» »

Voznisko dovoljenje Kanada

Voznisko dovoljenje Kanada

furion ::

LP,

V slo imam voznisko za A in B kategorije, zdej pa nacrtujem selitev v Kanado za pol leta, morda kdo ve, kako je z vozniskim dovoljenjem? Ali je dovolj le IDP, ali je potrebno tam ponovno opravljati kak izpit? In kje v Slo. bi se dalo izdati IDP?

furion ::

Kar sem raziskal, za Kanado pise da je IDP priporocen, vendar ne nujno potreben. Sklepam da je to, to:
http://www.amzs.si/?podrocje=37

St235 ::

V Kanadi lahko brez vsakih težav voziš z "ničvrednim kosom plastike" (kot si ga opisal).

furion ::

Ma bom sou naredit se to mednarodno za vsak slucaj...

JayKay ::

v UK lahko bp izposodiš in voziš avto s ta rozim kosom papirja :)

furion ::

Ja, mene sam kanada zanima...upam, da za motor tut dobim hehe xD

St235 ::

V kanadi sem bil dve leti nazaj in je blo naše vozniko ok, pa sem rental avto za skor dva meseca. Edino kar moraš imet je dovolj kritja na kreditni za varščino.

furion ::

Evo sm nareu se mednarodno zdej na amzs glih da nebo problemov, pa se u franc. je tk da za kanado je super.

fosil ::

Sej na tistem linku, ki si ga dal lepo piše:
Nekatere države, ki niso podpisnice Konvencije o cestnem prometu (1968) in ki poleg nacionalnega dovoljenja zahtevajo tudi MVD:
Angola, Argentina, Avstralija, Barbados, Bangladeš, Čile, Dominikanska republika, Egipt, Indija, Indonezija, Jamajka, Jordanija, Kanada, Kenija, Koreja, Libanon, Malezija, Mehika, Namibija, Nigerija, Nova Zelandija, Panama, Peru, Singapur, Sudan, Sirija, Tajska, Tunizija, Venezuela, ZDA.

Tako da po moje je kar v redu da si ga dal narest.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

St235 ::

Škodi ne, ti pa iz prve roke povoem ,da ga nisem rabil.

furion ::

A ve kdo mogoce kko je z zdravstvom, oz. zavarovanjem? Pa ce je potrebna kaka viza al lahko kot slovenski drzavljan tam bivam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

St235 ::

Vize ne rabiš do 6 mesecev. Če boš par dni/tednov dlje se ti splača naredit izlet v ZDA.

Zavarovanje si moraš uredit sam, kakšen corris/vzajena tujina ali kaj podobnega

softić ::

St235 je izjavil:

V kanadi sem bil dve leti nazaj in je blo naše vozniko ok, pa sem rental avto za skor dva meseca. Edino kar moraš imet je dovolj kritja na kreditni za varščino.


Kako to misliš?

St235 ::

Ko vzameš avto naredijo rezervacijo sredstev na kartici. Ta sredstva se ptoem črpajo v priemru odškodniskih zahtevko, kazni...

softić ::

V kolikšni višini?

hvala

amigo_no1 ::

Najbrž je odvisno od cene izposojenega avtomobila.

St235 ::

Ne, je bil pavšal. Mislim, da je šlo za okol 200-300$.

metalc ::

St235 je izjavil:

Vize ne rabiš do 6 mesecev. Če boš par dni/tednov dlje se ti splača naredit izlet v ZDA.

Zavarovanje si moraš uredit sam, kakšen corris/vzajena tujina ali kaj podobnega


Kot turist brez vize si lahko tam max. 6 mesecev. Glede točne dolžine odloči tisti na immigrationu (lahko se odloči tudi za manj) in to napiše poleg vstopnega štemplja, ampak zelo verjetno ti bo dal kar celih 6 mesecev, razen če ti prej ne poteče potni list ipd.

Kot je rekel Lakotnik29, tam nimaš kanadskega zavarovanja in moraš vse plačati sam. Seveda obstaja nekaj asistenčnih zavarovanj (Coris pri KD Slovenica, Elvia pri Vzajemni, še eno pri Triglavu). Naše dodatno zdravstveno nima nobene zveze z asistenčnim in ni noben predpogoj, tako da lahko vzameš kateregakoli. Mmg. tamkajšnji cariniki radi povprašajo, koliko denarja imaš, koliko je mesečni limit na karticah, če imaš kakšno zavarovanje...

Glede "resetiranja" s skokom v ZDA pa močno dvomim, da bo delovalo. Pred že kar dolgimi leti smo potovali po Kanadi in vmes skočili za teden v ZDA (mimogrede, obmejne formalnosti opraviš samo na strani vstopne države). Ob povratku je Kanadčan videl že obstoječi štempelj s še več kot dovolj "zaloge", vprašal, koliko časa še mislimo ostati, nato je le vzel tisti ameriški zelen pildek (z e-registracijo so ga medtem že ukinili) in nas spustil brez dodatnega štempljanja. Zanimivo pa, da ko smo s Toronta odleteli proti Evropi, smo potni list pokazali le ob oddaji prtljage, potem pa nič več. Me zanima, če bi sploh opazili, če bi ostali predolgo.

St235 ::

nas so po obisku v ZDA (tri tedne) poštemplali tako na izhodu iz Kanade, kot ob ponovnem prihodu. Verjetno je malo odvisno tudi od carinika. Vse skupaj sem bil okol 10 mesecev. Ni pa ob odhodu nihče nič kompliciral/spraševal.

ahac ::

Kdo te je poštemplal? Kanadčan?
Jaz sem šel čez US/Canada mejo na 4 različnih mejnih prehodih pa nikoli ni bilo carine države, ki jo zapuščaš. Ustaviš se samo 1x in to je pri carini države v katero greš.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

St235 ::

Za ven so nas poštemplal američani, za noter kanačani.

furion ::

Si lahko kot turist uredim zavarovanje tam?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovanje v ZDA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11013376 (8811) Gogo
»

Kvaliteta življenja v Floridi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8622063 (17203) Dejan_007
»

Kako obdržati čimveč denarja?

Oddelek: Loža
142777 (2570) PINki
»

Če bi želel "imigirirati" v USA?

Oddelek: Loža
334016 (3329) BigWhale
»

Delo v USA?

Oddelek: Loža
83282 (2968) leonius

Več podobnih tem