pravi če mam 3 serverje na istem subnetu in komun icirajo emd sabo z IPji, potem nekak težko preverjajo promet, če ta ne gre ven? ali ni tako? Razen seveda če njihov ruter omogoča snifanje paketov na lokalnem lanu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Invictus ::

Itak da jih. Kaj vam ni jasno?

Če jih hočejo, ti posnifajo notranji promet, saj gre ves notranji promet čez router. Osnove IP omrežij ...

In če imaš nek sniffer na routerju, narediš lahko vse ...

Daj 20 EUR za svoj Gbit router in nehaj filozofirat ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Poldi112 ::

Zakaj točno bi šel promet med serverji, ki so priklopljeni na switch, čez router? Saj so vendar v istem networku. Osnove IP omrežij...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

rokp ::

Se mi zdi, da so vsi, ki so omenjali, da se da, domnevali, da je switch vgrajen v ponudnikov router.
OP pravi, da so strezniki priklopljeni "na switch, ki gre potem na ruter", po cemer bi jaz domneval, da gre za locen switch. V tem primeru, ce switch pozna MAC naslove vseh streznikov in je komunikacija med strezniki tipa unicast, njihov medsebojni promet do routerja ne pride.

kunigunda ::

Ne vem sicer kaksne imajo te njihove modem routerje, teoreticno se da (postopki niso stvar za forum),
ne vem pa zakaj bi to poceli. Pa tud ce ze je tak superduper ruter, dvomim da ima vsak zaposleni full dostop
do njega, verjetno zgolj pescica tehnikov.
Tko da je vsaka bojazen odvec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MikroTik, UPnP, port forwarding, Amis, kamere...

Oddelek: Omrežja in internet
164049 (3576) Daniel
»

Nova škatla, novi problemi

Oddelek: Omrežja in internet
198255 (4148) kihc
»

ARP protokol

Oddelek: Omrežja in internet
223169 (2052) kunigunda
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333545 (2539) Ursus
»

Je taka mreža možna?

Oddelek: Omrežja in internet
151514 (1268) Hair

Več podobnih tem