» »

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6

t3hn0 ::

Meni se zdi da telefon dela pocasi. Pocasneje kot "stari" Nexus 5 in pocasneje kot 1+1.
^.^

Scorpia ::

Dober da se ti zdi, prej sem imel Nexus 5 (no še vedno je doma) in niti približno ni tako hiter kot s6.
////

mm46 ::

Imam tudi jaz oba in če primerjam side-by-side se odpirajo aplikacije iz nule približno enako hitro (razen kamere, ki se precej hitreje odpre na S6), dela pa N5 precej bolj gladko, ravno tako ostane na nexusu več aplikacij v ramu

Mavrik ::

Scorpia je izjavil:

Dober da se ti zdi, prej sem imel Nexus 5 (no še vedno je doma) in niti približno ni tako hiter kot s6.


Hmm, zanimivo, ker moji testni Nexusi 5 so pri scrollanju in obnašanju aplikacij bistveno bolj odzivni in dosegajo 60fps, kar testni Galaxy S6 edge niti približno ne. Tudi Note 4 ni biser, se pa ne pozna tako kot pri SGS6.
The truth is rarely pure and never simple.

Nesta ::

Vceraj je prisel en update za S6 edge. Bolj kot ne se mi zdi da naj bi bili varnostni popravki.
Drugace pa ce rootas in das custom original rom na S6 dela se za 100% hitreje. ( z vso originalno opremo - toucwiz ipd)

t3hn0 ::

Scorpia je izjavil:

Dober da se ti zdi, prej sem imel Nexus 5 (no še vedno je doma) in niti približno ni tako hiter kot s6.

Največji problem postane, ko imaš telefon prižgan dolgo časa. Pa še to se znaki laga začnejo kazati po parih dneh.
Jaz nimam telefona zato, da ga bom restartal vsak drugi dan. To mora delati.
Omenjena telefona ki sem ju imel, sem imel več mesecev, pa ne rečem da sta popolna..ampak delovanje je bilo bolj tekoče kot na S6 (imam pa "navadno" S6 verzijo).

Nesta je izjavil:

Vceraj je prisel en update za S6 edge. Bolj kot ne se mi zdi da naj bi bili varnostni popravki.
Drugace pa ce rootas in das custom original rom na S6 dela se za 100% hitreje. ( z vso originalno opremo - toucwiz ipd)

Update sem dobil. Morda kak link za root rom ? :)
^.^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t3hn0 ()

Nesta ::

krefi ::

zivjo
mi lahko kdo svetuje kako bi zmanjsal porabo na s6.. ker mi res zlo veliko porabi brez wifija in neta na varcnem nacinu mi ob neuporabi porabi v 1ih 15%
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Mare2 ::

Mene zanima, kaj pridobim, če rotam telefon, torej S6-tko?

Hvala. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

harmony ::

krefi je izjavil:

zivjo
mi lahko kdo svetuje kako bi zmanjsal porabo na s6.. ker mi res zlo veliko porabi brez wifija in neta na varcnem nacinu mi ob neuporabi porabi v 1ih 15%

Lol toliko novih verzij, pa se zmeraj isti problemi.

Nesta ::

Meni dela super. Ce pa rootas pa das en custom rom gor ti pa se kak dan vec dela.

krefi ::

ja sm ce rootam se mi prekine garancija
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Nesta ::

krefi je izjavil:

ja sm ce rootam se mi prekine garancija


rootas, das gor CWM, naredis NANDROID backup da imas to razlicico shranjeno.
Das gor custom rom.. uzivas...ko telefon rabis dat na servis gres v CWM nardus backup trenutne razlicice, ter restoras prvotno (uradno) razlicico, neses na servis in si zmagal :)

starboi ::

Nesta je izjavil:

krefi je izjavil:

ja sm ce rootam se mi prekine garancija


rootas, das gor CWM, naredis NANDROID backup da imas to razlicico shranjeno.
Das gor custom rom.. uzivas...ko telefon rabis dat na servis gres v CWM nardus backup trenutne razlicice, ter restoras prvotno (uradno) razlicico, neses na servis in si zmagal :)


