» »

Znanje tujega jezika za izmenjave (Erasmus)

Znanje tujega jezika za izmenjave (Erasmus)

ramiz?! ::

Mene pa zanima, predvsem od tistih, ki imate sami izkušnjo ali pa ste vsaj študentje/ste nekoč bili, če kaj veste, kakšno je potrebno znanje tujega jezika za odhod na izmenjavo. Zanima me ali je to odvisno predvsem od vsake fakultete posebej ali je potrebno opravljati kakše teste itd. Ker sem opazil tukaj pri nas kar nekaj tujih študentov na izmenjavi, ki govorijo angleško slabo ali pa na res nizkem nivoju. Zanima me tudi, če se splača iti na izmenjavo že v 2. letniku faksa ali raje počakat na 3. lenik.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

k--p ::

Kolikor vem, predvsem od fakultete. Nekaterim je dovolj, če si imel na faksu predmet iz angleščine. Drugi zahtevajo kakšno drugo potrdilo. Tretji nudijo obvezen tečaj.

lebdim ::

saj je logično, da če greš v tujino na šolanje (na izmenjavo), moraš znati vsaj angleščino ... vsekakor pa ti priporočam, da počakaš na 3. letnik ...

Invictus ::

Tuj jezik znaš toliko kolikor imaš jajc da greš v eno tujo državo.

Nekateri nimajo pojma, oz govorijo slabo, pa kar gredo. Nekateri pa obvladajo, pa še vedno mislijo da ne znajo dovolj.

Stvar je večinoma v "jajcih" in ne v znanju. Znanje se pridobi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

Za sam študij ga kar potrebuješ, če fakulteta zahteva ustrezno dokazilo; jajca ti tu ne pomagajo dosti.

Invictus ::

Ampak namesto da bo šla tu debata v tri krasne, naj ima OP jajca in se odloči kam bo sploh šel in tam preveri pogoje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ramiz?! ::

Ne sej angleščina ni tak problem, samo ko gledam po nemških in nizozemskih fakultetah potem maš nekaj predmetov lahko v angleščini (še ti so vsi iz 2. bolonjske stopnje) in pa nekaj v nemščini/nizozemščini, kar pa ne znam nič (nažalost) ... ok nemščino osnove (oz malo bolj napredno) in bi se lahko naučil .. ampak pomoje premalo za akademski nivo...
Never regret anything, there's always a reason things happen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako s faksom in službo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6612008 (9761) nekikr
»

Slaba banka - študentsko delo

Oddelek: Loža
418168 (6195) Kenpachi
»

Izboljšava angleščine

Oddelek: Šola
111875 (1379) Mavrik
»

dunajski hlapci

Oddelek: Loža
427473 (5893) Ramon dekers
»

Socrates erasmus (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
526713 (4978) Gandalfar

Več podobnih tem