» »

Glasba iz prenosnika na hi-fi sistem

Glasba iz prenosnika na hi-fi sistem

bauci ::

Zanima me ali je mogoce prikljuciti prenosnik na hi-fi sistem ne da bi zvok sel preko zvocne kartice? To sprasujem zato, ker zvocna kartica verjetno do dolocene mere "pokvari" zvok.
Ali obstaja kaksen drugacen nacin (tehnicno enostaven, ni pa nujno da je poceni), da bi flac datoteke (arhiv mojih vinilnih plosc) iz prenosnika oz. diska predvajal na hi-fi sistemu?

fujtajksel ::

Imaš mogoče tole že vgrajeno?
https://en.wikipedia.org/?title=S/PDIF

bauci ::

Zal ne.

Trancedeejay ::

Potrebujete nek DAC, podobno kot je zvočna kartica, čimboljšo varianto. Sam imam navoljo dva. Skoraj dvomim, da je integrirana zvočna tako slaba (ok ni high end), zato nas bolj zanima kakšen je HI-FI sistem. Jaz vam lahko prodam DAC perpetual, navoljo imate pa še cel kup drugih. Torej kakšen je HI-FI sistem?
Have a nice Day

Matt
Music is the key

black ice ::

bauci ::

Hi-fi sistem je Cambridge Audio serija 651 in zvocniki Monitor Audio Silver.

Okapi ::

Sicer ne poznam tega modela, ampak na netu piše za model 651a, da ima USB. Če imaš tega, je vse potrebno že vgrajeno v ojačevalniku, samo s kablom USB ga povežeš s prenosnikom in to je to.

bauci ::

Moja napaka.
Imam sistem Cambridge Audio 550 in samo CD player 651. Ojacevalec nima USB. Ce prav razumem rabim DAC pretvornik - recimo Cambridge Audio Dac Magic Plus ali Stream Magic 6?

Okapi ::

Tako je.

O.

bauci ::

Se zakljucek te teme.
Narocil sem Cambridge Dac 851D. Danes sem ga sprobal z mojim prenosnikom in nekaj flac komadi. Povezava je z USB kablom in zvok gre iz racunalnika mimo zvocne kartice na hi-fi sistem. Zveni odlicno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21539779 (10887) Ales
»

dac pretvornik (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9512260 (7080) Steinkauz
»

katero zvočno kartico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7712107 (7966) Janac
»

Audiofilski računalnik

Oddelek: Zvok in slika
455935 (4933) Trancedeejay
»

Mikro glasbeni stolp-kaj kupiti

Oddelek: Zvok in slika
73850 (3519) Janac

Več podobnih tem