A je to kakšna neslana šala ? Vsak nedovoljen poseg v programsko opremo sproži knox števec in ti lahko restoraš koliko hočeš, knox ostaja premaknjen, tako da bodo fantje na servisu v primeru okvare telefon gladko zavrnili za brezplačno popravilo. Prosim da ne zavajaš uporabnikov in si prebereš osnove roota in nalaganja custom zadev na Samsung telefone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

Trupl0 ::

In short :

The FSFE (Free Software Foundation Europe), has concluded that rooting and flashing our devices don't void their warranties. Manufacturers can't refuse to repair a device because modifying or changing system software is not a sufficient reason to void the "statutory warranty". The seller has to prove that the defect is caused by user's actions before completelly voiding the warranty. Unless that, the standard 2 years of the warranty is still valid. So the Directive 1999/44/CE dictates1 protects consummers even if they have rooted and flashed their system in order to use custom ROMs
If you are going through Hell, keep going !

Fendt ::

Zdravo, razmišljam o nakupu SGS6 64gb mogoče 128gb, ko pride ven SGS7. Ker je že veliko popravkov prišlo za SGS6 me zanima kako zdrži dandanes baterija in kako je kaj z RAMOM in pa multitaskingom, so popravili?

jan_g ::

Ram oz. multitasking issue naj bi bil popravljen z marshmallow verzijo touchwiz-a (tako sem zasledil na forumu xda, kjer je nekdo testiral pre-release). Glede baterije pa ne vem, nekaj bo sigurno pomagal marshmallow z doze funkcijo, verjetno pa nek prvak v trajanju SG6 nikoli ne bo. Marshmallow za Galaxy 6 pride ven januarja, glede na leakan Samsungov interni timesheet.

Fendt ::

Koliko recimo trenutno zdrži baterija? Zasledil sem tudi nekatere poste s približno enim dnevom pa 5 ur SOTa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fendt ()

keitai ::

Trupl0 je izjavil:

In short :

The FSFE (Free Software Foundation Europe), has concluded that rooting and flashing our devices don't void their warranties. Manufacturers can't refuse to repair a device because modifying or changing system software is not a sufficient reason to void the "statutory warranty". The seller has to prove that the defect is caused by user's actions before completelly voiding the warranty. Unless that, the standard 2 years of the warranty is still valid. So the Directive 1999/44/CE dictates1 protects consummers even if they have rooted and flashed their system in order to use custom ROMs


Kolikor vem, FSFE ni nikakršna pripojina Evropskega sodišča ali kakšnih institucij EU, torej servisu ni potrebno upoštevati njihovega mnenja. Razen če imaš kak link, kjer piše, da je EU prevzela njihovo mnenje v svoj legalni sistem?

jan_g ::

Fendt je izjavil:

Koliko recimo trenutno zdrži baterija? Zasledil sem tudi nekatere poste s približno enim dnevom pa 5 ur SOTa.


Ne vem, ker nimam tega telefona. Kar sem bral raznoraznih mnenj uporabnikov, tam do 3 ure SOT. Tisti, ki so onemogočili večino raznih samsung appov/servisov, so prišli na 5 ur SOTa. Je pa zgleda večji problem to, kako hitro gre baterija, ko ti recimo telefon čez noč leži na mizi. Nekateri so pisali, da jim gre lahko tudi 40% baterije čez noč. Obstaja nek app "Doze", ki menda doseže podoben efekt kot istoimenska funkcionalnost v Marshmallowu. S tem appom je poraba čez noč manjša od 5%. Je pa vse to rekla-kazala, ker telefona nimam in tega ne morem preveriti.

M-XXXX ::

Imam sicer edge varijanto. Baterija je več kot spodobna (sem zelo havy user, 5 singronizacij mailov, klici, smsi,...) Edino kar me je zafrkavalo (ni problem telefona), je da je fb aplikacija ogromno baterije požrla, sem odstranil tako da je zdaj proti večeru cca 40-50%. Če bi malo pazil, pa malo manj uporabljal, bi prišel najbrž tudi na 2 dni. Wifi ter podatki seveda ves čas ON.

Fendt ::

Kako je pa kej s signalom pa mobilnimi podatki, neki sem slišal, da slabo lovi wifi signal.

M-XXXX ::

Fendt je izjavil:

Kako je pa kej s signalom pa mobilnimi podatki, neki sem slišal, da slabo lovi wifi signal.

