» »

Erasmus izmenjava

Erasmus izmenjava

bananahobby ::

Zdravo

V naslednjem letu imam namen it na izmenjavo študentov in sicer v Nemčijo. Zanima me če je kdo bil v kratkem na izmenjavi, in kak je z znanjem jezika? Je potrebno dobro poznavanje jezika že pred odhodov v tujino, ali se izvajajo gori kakšni tečaji nemščine za erasmuse? Ko je bil brat na izmenjavi mislim da leta 2008, je znal jezik bol slabo in se je vsega tam naučil... Imel je 2 tedna tečaj po 6 ur na dan. Mogoče ve kdo kako je sedaj s tem?
The Spartans do not ask how many but where they are...

St235 ::

Odvisno od fakultete/države. V Nemčiji se po mojih izkušnjah kar privzame, da moraš znat nemško in Erazmusovim študentom tudi omogočajo, jezikovne tečaje. Vendar pa sama predavanja potekajo v nemščini. Podobno je v vseh večjih državah (francija, španija...) manjše imajo pogosto program prilagojen tako da izvajajo določene predmete v angleščini. Najboljše je takšne stvari preverit ali neposredno pri fakulteti kjer bi študiral ali v mednarodni pisarni na tvojem faksu.

ncop1 ::

Da še jaz dodam vprašanje: koliko pa recimo rabiš časa da dojameš jezik toliko da lahko slediš predavanjem. (moje znanje nemščine je recimo bolj temeljno, slaba srednješolska)

In ali je pametno v 5.letniku iti, ker imaš lahko potem probleme z zaključevanjem na matičnem faksu?

GTX970 ::

ncop1
Najdi tečaje od tega:



http://www.karnion.si/predstavitev-prog...
no idea če so res tako dobri kot pravijo

Drugače pa velja kot pri vseh jezikih, besede za samostalnike se uči, nato sledi slovnica in glagoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študij v tujini

Oddelek: Šola
5935 (695) trancer01
»

Kako s faksom in službo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6611894 (9647) nekikr
»

Slaba banka - študentsko delo

Oddelek: Loža
418072 (6099) Kenpachi
»

Znanje tujega jezika za izmenjave (Erasmus)

Oddelek: Šola
61828 (1607) ramiz?!
»

Izboljšava angleščine

Oddelek: Šola
111864 (1368) Mavrik

Več podobnih tem