» »

Potovanje Havaji ali Dominikanska republika

Potovanje Havaji ali Dominikanska republika

kriko07 ::

Lep pozdrav
Zanima me,kaj je vam bolše.
~Mnenja,kakšni so kaj hoteli,mogoče tudi nevarnosti.

dope1337 ::

Dominikanska definitivno.

Ko prideš 1x tja, je dansko vse "zastonj". Narod je več kot prijazen, za žurirat maš miljon placov, za spočiti dušo ter telo prav tako. Poleg tega, mi pa ni treba omenjat, da so ženske prelepe. Hoteli niso nevemkaj, doživiš pa pristno hispansko kulturo na vsakem koraku.

Dočimer so Havaji čisti ameriklanizem. Skomercializirano do daske, pristne kulture boš doživel nekaj, vendar boš za vsako stvar odštel lepe denarje. Havaji so resno dragi no. Niso vredni svojega denarja (IMHO).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

kriko07 ::

Havaji se mi dopadejo zaradi narave,ki jo imajo. Res da so dragi(pod 2000€) skoraj nič.
Preko katere agencije se pa splača iti na Dominikansko republiko?

dope1337 ::

E na žalost nevem, k se je šlo takrat na lastno režijo iz ZDA, tak da ti tud o cenah iz Slovenije ne morm govorit. Poleg tega nisem bil v hotelu temveč privat, tak da ti tudi tukaj ne morem pomagat xD

Bi se pa mogoče dopolnil na zgoraj napisano. Vkolikor ti je všeč masovni turizem, kjer je že vse vnaprej splanirano in samo slediš programu, bi se na tvojem mestu odločil za Havaje. Vkolikor ti je pa bolj pri srcu odkrivanje obiskane države (otoka), navezava z lokalnim narodom (odkrivanje kulture, žuriranje z njimi, ipd. - edina stvar k se je morš pazit, je kraja denarnice, kej hujšega se ti nima za zgodit. So pa v tem športu definitivno prvaki na Dominikanski xD) pa Dominikanska (oz. če smo že na Karibirh, bi ti še bolj priporočal Kubo).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

kriko07 ::

Kaj pa tvoje mnenje,kam bi šel ti raje pa zakaj? :)

dope1337 ::

Veš kaj je fora ... K jz res nism tipičn turist xD Jz kamorkoli pridem, rinem v čimrevnejši predel mesta, ker le-tam dobiš res tisto PRAVO doživetje (hrana, pijača, zabava, ljudje, ipd.). Vse ostalo je blamaža ... In niti približno ne prenesem masovnega turizma.

Rajši povej ti, kaj pričakuješ od svojega izleta, pa ti bo še kdo drug lahko pomagal.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

kriko07 ::

Imama kar podobno mišlenje,tudi jaz bi šel v bolj revni kraj,seveda ne tak da bi se kopal v morju kjer so smeti,ampak da je res zelo lepo urejeno,pa da so kakšne lesene barake,itd :)

dope1337 ::

E, glede tega se na Dominikani oz. Kubi ni treba bat. Povprašaš pri domačinih (večino znajo anglešk. Tudi v revnih predelih, drugače gredo pa iskati koga ki zna xD Mu daš na koncu 5$ za pomoč, spiješ enga - mogoč še kakega skadiš, ter se v spremstvu malih otrok, ki ti pokažejo pot, odpraviš proti skrivnem zalivu, kamor stopi le malo turistov -> Priceless).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

aiko ::

Če ne znaš špansko, na dominikansko raje pozabi. Večina lokalcev ne govori angleško...

kriko07 ::

Kaj pa Maldivi,kakšni so kaj tam prebivalci?Znajo angleško?

#000000 ::

BorutO ::

Sem gledal enkrat en HBOjev dokumentarec o Dominikanski republiki ... Baje, da je tam polno plaž, kjer lahko seksaš kar v javnosti ipd ... kar se tiče lokalov in vsega ostalega, je pa polno tam. Glede na dokumentarec, mi je oddaja bila noro všeč. Piške so tam takšne, da ti oči ven padejo ... pa obvezno si vzami s sabo vazelin, da si boš namazal ležaje na vratu, če ne te bo heksnšus. ;P

Definitivno dominikanska, havaji paaa ... ne vem ... narava je nenormalno lepa, že če izbereš street view na havajih, boš videl, da je zelo lepo tam, ampak za pravo doživetje je pa dominikanska ... odvisno kaj bi rad doživel ... naravo v maksimalni uživanciji, s tem, ko si že enkrat na havajih, se pelješ do enega otočka, kjer je lava aktivna 24ur na dan, pa odlične plaže. V Dominikanski republiki pa je življenje bolj preprosto, tudi lepe plaže itd ... Jaz, če bi mogel izbirati, bi izbral Dominikansko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dominikanska republika

Oddelek: Loža
105045 (1168) jarre
»

Morje januarja

Oddelek: Loža
71598 (1329) koli99
»

Voznisko dovoljenje Kanada

Oddelek: Loža
213547 (2940) furion
»

Kako najlažje prodati turistično storitev

Oddelek: Loža
5797 (627) MIHAc27
»

Fotke z Maldivov

Oddelek: Loža
84163 (3717) LoneWolf

Več podobnih tem