» »

Priklop 3 TB diska

Priklop 3 TB diska

mojca ::

"Po pomoti" sem kupila 3,5" 3 TB disk (WD Red, SATA III) brez ohišja in zdaj ugotavljam, da ga ne morem "nikamor" priklopiti. Preizkusila sem že tri SATA->USB priključke. Nekateri imajo prešvoh napajanje, nekateri prepoznajo samo 800 GB diska. Spogledovati sem se začela z dockom "IcyBox IB-111StU3-Wh" (z IcyBox-om za 2,5" diske sem zelo zadovoljna), pa sem v drobnem tisku našla informacijo, da stvar podpira samo diskovje do 2 TB, zmoglivejšega modela za večje diske pa se pri nas niti ne dobi. (Zdaj mi je malenkost žal, da nisem dala še par evrov več in bi zaenkrat kupila kar npr. WD MY CLOUD 3TB GB LAN WD.) Doma imam sicer zunanji WD-jev trdi disk (500 GB), ampak ga ne bi rada secirala na prafaktorje, če niti ne vem, ali bo vgrajeni kontroler podpiral 3 TB disk.

Mi lahko kdo predlaga kakšno primerno rešitev? Iščem torej eno od naslednjih možnosti:
- enostaven konverter (SATA <-> USB + napajanje)
- "docking" za disk (če cena ni bistveno višja, morda kar s podporo za dva diska) s priklopom na USB 3 (ki dela tudi na USB 2)
- neko rešitev za NAS
- lahko predlog za "mini strežniško konfiguracijo" (kakšen Banana PI z gigabitno mrežo ipd.)

Če se stvar dobi v Sloveniji, je to plus, sicer bom pač počakala na pošiljko iz tujine.

Moj stari prenosnik sicer podpira samo USB 2 (ima FireWire), ampak smiselno je, da sem vsaj malo "future-proof" in kupim pretvornik s podporo za USB 3. Rada bi, da se pri prenosu podatkov na disk ohrani "executable bit" (poleg datuma kreiranja/spremembe datoteke ipd.). Na polovici računalnikov imam datotečni sistem HFS+ (ponekod ext4) in nočem rešitve s FAT-om, da bodo potem vse datoteke končale kot izvršljive.

Background: V dobrih starih časih sem pogosto kupovala 2,5" diske in jih po mili volji stavila v škatle in iz škatel, stavila v prenosnik in iz prenosnika ... Zdaj sem želela kupiti malenkost večji disk za backup vsega živega (backup dveh računalnikov in še pregled starega diskovja ter združevanje stvari). Ideja je bila, da bi ta disk nekoč v bližnji prihodnosti vgradila v nek računalniček (server za domačo uporabo z nizko porabo) ali si postavila en mali NAS.

tor2 ::

Katero matično imaš, da ga ne zazna ?

Tavher ::

Han ::

trnvpeti ::

dock 32eur s postnino vred
http://www.edigital.si/ohi-sata-ide-hdd...

mojca ::

tor2 je izjavil:

Katero matično imaš, da ga ne zazna ?


Disk želim priklopiti na prenosnik.

trnvpeti je izjavil:

dock 32eur s postnino vred
http://www.edigital.si/ohi-sata-ide-hdd...

V čem je pa poanta, da je podprt samo Windows?
http://www.sharkoon.com/?q=en/content/q...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mojca ()

dj_uro ::

ga prodaš meni? - meni bi ustrezala malenkost nižja cena, tebi pa nakup proper 2.5'' diska ;)
vw-klub.si

Han ::

Ohišja, adapterji, docki, NAS delujejo tudi v OSX.

mojca ::

Tavher je izjavil:

S tem preverjeno deluje:

http://techtrade.si/product.asp?pf_id=8...


Pregledala sem ostale Fantecove produkte.

škatla: ER-35U3-6G (proizvajalec; 35,68 EUR) – všeč mi je, da je disk zaprt
docking: MR-U3-6G (proizvajalec; 34,71 EUR) – všeč mi je, da podpira tudi 2,5" (ne potrebujem dodatne škatle za stare 2,5-inčnike)
oblaček: CL-35B1 (77,49 EUR) – mamljiv Ethernet priključek, ampak potem podpira samo exFAT
potencialno, a po dvojni ceni, tako da verjetno odpade: MR-Copy-DU3

Rade volje dam 4 EUR več, da ni treba vsakič šraufat diska. Kakšna očitna pomanjkljivost/prednost? Ima ventilator (razen hrupa) kakšno bistveno prednost? Se 6G (SATAIII with UASP) sploh kje pozna ali je to bolj marketniška poteza? Sicer trenutno nimam USB3, tako da je vseeno, ampak škatle ne kupujem za enkratno uporabo.

Kakšne so razlike v performansah, če primerjamo en "cheap" CL-35B1 proti Synology-ju?

mojca ::

Gledala semu tudi IcyBox ICY-IB-124CL-U3 (ali kakšno podobno škatlo), ampak tega se pri nas verjetno ne dobi oz. bo treba kar dolgo čakati.

Tavher ::

eSATA priklopa nimaš na prenosniku? USB 2.0 VS 3.0 se kar pozna. No ne vem za kaj je namenjenih teh ne tako malih 3TB.

technolog ::

mojca ::

Tavher je izjavil:

eSATA priklopa nimaš na prenosniku? USB 2.0 VS 3.0 se kar pozna. No ne vem za kaj je namenjenih teh ne tako malih 3TB.


Nimam. Na eni mašini imam FireWire, na drugi Thunderbolt (ki bi se ga teoretično dalo pretvoriti na eSata, ampak glede na to, da slednja mašina ni moja, ne bi šla v investicijo za konverter).

3TB pa za backup dveh računalnikov in ureditev vsebine, ki je raztresena po milijonu USB ključkov, CD-jev, manjših diskov ipd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med vgradnjim in zunanjim SSD diskom!

Oddelek: Pomoč in nasveti
174609 (4265) chiiiii
»

Problem usb 3.0

Oddelek: Pomoč in nasveti
211899 (1421) Han
»

mPCIe SSD

Oddelek: Kaj kupiti
242857 (2477) driver_x
»

Zunanja diska mi zginjata

Oddelek: Pomoč in nasveti
20957 (643) BorutK-73
»

eSATA

Oddelek: Strojna oprema
458518 (7634) wolf123

Več podobnih tem