Nisem zasledil, da bi telefon imel kašne težave z WIFI-jem. Tudi jaz jih nimam.

Glede mobilnega signala, pa imam feeling, da občasno 4G ne vleče, tam kjer mi ga je pri Note 3 je vleklo, ampak težko rečem, ker se dostikrat zadržujem na koncih, kjer je mobilni signal za en drek...

gusto ::

Par postov višje sem prebral edino izkušnjo z baterijo v tej temi. Lahko še kdo pove, kako je z avtonomijo baterije? Se pride čez dan, ali je kriza? Zanima me za navaden Galaxy S6 (ne edge, če je slučajno kakšna razlika).

Scorpia ::

Meni bp zdrži cel dan, čeprav eni grajajo. Sam sicer bolj ali manj držim v varčnem načinu, med igrami izklopim varčni način. Wi-fi imam ves čas vklopljen, prav tako mobilne podatke. Trenutno imam baterijo na 11 ur, zaslon pa vsega skupaj 3 ure. Ostalo je še nekaj čez 40%.
////

Nesta ::

Danes sem dobil za cca 100MB popravkov. So far so good :) Verzija je -> G925FXXU3Q0KN

bauci ::

Baterija zdrži cel dan - pogovori, vključen wi-fi in modri zob, cca 10 minut na internetu, e - pošta posodabljanje, vreme in lokacija. Pogosto se pa zgodi, da čez noč porabi od 20% do 30% energije pa ne delam nič z njim.
Povprečno ga polnim na dva dni, napolnjen je prej kot v eni uri.

t3hn0 ::

Še ena: telefon uporabljam za klice cca. 1.5h na dan, igranje igric 0.5-1h na dan, wifi in mobile vedno prižgana, zaslon na max + auto brightness, je pa kar nekaj gledanja na telefon za uro (tisto ko prižgeš samo zaslon za 5-10sec). Do večera pridem ponavadi na nekih 45% v najboljšem primeru, se je pa že ene 2x zgodilo da se je ugasnil. Tako nekako je vsak dan od 7 ure zjutraj, pa tam nekje do 1ure zjutraj.

Appov ne killam posebi, ne uporabljam pa tudi Samsungovega app managerja, vse stock, razen privoščil sem si eno temnejšo temo.

Stari Nexus 5 in OnePlus One sta mi držala malce dlje ob podobni uporabi.
^.^

Mare2 ::

Nesta je izjavil:

Danes sem dobil za cca 100MB popravkov. So far so good :) Verzija je -> G925FXXU3Q0KN


Jaz pa rej, pred kako uro.

A je kaj sprememb?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Nesta ::

Mare2 je izjavil:

Nesta je izjavil:

Danes sem dobil za cca 100MB popravkov. So far so good :) Verzija je -> G925FXXU3Q0KN


Jaz pa rej, pred kako uro.

A je kaj sprememb?


Na prvi pogled niti ni kaj novega. Naj bi bil mal bl optimiziran

Mare2 ::

Ko izklopim mobilne podatke na s6, me opozori, da potem ne bom več mogel prenašati podatkov. Ker to že vem, kako lahko to opozorilo izklopim. Hvala za odgovor. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Nesta ::

Mare2 je izjavil:

Ko izklopim mobilne podatke na s6, me opozori, da potem ne bom več mogel prenašati podatkov. Ker to že vem, kako lahko to opozorilo izklopim. Hvala za odgovor. :)


Eno bolj ce ne najbolj annoying opozoril. Ce najdes resitev se priporocam :) Zaenkrat jaz poznam samo root in custom rom, kjer teh bednih opozoril potem ni vec :)

starboi ::

Mare2 je izjavil:

Ko izklopim mobilne podatke na s6, me opozori, da potem ne bom več mogel prenašati podatkov. Ker to že vem, kako lahko to opozorilo izklopim. Hvala za odgovor. :)


Zakaj pa sploh izklapaš podatke ? :8)

Mare2 ::

starboi je izjavil:



Zakaj pa sploh izklapaš podatke ? :8)


Misliš, boljše da jih ne? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

krefi ::

Jst imam obcutk da podatki zlo uplivajo na porabo baterije..
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

starboi ::

Mare2 je izjavil:

starboi je izjavil:



Zakaj pa sploh izklapaš podatke ? :8)


Misliš, boljše da jih ne? :)


Normalno da ne .. tega "manevra" se še nikoli nisem poslužil v dobi pametnih telefonov. :)

Mare2 ::

Sedaj, ko ste se vsi lepo pofočkali bi prosil še nekoga, ki ve pravi odgovor. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

PINki ::

Ne moreš brez roota. Sistemska nastavitev pač.

krefi ::

koliko vas ima rootano s6 ?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

starboi ::

krefi je izjavil:

koliko vas ima rootano s6 ?


