» »

Virtualdub ne prepozna kamere?

Virtualdub ne prepozna kamere?

Dr.S ::

Kamero (SONY MV 500i) imam preko firewire povezan s kamero.

Ko želim prenesti oz. zajeti video s pomočjo virtualdub-a mi javi sledeče:

VIRTUALDUB CAPTURE ERROR
Cannot find driver to draw this non-RGB image format.Preview un hystogram funkcions will be unavailable.



Mogoče rabim še kak driver?


CaqKa ::

kolko jaz vem vdub ne podpira zajemanja DV streama direktno iz DV kamere.
uporabit boš moral kak drug program. recimo dvio ali pa ulead media studio ali pa adobe premiere.
najlažje in najceneja pa bo če si dol cufneš windows movie makerja2 preko windowsupdate strani zastonj.

Dr.S ::

ja, probal sem zajeti video z ulead media studiom 7. Vendar pa potem virtualdub ne prepozna formata zapisa (avi).


V virtualdubu je možnost capture avi in res ne vem v čem je potem trik.

Ravno zaradi možnosti takojšnje kompresije v željeni format (nekomp. / divx / xvid) se mi zdi virtualdub zanimiv. Drugi programi tega ne naredijo direktno. JE TAKO?

gumby ::

divx/xvid ni namenjen zajemanju videa... za to obstajajo hitri kodeki

kakšen kodek uporablja media studio, da ga VD ne prepozna? probaj video posneti z huffyuv ali mjpeg kokekom in ga nato pretvori v divx v virtualdub-u...

Dr.S ::

Pri zajemanju videa s programom media studio 7 iz DV kamere, mi program pretvori v svoj avi file. Pregledal sem cel program in se mi zdi (?) da nima nastavitev za željeno obliko izhodnega formata.

Tako, da moram njegov avi file prenesti v editor, in tam spremeniti v željen format. Vendar je to zamudno delo, zakaj ne pretvorba v neformatiran format že pri zajemu videa - kot naj bi to omogočal virtualdub?

gumby ::

kaj pravi GSpot na prvotni AVI? kakšen kodek je za video?

Dr.S ::

Video Codec:

DV Video Decoder

gumby ::

bi lahko uploadal 10-15 sekund tega videa na kakšen ftp? da vidim, kaj je to za eno čudo?:)

CaqKa ::

joj kekci!!!
to je čisto navadni DV stream direkt iz kamere.. itak da ga vd ne podpira... že dolgo znano
vd podpira dv type2 ne pa tudi type1
mislim da sem v eni podobni temi pisal o frameserverju za media studio . tam ti lepo piše kaj morš naredit da bo vdub ofnal DV avi

z vdjem neboš mogel zajemat iz firewireja.. (zaenkrat verzija 1,5 tega ne omogoča. PIKA.)
sploh pa zajemanje iz ieee1394 v kak drug kot pa DV format podpira zelo malo programov... če pa že podpira pa je le ta slabe kvalitete. to zna naredit moviemaker.
direkt v mpeg2 pa zna iz firewirea baje delat tudi powervcr od cyberlinka vendar rabiš vsaj 2ghz procesor.

http://www.slo-tech.com/script/forum/iskanje.shtml?isci=DV&nacin=nekaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

gumby ::

Dr.S: tule najdeš en DV kodek, ki ga lahko uporabiš v virtualdub-u. spremeniti moraš samo oznako videa iz "dsvd" ali kakrkoli je že v "cdvc"...

CaqKa: nimam kamere, zato ne vem, kako izgleda "čisto navadni DV stream direkt iz kamere"... sem pač DL-jal neki DV video in ga spravil k delovanju:)

CaqKa ::

potem pa čisto enostavno prepusti odgovore takšnim ki imajo izkušnje že s tem ;)

Dr.S ::

t.g


naložil sem codec, povej mi samo kje (kako) spremenim oznako videa iz "dsvd" ali kakrkoli je že v "cdvc".

CaqKa ::

naloži xvid > ta ti bo v startmeni dodal tudi ikono za fourcc > four cc pa je program s katerim spreminjaš oznako kodeka s katerim je kompresiran avi.

gumby ::

hardcore varianta: avi naloži v kakšen hex-editor (virtualdub ima vgrajenega) in sprememi tiste štiri črke...

Dr.S ::

Poskusil oboje:

hardcore varianta: avi naloži v kakšen hex-editor (virtualdub ima vgrajenega) in sprememi tiste štiri črke... --> ne pusti spremeniti, ker odpre *.avi file kot read only (tako ne morem spremeniti ničesar), KAKO NAPREJ?

CaqKa malo še razloži tvoj postopek, ker ni mi čist...

gumby ::

pri odpiranju odstrani kljukico pri "open as read-olny", pa bo odprlo v redu...
nato se z kurzorjem odpelješ na FourCC in ga spremeniš (natipkaš čez novega) - 'cdvc' v tem primeru. shrani in odpri avi z virtualdub-om

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

CaqKa ::

to kar je zgoraj napisal tg delaš vse v virtualdubu...
glede tega kar sem pa jaz napisal... kako ti naj bolj simpl razložim?
kodek xvid si morš dol potegnit. potem ga inštaliraš... in kot vsak drug program si tudi ta naredi v startmeniju svojo grupo. v tej grupi lahko zaženeš tudi fourcc progy.

gumby ::

CaqKa: lol, xvid mam nameščen že od pamtiveka, pa še tega nisem opazil...:8)

CaqKa ::

lol tebi... očitno nisi nikoli slišal za RTFM>:D

Dr.S ::

CaqKa ja, ja saj instalirat pa že znam. Tako da ni bilo problema spremenit:

v FourCC Deskription code nastavim iz dsvd v cdvc PA NIČ?
kaj pa FourCC Used codec ?


še kar ne odpre, samo javi: Couldn't locate decompresor for format 'dsvd' ?

CaqKa ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem uvoziti .avi datotek v Sony Vegas 7.0

Oddelek: Programska oprema
362486 (2122) opeter
»

Kako gledat DVD v BS PLAYERJU?

Oddelek: Zvok in slika
61544 (1190) zavajon
»

Pretvoriti XVID v DIVX in imeti podnapise.

Oddelek: Zvok in slika
132654 (2419) Jeronimo
»

Pinnacle Studio 8.1 - pomoč

Oddelek: Zvok in slika
101702 (1579) CaqKa
»

Videoposnetek predavanja v Kiberpipi

Oddelek: Novice / Kiberpipa
352504 (2504) minmax

Več podobnih tem