Dvomim, da jo kdo nima... Saj veš Adaway + Titanium Backup Pro . Android je lepši brez vseh nadležnih reklam in pa nepotrebnega bloatware-a . 8-O

ziga1990 ::

starboi je izjavil:

krefi je izjavil:

koliko vas ima rootano s6 ?


Dvomim, da jo kdo nima... Saj veš Adaway + Titanium Backup Pro . Android je lepši brez vseh nadležnih reklam in pa nepotrebnega bloatware-a . 8-O


mislim, da tisti ki hočjo imeti garancijo nimajo rootanega.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

M-XXXX ::

mislim, da tisti ki hočjo imeti garancijo nimajo rootanega.

In kaj ima root z garancijo razen nič?

krefi ::

K ni da nsmes posegat v telefon ? Pc nvem sm uprasam
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

ziga1990 ::

M-XXXX je izjavil:

mislim, da tisti ki hočjo imeti garancijo nimajo rootanega.

In kaj ima root z garancijo razen nič?


Root je nedovoljen poseg v Programsko opremo in če rootaš izgubiš garancijo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mare2 ::

Katere funkcije pridobiš z rotanjem?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Nesta ::

Mare2 je izjavil:

Katere funkcije pridobiš z rotanjem?


Vse.
Z rootom ne zgubis nobene garancije. Sem svojega S2 2* nesel v garacijo vedno slo skozi.
Rootas narediso nandroid backup original softwarea das gor custom rom in uzivas, ce pa moras dat na servis pa spet nardis nandroid backup trenutnega roma in das original sranje gor.
No problem.

ziga1990 ::

Nesta je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Katere funkcije pridobiš z rotanjem?


Vse.
Z rootom ne zgubis nobene garancije. Sem svojega S2 2* nesel v garacijo vedno slo skozi.
Rootas narediso nandroid backup original softwarea das gor custom rom in uzivas, ce pa moras dat na servis pa spet nardis nandroid backup trenutnega roma in das original sranje gor.
No problem.


Glej root izniči garancijo,če si pa čez prišel si pa zato, ker je bil serviser nesposoben.
Glede:
ce pa moras dat na servis pa spet nardis nandroid backup trenutnega roma in das original sranje gor.

Pa ta postopek resetira KNOX števec tudi?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

keitai ::

S2 nima knoxa in na S2 si moral ponavadi se igrati še z triangle away, da si resetiral rom števec. KNOX števca, kolikor vem, ne moreš resetirat.

lovro535v2 ::

Pri novejših samsungih,ki imajo knox je notri varovalka in pregori ko ga rootaš.
obstajajo pa načini da ga rootaš brez, da bi sprožil knox.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

M-XXXX ::

ziga1990 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

mislim, da tisti ki hočjo imeti garancijo nimajo rootanega.

In kaj ima root z garancijo razen nič?


Root je nedovoljen poseg v Programsko opremo in če rootaš izgubiš garancijo

Kje pa te nebuloze pobirate? Root ne izniči garancijo. Če so vam pa to natvezili pa te verjeli, pa vzemite to kot davek na neumnost.

Malo branja, da se izobrazite in ne boste neresnic okoli trosili :)

http://forum.xda-developers.com/showthr...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S7 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
49883864 (11507) Han
»

Samsung Galaxy S5 ali Samsung Galaxy J5 (2017)?

Oddelek: Mobilne tehnologije
365570 (3626) blackbfm
»

Samsung predstavil Galaxy S8 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
14038913 (29042) Mare2
»

Nakup telefona samsung galaxy s7/s8/iphone 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8317118 (13805) next3steps

Več podobnih tem